Γαλλία-Πολωνία

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 3η αγωνιστική του 4ου ομίλου του Euro 2024.

18:30
Καλησπέρα σας! Η Γαλλία στις 19:00 θα κοντραριστεί με την Πολωνία για την 3η και τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Euro! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση! Φυσικά, υπάρχει και ραδιοφωνική κάλυψη από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Αναστασία Βοσνάκη
18:31
18:34
Μονόπλευρο είναι το ενδιαφέρον στο ματς, καθώς η Πολωνία έχει αποκλειστεί και μαθηματικά, αφού δεν έχει κανέναν βαθμό μετά από δυο παιχνίδια. Από την άλλη, η Γαλλία έχουν εξασφαλίσει την πρόκριση, αλλά θέλει να πάρει την πρωτιά του ομίλου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
Η ομάδα του Ντιντιέ Ντεσάν ισοβαθμεί στην κορυφή του 4ου γκρουπ με την Ολλανδία αλλά μειονεκτεί λόγω χειρότερης επίθεσης, με το ένα μόνο γκολ που έχουν πετύχει μέχρι τώρα οι Γάλλοι να είναι... αυστριακό αυτογκόλ, κάτι που προβληματίζει έντονα τον έμπειρο προπονητή. Φυσικά, υπάρχει και το ενδεχόμενο να γκελάρει η Ολλανδία απέναντι στην Αυστρία, με τη Γαλλία να χρειάζεται σε αυτήν την περίπτωση καλύτερο αποτέλεσμα από τους «οράνιε» προκειμένου να πάρει την πρώτη θέση. Όσον αφορά στην παράδοση μεταξύ των δύο ομάδων, η Γαλλία υπερτερεί με 9-5-3, ούσα μάλιστα αήττητη ενάντια στην Πολωνία από το 1982... by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
18:40
Ας δούμε σιγά-σιγά τις ενδεκάδες του αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
Γαλλία (Ντιντιέ Ντεσάν): Μενιάν - Κουντέ, Ουπαμεκανό, Σαλιμπά, Ερναντέζ - Τσουαμενί, Καντέ, Ραμπιό - Ντεμπελέ, Εμπαπέ, Μπαρκολά. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
Στον πάγκο οι Αρεολά, Καμαβινγκά, Κλος, Κομάν, Φοφανά, Ζιρού, Γκριεζμάν, Κολό Μουανί, Κονατέ, Μεντί, Παβάρ, Σαμπά, Τιράμ, Ζαΐρ-Εμερί. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
Πολωνία (Μίχαλ Πρόμπιερζ): Σκορούπσκι - Νταβίντοβιτς, Μπέντναρεκ, Κίβιορ - Φρανκόφσκι, Μοντέρ, Ζιελίνσκι, Ζαλέφσκι - Ουρμπάνσκι, Λεβαντόφσκι, Σιμάνσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Στον πάγκο οι Σέζνι, Μπούλκα, Σάλαμον, Βαλουκίεβιτς, Πιοτρόφσκι, Σφιντέρσκι, Γκροζίτσκι, Πούχατς, Μπούκσα, Ντ. Σιμάνσκι, Πιόντεκ, Σλιζ, Σκόρας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
18:42
18:42
18:43
Διαιτητής: Γκουίντα (Ιταλία) Βοηθοί: Μέλι, Περέτι (Ιταλία) 4ος: Ομπρένοβιτς (Σλοβενία) VAR: Ιράτι (Ιταλία) by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
Γαλλία και Πολωνία, καθώς και το διαιτητικό τρίο, βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:55
Η ανάκρουση των εθνικών ύμνων. Ξεκινάμε με εκείνον της Πολωνίας και συνεχίζουμε με της Γαλλίας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
19:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
Κάποιοι Πολωνοί έχουν ανάψει και καπνογόνα στο γήπεδο, με την ορατότητα να μην είναι η καλύτερη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
19:05
5' Γύρισμα του Μπαρκολά, έδιωξε η άμυνα της Πολωνίας σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
Εκτέλεσε ο Ντεμπελέ, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
19:06
6' Η Πολωνία βγήκε στην επίθεση, ο Ζιελίνσκι έκανε το σουτ, αλλά μπλόκαρε ο Μενιάν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
Στο άλλο ματς, η Αυστρία άνοιξε το σκορ κόντρα στην Ολλανδία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:08
8' Κακό γύρισμα του Ντεμπελέ, έδιωξε η άμυνα της Πολωνίας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
Η Γαλλία έχει μέχρι στιγμής τον έλεγχο του αγώνα, αλλά η Πολωνία όταν βγαίνει στην αντεπίθεση γίνεται επικίνδυνη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
11' Μεγάλη φάση για τη Γαλλία! Ο Ντεμπελέ έκανε το γύρισμα, ο Εμπαπέ δεν πρόλαβε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με προβολή, με τον Ερναντέζ να κάνει στη συνέχεια το σουτ, αλλά ο Σκορούπσκι έδιωξε! by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
14' Ο Καντέ έκανε ένα μακρινό σουτ, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
14' Στην επίθεση η Πολωνία, ο Σιμάνσκι έκανε το σουτ, αλλά ο Ερναντέζ έδιωξε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
Εκτελέστηκε το κόρνερ, ο Ουρμπάνσκι έκανε το σουτ, με τον Μενιάν να μπλοκάρει. by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
19:19
19' Ευκαιρία για τη Γαλλία! Ο Ντεμπελέ κάνει ένα κοντινό σουτ, με την μπάλα να σταματάει πάνω στον Σκορούπσκι, ο Καντέ στη συνέχεια παίρνει το ριμπάουντ, αλλά κάνει πολύ κακή πάσα και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
23' Κόρνερ για την Πολωνία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
24' Κίτρινη ο Ζαλέφσκι για τράβηγμα στον Εμπαπέ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
25' Κόρνερ για τη Γαλλία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
34' Μεγάλη φάση για την Πολωνία! Γύρισμα του Σιμάνσκι, ο Λεβαντόφσκι πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
38' Ο Καντέ δίνει στον Τσουαμενί, εκείνος κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και βγαίνει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
Εκτελέστηκε, ο Σαλιμπά επιχειρεί ένα σουτ, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
19:42
42' Μεγάλη φάση για τη Γαλλία! Πλάγιο τετ-α-τετ του Εμπαπέ, έκανε το πλασέ, αλλά έδιωξε σωτήρια ο Σκορούπσκι! by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
43' Κίτρινη ο Ραμπιό για μαρκάρισμα στον Σιμάνσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
44' Γύρισμα του Μπαρκολά, πρόλαβε και έδιωξε ο Ζαλέφσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
45' Ευκαιρία για τη Γαλλία! Από πλεονεκτική θέση ο Εμπαπέ δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, με τον Σκορούπσκι για ακόμη μια φορά να κάνει μια μεγάλη επέμβαση. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
19:47
Ημίχρονο! Γαλλία και Πολωνία πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ (0-0), με τους τρικολόρ να είναι καλύτεροι, αλλά να μην μπορούν να μετατρέψουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
20:01
20:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
47' Κάνει ένα δυνατό σουτ ο Εμπαπέ, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
48' Ο Ντεμπελέ δίνει στον Καντέ, εκείνος κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και βγαίνει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
49' Ωραίο σουτ του Εμπαπέ, διώχνει ξανά ο Σκορούπσκι! by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
50' Απειλεί ξανά ο Εμπαπέ, η μπάλα περνάει λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
20:13
54' Κάρτα στον προπονητή της Πολωνίας, Μίχαλ Πρόμπιερζ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
Έχει ισοφαρίσει σε 1-1 η Ολλανδία στο άλλο ματς, η Γαλλία παραμένει δεύτερη όπως είναι τα πράγματα... by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
55' Πέναλτι για τη Γαλλία! Ο Ντεμπελέ πάει στο ένας με έναν με τον Κίβιορ, τσιμπά την μπάλα και ανατρέπεται καθαρά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
56' Γκοοοολ για τη Γαλλία! Ο Εμπαπέ στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία, τον Σκορούπσκι στη δεξιά και γράφει το 1-0. Μόνο έτσι μέχρι στιγμής κατάφερε να νικηθεί ο κίπερ της Πολωνίας... by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
Η Αυστρία κάνει το 2-1 κόντρα στην Ολλανδία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
59' Ωραία ατομική προσπάθεια του Μπαρκολά, κάνει και το σουτ ο πιτσιρικάς από δύσκολη γωνία, αλλά έβγαλε ο Σκορούπσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
61' Καμαβινγκά, Ζιρού, Γκριεζμάν μέσα, έξω οι Καντέ, Μπαρκολά, Ραμπιό για τη Γαλλία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:23
20:25
66' Επιχειρεί ένα σουτ ο Γκριεζμάν, κοντράρει η μπάλα και βγαίνει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:25
20:27
68' Σκόρας και Σφιντέρσκι μέσα, έξω Ζαλέφσκι και Σιμάνσκι για την Πολωνία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
72' Δυνατό σουτ του Λεβαντόφσκι, η μπάλα περνάει δίπλα από την εστία του Μενιάν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
75' Πέσιμο του Σφιντέρσκι μέσα στην περιοχή, τον βρίσκει ο Ουπαμεκανό χαμηλά, ο διαιτητής έδειξε παίζεται. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
Εξετάζεται η φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
76' Πέναλτι για την Πολωνία! by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
Σωστή η απόφαση. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
77' ΤΟ ΕΠΙΑΣΕ Ο ΜΕΝΙΑΝ! Ο Λεβαντόφσκι εκτέλεσε, αλλά ο Γάλλος κίπερ το έβγαλε! by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ! Ο Μενιάν δεν πατούσε τη γραμμή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
79' Γκοοοολ η Πολωνία! Ο Λέβα εκτέλεσε ξανά και αυτή τη φορά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
82' Φοφανά μέσα, έξω ο Τσουαμενί. by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
82' Διαγώνιο σουτ του Λεβαντόφσκι, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
Οι Γάλλοι δείχνουν να τα έχουν χαμένα, οι Πολωνοί πιέζουν για την ανατροπή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
84' Κόρνερ για την Πολωνία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
20:45
86' Κολό Μουανί μέσα, έξω ο Ντεμπελέ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
89' Κίτρινη ο Νταβίντοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
20:49
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
90+1' Κόρνερ για τη Γαλλία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
Απομακρύνεται η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
90+3' Κίτρινη ο Σφιντέρσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Γαλλία και Πολωνία έμειναν στο 1-1, με τους "μπλε" να τερματίζουν δεύτεροι στον όμιλο. by Αναστασία Βοσνάκη