Σλοβακία-Ρουμανία

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 3η αγωνιστική του 5ου ομίλου του Euro 2024.

18:44
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του κρίσιμου αγώνα για τον 5ο όμιλο του Euro 2024 ανάμεσα στη Σλοβακία και την Ρουμανία. by Γιώργος Τσανάκας
18:45
Ουκρανία-Βέλγιο το άλλο ματς του ομίλου, όπου γίνεται ο κακός χαμός αφού οι τέσσερις ομάδες έχουν από 3 βαθμούς. Εδώ το live... by Γιώργος Τσανάκας
18:46
H Σλοβακία έκανε πρεμιέρα στο Euro με... βόμβα, επικρατώντας 1-0 του Βελγίου. Ωστόσο, στη 2η αγωνιστική ηττήθηκε με 2-1 από την Ουκρανία. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
Η Ρουμανία από την άλλη μεριά ξεκίνησε με τριάρα στην Ουκρανία (3-0), αλλά στη 2η αγωνιστική ηττήθηκε με 2-0 από το Βέλγιο. by Γιώργος Τσανάκας
18:48
Τα δύο αντιπροσωπευτικά συγκροτήματα που αναμετρώνται στη Φρανκφούρτη υπάρχει μία λύση που μπορεί να στείλει αμφότερα στα νοκ άουτ του θεσμού... Εφόσον έρθουν ισόπαλες, περνούν αμφότερες στην επόμενη φάση. by Γιώργος Τσανάκας
18:48
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
18:49
Σλοβακία (Φραντσέσκο Καλτσόνα): Ντουμπράβκα – Πέκαρικ, Βάβρο, Σκρίνιαρ, Χάνκο – Κούτσκα, Λομπότκα, Ντούντα – Σραντς, Στρέλετς, Χαράσλιν. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
Ρουμανία (Έντι Ιορντανέσκου): Νίτα – Ράτιου, Ντάγκουσιν, Μπούρτσα, Μπάνκου – Μ. Μάριν – Χάτζι, Ρ. Μάριν, Στάντσιου, Κομάν – Ντράγκους. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
Διαιτητής: Ζίμπερτ (Γερμανία) Βοηθοί: Ζάιντελ, Φόλτιν (Γερμανία) 4ος: Τσβάιερ (Γερμανία) VAR: Ντάνκερτ (Γερμανία) by Γιώργος Τσανάκας
19:01
1' Μπάνκου και Κούτσκα απειλούν στα πρώτα 17'', δεν περνάνε τα σώματα τα σουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
19:04
3' Πρώτη κατεβασιά για τους Ρουμάνους, χωρίς να αποφέρει κάτι... by Γιώργος Τσανάκας
19:05
Καλός ο ρυθμός στο παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
6' Παρατηρήσεις στον Ντούντα που γλιτώνει την κάρτα. by Γιώργος Τσανάκας
19:09
8' Κόρνερ για την Σλοβακία που βγήκε απειλητικά στην επίθεση... by Γιώργος Τσανάκας
19:09
9' Κεφαλιά του προωθημένου Ντούντα, αδύναμη και στα χέρια του Νίτα. by Γιώργος Τσανάκας
19:10
Και άλλο ένα κόρνερ για τους Σλοβάκους... by Γιώργος Τσανάκας
19:10
10' Σουτ του Κούτσκα, καμία τύχη, στην κερκίδα η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
19:11
11' Μεγάλη διπλή φάση για τους Ρουμάνους! Ο Ράτιου πιάνει το πλασέ, διώχνει ο Ντουμπράβκα και ο Χάτζι παίρνει το ριμπάουντ αλλά σουτάρει ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:14
13' Φιλόδοξη εκτέλεση φάουλ του Ράζβαν Μάριν από τα 25 και πλέον μέτρα, άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
19:15
Πάνω-κάτω η μπάλα, μόνο για την ισοπαλία δεν πάνε οι δύο ομάδες στο ξεκίνημα. by Γιώργος Τσανάκας
19:16
19:21
19:21
Εικοσάλεπτο στο παιχνίδι, παραμένει το 0-0. by Γιώργος Τσανάκας
19:23
22' Μεγάλη φάση για τη Σλοβακία. Εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά, η μπάλα περνά απ' όλους και δεν μπορεί ούτε ο Χάνκο ούτε ο Σκρίνιαρ να την βρουν και να τη σπρώξουν στα δίχτυα. by Γιώργος Τσανάκας
19:24
23' Σουτ του Στάντσιου, μπλόκαρε ο Ντουμπράβκα. by Γιώργος Τσανάκας
19:25
24' Γκοοολ για τη Σλοβακία! Ο Ντούντα με ωραία κεφαλιά και ενώ η άμυνα της Ρουμανίας πιάστηκε στον ύπνο εκτελεί τον Νίτα για το 1-0. Ωραία και η σέντρα από τον Κούτσκα! by Γιώργος Τσανάκας
19:32
19:35
Φάουλ στα όρια της περιοχής για τη Ρουμανία. Λίγο ήθελε για να είναι μέσα στο κουτί. by Γιώργος Τσανάκας
19:35
19:36
Τσεκάρισμα για το αν υπάρχει παράβαση πέναλτι. Ίσως να υπάρχει και δεύτερη επαφή μέσα. by Γιώργος Τσανάκας
19:36
36 Πέναλτι τελικά για τη Ρουμανία! by Γιώργος Τσανάκας
19:37
37' Γκοοοολ για τη Ρουμανία! Ο Ράζβαν Μάριν σκοράρει με τρομερή εκτέλεση πέναλτι για το 1-1. Καμία τύχη για τον Ντουμπράβκα... by Γιώργος Τσανάκας
19:38
Εξαιρετικό παιχνίδι βλέπουμε... by Γιώργος Τσανάκας
19:46
43' Nέα φάση για τους Ρουμάνους. Κόντρα τρεις με δύο, ο Ντράγκους επιλέγει να τελειώσει μόνος του τη φάση και πλασάρει αρκετά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:46
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
19:47
45'+1' Κάρτα στον Μπούρτσα. Γεμάτη κλωτσιά στον Πέκαρικ. by Γιώργος Τσανάκας
19:48
Ένα λεπτό για την ανάπαυλα. by Γιώργος Τσανάκας
19:49
45'+3' Κάρτα τώρα στον Μπάνκου. by Γιώργος Τσανάκας
19:50
ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Σλοβακία και Ρουμανία πάνε ισόπαλες στα αποδυτήρια με σκορ 1-1 σε ένα εξαιρετικό πρώτο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
19:54
20:05
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Γιώργος Τσανάκας
20:07
47' Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ για τους Σλοβάκους... by Γιώργος Τσανάκας
20:08
20:09
50' Τρομερό τσαφ του Ντράγκουσιν, διώχνει τελευταία στιγμή ο Νίτα... Τι πήγε να γίνει! by Γιώργος Τσανάκας
20:11
52' Ωραία ατομική ενέργεια του Χαράσλιν και σουτ από δύσκολη γωνία, μπλόκαρε ο Νίτα. by Γιώργος Τσανάκας
20:13
Αρκετές μονομαχίες στο δεύτερο μέρος και εύκολα λάθη. by Γιώργος Τσανάκας
20:15
Το 1-1 παραμένει ανάμεσα σε Σλοβακία και Ρουμανία στο 55ο λεπτό. by Γιώργος Τσανάκας
20:15
20:16
58' Σορέσκου αντί Κομάν για τους Ρουμάνους. by Γιώργος Τσανάκας
20:19
20:19
Μια ώρα στο ματς, δεν έχει αλλάξει το παραμικρό. by Γιώργος Τσανάκας
20:20
61' Τεράστια διπλή φάση για τη Ρουμανία! Ο Μάριν βρίσκει τον χώρο και σουτάρει, διώχνει δύσκολα ο Ντουμπράβκα. Λίγα δευτερόλεπτα μετά, ο Ντράγκους συγκλίνει και ψάχνει το απέναντι παραθυράκι αλλα η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:22
Έπιασε και τρομερή βροχή τώρα στο ματς... by Γιώργος Τσανάκας
20:23
64' Μεγάλη φάση για τη Σλοβακία τώρα! Ο Στρέλετς κάνει το συρτό σουτ μέσα από την περιοχή, δύσκολα με τα πόδια διώχνει ο Νίτα. by Γιώργος Τσανάκας
20:24
65' Νέα ευκαιρία για τη Σλοβενία! Ο Χαράσλιν συγκλίνει και ψάχνει την απέναντι γωνία, η μπάλα ούτε μισό μέτρο από το αριστερό δοκάρι της εστίας. by Γιώργος Τσανάκας
20:25
66' Πούσκας και Μαν μέσα, έξω ο Χάτζι και Ντράγκους για τη Ρουμανία. by Γιώργος Τσανάκας
20:29
Στο 70' φτάσαμε... by Γιώργος Τσανάκας
20:30
71’ Σούσλοφ και Μπόζενικ μέσα, έξω οι Στρέλετς και Χαράσλιν για τη Σλοβακία. by Γιώργος Τσανάκας
20:33
20:33
20:33
20:35
Τελευταίο τέταρτο, οι δύο ομάδες δεν δείχνουν διατεθειμένες να κάτσουν στο "Χ". Ιδιαίτερα οι Σλοβάκοι... by Γιώργος Τσανάκας
20:36
Αν λήξουν τα ματς όπως είναι, δηλαδή ισόπαλα, τότε η Ρουμανία θα παίξει με Σλοβενία, το Βέλγιο με τη Γαλλία και η Σλοβακία με την Ισπανία. Η Ουκρανία μένει εκτός! by Γιώργος Τσανάκας
20:37
77' Ντούρις αντί Στραντς για τη Σλοβακία. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
20:41
Κερδισμένες στατικές φάσεις για τη Σλοβακία που ψάχνει το γκολ της νίκης... by Γιώργος Τσανάκας
20:44
Στο 85' είμαστε πλέον, το 1-1 παραμένει. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
86' Κόρνερ για τους Ρουμάνους! by Γιώργος Τσανάκας
20:45
86' Μέσα ο Ρους, έξω ο Ράζβαν Μάριν για τη Ρουμανία. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ εν τω μεταξύ... by Γιώργος Τσανάκας
20:46
Στο άλλο ματς, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Ουκρανία και Βέλγιο. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
88' Κάρτα στον Πούσκας. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
20:50
90'+1' Κάρτα στον Ντούντα. by Γιώργος Τσανάκας
20:53
ΤΕΛΟΣ! Σλοβακία και Ρουμανία έμειναν στο 1-1 και προκρίθηκαν αμφότερες στη φάση των 16. by Γιώργος Τσανάκας