Χαρτς-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τα play-offs του UEFA Europa Conference League.

21:22
Καλησπέρα σε όλους! by Χρήστος Λόης
21:23
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εκτός έδρας αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τη Χαρτς στη Σκωτία για τα playoffs του Conference League. by Χρήστος Λόης
21:27
Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου είναι ένα βήμα από την είσοδο στους ομίλους, καθώς κατάφερε με απόλυτη επιτυχία να αφήσει εκτός την Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ και τη Χάιντουκ Σπλιτ στο 2ο και 3ο προκριματικό γύρο αντίστοιχα. by Χρήστος Λόης
21:32
Να θυμίσουμε ότι απέναντι στους Κροάτες στο πρώτο παιχνίδι ο ΠΑΟΚ πήρε την ισοπαλία με 0-0, στη ρεβάνς της Τούμπας ήταν κυριαρχικός από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό και επικράτησε με 3-0. Το σκορ άνοιξε ο Στέφαν Σβαμπ και στη συνέχεια ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς σημείωσε δυο τέρματα. by Χρήστος Λόης
21:36
Η ενδεκάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου απαρτίζεται από τους εξής: Κοτάρσκι, Κεντζιόρα, Εκόνγκ, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες, Σβαμπ, Τσιγγάρας, Α. Ζίβκοβιτς, Τάισον, Κωνσταντέλιας, Μπράντον. by Χρήστος Λόης
21:36
Από την άλλη ο Φράνκι Μακ Αβόι για τη Χαρτς έχει επιλέξει τους: Κλαρκ, Άτκινσον, Κεντ, Ρόουλς, Κίνγκσλεϊ, Ντέβλιν, Βάργκας, ΜακΚέι, Κόκρεϊν, Μπόις, Σάνκλαντ. by Χρήστος Λόης
21:36
Διαιτητής: Αντρις Τρεϊμάνις (Λετονία) Βοηθοί: Χάραλντς Γκουντερμάνις, Αλεκσέι Σπασενίκοφς (Λετονία) Τέταρτος διαιτητής: Αλεξάντρς Γκολεμπέβς (Λετονία) VAR: Κλέι Ρούπερτι (Ολλανδία) AVAR: Έντβιν Ντε Γκράαφ (Ολλανδία) by Χρήστος Λόης
21:38
Όπως είδατε, υπάρχει κανονικά στη φάση των playoffs το VAR. by Χρήστος Λόης
21:40
Να σημειωθεί ότι ο Μαγκομέντ Οζντόεφ δεν είναι στη Σκωτία για το παιχνίδι, καθώς δεν ξεπεράστηκαν τα γραφειοκρατικά ζητήματα με την έκδοση βίζας εισόδου στο Ηνωμένο Βασίλειο. by Χρήστος Λόης
21:41
Σε λιγότερο από πέντε λεπτά αναμένεται η έναρξη του αγώνα. by Χρήστος Λόης
21:42
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ είναι οι: Ζίβκο Ζίβκοβιτς, Ταλιχμανίδης, Νάσμπεργκ, Μιχαηλίδης, Μουργκ, Λύρατζης, Βιεϊρίνια, Σάστρε, Βρακάς, Γιαξής, Νάρεϊ, Τζίμας. by Χρήστος Λόης
21:43
Οι παίκτες των δυο ομάδων έχουν μπει στον αγωνιστικό χώρο. by Χρήστος Λόης
21:45
Κατάμεστο το "Tynecastle Park" από τους οπαδούς της Χαρτς, αλλά στις εξέδρες υπάρχουν και 300 φίλοι του ΠΑΟΚ. by Χρήστος Λόης
21:54
7' Υπήρχε επαφή στην κούρσα του Βάργκας από τον Σβαμπ. by Χρήστος Λόης
21:54
8' Δίνει το πέναλτι για τη Χαρτς ο Τρεϊμάνις. by Χρήστος Λόης
21:55
9' Γκολ για τη Χαρτς! Ο Κοτάρσκι έπεσε σωστά στη δεξιά του γωνία, αλλά το πέναλτι του Σάνκλαντ ήταν δυνατό και έκανε το 1-0! by Χρήστος Λόης
21:57
10' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, απίστευτα πράγματα στο πρώτο δεκάλεπτο! Το κέρδισε ο Ζίβκοβιτς μετά από το «γκρέμισμα» του Ρόουλς. by Χρήστος Λόης
21:58
12' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Σβαμπ! Ο Αυστριακός είναι μετρ στα πέναλτι και το έδειξε για μια ακόμη φορά, αφού το εκτέλεσε υπέροχα στην αριστερή γωνία του Κλαρκ και έφερε το παιχνίδι σε ισορροπία. by Χρήστος Λόης
22:09
Μετά το πολύ δυνατό ξεκίνημα από τις δυο ομάδες, ο ρυθμός έχει πέσει και η κατοχή είναι απόλυτα ισορροπημένη. by Χρήστος Λόης
22:13
Μια εξέλιξη που δεν αφορά την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ αλλά δεν έχει καμία σημασία, είναι ότι ο τεράστιος, Μίλτος Τεντόγλου, πήδηξε 8.52 στο τελευταίο του άλμα και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Στίβου. by Χρήστος Λόης
22:14
27' Σοάρες και Τάισον συνεργάστηκαν υπέροχα από τα αριστερά, αλλά το σουτ του πρώτου πέρασε άουτ με τον Τρεϊμάνις να υποδεικνύει οφσάιντ στη φάση. by Χρήστος Λόης
22:17
31' Φοβερός και τρομερός Κοτάρσκι, είπε «όχι» σε διπλή ευκαιρία της Χαρτς! Αρχικά, ο Σάνκλαντ έκανε την κεφαλιά με τον Κροάτη να αποκρούει εντυπωσιακά και στη συνέχεια της φάσης ο Βάργκας προσπάθησε να σκοράρει με σουτ από κοντά, αλλά ο νεαρός γκολκίπερ ήταν εκεί και έδιωξε σε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
22:22
36' Έχει δοθεί φάουλ στο κόρνερ υπέρ της Χαρτς από τον Κουλιεράκη. by Χρήστος Λόης
22:30
44' Η Χαρτς παίζει με βαθιές μπαλιές και εμποδίζει τον ΠΑΟΚ να κάνει το παιχνίδι του. by Χρήστος Λόης
22:32
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων για το πρώτο μέρος. by Χρήστος Λόης
22:33
45+2' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ, το κέρδισε ο Κωνσταντέλιας με την ενέργειά του. by Χρήστος Λόης
22:34
45+3' Την εκτέλεση ανέλαβε ο Τάισον, αλλά το σουτ κατέληξε πάνω στο τείχος. by Χρήστος Λόης
22:35
Ημίχρονο στη Σκωτία: Χαρτς-ΠΑΟΚ 1-1 by Χρήστος Λόης
22:51
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Χρήστος Λόης
22:54
48' Προσπάθησε να διώξει ο Κωνσταντέλιας εντός περιοχής, αλλά ο Κίνγκσλεϊ έκανε το σουτ που πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
22:56
49' Απάντησε με σουτ ο Ζίβκοβιτς, μπλόκαρε ο Κλαρκ. by Χρήστος Λόης
22:57
51' Φάουλ του Σάνκλαντ στον Κουλιεράκη, έχει ματώσει ο Έλληνας αμυντικός στο στόμα. by Χρήστος Λόης
22:58
51' Πρώτη κίτρινη στην αναμέτρηση στον επιθετικός της Χαρτς. by Χρήστος Λόης
22:59
Την κίτρινη κάρτα είδε στη συνέχεια και ο Τσιγγάρας για διαμαρτυρία. by Χρήστος Λόης
23:02
55' Ευκαιρία για να κάνει το 2-1 ο ΠΑΟΚ! Ο Κωνσταντέλιας δεν μπόρεσε να βρει χώρο να σουτάρει εντός περιοχής, η μπάλα στρώθηκε στον Τάισον με τον Κλαρκ να απομακρύνει. by Χρήστος Λόης
23:07
60' Σουτ... προπόνησης για τον Κοτάρσκι από τον Σάνκλαντ. by Χρήστος Λόης
23:10
Ο ΠΑΟΚ έχει ανώτερη εικόνα σε αυτά τα πρώτα 15 λεπτά του δευτέρου μέρους. by Χρήστος Λόης
23:11
Αλλαγή για τη Χαρτς, ο Λάουρι πήρε τη θέση του ΜακΆι. by Χρήστος Λόης
23:13
Γκολ για τη Χαρτς με τον Σάνκλαντ, αλλά ο διαιτητής το ακυρώνει καθώς ο επιθετικός των σκωτσέζων βρέθηκε σε θέση οφσάιντ. by Χρήστος Λόης
23:16
70' Πρώτη κίνηση για τον ΠΑΟΚ, ο Μουργκς παίρνει τη θέση του Κωνσταντέλια. by Χρήστος Λόης
23:19
73' Μονοκόμματο σουτ του Βάργκας εκτός περιοχής, πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
23:21
Οn fire είναι ο επιθετικός της Χαρτς που σκόραρε και στα δυο παιχνίδια απέναντι στη Ρόσενμποργκ, ενώ με το γκολ του απέναντι στον ΠΑΟΚ έφτασε τα πέντε τέρματα στις έξι φετινές αναμετρήσεις. by Χρήστος Λόης
23:22
75' Απίθανο γκολ για τον ΠΑΟΚ με τον Ζίβκοβιτς! Ασταμάτητος είναι ο Σέρβος μεσοεπιθετικός που πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή, έκανε δυνατό σουτ και έβαλε μπροστά την ομάδα του για το 2-1. by Χρήστος Λόης
23:24
78' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, πάλι ο Ζίβκοβιτς. Ο εξτρέμ των «ασπρόμαυρων» πήρε την πάσα του Τσιγγάρα, έκανε το σουτ, αλλά έδιωξε ο Κλαρκ. by Χρήστος Λόης
23:26
78' Ο Τάισον έδωσε τη θέση του στον Νάρει. by Χρήστος Λόης
23:29
82' Χτύπημα εκτός φάσης στον Ζίβκοβιτς ο Βάργκας, άναψαν τα αίματα στη συνέχεια. by Χρήστος Λόης
23:34
87' Η Χαρτς είχε προϋποθέσεις, όμως ο Σάνκλαντ έκανε κακή πάσα στον Άτκινσον. by Χρήστος Λόης
23:35
88' Επικίνδυνη σέντρα του Μουργκ, έδιωξε ο Ρόουλς. by Χρήστος Λόης
23:42
95' Ο Τζίμας έφυγε μπροστά επικίνδυνα, αλλά έκανε χέρι. by Χρήστος Λόης
23:43
97' Ξεχύθηκε στην κόντρα ο Νάρεϊ, όμως τον πρόλαβε η άμυνα. by Χρήστος Λόης
23:45
Κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα, ενώ συμπληρώθηκαν τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Χρήστος Λόης
23:45
Τέλος στο ματς! by Χρήστος Λόης
23:46
Ο ΠΑΟΚ κερδίζει στη Σκωτία με σκορ 2-1 και παίρνει τεράστιο προβάδισμα για την πρόκριση στους ομίλους του Conference! by Χρήστος Λόης
23:46
H Xαρτς προηγήθηκε, όμως ο Ζίβκοβιτς αρχικά κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Σβαμπ, και στο 75' έβαλε γκολάρα για το τελικό 2-1! by Χρήστος Λόης