Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τους «16» του Euro 2024.

21:47
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι, καλώς ήρθατε σε ένα ακόμη live του sport-fm.gr. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την τελευταία αναμέτρηση για τη φάση των «16» του Euro 2024, ανάμεσα σε Αυστρία και Τουρκία. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:48
Το ματς ξεκινάει στις 22:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από την ΕΡΤ-1. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Γιάννη Πολιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:50
Ο νικητής του συγκεκριμένου ζευγαριού θα αναμετρηθεί με την Ολλανδία που νωρίτερα ξεπέρασε άνετα (3-0) το εμπόδιο της Ρουμανίας. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:51
Από τη μια η Αυστρία αναζητά την πρώτη της πρόκριση στα προημιτελικά την στιγμή που η Τουρκία θα επιδιώξει να το κάνει για τρίτη φορά στην ιστορία της. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:52
Πάμε όμως να δούμε τις ενδεκάδες της αναμέτρησης. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:52
Για την Αυστρία λοιπόν, ο Ραλφ Ράνγκνικ επιλέγει σχηματισμό 4-2-3-1 με τον Πεντς στην εστία και τους Πος, Ντάνσο, Λίνχαρτ, Εμβενέ στην άμυνα. Ο Σίβαλντ με τον Ζάμπιτζερ στο κέντρο θα έχουν μπροστά τους σε ελεύθερο ρόλο τον Μπάουμγκαρντνερ, στα δεξιά θα αγωνιστεί ο Λάιμερ, στα αριστερά ο Σμιντ ενώ στην κορυφή θα βρίσκεται ο Αρναούτοβιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:52
Στον πάγκο: Λίντνερ, Χεντλ, Βέμπερ, Πρας, Γκρίλιτς, Κέρφελντ, Κάιντς, Ντανίλιουτς, Σάιντλ, Βάιμαν, Έντρουπ, Γκρουλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:52
Από την άλλη πλευρά ο Βιτσέντσο Μοντέλα δεν έχει στη διάθεση του τον Τσαλχάνογλου και τον Ακαϊντίν και αναγκαστικά προχωρά σε «αλχημείες». Συγκεκριμένα, ο Γκιουνόκ κάτω από τα δοκάρια με τους Μιλντίρ, Μπαρτακσί, Ντεμιράλ, Καντίογλου στην άμυνα. Αϊχάν και Γιουκσέκ στο κέντρο, ο Γιλντίζ αριστερά, ο Γιλμάζ δεξιά, ενώ πίσω από τον Γκιουλέρ θα βρίσκεται ο Κιοκτσού. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:53
Στον πάγκο: Μπαγιντίρ, Τσακίρ, Τσελίκ, Γιοκουσλιού, Ακτιούρκογλου, Τοσούν, Γιαζιτσί, Καπλάν, Οζτσάν, Καχβετσί, Κιλικτσόι, Αγκιούν, Γιλντιρίμ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:53
To ματς θα διεξαχθεί στη Λειψία. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:54
Διαιτητής είναι ο Πορτογάλος, Αρτούρ Σοάρες Ντιάς. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:54
Τώρα οι δυο ομάδες κάνουν την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο μαζί με το διαιτητικό τρίο. Όλα έτοιμα για την ανάκρουση των εθνικών ύμνων. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:00
1' Ξεκίνησε το ματς! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:01
Kόρνερ για την Τουρκία από τα δεξιά! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:01
2' ΓΚΟΟΟΛ η Τουρκία προηγείται με τον Ντεμιράλ! Από το κόρνερ που εκτέλεσε ο Γκιουλέρ η μπάλα πήρε παράξενη τροχιά, η άμυνα της Αυστρίας μπερδεύτηκε και ο Ντεμιράλ με προβολή άνοιξε το σκορ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:03
3' Παραλίγο η άμεση απάντηση από την Αυστρία! Ο Μπαουμγκάρντερ με διαγώνιο σουτ επιχείρησε να νικήσει τον Γκιουνόκ, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Μεγάλη ευκαιρία. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:04
Να λοιπόν που το ματς ξεκίνησε με τις καλύτερες των προϋποθέσεων. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:05
5' Κόρνερ για την Αυστρία που ψάχνει τη γρήγορη ισοφάριση. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:06
Απίστευτη στιγμή για την Αυστρία με την μπάλα να περνά παράλληλα από τη γραμμή της εστίας και τον Μπαουμγκάρντερ να βρίσκεται στο έδαφος. Ίσως υπάρχει πέναλτι από κλωτσιά του Ντεμιράλ! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:06
Όχι δεν το βλέπει ο Πορτογάλος. Νέο κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:07
7' Νέα μεγάλη στιγμή για την Αυστρία! Από το κόρνερ ο Λίνχαρτ σηκώθηκε ψηλότερα από όλους και έκανε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:09
Τρομερός ρυθμός στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:11
11' Φάουλ σε καλό σημείο για την Αυστρία και κίτρινη στον Κιοκτσού! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:12
12' Κόρνερ τώρα για την ομάδα του Ράνγκνικ by Γιώργος Ζαχαρίου
22:12
Πιέζουν οι Αυστριακοί για την ισοφάριση. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:14
Το γκολ του Ντεμιράλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:18
22:19
19' Φιλόδοξη προσπάθεια του Γκιουλέρ ο οποίος έφυγε στην κόντρα και επιχείρησε να νικήσει από μακριά τον Πεντς. Άουτ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:22
Οι χαμένες ευκαιρίες των Αυστριακών. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:23
Το γκολ του Ντεμιράλ είναι το γρηγορότερο που έχει επιτευχθεί ποτέ σε νοκ-άουτ Euro! Έχει χρεωθεί στα 57 δευτερόλεπτα! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:24
24' Κόρνερ για την Τουρκία. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:24
Απομάκρυνση και νέο κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:25
25' Ευκαιρία για την Τουρκία, με τον Ντεμιράλ να κάνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:27
27' Πολύ έξυπνη κίνηση του Αρναούτοβιτς που προσπάθησε να βρει τον Σμιντ κάθετα στην περιοχή. Μπλόκαρε ο Γκιουνόκ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:31
Ο ρυθμός έχει πέσει, ευκαιρίες δεν υπάρχουν, αλλά από εκεί που η Αυστρία είχε την κατοχή και αναζητούσε την άμεση ισοφάριση, η Τουρκία ισορρόπησε και έχει και το προβάδισμα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:38
38' Κίτρινη κάρτα στον Σμιντ που τράβηξε τη φανέλα του Καντίογλου. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:42
42' Κίτρινη κάρτα στον Γιουκσέκ που ανέκοψε αντικανονικά την αντεπίθεση της Αυστρίας. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:44
45' Φάουλ για την Τουρκιά από τα δεξιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:45
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:46
45'+1' Κόρνερ για την Αυστρία τώρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:47
Όχι δεν το αφήνει. Τέλος πρώτου ημιχρόνου! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:47
23:01
Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το δεύτερο μέρος στη Λειψία. Θυμίζουμε: 1-0 η Τουρκία με το γκολ του Ντεμιράλ στα 57" by Γιώργος Ζαχαρίου
23:02
Με αλλαγές για την Αυστρία! Ο Εμβουενέ και Σμιντ εκτός. Μπρας και Γκρέγκοριτς στο ματς by Γιώργος Ζαχαρίου
23:03
46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:05
47' Απειλεί η Αυστρία με τον Μπάουμγκάρντνερ να κάνει το γύρισμα και τον Γκρέγκοριτς να πλασάρει άουτ. Η μπάλα είχε βγει όμως στο γύρισμα. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:07
50' Tελική για την Αυστρία με τον Ποσχ να κάνει την κούρσα από τα δεξιά και τον Γκρέγκοριτς να κάνει την κεφαλιά άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:09
51' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία για την Αυστρία! Ο Ποσχ φοβερή κάθετη-τρύπα στην περιοχή με τον Αρναούτοβιτς να κάνει την κίνηση και να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Γκιουνόκ που απέκρουσε με το σώμα. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:10
52' Κίτρινη κάρτα στον Λίνχαρτ για φράγμα στον Γιλμάζ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:11
53' Ευκαιρία νέα για την Αυστρία. Ο Λάιμερ εφόρμησε, έκανε εξαιρετική ενέργεια και πλάσαρε άσχημα. Άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:11
54' Κόρνερ για την Αυστρία που εντείνει την πίεση της. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:12
Εκτέλεσε ο Ζάμπιτζερ, αλλά η μπάλα πήρε παράξενη τροχιά και έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:13
56' Νέα τεράστια στιγμή για την Αυστρία με τον Αρναούτοβιτς να πλασάρει, αλλά να είναι εκτεθειμένος. Ως μη γενόμενη η φάση. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:14
57' Να και η Τουρκία που βγαίνει μπροστά με τον Καντίογλου να πατά περιοχή και να σουτάρει, όμως ο Ντάνσο έβαλε την κόντρα και ο κίνδυνος πέρασε. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:15
58' Αλλαγή για την Τουρκία. Ο Οζκάν στη θέση του Γιουκσέκ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:16
59' Κόρνερ για την Τουρκία. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:17
ΓΚΟΟΟΟΛ ο Ντεμιράααααλ! 2-0 η Τουρκία με τρομερή κεφαλιά! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:18
Τρομερό άλμα! Ανάμεσα σε δυο στόπερ κυρίαρχος ο κεντρικός αμυντικός της Αταλάντα! Το παιχνίδι της ζωής του! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:20
63' Φάουλ για την Τουρκία και ευκαιρία για ανάσες. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:22
64' Αλλαγές η Αυστρία. Βέμπερ και Γκρίλιτς αντί Λίνχαρτ και Λάιμερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:22
Η μεγάλη ευκαιρία του Αρναούτοβιτς! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:23
66' Κόρνερ για την Αυστρία. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:24
ΓΚΟΟΟΛ η Αυστρία! Μειώνει σε 2-1 ο Γκρέγκοριτς που μετά την κεφαλιά του Ντάνσο στο δεύτερο δοκάρι έκανε το πλασέ και εστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:24
Έχουμε παιχνίδι και πάμε για θρίλερ! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:26
69' Ευκαιρία για την Αυστρία με τον Μπάουμγκάρντνερ να βρίσκει τον Γκρέγκοριτς στην πλάτη της άμυνας, αυτός έκανε την κεφαλιά, αλλά ήταν αδύναμη! Μπλόκαρε ο Γκιουνόκ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:28
Το δεύτερο γκολ της Τουρκίας με την τρομερή κεφαλιά του Ντεμιράλ! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:30
73' Κόρνερ για την Αυστρία που πιέζει by Γιώργος Ζαχαρίου
23:33
75' Τελική για την Αυστρία. Οι παίκτες του Ράνγκνικ κυκλοφόρησαν ο Γκρίλιτς έκανε το σουτ εκτός περιοχής, αλλά ο Γκιουνόκ μπλόκαρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:34
Το γκολ του Γκρέγκοριτς με το οποίο η Αυστρία μπήκε ξανά στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:34
77' Νέο κόρνερ η Αυστρία. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:35
Αλλαγές για την Τουρκία. Ο Γκιουλέρ και ο Γιλντίζ εκτός. Μέσα Ακτιούρκογλου και οι Γιοσουκλού. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:36
79' Νέο κόρνερ για την Αυστρία by Γιώργος Ζαχαρίου
23:40
83' Αλλαγή για την Τουρκία. Ο Καχβετσί παίρνει τη θέση του Κιοκτσού που τραυματίστηκε και πέρασε εκτός. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:42
84' Τεράστια ευκαιρία για την Αυστρία με τον Ποσχ να κάνει τη σέντρα τον Γκιουνόκ να κάνει κακή έξοδο και να βρίσκει αέρα, αλλά η κεφαλιά του Γκρέγκοριτς έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:43
86' Κόρνερ νέο για την Αυστρία, η κεφαλιά του Μπάουμγκάρντερ έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:46
89' Μεγάλη ευκαιρία για την Τουρκία με τον Μπουράκ να παίρνει την κάθετη πάσα και να σουτάρει αλλά έκανε κακό σουτ. Ως μη γενόμενη η φάση. Ήταν οφσάιντ ο Τούρκος. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:47
Η κλεψύδρα αδειάζει για την Αυστρία! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:49
Τρομερές στιγμές στην άμυνα της Τουρκίας με τους παίκτες του Μοντέλα να κρατούν με κάθε τρόπο το προβάδισμα by Γιώργος Ζαχαρίου
23:49
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις, έχουμε διανύσει ήδη τα δυο! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:51
90'+4' Τεράστια ευκαιρία για την Τουρκία με τον Γιλμάζ να βγαίνει φάτσα με το τέρμα, να περνά τον Βέμπερ και να σουτάρει, αλλά ήρθε η σπουδαία επέμβαση! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:52
90'+5' ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΟΥ ΓΚΙΟΥΝΟΚ! Από σέντρα στην περιοχή ο Μπαουμγκάρντερ έκανε την κεφαλιά και ο Τούρκος έδιωξε σε κόρνερ! by Γιώργος Ζαχαρίου