Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου του Euro 2024.

15:40
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
15:40
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Σλοβενίας με την Σερβία, στο Μόναχο, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής για τον 3ο όμιλο του Euro 2024. by Σπύρος Σιαμπλής
15:41
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ τις αρχικές 11άδες των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
15:42
Να πούμε, επίσης, πως, πλην των τεσσάρων «Ελλήνων» αθροιστικά οι οποίοι ξεκινούν, στον πάγκο της Σλοβενίας είναι ο Μπένιαμιν Βέρμπιτς του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
15:43
Ενώ σε εκείνον της Σερβίας βρίσκεται ο επίσης «πράσινος» Νεμάνια Μαξίμοβιτς, αλλά και ο Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς της ΑΕΚ. by Σπύρος Σιαμπλής
15:44
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ίστβαν Κόβακς από την Ρουμανία, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Ολλανδός Πολ Φαν Μπέκελ. by Σπύρος Σιαμπλής
15:47
Σε κάτι εξωγαωνιστικό, η Σερβία ζητά την παραδειγματική τιμωρία των Κροατίας και Αλβανίας και απειλεί με αποχώρηση από τα Euro 2024! by Σπύρος Σιαμπλής
15:48
by Σπύρος Σιαμπλής
15:50
Φυσικά, είναι περιττό να αναφέρουμε ότι η ποδοσφαιρική Αρένα του Μονάχου είναι κατάμεστη! by Σπύρος Σιαμπλής
15:51
Ενώ στα μάτριξ του γηπέδου «παίζει» και ένα μήνυμα του Σέρβου τενίστα, Νόβακ Τζόκοβιτς. Εικόνα live 28800496/102620.jpeg .. by Σπύρος Σιαμπλής
15:53
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους, τώρα, μαζί με τους διαιτητές, μέσα σε χειροκροτήματα. by Σπύρος Σιαμπλής
15:55
Ενώ ακολουθούν οι εθνικοί ύμνοι των δύο χωρών, με πρώτο αυτόν της Σερβίας. by Σπύρος Σιαμπλής
15:56
Και τώρα ακούγεται αυτός της Σλοβενίας. by Σπύρος Σιαμπλής
15:57
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
16:00
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με την Σλοβενία στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
16:04
4' Πρώτη φάση στο ματς, με τον Τσέριν να κάνει το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά τον Ραΐκοβιτς να πέφτει και να μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
16:07
8' Νέα καλή στιγμή για την Σλοβενία, με την πάσα του Σπόραρ στον Μλάκαρ, που κάνει το διαγώνιο σουτ από θέση μέσα δεξιά αλλά ο Ραΐκοβιτς διώχνει σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
16:08
8' Εκτέλεση του κόρνερ από τα δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
16:11
10' Γέμισμα του Ζίβκοβιτς από τα δεξιά, για τον Μιλένκοβιτς στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:12
13' Πιέζει ο Σέσκο τον Πάβλοβιτς, αλλά δεν κάνει το λάθος γύρισμα στον Ραΐκοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
16:16
Στην Σερβία η κατοχή της μπάλας που...ζορίζεται, για την Σλοβενία οι ευκαιρίες στα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα, έχοντας μπει πολύ πιο δυναμικά! by Σπύρος Σιαμπλής
16:18
17' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λούκιτς, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
16:20
20' Σέντρα του Κάρνιτσνικ από τα δεξιά, ο Σπόραρ δεν μπορεί να κάνει το πλασέ μέσα από την περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
16:22
23' Πρώτο κόρνερ στην αναμέτρηση, το κερδίζει ο Σέσκο. by Σπύρος Σιαμπλής
16:23
23' Εκτέλεση από αριστερά από τον Τσέριν, με πάσα, μπλοκάρει ο Ράΐκοβιτς το γέμισμα του Γιάνζα. by Σπύρος Σιαμπλής
16:24
25' Κίτρινη κάρτα στον Μλαντένοβιτς, για φάουλ πάνω στον Κάρνιτσνικ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:28
27' Πρώτη ευκαιρία στον αγώνα από πλευράς Σερβίας, με την σέντρα του Μλαντένοβιτς από την αριστερή πλευρά και την κεφαλιά του Βλάχοβιτς, που καταλήγει στην αγκαλιά του Όμπλακ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:30
30' Κόρνερ για την Σερβία, από την δεξιά πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
16:31
31' Το εκτελεί ο Τάντιτς, ο Μίτροβιτς κάνει την κεφαλιά αλλά όχι όπως θα ήθελε, στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα περνάει άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
16:33
Ζωντάνεψε η Σερβία στα τελευταία λεπτά, που συνεχίζει πάντως να έχει απέναντι της μια πολύ ενεργητική και επικίνδυνη ανά πάσα ώρα Σλοβενία... by Σπύρος Σιαμπλής
16:36
16:38
38' Τεράστια, διπλή, χαμένη ευκαιρία για την Σλοβενία να προηγηθεί! Αρχικά, το σουτ του Έλσνικ από ωραία ατιομική ενέργεια σταματάει στο αριστερό δοκάρι του Ραΐκοβιτς, ενώ στην επαναφορά της μπάλας, ο Σέσκο σουτάρει λίγο έξω από την μικρή περιοχή ψηλά και άστοχα... by Σπύρος Σιαμπλής
16:39
39' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Σερβία, λίγο έξω από το ημικύκλιο της περιοχής, αλλά η απευθείας εκτέλεση του Βλάχοβιτς σταματάει στο τείχος, όπως και η δεύτερη προσπάθειά του. by Σπύρος Σιαμπλής
16:42
42' Πολύ καλή στιγμή για την Σερβία, με τον Ζίβκοβιτς γεμίζει και τον Μίτροβιτς να ξεμαρκάρεται αλλά το πλασε του να μην είναι ικανό να νικήσει τον Όμπλακ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:44
44' Κόρνερ για την Σλοβενία, από αριστερά, με τον Τσέριν, διώχνει με γροθιές ο Ραΐκοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
16:44
45' Ενα λεπτό ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
16:45
45'+1' Κόρνερ κερδίζει ο Ζίβκοβιτς, από την δεξιά πλευρά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
16:46
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς σκορ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:51
Πάνω κάτω η μπάλα στα τελευταία δέκα λέπτά του πρώτου ημιχρόνου, με την Σλοβενία συνολικά να είναι ανώτερη, έχοντας περισσότερη ένταση και ένα δοκάρι, αλλά την Σερβία να δείχνει πως μπορεί να σκοράρει, ποντάροντας πολύ επιθετικά στο παιχνίδι των σέντερ φορ της... by Σπύρος Σιαμπλής
16:51
16:52
17:01
Χωρίς αλλαγή ξεκινούν στην επανάληψη οι Σλοβένοι. by Σπύρος Σιαμπλής
17:02
Ο Γκατσίνοβιτς αντικαθιστά τον Μλαντένοβιτς από πλευράς Σερβίας. by Σπύρος Σιαμπλής
17:03
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την Σερβία στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:05
47' Καλή στιγμή για την Σερβία, με τον Τάντιτς να βγάζει τον Μίτροβιτς απέναντι στον Όμπλακ αλλά από διαγώνια και δεξιά, που αποκρούει το πλασέ του! by Σπύρος Σιαμπλής
17:07
49' Παραλίγο αυτογκόλ, από τον Μπίγιολ, μετά το γέμισμα του Γκατσίνοβιτς, κόρνερ για την Σερβία! by Σπύρος Σιαμπλής
17:08
50' Νέα σέντρα του Ζίβκοβιτς από δεξιά, νέα κεφαλιά του Μίτροβιτς, νέο κερδισμένο κόρνερ, δίχως αντίκρισμα για τους Σέρβους... by Σπύρος Σιαμπλής
17:11
54' Κίτρινη κάρτα στον Λούκιτς, για μαρκάρισμα στον Στογιάνιοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
17:15
56' Νέο κόρνερ για την Σερβία,, ξανα με τον Ζίβκοβιτς εκτελεστή, πάλι δίχως να προκύψει κάτι αξιοσημείωτο. by Σπύρος Σιαμπλής
17:16
58' Πρώτη καλή στιγμή για την Σλοβενία, με το πολύ ωραίο σουτ του Σέσκο, από θέση έξω αριστερά, αλλά και την ακόμα πιο ωραία επέμβαση του Ραΐκοβιτς! by Σπύρος Σιαμπλής
17:17
59' Εκτέλεση του κόρνερ με πάσα από τον Τσέριν, χάνεται η κατοχή της μπάλας. by Σπύρος Σιαμπλής
17:21
Φουριόζα ξεκίνησε στην επανάληψη η Σερβία, πήρε μέτρα εσχάτως η Σλοβενία, σε μια... αντιστροφή ρόλων! Πολύ ωραίο παιχνίδι, απορίας άξιον πως είναι 0-0... by Σπύρος Σιαμπλής
17:21
64' Βλάχοβιτς και Λούκιτς έξω. Γιοβιτς και Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς τους αντικαθιστούν. Εκτός και ο Μλάκαρ, μέσα ο Στάνκοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
17:25
65' Άστοχο σουτ του Μίτροβιτς, από το ύψος της μεγάλης περιοχής. by Σπύρος Σιαμπλής
17:25
68' Διαμαρτύρονται για πέναλτι στην Σλοβενία, για σπρώξιμο με το χέρι του Πάβλοβιτς στον Στάνκοβιτς, δεν συγκινείται ο Κόβακς... by Σπύρος Σιαμπλής
17:26
69' Γκολ! 1-0 η Σλοβενία, με τον Κάρνιτσνικ να ξεκινάει την επίθεση από την άμυνα, να διασχίζει όλο το γήπεδο και με ωραίο πλασέ στο δεύτερο δοκάρι, από την σέντρα του Έλσνικ από αριστερά, να ανοίγει το σκορ για την χώρα του... by Σπύρος Σιαμπλής
17:30
72' Τεράστια ευκαιρία για τη Σερβία να ισοφαρίσει, με το πλασέ στην κίνηση του Μίτροβιτς που βρίσκει και στον Κάρνιτσνικ να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι και να φεύγει εκτός εστίας! by Σπύρος Σιαμπλής
17:33
75' Φάουλ σε καλό σημείο για την Σερβία, το εκτελεί ο Τάντιτς, αλλά η κεφαλιά του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς περνάει λίγο άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:34
76' Βέρμπιτς αντί Στογιάνοβιτς και Βιπότνικ αντί Σέσκο. by Σπύρος Σιαμπλής
17:37
79' Ωραία συνεργασία Κάρνιτσνικ και Σπόραρ έξω από την περιοχή, σουτ του πρώτου, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:39
81' Σάμαρτζιτς και Μπιρμάντσεβιτς μπαίνουν αντί των Τάντιτς και Ζίβκοβιτς.. by Σπύρος Σιαμπλής
17:42
85' Εκτέλεση φάουλ του Μπιρμάντσεβιτς, ο Όμπλακ διώχνει με γροθιές σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:43
86' Νέο κόρνερ, ξανά από δεξιά, για την Σερβία, απομακρύνει ο Στάνκοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
17:44
87' Κίτρινη κάρτα στον Γιάνζα για καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
17:47
90' Κόρνερ για τους Σέρβους, από αριστερά τώρα., ξανά χωρίς αποτέλεσμα by Σπύρος Σιαμπλής
17:48
90'+1' Μπρέκαλο αντί του Έλσνικ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:49
90'+2' Κίτρινη κάρτα στον Γιόβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
17:51
90'+3' Κίτρινη κάρτα στον Γκατσίνοβιτς, για φάουλ στον Γιάνζα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:53
90'+5' Νέο κόρνερ μπροστά και ο Ραΐκοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
17:54
90'+6΄Γκολ! 1-1 ισοφαρίζει η Σερβία, με το γκολ του Γιόβιτς με κεφαλιά να φέρνει το ματς στην ισορροπία... by Σπύρος Σιαμπλής
17:54
90'+7' Λήξη στην αναμέτρηση, με το παιχνίδι να λήγει ισόπαλο 1-1. by Σπύρος Σιαμπλής