Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 3η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Euro 2024.

21:37
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live από το www.sportfm.gr την αναμέτρηση ανάμεσα στην Τσεχία και την Τουρκία, για την τελευταία αγωνιστική του έκτου ομίλου. by www.sport-fm.gr
21:38
21:42
Οι Τούρκοι είναι στη δεύτερη θέση του γκρουπ με 3 βαθμούς, ενώ από την άλλη οι Τσέχοι έχουν μόλις 1 βαθμό, οπότε η νίκη για εκείνους είναι μονόδρομος για την πρόκριση στην επόμενη φάση. by www.sport-fm.gr
21:42
Η Τουρκία νίκησε 3-1 τη Γεωργία στην πρεμιέρα και ηττήθηκε 3-0 από την Πορτογαλία. by www.sport-fm.gr
21:43
Από την άλλη, η Τσεχία ηττήθηκε 2-1 από την Πορτογαλία και ήρθε 1-1 με τη Γεωργία. by www.sport-fm.gr
21:46
21:46
Tσεχία (Χάσεκ): Στανέκ, Χολές, Χράνατς, Κρέιτσι, Τσούφαλ, Σούτσεκ, Μπαράκ, Πρόβοντ, Γιούρασεκ, Τσιτίλ, Χλόζεκ. by www.sport-fm.gr
21:46
Τουρκία (Μοντέλα): Γκιονόκ, Μουλντούρ, Ακαϊντίν, Ντεμιράλ, Καντιόγλου, Γιούκσεκ, Όζτσαν, Γκιουλέρ, Τσαλχάνογλου, Γιλντίζ, Γιλμάζ by www.sport-fm.gr
22:03
2' Ευκαιρία για την Τσεχία! Δυνατό σουτ του Πρόβοντ έξω από τη μεγάλη περιοχή, με τον τερματοφύλακα της Τουρκίας να διώχνει σε κόρνερ, πέφτοντας στην αριστερή του γωνία! by www.sport-fm.gr
22:03
Το κόρνερ πέρασε ανεκμετάλλευτο γιατί απομάκρυνε εύκολα η άμυνα της Τουρκίας. by www.sport-fm.gr
22:05
5' Πάτησε περιοχή η Τουρκία, αλλά ο Τσαλχάνογλου γλίστρησε και η μπάλα έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
22:07
22:08
22:11
10' Πολύ ισορροπημένο το παιχνίδι στα πρώτα δέκα λεπτά, με μόλις μία καλή στιγμή αυτή της Τσεχίας στο 2', αλλά την Τουρκία να έχει την κατοχή πια. by www.sport-fm.gr
22:11
22:12
22:13
13' Μακρινό σουτ του Γκιουλέρ, πολλά μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή, αλλά την μπάλα να καταλήγει ψηλά άουτ. Πρώτη τελική των Τούρκων στο ματς. by www.sport-fm.gr
22:15
15' Πολύ δυνατό μονοκόμματο σουτ του Γιούρασεκ από τα 30 μέτρα, με τον Γκιουνόκ να μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα. by www.sport-fm.gr
22:17
17' Καλή στιγμή για την Τσεχία. Εκτέλεση πλαγίου από τα δεξιά, με τον Χράνατς να παίρνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, αλλά την μπάλα να καταλήγει άουτ. by www.sport-fm.gr
22:21
20' Κόκκινη κάρτα στον Μπαράκ! Ο παίκτης της Τσεχίας δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα, καθώς πάτησε τον Οζτσάν στο κέντρο! Δύο κίτρινες κάρτες σε διάστημα εννιά λεπτών, σωστές και οι δύο. by www.sport-fm.gr
22:22
Πολύ μεγάλη ζημιά για τους Τσέχους, καθώς έμειναν με παίκτη λιγότερο για το υπόλοιπο ματς, στο οποίο θέλουν μόνο νίκη για να προκριθούν στην επόμενη φάση. by www.sport-fm.gr
22:26
25' Η κατοχή είναι ξεκάθαρα υπέρ των Τούρκων, χωρίς ωστόσο να έχουν βγάλει κάποια μεγάλη φάση. by www.sport-fm.gr
22:27
22:28
28' Εκτελεί το κόρνερ ο Γκιουλέρ, με τον Ακαϊντίν να παίρνει την κεφαλιά, αλλά να στέλνει την μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
22:29
29' Σέντρα-σουτ του Γιλμάζ από τα δεξιά, με τον Στάνεκ να μπλοκάρει την μπάλα. by www.sport-fm.gr
22:31
22:32
22:32
Νέο κόρνερ για τους Τούρκους. Απομάκρυνε η άμυνα των Τσέχων και έκανε λάθος ο Μουλντούρ, στέλνοντας την μπάλα πλάγιο. by www.sport-fm.gr
22:34
Τρομερό πρέσινγκ από τους Τούρκους ψηλά, με τους Τσέχους να κάνουν αρκετά λάθη και να διώχνουν όπως-όπως. by www.sport-fm.gr
22:34
34' Κίτρινη κάρτα στον Σικ, ο οποίος διαμαρτυρήθηκε από τον πάγκο, για ένα φάουλ στο κέντρο. by www.sport-fm.gr
22:35
22:37
37' Κίτρινη κάρτα στον Γιλντίζ, καθώς πάτησε τον Χράνατς σε τάκλιν που του έκανε. by www.sport-fm.gr
22:38
38' Νέα διακοπή στο ματς, καθώς ο Τσουφάλ χτύπησε στο κεφάλι σε διεκδίκηση της μπάλας ψηλά με τον Γιλντίζ, ο οποίος τον βρήκε με το αριστερό του χέρι. by www.sport-fm.gr
22:39
Εδώ και περίπου δέκα λεπτά δεν βλέπουμε καθόλου καλό ποδόσφαιρο, με πολλές μονομαχίες, φάουλ και φυσικά χωρίς φάσεις. by www.sport-fm.gr
22:41
41' Επιθετικό φάουλ του Σούτσεκ, μέσα στη μεγάλη περιοχή της Τουρκίας, σε γέμισμα από το κέντρο. by www.sport-fm.gr
22:43
43' Δυνατό του σουτ του Τσαλχάνογλου από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ. by www.sport-fm.gr
22:45
45' Μεγάλη ευκαιρία για την Τσεχία! Κλέψιμο του Σούτσεκ κάτω από το κέντρο, με τον Τσέχο να κάνει την κούρσα, να «σπάει» την μπάλα αριστερά μέσα στη μεγάλη περιοχή στον Γιούρασεκ, ο οποίος βγήκε τετ α τετ με τον Γκιουνόκ, αλλά ο Τούρκος τερματοφύλακας απέκρουσε με το στήθος! by www.sport-fm.gr
22:46
22:48
45+3' Σουτ του Γκιουλέρ έξω από τη μεγάλη περιοχή και ξανά η μπάλα φεύγει πολύ ψηλά άουτ. by www.sport-fm.gr
22:49
22:49
22:55
23:04
23:04
23:06
46' Ευκαιρία για την Τουρκία! Σε γέμισμα από το κέντρο, ο Γιλμάζ πήρε την κεφαλιά και ο Στάνεκ έδιωξε, πέφτοντας στη δεξιά του γωνία! by www.sport-fm.gr
23:06
47' Δυνατό σουτ του Γιλντίζ έξω από τη μεγάλη περιοχή, σε απομάκρυνση της άμυνας, με την μπάλα να καταλήγει ψηλά άουτ. by www.sport-fm.gr
23:09
49' Κίτρινη κάρτα στον Γιουκσέκ, για σκληρό μαρκάρισμα στον Πρόβοντ, στον χώρο του κέντρου. by www.sport-fm.gr
23:09
50' Δυνατό σουτ του Χλόζεκ, έξω από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να κοντράρει και να μπλοκάρει ο Γκιουνόκ. by www.sport-fm.gr
23:10
51' Γκοοολ για την Τουρκία, 0-1! Φάση διαρκείας, με τον Στάνεκ να διώχνει αρχικά το σουτ του Γιλντίζ από το ύψος του πέναλτι. Στην εξέλιξη της φάσης, η μπάλα έφτασε στον Τσαλχάνογλου στα αριστερά, ο οποίος με διαγώνιο σουτ με το εξωτερικό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα! by www.sport-fm.gr
23:12
Μικρή διακοπή, καθώς ο τερματοφύλακας της Τσεχίας δείχνει να έχει πρόβλημα στο δεξί του χέρι και θα γίνει αλλαγή. by www.sport-fm.gr
23:13
23:14
55' Τριπλή αλλαγή για την Τσεχία. Ο τερματοφύλακας Κόβαρ στη θέση του Στάνεκ και στη συνέχεια οι Κούχτα και Τσόρι στη θέση των Χλόζεκ και Τσίτιλ. by www.sport-fm.gr
23:19
23:20
23:21
62' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Τσεχία, μόλις 1-2 μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή στην αριστερή γωνία, καθώς ο Ακαϊντίν «γκρέμισε» τον Σούτσεκ σε διεκδίκηση της μπάλας ψηλά. by www.sport-fm.gr
23:22
23:23
64' Καλή στιγμή για την Τσεχία! Εκτελέστηκε με σέντρα το φάουλ, με τον Κρέτσι να παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και τον Γκιουνόκ να απομακρύνει. by www.sport-fm.gr
23:23
23:24
65' Καλή στιγμή για την Τουρκία. Ο Γιλμάζ έκανε την κούρσα από τα δεξιά και στη συνέχεια την παράλληλα πάσα, αλλά την τελευταία στιγμή έδιωξε η άμυνα της Τσεχίας! by www.sport-fm.gr
23:25
66' Γκοοολ για την Τσεχία, 1-1! Διεκδίκηση της μπάλας του Τσόρι με τον Γκιουνόκ στον αέρα, με την μπάλα να φεύγει από τα χέρια του τερματοφύλακα της Τουρκίας, τον Ακαϊντίν να διώχνει μπροστά από τη γραμμή, αλλά τον Σούτσεκ να παίρνει το «ριμπάουντ» και με δυνατό σουτ από κοντά να κάνει το 1-1! by www.sport-fm.gr
23:27
Οι Τούρκοι ζητούν επιθετικό φάουλ, αλλά το VAR δεν είδε κάτι επιλήψιμο και έτσι το γκολ μετράει! by www.sport-fm.gr
23:28
23:29
23:31
73' Κόρνερ για την Τουρκία, με την άμυνα της Τσεχίας να κόβει το «σόλο» του Γιλντίζ, ο οποίος έφτασε μέχρι τη γωνία της μικρής περιοχής. by www.sport-fm.gr
23:32
73' Καλή στιγμή για την Τουρκία, με τον Γκιουλέρ να κάνει το γύρισμα από τα αριστερά και τον Κόβαρ να μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
23:34
23:34
75' Διπλή αλλαγή για την Τουρκία. Οι Τοσούν και Ακντούρκογλου στη θέση των Γκιουλέρ και Γιλντίζ. by www.sport-fm.gr
23:35
23:39
23:39
23:40
23:41
82' Επιθετικό φάουλ του Κούχτα στον Καντίογλου, με τον Τσέχο να σκοράρει στη συνέχεια, αλλά ο διαιτητής είχε σφυρίξει νωρίτερα την παράβαση. by www.sport-fm.gr
23:43
85' Κίτρινη κάρτα σε δύο παίκτες της Τσεχίας στον πάγκο, Τσερβ και Γιάρος, για διαμαρτυρία. by www.sport-fm.gr
23:44
85' Κίτρινη κάρτα στον Ακαϊντίν για δυνατό φάουλ στον Γιούρασεκ, στο κέντρο. Χάνει το επόμενο ματς, εάν οι Τούρκοι περάσουν. by www.sport-fm.gr
23:45
87' Καλή στιγμή για την Τουρκία. Ο Ακτούρκογλου έστρωσε την μπάλα στον Γιουκουσλού έξω από τη μεγάλη περιοχή, με το σουτ του να φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της Τσεχίας. by www.sport-fm.gr
23:46
23:49
23:49
90+1' Κίτρινη κάρτα στον Κρέτσι για φάουλ στον Γιλμάζ, κοντά στον χώρο του κέντρου. by www.sport-fm.gr
23:51
90+2' Καλή στιγμή για την Τουρκία. Ο Γιλμάζ ελευθερώθηκε έξω από τη μεγάλη περιοχή, έκανε το σουτ, αλλά ο Κόβαρ μπλόκαρε. by www.sport-fm.gr
23:53
90+4' Γκοοολ για την Τουρκία, 1-2! Σε αντεπίθεση των Τούρκων, η μπάλα έφτασε στον Τοσούν, ο οποίος την πήρε μέσα στη μεγάλη περιοχή και αφού απέφυγε τους αντιπάλους του, με δυνατό σουτ του στην αριστερή γωνία του Κόβαρ, έκανε το 1-2! by www.sport-fm.gr
23:55
23:57
90+8' Λήξη της αναμέτρησης, με την Τουρκία να νικά 2-1 και να προκρίνεται στους «16» του Euro. Οριστικά εκτός η Τσεχία. by www.sport-fm.gr