Ουκρανία-Βέλγιο

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 3η αγωνιστική του 5ου ομίλου του Euro 2024.

18:35
Καλησπέρα σας! Πέφτει η αυλαία του 5ου ομίλου του Euro 2024, με Ουκρανία και Βέλγιο να μονομαχούν στη Στουτγκάρδη για την 3η και τελευταία αγωνιστική της πρώτης φάσης της διοργάνωσης, σε ένα παιχνίδι που έχει χαρακτήρα τελικού. by Αναστασία Βοσνάκη
18:36
Κι αυτό διότι στο γκρουπ και οι τέσσερις ομάδες έχουν από τρεις πόντους, αν και πριν την τελευταία στροφή στην ισοβαθμία υπερέχει η Ρουμανία και το Βέλγιο, ακολουθεί στην τρίτη θέση -που υπό προϋποθέσεις εξασφαλίζει πρόκριση- η Σλοβακία και τελευταίοι είναι οι Ουκρανοί. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
Αρχικά, στο στρατόπεδο της ομάδας του Σεργκέι Ρεμπρόφ η ψυχολογία είναι ανεβασμένη μετά το «τρίποντο» -και με τον τρόπο που ήρθε- απέναντι στη Σλοβακία. Η Ουκρανία που ήταν επηρεασμένη από την ήττα στην πρεμιέρα δεν μπήκε καλά, ο Τρούμπιν έκανε καθοριστικές αποκρούσεις, ωστόσο, ακόμη και έτσι έμεινε πίσω στο σκορ πριν τη συμπλήρωση των πρώτων 20 λεπτών. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
Παρόλα αυτά η εικόνα των Ουκρανών στο δεύτερο μέρος ήταν εντελώς διαφορετική, αυτή τη φορά προς το καλύτερο. Έφεραν το παιχνίδι σε ισορροπία με τον Σαπαρένκο και πήραν τη μεγάλη νίκη με το υπέροχο τέρμα του Γιαρεμτσούκ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
Στην αντίπερα όχθη, το Βέλγιο άφησε πίσω της την ήττα από τη Σλοβακία και από το ξεκίνημα του αγώνα με τη Ρουμανία έδειξε πως θα πάρει τη νίκη. Ενδεικτικό, δε, πως άνοιξε το σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό με τον Τίλεμανς, ενώ στη συνέχεια είχε κι άλλες ευκαιρίες. Ο Λουκάκου συνέχισε να είναι άτυχος, μιας και έφτασε τα τρία γκολ που ακυρώνονται μέσω VAR, ωστόσο ο Ντε Μπρόινε σφράγισε τη νίκη της ομάδας του, που είναι το φαβορί στο σημερινό ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Διαιτητής: Άντονι Τέιλορ (Αγγλία) Γήπεδο: Μερσέντες-Μπενζ Αρένα, Στουτγκάρδη by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
Ουκρανία (Σεργκέι Ρεμπρόφ): Τρούμπιν - Τίμτσουκ, Ζαμπάρνι, Σβάτοκ, Ματβιένκο, Μικολένκο - Μπράζκο, Σαπαρένκο, Σουντάκοφ - Γιάρεμτσουκ, Ντόβμπικ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
Στον πάγκο για την Ουκρανία οι Μπούστσαν, Λούνιν, Κονόπλια, Ταλοβιέροφ, Σίντορτσουκ, Στεπανένκο, Γιαρμολένκο, Μαλινόφσκι, Ζιντσένκο, Σούμπκοφ, Μπόνταρ, Β'ανατ, Μικαϊλιτσένκο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
Βέλγιο (Ντομένικο Τεντέσκο): Κάστελς - Φερτόνχεν, Φάες, Τεάτ, Καστάνιε - Ονάνα, ντε Μπρόινε, Τίλεμανς - Ντοκού, Λουκάκου, Τροσάρ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
Στον πάγκο για το Βέλγιο οι Καμίνσκι, Σελς, Ντεμπάστ, Καράσκο, Βρανξ, Ντε Κετελάρ, Μανγκαλά, Μπακαγιόκο, Οπεντά, Φερμίρεν, Ντε Κάιπερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
Οι δυο ομάδες και το διαιτητικό τρίο βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:56
Και τώρα η ανάκρουση των εθνικών ύμνων. Πρώτα του Βελγίου και μετά της Ουκρανίας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:01
1' Ξεκίνησε η αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
Κόρνερ για την Ουκρανία. Έκανε τη σέντρα ο Ντόβμπικ, έδιωξαν οι αμυντικοί του Βελγίου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
6' Προσπαθούν να κυκλοφορήσουν μπάλα οι παίκτες του Βελγίου, δεν μπορούν να βρουν εύκολα χώρους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:08
7' Ο Ντε Μπρόινε έσπασε στον Λουκάκου, αλλά εκείνος έκανε κακό πλασέ και μπλόκαρε ο Τρούμπιν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:09
19:09
by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
11' Επικίνδυνη σέντρα για τον Λουκάκου, έδιωξε η άμυνα της Ουκρανίας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
13' Κάθετη πάσα του Ονάνα προς τον Ντε Μπρόινε σε επικίνδυνο σημείο, ωστόσο ο μεσοεπιθετικός της Σίτι δεν πρόλαβε και η μπάλα βγήκε εκτός. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
14' Συνεχόμενα κόρνερ για το Βέλγιο, πέρασαν ανεκμετάλλευτα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
19:20
19:20
19:21
20' Γεμάτο σουτ του Γιάρεμτσουκ εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Κάστελς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
23' Σέντρα του Τροσάρ, ο Λουκάκου δεν μπόρεσε να πιάσει την κεφαλιά, με την άμυνα των Ουκρανών να απομακρύνει. by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
28' Ωραία ανάπτυξη των Ουκρανών, ο Σουντάκοφ έκανε ένα κακό σουτ, με την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
32' Φάουλ σε καλό σημείο για το Βέλγιο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
Εκτέλεσε ο Ντε Μπρόινε, η μπάλα δίπλα από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
35' Σουτ ο Σουντάκοφ, μπλόκαρε εύκολα ο Κάστελς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
19:42
19:43
42' Ευκαιρία για την Ουκρανία! Ο Γιάρεμτσουκ από πλεονεκτική θέση αντί να σουτάρει έκανε το γύρισμα και η μπάλα πέρασε από όλους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
43' Κίτρινη κάρτα ο Φάες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
44' Εκτέλεσε το φάουλ ο Σουντάκοφ, μπλόκαρε ο Κάστελς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
19:48
Ημίχρονο! Ουκρανία και Βέλγιο πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλοι 0-0. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
20:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
50' Η Ουκρανία μέχρι στιγμής στο δεύτερο μέρος δείχνει διάθεση να απειλήσει και να βρει ένα γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
52' Κάνει ένα σουτ ο Τίλεμανς, η μπάλα κοντράρει και βγαίνει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
Εκτέλεσε το κόρνερ ο Ντε Μπρόινε, έκανε το σουτ ο Τίλεμανς, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
58' Ζιντσένκο αντί Μικολένκο για την Ουκρανία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:22
62' Μανγκαλά-Καράσκο μέσα, Τίλεμανς-Τροσάρ έξω για το Βέλγιο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:27
67' Ωραία ατομική προσπάθεια του Καράσκο, λίγο πριν εκτελέσει, τον έκοψαν δυο αμυντικοί της Ουκρανίας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
69' Κίτρινη κάρτα ο Ντόβμπικ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:30
70' Γιάρεμτσουκ, Σαπαρένκο, Μπράζκο έξω, μέσα οι Μαλινόφσκι, Στεπανένκο και Βάνατ για την Ουκρανία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
73' Γεμάτο σουτ του Καράσκο, έδιωξε δύσκολα ο Τρούμπιν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
75' Μεγάλη ευκαιρία για την Ουκρανία! Ο Ντόβμπικ βλέπει τον Κάστελς να τον νικά από κοντινή απόσταση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
77' Μπακαγιόκο αντί Ντοκού για το Βέλγιο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
79' Ωραίο σουτ ο Ντόβμπικ, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
81' Γιαρμολένκο αντί Σβάτοκ για την Ουκρανία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
20:41
20:41
82' Κόρνερ για την Ουκρανία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
Φοβερή εκτέλεση του Μαλινόφσκι που πήγε απευθείας να σκοράρει, έσωσε τελευταία στιγμή ο Κάστελς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
86' Κόρνερ για το Βέλγιο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
88' Δυνατό σουτ ο Μπακαγιόκο, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
88' Ευκαιρία για την Ουκρανία! Τρομερό σουτ του Μαλινόφσκι με κατεύθυνση προς τα δίχτυα, βάζει το σώμα του και σώζει την ομάδα του ο Καστάνιε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
90' Οπεντά αντί Λουκάκου για το Βέλγιο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
90+1' Μεγάλη ευκαιρία για την Ουκρανία! Τρομερή ατομική ενέργεια του Σουντάκοφ, βρίσκεται σε πλεονεκτική θέση αλλά σουτάρει πάνω στον Κάστελς. by Αναστασία Βοσνάκη