Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου του Euro 2024.

18:42
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Δανία-Αγγλία για τον 3ο όμιλο του Euro 2024. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:44
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από την ΕΡΤ1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Γιάννη Πολιά. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:44
Πάμε να δούμε αρχικά τις συνθέσεις των δύο ομάδων. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:44
Δανία (Κάσπερ Χιούλμαντ): Σμάιχελ - Άντερσεν, Βέστεργκαρντ, Κρίστενσεν - Μέλε, Κρίστιανσεν, Χοίμπιεργκ, Χιούλμαντ, Έρικσεν - Βιντ, Χόιλουντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:45
Αγγλία (Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ): Πίκφορντ - Γουόκερ, Στόουνς, Γκουεχί, Τρίπιερ - Αλεξάντερ-Άρνολντ, Ράις - Σάκα, Φόντεν Μπέλιγχαμ - Κέιν. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:47
18:48
Υπενθυμίζεται ότι νωρίτερα για τον ίδιο όμιλο, Σερβία και Σλοβενία ήρθαν 1-1. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:48
Οι δύο ομάδες θα συναντηθούν για πρώτη φορά μετά τον Ιούλιο του 2021 και τον ημιτελικό του προηγούμενου Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος στο «Γουέμπλεϊ», όπου η Αγγλία είχε πανηγυρίσει τη μεγάλη νίκη με 2-1 στην παράταση και είχε πάρει την πρόκριση, πριν χάσει τελικά το πολυπόθητο τρόπαιο από τους Ιταλού by Αποστόλης Λιβάνιος
18:49
Παρότι δεν εντυπωσίασε με την απόδοσή της, η Αγγλία ξεκίνησε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στη διοργάνωση επικρατώντας με 1-0 της Σερβίας. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:49
Από την άλλη, η Δανία μπήκε πολύ δυνατά στην πρεμιέρα της στη διοργάνωση κόντρα στην Σλοβενία, προηγήθηκε με γκολ του Έρικσεν στο 17’, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο έχασε την… σπιρτάδα της, είδε την απόδοσή της να πέφτει σταδιακά και τελικά ισοφαρίστηκε για το τελικό 1-1 στο 77’. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:50
Διαιτητής: Αρτούρ Σοάρες Ντίας (Πορτογαλία) by Αποστόλης Λιβάνιος
18:52
Ξεκίνησε το τελετουργικό από τους διοργανωτές ενόψει της έναρξης του ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:02
Για την απώλεια του Γκέρχαρντ Άιγκνερ, άλλοτε Γενικού Γραμματέα της UEFA. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:02

Σέντρα στο ματς!

by Αποστόλης Λιβάνιος
19:03
1' Σουτ του Χόιμπιεργκ, μπλόκαρε ο Πίκφορντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:06
Έχει την κατοχή η Αγγλία, αλλά δεν μπορεί να πλησιάσει την περιοχή της Δανίας. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:08
19:09
Πρόβλημα με Γουόκερ, είναι στο έδαφος. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
Γλίστρησε σε προσπάθειά του να διώξει, με αποτέλεσμα να γυρίσει κάπως το αριστερό του πόδι. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
Συνεχίζει, τουλάχιστον προς το παρόν. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
13' Απειλεί η Αγγλία! Ο Φόντεν πήρε την μπάλα λίγο έξω απ' την περιοχή, ελίχθηκε ωραία και μπαίνοντας μέσα έκανε σουτ, το οποίο ήταν άστοχο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Μέχρι τώρα δεν είχε καταφέρει να πατήσει περιοχή με αξιώσεις η Αγγλία. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19

18' ΓΚΟΛ η Αγγλία, 0-1!

Ο Κρίστιανσεν... κοιμήθηκε στην αριστερή πλευρά της Δανίας, ο Γουόκερ του πήρε το... πορτοφόλι, έφυγε στα νώτα του και στη συνέχεια έκανε το γύρισμα, ο Κρίστενσεν δεν μπόρεσε να απομακρύνει και ο Κέιν εκτέλεσε από κοντά. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
19:25
Έχει πάρει κάποια μέτρα στον αγωνιστικό χώρο η Δανία, δίχως να ζορίσει την άμυνα της Αγγλίας. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
26' Stop του Μπέλινγχαμ πάνω στον Έρικσεν, που... όπλισε από καλή θέση μέσα στην περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
27' Κίτρινη στον Βέστεργκαρντ για φάουλ στον Σάκα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
19:33
Πιέζει η Δανία σε αυτό το διάστημα. Κάποια καλή τελική δεν έχει βρει, αλλά όλο επισκέπτεται και συχνότερα την αντίπαλη περιοχή, by Αποστόλης Λιβάνιος
19:33
Κέρδος τώρα ένα κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:34
Φάουλ εις βάρος της Δανίας. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
34' ΓΚΟΛ η Δανία, 1-1! Τρομερό σουτ του Χιούλμαντ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, η μπάλα πήγε στο δεξί δοκάρι του Πίκφορντ και μέσα. Είναι γκολάρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:38
19:40
39' Κεφαλιά του Άντερσεν έπειτα από κόρνερ, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Πίκφορντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:42
41' Εκτός περιοχής σουτ του Φόντεν, μπλόκαρε ο Σμάιχελ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
19:45
19:45
19:45
44' Εκτός περιοχής σουτ του Χόιμπιεργκ, μπλόκαρε ο Πίκφορντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Παίζει πολύ καλά η Δανία σε αυτό το διάστημα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
45' Εκτός περιοχής σουτ του Φόντεν, η μπάλα πάνω από την εστία του Σμάιχελ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48

Ημίχρονο στο ματς: Δανία-Αγγλία 1-1!

Ο Κέιν άνοιξε το σκορ στο 18' με σουτ από κοντά, ενώ ισοφάρισε στο 34' ο Χιούλμαντ με βολίδα. by Αποστόλης Λιβάνιος

20:10
51' Εκτός περιοχής σουτ του Ράις, μπλόκαρε ο Σμάιχελ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
54' Γκάλαχερ αντί Αλεξάντερ-Άρνολντ για την Αγγλία. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
56' Μεγάλη ευκαιρία για την Αγγλία! Εκτός περιοχής συρτό σουτ του Φόντεν, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Σμάιχελ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
57' Αλλαγές για τη Δανία: Μπα και Ντάμσγκααρντ αντί Κρίστιανσεν και Βιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
59' Ωραία κίνηση του Σάκα απ' τα δεξιά, αλλά κάκιστο σουτ με το αριστερό. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
61' Κίτρινη στον Γκάλαχερ για σκληρό φάουλ στον Κρίστενσεν. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
64' Άστοχο σουτ του Έρικσεν με σουτ λόγο πίσω από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
20:26
67' Πόουλσεν αντί Χόιλουντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:28
69' Αλλαγές για την Αγγλία: Έξω Κέιν, Φόντεν και Σάκα, μέσα Γουότκινς, Μπόουεν και Έζε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:29
Απίστευτο... Ποιος σώζει τον Σάουθγκέιτ αν δεν του βγουν οι αλλαγές. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:30
71' Πολύ καλή στιγμή για την Αγγλία! Ο Γουότκινς βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά τον νίκησε ο Σμάιχελ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:31
Επικίνδυνη κόντρα της Δανίας. Για καλή τύχη των Άγγλων έφυγε στην αντεπίθεση ο Έρικσεν, ο οποίος δεν είναι και ο πιο γρήγορος παίκτης. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:32
73' Ωραίο σουτ του Χόιμπιεργκ έξω από την περιοχή, ο Πίκφορντ έπεσε στη δεξιά του γωνία και έδιωξε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:32
73' Κίτρινη στον Μέλε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:40
20:41
82' Αλλαγές για τη Δανία: μέσα Όλσεν και Νόργκααρντ έξω Έρικσεν και Χιούλμαντ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
83' Απειλεί η Δανία! Ο Μπα μπήκε από τα πλάγια, αλλά έκανε κακό κοντρόλ και αδράνησε εξαιρετικά, με αποτέλεσμα να κοπεί, αλλά τουλάχιστον κέρδισε το κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
84' Άστοχη κεφαλιά του Κρίστενσεν. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
85' Απειλεί ξανά η Δανία, με τον Χόιμπιεργκ να κάνει γλυκό σουτ, στέλνοντας την μπάλα λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
87' Κίτρινη στον Νόργκαρντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
Ένα λεπτό ακόμα. Δίχως ευκαιρία το ματς στις καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος