Τουρκία-Πορτογαλία

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 2η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Euro 2024.

18:45
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Τουρκία και Πορτογαλία για τη 2η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Euro 2024. Σέντρα στις 19:00, τηλεοπτική μετάδοση από ΕΡΤ1 και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Μανώλη Μουσουράκη. by Γιάννης Πολιάς
18:46
Οι ενδεκάδες των ομάδων Τουρκία (Β. Μοντέλα): Αλτάι, Τσελίκ, Ακαϊντίν, Μπαρντακτσί, Καντιόγλου, Αϊχάν, Τσαλχάνογλου, Ακγκούν, Κιοκτσού, Ακτούρκογλου, Γιλμάζ Στον πάγκο: Γιλντιρίμ, Ντεμιράλ, Τσακίρ, Καπλάν, Οζκάν, Γιαζίτσι, Τοσούν, Γιουκσέκ, Κιλικσόι, Γιοκουσλού, Γκιουλέρ, Γιλντίζ, Μουλντούρ Πορτογαλία (Ρ. Μαρτίνεθ): Κόστα, Κανσέλο, Πέπε, Ντίας, Μέντες, Φερνάντες, Παλίνια, Βιτίνια, Μπ. Σίλβα, Ρονάλντο, Λεάο Στον πάγκο: Σα, Ρούι Πατρίσιο, Κονσεϊσάο, Αντ. Σίλβα, Νούνες, Ζ. Νέβες, Νταλότ, Νέτο, Περέιρα, Ράμος, Ινάσιο, Σεμέδο, Φέλιξ, Ρ. Νέβες, Ζότα by Γιάννης Πολιάς
18:46
Διαιτητής: Τσβάιερ (Γερμανία) Βοηθοί: Λουπ, Αχμίλερ (Γερμανία) 4ος: Χιλ Μανθάνο (Ισπανία) VAR: Ντάνκερτ (Γερμανία) by Γιάννης Πολιάς
18:49
Οι δύο ομάδες έχουν από τρεις βαθμούς, με τον νικητή, εάν υπάρξει, να εξασφαλίζει την πρόκριση αλλά και την κορυφή. by Γιάννης Πολιάς
19:01
2' Πρώτο σουτ από τον Ρονάλντο, εύκολα μπλόκαρε ο Αλτάι. by Γιάννης Πολιάς
19:04
4' Σουτ Φερνάντες έξω από την περιοχή, στα σώματα η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:04
Πολύ δυναμικό ξεκίνημα για τους Ίβηρες. by Γιάννης Πολιάς
19:07
6' Καλή στιγμή για την Τουρκία, έγινε η μπαλιά από τα δεξιά αλλά ο Ακτούρκογλου... απομάκρυνε στην προσπάθειά του να στείλει την μπάλα στα δίχτυα! by Γιάννης Πολιάς
19:07
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ των Τούρκων. by Γιάννης Πολιάς
19:08
19:12
Οι Τούρκοι έχουν εξισορροπήσει την κατάσταση εδώ και λίγα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
19:15
15' Εντελώς ακίνδυνη η κεφαλιά του Λεάο, μάζεψε εύκολα ο Αλτάι. by Γιάννης Πολιάς
19:18
19:21
21' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ, 1-0 Η ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΙΛΒΑ! Οι Ίβηρες ανοίγουν το σκορ, με το γύρισμα να γίνεται από τα αριστερά και τον παιχταρά της Μάντσεστερ Σίτι να σκοράρει με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή! by Γιάννης Πολιάς
19:24
24' Ωραίο σουτ του Φερνάντες πάνω στην κίνηση, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:24
25' Κίτρινη κάρτα στον Μπαρντακτσί. by Γιάννης Πολιάς
19:28
28' ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 2-0 Η ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΚΑΪΝΤΙΝ! Ασύλληπτο λάθος του πρώην παίκτη του Παναθηναϊκού, που στην προσπάθεια να γυρίσει την μπάλα στον Αλτάι, την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του... by Γιάννης Πολιάς
19:29
Τεράστιο προβάδισμα νίκης για τους Πορτογάλους! by Γιάννης Πολιάς
19:30
Ένα ακόμη αυτογκόλ στο φετινό Euro... by Γιάννης Πολιάς
19:31
31' Καλή στιγμή για την Τουρκία, ο Ακτούρκογλου έκανε το σουτ από τα αριστερά και ο Κόστα απέκρουσε με το πόδι. by Γιάννης Πολιάς
19:31
Κόρνερ για τους Τούρκους. by Γιάννης Πολιάς
19:32
32' Αλλεπάλληλες κόντρες στα σουτ που επιχείρησαν οι παίκτες της Τουρκίας. by Γιάννης Πολιάς
19:32
19:35
35' Σουτ Φερνάντες από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
19:36
37' Ο Ρονάλντο προσπάθησε τώρα να απειλήσει, το σουτ που έπιασε έξω από την περιοχή πέρασε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
19:38
19:40
41' Εύκολα μπλόκαρε την μπάλα ο Κόστα μετά το μακρινό σουτ του Κιοκτσού. by Γιάννης Πολιάς
19:42
42' Κίτρινη κάρτα στον Ακαϊντίν. by Γιάννης Πολιάς
19:44
45' Κίτρινη κάρτα στον Παλίνια. by Γιάννης Πολιάς
19:45
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
19:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, Τουρκία-Πορτογαλία 0-2 με το γκολ του Σίλβα στο 21' και το αυτογκόλ του Ακαϊντίν στο 28'! by Γιάννης Πολιάς
20:06
Αν βρει ένα γρήγορο γκολ η Τουρκία, ίσως και να έχουμε ματς. Όσο περνά η ώρα και παραμένει το 2-0, θα γίνεται ολοένα και ευκολότερο για τους Πορτογάλους να το διαχειριστούν. by Γιάννης Πολιάς
20:10
53' Για την ώρα πάντως, οι Πορτογάλοι έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Γιάννης Πολιάς
20:10
53' Μακρινή προσπάθεια από τον Γιαζίτσι, κανένα πρόβλημα για τον Κόστα, που μπλόκαρε. by Γιάννης Πολιάς
20:13
56' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ, 3-0 Η ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΕΡΝΑΝΤΕΣ! Ρονάλντο και Μπρούνο βγήκαν τετ α τετ, με τον Πορτογάλο θρύλο να σπάει την μπάλα στον συμπατριώτη του κι εκείνον να πετυχαίνει ίσως το ευκολότερο γκολ της καριέρας του! by Γιάννης Πολιάς
20:15
Ο Κριστιάνο είχε την ευκαιρία να σκοράρει σε έκτο διαδοχικό Euro αλλά προτίμησε να σιγουρέψει το γκολ πασάροντας. by Γιάννης Πολιάς
20:16
59' Γιλντίζ αντί Ακτούρκογλου και Γιουκσέκ αντί Αϊχάν. by Γιάννης Πολιάς
20:18
20:20
63' Άστοχη η μακρινή προσπάθεια του Γιλντίζ. by Γιάννης Πολιάς
20:23
20:24
67' Πτώση Γιλμάζ μέσα στην περιοχή, δεν συγκινήθηκε ιδιαίτερα ο Τσβάιερ. by Γιάννης Πολιάς
20:26
69' Σεμέδο αντί Κανσέλο. by Γιάννης Πολιάς
20:28
70' Γκιουλέρ αντί Ακγκιούν. by Γιάννης Πολιάς
20:31
Διαδικαστικού χαρακτήρα το τελευταίο σκέλος του αγώνα, με τους Πορτογάλους να εξασφαλίζουν την πρόκριση στα νοκ άουτ ως πρώτοι. by Γιάννης Πολιάς
20:32
75' Αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού όπως φαίνεται ο Ακαϊντίν. by Γιάννης Πολιάς
20:32
Πέρασε στη θέση του ο Ντεμιράλ. by Γιάννης Πολιάς
20:36
79' Κόρνερ για την Τουρκία. by Γιάννης Πολιάς
20:36
Και ένα ακόμα. by Γιάννης Πολιάς
20:37
Απομάκρυναν εκ νέου οι Πορτογάλοι. by Γιάννης Πολιάς
20:38
81' Ένα ακόμη κόρνερ για την Τουρκία, που ψάχνει το γκολ της τιμής. by Γιάννης Πολιάς
20:39
Με τέτοια κόρνερ όμως, δεν θα το βρουν... Απομακρύνθηκε εύκολα η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:39
Μικρή διακοπή καθώς σημειώθηκε εισβολή οπαδού. by Γιάννης Πολιάς
20:39
82' Αντ. Σίλβα αντί Πέπε. by Γιάννης Πολιάς
20:45
88' Βγήκε και έκλεισε τον δρόμο στον Μπ. Σίλβα ο Αλτάι, γλιτώνοντας την ομάδα του από τέταρτο γκολ. by Γιάννης Πολιάς
20:45
88' Ζ. Νέβες αντί Βιτίνια. by Γιάννης Πολιάς
20:47
20:47
90' Ωραία ομαδική προσπάθεια των Πορτογάλων, στα σώματα το σουτ που έκανε ο Σίλβα. by Γιάννης Πολιάς
20:48
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
20:49
Νέα εισβολή οπαδού... by Γιάννης Πολιάς
20:50
90+3' Κόρνερ για την Τουρκία. by Γιάννης Πολιάς