Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 3η αγωνιστική του 4ου ομίλου του Euro 2024.

18:40
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
18:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Ολλανδίας με την Αυστρία, στο Βερολίνο, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής για τον 4ο όμιλο του Euro 2024. by Σπύρος Σιαμπλής
18:42
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ τις αρχικές 11άδες των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
18:43
Αμφότερες οι ομάδες είναι... αγκαλιά με την πρόκριση στην επόμενη φάση του τουρνουά, καθώς, οι «οράνιε» βρίσκονται στην κορυφή του ομίλου με 4 βαθμούς, ενώ οι Αυστριακοί στην 3η με 3 βαθμούς. by Σπύρος Σιαμπλής
18:46
Ενώ σε ενδεχόμενη ισοπαλία, θα περάσουν... χέρι-χέρι στους «16», με την Αυστρία να εξασφαλίζει σίγουρα το «εισιτήριο», ούσα μία από τις τέσσερις θέσεις των 3ων καλύτερων των ομίλων. Ενώ η Ολλανδία θα περιμένει το αποτέλεσμα του Γαλλία-Πολωνία για να δει που θα τερματίσει... by Σπύρος Σιαμπλής
18:46
Εξυπακούεται ότι το Ολυμπιακό στάδιο του Βερολίνου είναι... ασφυκτικά γεμάτο! by Σπύρος Σιαμπλής
18:54
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές. by Σπύρος Σιαμπλής
18:55
Η Απόλυτη EURO Προσφορά* by Σπύρος Σιαμπλής
18:55
Ώρα για τους εθνικούς ύμνους των δύο χωρών. by Σπύρος Σιαμπλής
18:58
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
18:59
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
19:00
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με την Αυστρία στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:02
2' Σέντρα του Πρας στο δεύτερο δοκάρι από αριστερά, ο Σμιντ προσπάθησε να γυρίσει την μπάλα, ανεπιτυχώς, με τον Φαν Ντάικ να διώχνει προ του Ζάμπιτσερ... by Σπύρος Σιαμπλής
19:06
5' Σέντρα του Αρναούτοβιτς από δεξιά, για τον Ζάμπιτσερ, βγαίνει και μπλοκάρει ο Φερμπρούχεν. by Σπύρος Σιαμπλής
19:06
6' Γκολ! 0-1 η Αυστρία, με την ωραία κάθετη του Αρναούτοβιτς για τον Πρας, που κάνει την παράλληλη μπαλιά, με τον Μάλεν να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του... by Σπύρος Σιαμπλής
19:08
Είχε μπει δυνατά η Αυστρία, με την Ολλανδία να της δίνει χώρους και την μπάλα, πληρώνοντας το, έστω και από... καραμπόλα! Αλλαγή δεδομένων στην βαθμολογία του ομίλου, πλέον, 6 οι γηπεδούχοι και 4 οι φιλοξενούμενοι... by Σπύρος Σιαμπλής
19:10
10’ Επικίνδυνο γύρισμα του Μάλεν από δεξιά, διώχνει ο Ζάιβαλντ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:11
19:13
19:14
14' Χαμένη ευκαιρία για την Ολλανδία, με τον Ράιντερς να πλασάρει από το ύψος του πέναλτι ανενόχλητος, αλλά να στέλνει την μπάλα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
19:18
19:21
Πολλά διαδοχικά φάουλ έχουν «χαλάσει» το ματς, αλλά η Ολλανδία -αν και πήρε μετρα στο γήπεδο- συνεχίζει να μην μπορεί να... κάνει καλά την Αυστρία, με εξαίρεση μια φάση που έφτιαξε! by Σπύρος Σιαμπλής
19:22
Πρώτο αυτογκόλ της Ολλανδίας σε επίπεδο Euro, παρθενικό -υπέρ της- και για την Αυστρία και παράλληλα ταχύτερο... όλων των εποχών αυτό του Μάλεν! by Σπύρος Σιαμπλής
19:24
23' Σπουδαία χαμένη ευκαιρία για τους Ολλανδούς, με τον Μάλεν να την χάνει, μετά την ωραία κάθετη του Ράιντερς, αφού δεν έχει βρει «γεμάτα» την μπάλα, όταν σουτάρει! by Σπύρος Σιαμπλής
19:26
26' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τους «οράνιε», από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:26
27' Εκτέλεση του Φέερμαν, διώχνει με κεφαλιά ο Πος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:31
30' Σουτ του Ζάμπιτσερ, η μπάλα βρίσκει στον Ράιντερς, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Φερμπρούχεν μπλοκάρει το νέο σουτ του Αρναούτοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:32
32' Κίτρινη κάρτα στον Πος, για επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Ντεπάι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:33
34' Κίτρινη κάρτα και στον Βίμερ, για σκληρό φάουλ στον Χερτρούντε. by Σπύρος Σιαμπλής
19:34
34' Μακρινό σουτ του Ράιντερς, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:34
35' Ο Σίμονς θα αντικαταστήσει τον Φέερμαν, σε μια προσπάθεια του Κούμαν να αλλάξει... κάτι δημιουργικά για την Ολλανδία. by Σπύρος Σιαμπλής
19:35
Διακοπή στο παιχνίδι για cooling break. by Σπύρος Σιαμπλής
19:37
37' Κόρνερ για τους Αυστριακούς, από το διώξιμο του Ακέ, by Σπύρος Σιαμπλής
19:38
37' Φάση για την Αυστρία. Χαμηλή εκτέλεση του κόρνερ, με κομπίνα και τον Ζάμπιτσερ να σουτάρει με δύναμη και τον Φερμπρούχεν να αποκρούει ενστικτωδώς, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Γκρίλιτς κάνει νέο σουτ, ο Φερμπρούχεν διώχνει ασταθώς αρχικά αλλά απομακρύνει την μπάλα προ του Αρναούτοβιτς! by Σπύρος Σιαμπλής
19:40
39' Αντεπίθεση για την Αυστρία και σουτ του Βίμερ έξω από την περιοχή, η μπάλα σταματάει πάνω στον Φαν Ντάικ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:43
40' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για την Ολλανδία, κακή η εκτέλεση του Ντεπάι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:43
42' Κεφαλιά του Ντεπάι, η μπάλα χτυπάει στην ρίζα του αριστερού δοκαριού του Πεντς, αλλά υπάρχει οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης. by Σπύρος Σιαμπλής
19:45
45' Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:46
45'+1' Κόρνερ για τους Αυστριακούς από την δεξιά πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:47
45'+2' Εκτέλεση του Ζάμπιτσερ, κεφαλιά του Γκρίλιτς χωρίς να έχει ισορροπία, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:48
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με την Αυστρία να προηγείται της Ολλανδίας με 1-0, χάρη στο αυτογκόλ του Μάλεν από το 6'. by Σπύρος Σιαμπλής
19:48
19:52
19:52
19:54
Η Αυστρία έχει καταφέρει να επιβάλλει τον ρυθμό της και να διατηρήσει τον έλεγχο, με εξαίρεση κάποια ξεσπάσματα της Ολλανδίας, η οποία βέβαια σε αυτά θα μπορούσε να είχε βρει γκολ ισοφάρισης, αλλά δείχνει ότι... κάτι της λείπει και πάλι! Το δεύτερο ημίχρονο αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον... by Σπύρος Σιαμπλής
20:01
20:01
20:03
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
20:03
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την Ολλανδία στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:05
47' Γκολ! 1-1 ισοφαρίζει η Ολλανδία, με τον Σίμονς να κουβαλάει την μπάλα στην αντεπίθεση, να πασάρει την κατάλληλη στιγμή ατον Χάκπο, που στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία του Πεντς και φέρνει το ματς στα ίσα με το... καλημέρα! by Σπύρος Σιαμπλής
20:06
Νέα δεδομένα σε ματς και... βαθμολογία, καθώς η Ολλανδία έχει και την ψυχολογία με το μέρος της, ενώ περνάει πλέον πάλι πρώτη στο γκρουπ, με την Αυστρία να πιάνεται «κοιμώμενη». by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
53' Κερδίζει το κόρνερ η Ολλανδία, χάρη στην προσπάθεια του Ράιντερς από αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:12
54' Εκτέλεση του Ντεπάι, κεφαλιά του Φαν Ντάικ, η μπάλα βρίσκει στον Βέμπερ και περνάει ξανά κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:12
54' Επιθετικό φάουλ του Φαν Ντάικ στον Πεντς, τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:15
57' Φάουλ του Ντεπάι, ο Ντε Φράι βρίσκει την μπάλα με το κεφάλι αλλά αστοχεί... απελπιστικά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
59' Γκολ! 1-2 η Αυστρία ξαναπαίρνει το προβάδισμα, με τον Γκρίλιτς να κάνει ωραία κίνηση και παράλληλη σέντρα από αριστερά, βρίσκοντας τον Σμιντ στην περιοχή που κάνει την κεφαλιά, με τον Ντε Φράι να μπαίνει στην πορεία της και να την στέλνει στα δίχτυα του Φερμπρούχεν... by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
63' Τριπλή αλλαγή για την Αυστρία, Εκτός οι Λίνχαρτ, Βίμερ και Γκρίλιτς, μέσα Κέρφελντ, Μπάουμγκαρτνερ και Λάιμερ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:25
66' Φαν ντε Φεν και Βαινάλντουμ αντικαθιστούν τους Ακέ-Ράιντερς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:29
72' Μέσα και ο Βέγκχορστ, στη θέση του Μάλεν, για την Ολλανδία. by Σπύρος Σιαμπλής
20:31
74' Μακρινό σουτ του Σίμονς, με τον Πεντς εκτός εστίας, είναι άστοχο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
75' Γκολ! Ο Ντεπάι ισοφαρίζει με ψηλοκρεμαστό πλασέ μέσα από την περιοχή και κάνει το 2-2 για την Ολλανδία, αλλά το γκολ του ακυρώνεται για χρήση χεριού. by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
Γίνεται χρήση του VAR τώρα... by Σπύρος Σιαμπλής
20:35
Τα ριπλέι δείχνουν, πάντως, ότι είναι κανονικό το γκολ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:35
Πάει σε onfield review o διαιτητής τώρα και το μετράει, σωστά! by Σπύρος Σιαμπλής
20:37
80' Κόρνερ για την Ολλανδία, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
81' Γκολ! 3-2 η Αυστρία προηγείται και πάλι, με την κάθετη πάσα του Μπάουμγκαρτνερ για τον Ζάμπιτσερ, ο οποίος από πολύ δύσκολη γωνία, στέλνει την μπάλα στον... ουρανό της εστίας του Φερμπρούχεν! by Σπύρος Σιαμπλής
20:41
83' Σκοράρει και πάλι η Αυστρία, αλλά ο Μπάουμγκαρτνερ είναι οφσάιντ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:44
86' Σέντρα του Χερτράιντα από δεξιά, κεφαλιά του Βέγκχορστ, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:48
90' Γέμισμα του Ντεπάι από αριστερά, βγαίνει και μπλοκάρει ο Πεντς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:48
90' Έξι λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
90'+2' Βάιμαν στη θέση του Σμιντ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:51
90'+3' Νέο κερδισμένο κόρνερ για τους «οράνιε». by Σπύρος Σιαμπλής
20:52
90'+4' Κίτρινη κάρτα στον Κέρφελντ, για καθυστερηση. by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
90'+7' Λήξη του αγώνα, με την Αυστρία να κερδΊζει την Ολλανδία με 3-2, μετά από ένα φοβερό παιχνίδι και να τρματίζει πρώτη στον όμιλο! by Σπύρος Σιαμπλής
20:56
21:05
Σας ευχαριστούμε πολύ που παρακολουθήσατε μαζί μας την τρομερή αναμέτρηση ποου έλαβε χώρα στο Βερολινο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
Μείνετε συντονισμένοι στο sport-fm.gr για όλη την δράση της ημέρας και την συνέχεια των αγώνων στο Euro 2024! by Σπύρος Σιαμπλής