Μπεϊτάρ-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξης της εκτός έδρας αναμέτρησης του ΠΑΟΚ στα Ιεροσόλυμα με αντίπαλο την Μπεϊτάρ για τον β' προκριματικό του Conference League.

20:12
Καλησπέρα σας! by Χρήστος Λόης
20:13
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εκτός έδρας αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ για τον β' γύρο των προκριματικών του Conference League. by Χρήστος Λόης
20:16
Οι δυο ομάδες προέρχονται από το 1-1 του πρώτου αγώνα στην Τούμπα, όπου οι «ασπρόμαυροι» είχαν το πάνω χέρι και την πρωτοβουλία των κινήσεων, προσπάθησαν πολύ τόσο με σουτ εκτός περιοχής, όσο και με επιθέσεις από τα πλάγια, αλλά ο Στέφαν Σβαμπ αστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε νωρίς ο Ζίβκοβιτς, ο Τόμας βρέθηκε σε κακό βράδυ και έλειψε το κάτι παραπάνω στην τελική προσπάθεια, με αποτέλεσμα ο ΠΑΟΚ να μην βρει το γκολ που θα του έδινε προβάδισμα για τη ρεβάνς. by Χρήστος Λόης
20:18
Πριν λίγη ώρα έγιναν γνωστές και οι επιλογές του Ραζβάν Λουτσέσκου για την ενδεκάδα του ΠΑΟΚ. Ο Κοτάρσκι θα κάτσει κάτω από τα δοκάρια, Μιχαηλίδης και Εκόνγκ στο κέντρο της άμυνας, με τον Μπάμπα και τον Κεντζιόρα να καλύπτουν τις θέσεις των μπακ στα αριστερά και στα δεξιά αντίστοιχα. Ο Ντόουγκλας Αούγκουστο θα πάρει φανέλα βασικού και θα έχει δίπλα του στη μεσαία γραμμή τον Σβάμπ, ενώ στα «φτερά» θα αγωνιστούν οι Ζίβκοβιτς και Νάρεϊ, με τον Τάισον να κινείται πίσω από τον Μπράντον Τόμας. by Χρήστος Λόης
20:20
Στον πάγκο των «ασπρόμαυρων» θα βρίσκονται οι: Ζίβκοβιτς, Νάσμπεργκ, Κουλιεράκης, Τσιγγάρας, Κωνσταντέλιας, Μουργκ, Βιεϊρίνια, Βρακάς, Σαμάτα, Φιλίπε Σοάρες, Ράφα Σοάρες, Τζίμας. by Χρήστος Λόης
20:21
Από την άλλη, ο τεχνικός των ισραηλινών, Γιόσι Αμπουκασίς, θα παρατάξει την ομάδα του με δύο αλλαγές σε σχέση με το πρώτο ματς στη Θεσσαλονίκη, επιλέγοντας εκ νέου ένα αμυντικογενές και σφιχτό σύστημα 5-3-2. Κάτω από την εστία θα βρίσκεται ο Σίλβα, με τους Μπιτόν, Ντγκάνι, Κρίεφ, Γκότλιβ και Μορόσοφ να αποτελούν την πεντάδα στην άμυνα. Στα χαφ ξεκινούν οι Ασκενάζι, Αζάρια και Γιόνα με τους Σούα και Φράιντεϊ στη δυάδα της επίθεσης. by Χρήστος Λόης
20:24
Να θυμίσουμε ότι η αποστολή του «δικεφάλου του βορρά» έφυγε από το ξενοδοχείο στο οποίο διέμενε, με προορισμό το γήπεδο, με δεκάδες φίλους της ομάδας να «ντοπάρουν» τους παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου, ζητώντας την πρόκριση! by Χρήστος Λόης
20:29
Σε περίπου δυο λεπτά η σέντρα της αναμέτρησης. by Χρήστος Λόης
20:31
Κατάμεστο το «Teddy Stadium» ενώ στο γήπεδο βρίσκονται και οπαδοί του ΠΑΟΚ. by Χρήστος Λόης
20:31
Έναρξη στην αναμέτρηση! by Χρήστος Λόης
20:34
3' Κλέβει ο Νάρεϊ λίγο πιο μπροστά από το κέντρο του γηπέδου και κερδίζει ένα φάουλ. by Χρήστος Λόης
20:36
Οι οπαδοί της Μπεϊτάρ πέταξαν εντός αγωνιστικού χώρου αναπτήρα και πλαστικά ποτήρια! by Χρήστος Λόης
20:37
6' Προσπάθεια της Μπεϊτάρ για να βγάλει αντεπίθεση, ο Μιχαηλίδης έκοψε και απομάκρυνε. by Χρήστος Λόης
20:40
8' Στα πρώτα λεπτά ο Ζίβκοβιτς βρίσκεται στο αριστερό «φτερό», με τον Νάρεϊ στη δεξιά πλευρά της επίθεσης. by Χρήστος Λόης
20:42
10' Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή όπως και στο πρώτο παιχνίδι, με την Μπεϊτάρ να περιμένει και να προσπαθεί να επιτεθεί με αντεπιθέσεις. by Χρήστος Λόης
20:43
12' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ τρόπο! Απίθανο αυτογκόλ για την Μπεϊτάρ, με τον Γκότλιφ να κάνει πάσα προς το τέρμα, ο Σίλβα ήταν εκτός θέσης και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0 υπέρ των «ασπρόμαυρων». by Χρήστος Λόης
20:48
14' Κίτρινη κάρτα στον Σούα της Μπεϊτάρ που διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι από τον Εκόνγκ. by Χρήστος Λόης
20:49
18' Διακοπή στο παιχνίδι, με οπαδούς να πετούν ποτήρι στο πρόσωπο του Νάρεϊ! by Χρήστος Λόης
20:51
Ο Μπενουά Μιλό κάνει συστάσεις στους ανθρώπους της Μπεϊτάρ και τους ενημερώνει ότι αν συμβεί ξανά ρίψη αντικειμένων θα διακόψει το παιχνίδι. by Χρήστος Λόης
20:54
Έχουμε συνέχεια στην αναμέτρηση. by Χρήστος Λόης
20:56
24' Πιέζει ψηλά ο ΠΑΟΚ την άμυνα της Μπεϊτάρ όπως και στο πρώτο παιχνίδι. by Χρήστος Λόης
20:58
27' Προσπάθεια αντεπίθεσης από τον ΠΑΟΚ, αλλά η διαγώνια του Αουγκούστο στον Νάρεϊ κόπηκε. by Χρήστος Λόης
20:59
28' Οι παίκτες της Μπεϊτάρ έχουν την κατοχή στα πρώτα λεπτά, όμως, δεν μπορούν να απειλήσουν την εστία του Κοτάρσκι. by Χρήστος Λόης
21:01
30' Λάθος μεταβίβαση από την Μπεϊτάρ, ο Ζίβκοβιτς έκανε το γύρισμα αλλά ο Σίλβα μπλόκαρε. by Χρήστος Λόης
21:02
31' Επιθετικό φάουλ του Αουγκούστο στη δεξιά πλευρά. by Χρήστος Λόης
21:04
32' Φάουλ υπέρ της Μπεϊτάρ στα δεξιά. Ο Φράιντεϊ με γρήγορη ενέργεια προσπάθησε να μπει στην περιοχή, ο Μιχαηλίδης τον «γκρέμισε» και ο διαιτητής έδωσε το φάουλ. by Χρήστος Λόης
21:04
Κίτρινη κάρτα στον Μιχαηλίδη. by Χρήστος Λόης
21:06
33' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπεϊτάρ! Ο Σούα εκτέλεσε το φάουλ, ο Φράιντεϊ πήρε την κεφαλιά ανενόχλητος αλλά η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι. by Χρήστος Λόης
21:07
36' Οι συνεχόμενες διακοπές έχουν επηρεάσει τις δυο ομάδες. by Χρήστος Λόης
21:07
36' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ, «αγγίζει» το 2-0! Ο Γκότλιφ έκανε λάθος μεταβίβαση, ο Ζίβκοβιτς πάσαρε στον Νάρεϊ που σούταρε εντός περιοχής, αλλά ο Σίλβα απέκρουσε και έδιωξε τον κίνδυνο. Στη συνέχεια, ο Σβαμπ έκανε ένα σουτ εκτός περιοχής όμως δεν απείλησε ιδιαίτερα τον τερματοφύλακα της Μπεϊτάρ. by Χρήστος Λόης
21:10
38' Κόρνερ υπέρ του ΠΑΟΚ. Ο Αουγκούστο σούταρε από δεξιά, αλλά ο Σίλβα έδιωξε σε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
21:12
40' Πέναλτι για την Μπεϊτάρ και κόκκινη στον Αουγκούστο! Ο Σβαμπ έκανε λάθος μεταβίβαση και ο Αουγκούστο στην προσπάθεια του να προλάβει τράβηξε τον Σούα, με τον Μιλό να δείχνει την άσπρη βούλα. by Χρήστος Λόης
21:13
42' Το έπιασε ο Κοτάρσκι! Ο Σούα ανέλαβε το πέναλτι, εκτέλεσε στη δεξιά γωνία του Κοτάρσκι, ο οποίος με εντυπωσιακή επέμβαση κράτησε το μηδέν για τον ΠΑΟΚ. by Χρήστος Λόης
21:16
44' Ο Λουτσέσκου προχωράει σε αλλαγή, καθώς βγάζει τον Τάισον και περνάει τον Τσιγγάρα στον αγωνιστικό χώρο. Ο Βραζιλιάνος ήταν φανερά εκνευρισμός στην αλλαγή του και είναι χαρακτηριστική η εικόνα από τον πάγκο που πέταξε το μπουκάλι και τις επικαλαμίδες του. by Χρήστος Λόης
21:17
45+1' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Τόμας σκοράρει το 2-0 και δίνει τεράστιο προβάδισμα στους «ασπρόμαυρους για την πρόκριση. Ο Ζίβκοβιτς και ο Ισπανός συνεργάστηκαν υπέροχα, με τον τελευταίο να κάνει την προβολή και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. by Χρήστος Λόης
21:21
Ο Μιλό έχει δώσει εννέα λεπτά καθυστερήσεις. by Χρήστος Λόης
21:23
45+7' Γκολ για την Μπεϊτάρ μειώνει σε 2-1! Από τα αριστερά ο Σούα έκανε τη σέντρα και ο Φράιντεϊ με κεφαλιά στην πλάτη του Μιχαηλίδη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Χρήστος Λόης
21:27
Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Μπεϊτάρ - ΠΑΟΚ 1-2 by Χρήστος Λόης
21:33
Και τι δεν είχε το πρώτο ημίχρονο στα Ιεροσόλυμα... Ο ΠΑΟΚ έδειξε για μια ακόμη φορά ότι είναι ανώτερος από την Μπεϊτάρ και η τύχη ήταν με το μέρος του στο ξεκίνημα καθώς στο 12' ο Γκότλιφ πέτυχε ένα απίστευτο αυτογκόλ. Στη συνέχεια είχε τον έλεγχο, αλλά ένα λάθος του Σβαμπ ανάγκασε τον Αουγκούστο να υποπέσει σε πέναλτι, με τον Κοτάρσκι να λέει «όχι». Οι παίκτες του Λουτσέσκου προωθήθηκαν υπέροχα και πέτυχαν δεύτερο γκολ, αλλά με μια κεφαλιά του Φράιντεϊ η Μπεϊτάρ μείωσε σε 2-1. Είναι σημαντικό να κρατήσει την ισορροπία του στην άμυνα ο ΠΑΟΚ και να τον επηρεάσει όσο λιγότερο γίνεται η αποβολή στο δεύτερο μέρος. by Χρήστος Λόης
21:43
Έχουμε την έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Χρήστος Λόης
21:45
47' Η Μπεϊτάρ κέρδισε ένα φάουλ, αλλά ο Κοτάρσκι έδιωξε με τις μπουνιές στο γέμισμα που επιχειρήθηκε. by Χρήστος Λόης
21:45
48' Κόρνερ για την Μπεϊτάρ από τα δεξιά. by Χρήστος Λόης
21:48
50' Κεφαλιά του Νικολαέσκου, η μπάλα πέρασε άουτ. Οι γηπεδούχοι πιέζουν στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους. by Χρήστος Λόης
21:50
51' Ακόμη μια φάση για την Μπεϊτάρ που έχει μπει με το πόδι πατημένο στο... γκάζι. Ο Μίχα βρήκε χώρο, έκανε το σουτ εκτός περιοχής αλλά κατέληξε άουτ. by Χρήστος Λόης
21:56
Η ομάδα του Αμπουκασίς έχει την κατοχή και την πρωτοβουλία των κινήσεων, προσπαθώντας να βρει το γκολ της ισοφάρισης. by Χρήστος Λόης
21:56
59' Σε λίγα δευτερόλεπτα θα περάσει στον αγωνιστικό χώρο ο Αλί Σαμάτα. by Χρήστος Λόης
21:58
60' Ζητάει πέναλτι ο Νάρεϊ για πάτημα από τον αμυντικό της Μπεϊτάρ. by Χρήστος Λόης
21:59
61' Αποχωρεί ο Τόμας από το παιχνίδι, ο Σαμάτα παίρνει τη θέση του. by Χρήστος Λόης
22:00
63' Ανοίξανε τα μπεκ στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου! by Χρήστος Λόης
22:04
66' Γκολ για την Μπεϊτάρ με τον Σούα, αλλά έχει δοθεί οφσάιντ στη φάση. by Χρήστος Λόης
22:05
67' Τα μπεκ ανοίξανε ξανά, έχουμε διακοπή στο παιχνίδι για μια ακόμη φορά. by Χρήστος Λόης
22:08
70' Στη συνέχεια του παιχνιδιού ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να ισορροπήσει και να κρατήσει την μπάλα. by Χρήστος Λόης
22:09
71' Αδύναμο σουτ από κοντά του Φράιντεϊ, ο Κοτάρσκι μπλοκάρει. by Χρήστος Λόης
22:12
74' Ο Ζίβκοβιτς φαίνεται ότι δεν μπορεί να συνεχίσει, κάνει εντατικά ζέσταμα ο Κωνσταντέλιας. by Χρήστος Λόης
22:13
76' Φεύγει από το παιχνίδι ο Σέρβος, ο Κωνσταντέλιας θα πάρει τη θέση του. by Χρήστος Λόης
22:15
77' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Σίλβα δεν μπόρεσε να μαζέψει σταθερά μετά από σύγκρουση, η μπάλα του έφυγε, αλλά το σουτ του Τσιγγάρα πέρασε πάνω από τα δοκάρια. by Χρήστος Λόης
22:18
79' Ακόμα μια ευκαιρία για τους «ασπρόμαυρους». Ο Κωνσταντέλιας είδε και πάσαρε στον Σαμάτα, ο οποίος έκανε το τελείωμα που εξουδετερώθηκε από τον Σίλβα. by Χρήστος Λόης
22:19
81' Έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή ο Νικολάεσκου, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Χρήστος Λόης
22:22
84' Αναμπουμπούλα στην άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Κοτάρσκι βγαίνει και μαζεύει. by Χρήστος Λόης
22:22
85' Παραμένει το 2-1 υπέρ του ΠΑΟΚ στο Ισραήλ. by Χρήστος Λόης
22:24
86' Κόρνερ για την Μπεϊτάρ, εκτελέστηκε γρήγορα, με το γέμισμα να καταλήγει άουτ. by Χρήστος Λόης
22:27
89' Έχει την κατοχή της μπάλας η Μπεϊτάρ, αλλά δεν μπορεί να κάνει την τελική προσπάθεια, με τον ΠΑΟΚ να κρατάει με όσες δυνάμεις του έχουν απομείνει το σκορ. by Χρήστος Λόης
22:29
Μπήκαμε στις καθυστερήσεις, έξι λεπτά έχει δώσει ο διαιτητής. by Χρήστος Λόης
22:29
90+1' ΓΚΟΟΛΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Κωνσταντέλιας έκανε τρομερή ενέργεια εντός περιοχής, πέρασε τον Ντγκόνι, τελειώσε τη φάση, με τον Σίλβα να αποκρούει όμως ο Κανούκ χωρίς να το θέλει έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. by Χρήστος Λόης
22:32
Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου παίρνει μια τεράστια πρόκριση στο Ισραήλ. by Χρήστος Λόης
22:33
Ένα λεπτό απομένει για την ολοκλήρωση του παιχνιδιού. by Χρήστος Λόης
22:34
ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Τσιγγάρας και Κωνσταντέλιας συνεργάστηκαν υπέροχα και ο 20χρονος μεσοεπιθετικός με ωραίο τελείωμα έκανε το 4-1. by Χρήστος Λόης
22:36
Τέλος παιχνιδιού! Παλικαρίσια πρόκριση για τον ΠΑΟΚ που επικράτησε με 4-1 της Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ και προκρίθηκε στο γ' γύρο των προκριματικών του Conference League. by Χρήστος Λόης