Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 2.

18:48
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ατρόμητου με τον Ολυμπιακό στο Περιστέρι για την 14η αγωνιστική της Super League. by Γιώργος Τσανάκας
18:50
Ο Ολυμπιακός έχει ρεκόρ 11-2-0 στη φετινή σεζόν στο πρωτάθλημα, ενώ εκτός έδρας έχει ρεκόρ το απόλυτο στις νίκες (6/6). Φυσικά, βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 35 βαθμούς. by Γιώργος Τσανάκας
18:52
Προτελευταίος με 9 βαθμούς ο Ατρόμητος, μόλις στο +2 από τον ουραγό Απόλλωνα Σμύρνης. Εχει ρεκόρ φέτος 2-3-8, με τις δύο νίκες να έχουν έρθει στο Περιστέρι απέναντι σε ΠΑΟΚ και Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
Τρίτη χειρότερη επίθεση με 17 τέρματα για τον Ατρόμητο, δεύτερη καλύτερη ο Ολυμπιακός με 24. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
Δεύτερη χειρότερη άμυνα με 27 γκολ παθητικό οι Περιστεριώτες, καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος η «ερυθρόλευκη» με μόλις 9 παθητικό. by Γιώργος Τσανάκας
19:08
Η ιστορία: Νίκες Ατρομήτου: 5 Ισοπαλίες: 4 Νίκες Ολυμπιακού: 32 Με γηπεδούχο τον Ατρόμητο: Νίκες Ατρομήτου: 3 Ισοπαλίες: 2 Νίκες Ολυμπιακού: 15 by Γιώργος Τσανάκας
19:09
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
19:09
Ατρόμητος (Γιώργος Παράσχος): Πίριτς – Βασιλαντωνόπουλος, Παπαδόπουλος, Χατζηισαΐας, Μαυρομμάτης, Καστεγιάνο – Νάτσος, Χαρίσης, Ντένιτς, Σπιριντόνοβιτς – Κουλούρης by Γιώργος Τσανάκας
19:09
Στον πάγκο: Στρούγγης, Αθανασίου, Μπεντινέλι, Κιβρακίδης, Τζαβίδας, Ανθουλάκης, Πισάνο, Μουνίθ by Γιώργος Τσανάκας
19:09
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ, Λαλά, Σισέ, Σωκράτης, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Μπουχαλάκης, Λόπες, Αγκιμπού Καμαρά, Μασούρας, Ελ Αραμπί by Γιώργος Τσανάκας
19:10
Στον πάγκο οι Κρίστινσον, Μ. Καμαρά, Κούντε, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Μπα, Τικίνιο, Παπαδόπουλος, Ροντρίγκες. by Γιώργος Τσανάκας
19:12
Διαιτητής: Δημήτρης Καραντώνης (Ημαθίας) Βοηθοί: Δημήτρης Σαμοϊλης (Αθηνών), Σπυρίδων Βασιλόπουλος (Έβρου) 4ος διαιτητής: Κωνσταντίνος Τσετσίλας (Γρεβενών) Διαιτητής VAR: Γιώργος Τζοβάρας (Φθιώτιδας) Διαιτητής AVAR: Χρυσούλα Κουρομπίλια (Δυτ. Αττικής) by Γιώργος Τσανάκας
19:12
Σε κάτι περισσότερο από ένα τέταρτο θα ξεκινήσει το ματς στο Περιστέρι... by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες, τελευταίες οδηγίες από τους δύο τεχνικούς... by Γιώργος Τσανάκας
19:21
Στο Novasports Prime μπορείτε να παρακολουθήσετε το ματς, ενώ ραδιοφωνικά το ακούτε από τον bwinΣΠΟΡ FM στους 94,6. by Γιώργος Τσανάκας
19:30
Αφήνουν λουλούδια κάτω από τη θύρα των οργανωμένων οι παίκτες του Ατρόμητου προς τιμήν ενός οπαδού που έφυγε από τη ζωή. by Γιώργος Τσανάκας
19:31
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:35
4' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό ώστε να γεμίσει στην αντίπαλη περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
19:36
5' Ανεκμετάλλευτο πέρασε... by Γιώργος Τσανάκας
19:39
8' Πρώτη απόπειρα του Ατρομήτου να επιτεθεί, κερδίζει κόρνερ... Ανεκμετάλλευτο και αυτό! by Γιώργος Τσανάκας
19:42
Καλησπέρα και από εμένα. Δίχως υποψία φάσης η αναμέτρηση στα πρώτα δέκα λεπτά. Ο Ολυμπιακός έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, ο Ατρόμητος τον περιμένει καλά οχυρωμένος πίσω και δεν πρόκειται να αλλάξει ρότα, αν δεν δεχθεί γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:42
Τίποτα το ιδιαίτερο στο πρώτο δεκάλεπτο... by Γιώργος Τσανάκας
19:43
12' Μπαλιά του Εμβιλά στην πλάτη της άμυνας του Ατρόμητου με στόχο τον Λόπες, βγήκε και μπλόκαρε ο Πίριτς. by Γιώργος Τσανάκας
19:47
19:47
19:47
19:48
17' Έξυπνη μπαλιά προς τον Μπουχαλάκη από τον Λαλά, δεν προλαβαίνει ο πρώτος... by Γιώργος Τσανάκας
19:50
19' Σουτ του Νάτσου, η μπάλα πολύ μακριά από την εστία... by Γιώργος Τσανάκας
19:50
19:53
22' Κάρτα στον Νάτσο. Πήγε δυνατά πάνω στον Εμβιλά. by Γιώργος Τσανάκας
19:54
23' Σουτ του Ρόνι Λόπες, η μπάλα άουτ. Είχε καλύτερη επιλογή, τον Λαλά αμαρκάριστο από τα δεξιά. by Γιώργος Τσανάκας
19:56
25' Φωνάζει για κόρνερ ο Βασιλαντωνόπουλος, σωστά. Δεν το είδαν διαιτητής και επόπτης... by Γιώργος Τσανάκας
19:57
27' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ανεβαίνουν τα ψηλά κορμιά... by Γιώργος Τσανάκας
19:58
Κι άλλο κόρνερ, διαδοχικά για τους Πειραιώτες... by Γιώργος Τσανάκας
19:59
28' Ωραίο διαγώνιο σουτ του Ρόνι Λόπες, λίγο άουτ. Η πρώτη καλή φάση για τον Ολυμπιακό στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
20:00
20:00
20:03
38%-62% η κατοχή... by Γιώργος Τσανάκας
20:04
Δεν έχει αλλάξει κάτι δραματικά. Ελάχιστες οι καλές φάσεις. Ουσιαστικά μόνο το σουτ του Λόπες είναι άξιο αναφοράς. Από τη μια, οι Περιστεριώτες τηρούν πιστά το πλάνο τους, παίζοντας αρκετά πίσω και με κοντά τις γραμμές τους. Από την άλλη, οι Πειραιώτες θα πρεέπει να βρουν τρόπο να κυκλοφορήσουν γρήγορα την μπάλα, ώστε να αποκτήσουν αριθμητικό πλεονέκτημα. Όσες φορές το κατάφεραν δημιούργησαν ρήγματα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
34' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Αγκιμπού Καμαρά έφυγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας μετά από τρομερή μπαλιά του Λαλά, ο Παπαδόπουλος τον ανατρέπει πεντακάθαρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:05
35' Κάρτα στον Παπαδόπουλο. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
36' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Ελ Αραμπί με εκτέλεση αλά Πανένκα νικάει τον Πίριτς, ο οποίος είχε ήδη πέσει και δεν μπορούσε να το βγάλει! 1-0 οι Πειραιώτες. by Γιώργος Τσανάκας
20:09
38' Ο Ελ Αραμπί με τρομερές διαδοχικές προσποιήσεις αδειάζει τον Μαυρομμάτη, αλλά γλιστράει και κάνει κακό τελείωμα στέλνοντας την μπάλα άουτ. Οφσάιντ είχε δοθεί από τον α' βοηθό, δεν υπήρχε πάντως. by Γιώργος Τσανάκας
20:11
40' Ο Μασούρας κάνει τσαφ από πλεονεκτική θέση... Ξέφυγε από το μαρκάρισμα του Μαυρομμάτη σε αυτή τη φάση. by Γιώργος Τσανάκας
20:11
Εν τω μεταξύ η φάση που κερδίζει πέναλτι ο Ολυμπιακός, μοιάζει πολύ με αυτή του γκολ απέναντι στην ΑΕΚ. Ο Λαλά ήταν πάλι δημιουργός, αλλά τότε ο Ελ Αραμπί είχε γίνει αποδέκτης και είχε σκοράρει, με τον Αγκιμπού στο σημερινό ματς να κερδίζει το πέναλτι. by Γιώργος Τσανάκας
20:13
42' Άλλη μια κάθετη του Λαλά, ο Μασούρας φεύγει στην πλάτη της άμυνας και κάνει το γύρισμα που μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Πίριτς. by Γιώργος Τσανάκας
20:14
44' Κόρνερ για τον Ατρόμητο μετά από κακό υπολογισμό του Σισέ. Κακή εκτέλεση του Σπιριντόνοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
1 λεπτό ο έξτρα χρόνος by Γιώργος Τσανάκας
20:17
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 του Ατρόμητου στο Περιστέρι χάρη στο πέναλτι του Ελ Αραμπί στο 36'. by Γιώργος Τσανάκας
20:34
47' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
48' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο. Γυριστή κεφαλιά του Παπαδόπουλου, λίγο πριν περάσει τη γραμμή θα διώξει ο Εμβιλά. by Γιώργος Τσανάκας
20:37
50' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Αγκιμπού προσπαθεί να παίξει με την μία και του βγαίνει σε κάθετη, η άμυνα του Ατρόμητου απουσιάζει, ο Πίριτς παίζει μέσα στην εστία και ο Ελ Αραμπί με άψογο τελείωμα μέσα από την περιοχή γράφει το 2-0. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
Η άμυνα του Ατρόμητου είναι... τραγική και εκθέτει και τον Πίριτς πολλές φορές! Γενικότερα, η εικόνα των γηπεδούχων είναι κάκιστη για άλλο ένα παινίδι. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
Από τη στιγμή, που έγινε το 0-1, η άμυνα του Ατρομήτου, που παίζει πιο ψηλά πλέον, πελαγοδρομεί. Έχει γίνει πολύ πιο απλή η αποστολή του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
Στο 58' φτάσαμε παραμένει το 2-0 υπέρ του Ολυμπιακού, που έχει δώσει χώρους στον Ατρόμητο και ο ρυθμός γενικότερα έχει πέσει. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
61' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Χατζηϊσαΐας κάνει χέρι και ο Καραντώνης δείχνει την άσπρη βούλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
62' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Ελ Αραμπί στέλνει την μπάλα αριστερά, τον Πίριτς δεξιά και γράφει το 3-0, πετυχαίνοντας χατ-τρικ! by Γιώργος Τσανάκας
20:51
50 γκολ στην Super League για τον Ελ Αραμπί. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
64' Κιβρακίδης και Μπεντινέλι μέσα, έξω οι Βασιλαντωνόπουλος, Σπιριντόνοβιτς για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
65' Μαντί Καμαρά και Γκάρι Ροντρίγκες, έξω οι Λόπες, Εμβιλά για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
20:56
69' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό. Εξαιρετική σέντρα του Γκάρι, αμαρκάριστος πιάνει την κεφαλιά ο Ελ Αραμπί αλλά αστοχεί! by Γιώργος Τσανάκας
20:56
70' Σουτ του Καστεγιάνο, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
72' Τικίνιο αντί Ελ Αραμπί και Βρουσάι αντί Μασούρα για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:01
74' Ο Μουνίθ πάει δυνατά στον Καμαρά, σκληρό φάουλ που τελικά δεν δόθηκε. by Γιώργος Τσανάκας
21:03
76' Ανδρούτσος αντί Ρέαμπτσουκ για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:05
Έχει πέσει δραματικά ο ρυθμός του αγώνα... by Γιώργος Τσανάκας
21:07
80' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
21:08
81' Εκτέλεση του Μουνίθ, ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
82' Ο Βρουσάι πάει να τους ντριμπλάρει όλους αντί να τελειώσει τη φάση και χάνει την ευκαιρία να σκοράρει... by Γιώργος Τσανάκας
21:11
84' Τζαβίδας αντί Κουλούρη για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
21:13
86' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο, από ωραία ατομική ενέργεια και πλασέ του Μπεντινέλι που περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Γιώργος Τσανάκας
21:17
90' Προβολή του Μαυρομμάτη, μπλόκαρε ο Βατσλίκ. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
90'+1' Κάθετη του Βρουσάι στον Ροντρίγκες, τον προλαβαίνει και διώχνει σε κόρνερ ο Νάτσος. by Γιώργος Τσανάκας
21:20
Τέλος στο ματς! Ο Ολυμπιακός πέρασε άνετα από το Περιστέρι, επικρατώντας 3-0 του Ατρομήτου. Χατ-τρικ ο Ελ Αραμπί και ο Ολυμπιακός έφυγε στο +11 με ματς περισσότερο από την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας