Καρδίτσα-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 3η αγωνιστική της Stoiximan GBL.

17:00
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Καρδίτσα-Ολυμπιακός (17:15) για την 3η αγωνιστική της Stoiximan GBL. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:04
Οι «ερυθρόλευκοι» προέρχονται από μια απαιτητική εβδομάδα στην Ευρωλίγκα, καθώς έδωσαν δύο αγώνες με απολογισμό 1 νίκη και 1 ήττα. Νίκησαν την Αρμάνι Μιλάνο με σκορ 89-68 στο ΣΕΦ, στη μακράν καλύτερη φετινή τους εμφάνιση, ενώ, τρεις ημέρες αργότερα, η άμυνα και κάποια μαζεμένα λάθη στο φινάλε τους «στέρησαν» τη νίκη στην Κωνσταντινούπολη επί της Αναντολού Εφές (91-89). by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:04
Στο πρωτάθλημα έχουν κάνει το «2 στα 2» κόντρα σε Λαύριο (75-93) και Άρη (102-72). by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:05
Από την άλλη τώρα, η Καρδίτσα μετρά δύο ήττες στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος, έχοντας αντιμετωπίσει πάντως δύο δυνατές ομάδες. Ο λόγος για τον Παναθηναϊκό (66-80) και την ΑΕΚ (96-65), με τους Θεσσαλούς να ολοκληρώνουν την απαιτητική αυτή τριάδα αγώνων κόντρα στους Πειραιώτες. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:06
Στα αγωνιστικά τώρα, ο Γιώργος Μπαρτζώκας αποφάσισε να βγάλει από την επτάδα των ξένων για το ελληνικό πρωτάθλημα τον Φίλιπ Πετρούσεφ και να τον αντικαταστήσει με τον Νίκολα Μιλουτίνοφ, ο οποίος έχει επιστρέψει στις προπονήσεις. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:07
Παράλληλα, εκτός μάχης έχει τεθεί και ο Εβάν Φουρνιέ λόγω ενοχλήσεων στον γλουτιαίο μυ. Ο Γάλλος θα προφυλαχθεί με στόχο να προλάβει το ματς με την Μπάγερν στο Μόναχο την Παρασκευή (25/10) και το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό για το πρωτάθλημα που ακολουθεί την Κυριακή (27/10) στο ΣΕΦ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:08
Η δωδεκάδα του Ολυμπιακού: Γουόκαπ, Ράιτ, Μήτρου Λονγκ, Λαρεντζάκης, Βιλντόζα, Φαλ, Βεζένκοβ, Παπανικολάου, Σπάρταλης, Ντόρσεϊ, Πίτερς, Μιλουτίνοφ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:08
Και αυτή των γηπεδούχων: Χολ, Χόρχλερ, Πλώτας, Γουότσον, Καπετάκης, Λιούις, Δίπλαρος, Κασελάκης, Χατζής, Καμπερίδης, Άλεν, Χρηστίδης. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:11
Για τον Ολυμπιακό ξεκινούν οι Γουόκαπ, Ντόρσεϊ, Παπανικολάου, Βεζένκοβ και Φαλ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:12
Ενώ για την Καρδίτσα οι Άλεν, Χολ, Λιούις, Κασελάκης και Γουότσον. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:15
Έπειτα και από την ανάκρουση του Εθνικού Ύμνου, όλα έιναι έτοιμα για το τζάμπολ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:15
Το κέρδισε ο Φαλ, πρώτη επίθεση για τον Ολυμπιακό! by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:17
Πρώτο καλάθι στο ματς, με εύστοχο τρίποντο του Λιούις. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:19
6-5 μετά από κλέψιμο του Βεζένκοφ και καλάθι στον αιφνιδιασμό. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:21
6-8 με τρίποντο του Βεζένκοφ, που έχει σημειώσει όλους τους πόντους του Ολυμπιακού μέχρι στιγμής. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:22
8-8 με τον Γουότσον. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:22
Ο Παπανικολάου κέρδισε φάουλ στην προσπάθεια, αλλά αστόχησε και στις δύο βολές. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:23
Τηλεοπτικό τάιμ άουτ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:24
Στο 5', οι δύο ομάδες είναι αρκετά άστοχες. Λιούις με 6 και Βεζένκοφ με 8 οι πρώτοι σκόρερ στον αγώνα. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:25
Ο Γουόκαπ έκλεψε, άλλαξε την μπάλα 2 φορές με τον Βεζένκοφ, με τον Βούλγαρο να κάνει το 8-10. Ωραία φάση για τους «ερυθρόλευκους». by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:26
Άστοχο τρίποντο από τον Παπανικολάου και λάθος της Καρδίτσας στην επίθεση. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:27
Ο Φαλ κάνει το 8-12 με φόλου κάρφωμα. Χρειάστηκαν να περάσσουν 6.30 λεπτά για να σκοράρει κάποιος άλλος πέρα από τον Βεζένκοφ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:28
8-14 με καλάθι και φάουλ του Βεζένκοφ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:28
Ευστοχεί και στη βολή, 8-15. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:28
Στο παρκέ ο Μιλουτίνοφ μετά από τον τρυματισμό του στην προετοιμασία, που αποθεώνεται. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:29
10-15 από τον Γουότσον. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:30
Σκοράρει ο Μιλουτίνοφ, 10-17. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:30
Βγαίνει ο Βεζένκοφ, που έχει σημειώσει ήδη 13 πόντους. Στη θέση του ο Πίτερς. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:31
Ακόμα 1.15 για το τέλος της πρώτης περιόδου. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:32
Ωραίο πικ εν ρολ του Δίπλαρου με τον Γουότσον, με τον τελευταίο να καρφώνει εντυπωσιακά. Στους 6 πόντους ο Γουότσον. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:32
12-19 και πάλι με τον Μιλουτίνοφ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:32
24 δεύτερα για τη λήξη της περιόδου, τα 14 για την Καρδίτσα. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:33
Κάνουν λάθος οι γηπεδούχοι με 18 δεύτερα να απομένουν. Όλος ο χρόνος για τον Ολυμπιακό. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:33
Ο Χόρχλερ έκλεψε και κάρφωσε στον αιφνιδιασμό για το 14-19. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:37
Ο Μιλουτίνοφ σκοράρει ξανά και φτάνει τους 6 πόντους. 14-24 και τάιμ άουτ για την Καρδίτσα. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:37
8:42 για το τέλος του ημιχρόνου. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:39
Ακόμα ένα λάθος της Καρδίτσας, στην επίθεση και πάλι ο Ολυμπιακός. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:39
Φόλου κάρφωμα του Μιλουτίνοφ και συν 12 για τον Ολυμπιακό (14-26). by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:40
Τρίποντο του Χόρχλερ και 17-26. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:40
Ωραίος αιφνιδιασμός του Ολυμπιακού και δίποντο του Παπανικολάου. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:41
Ο Μιλουτίνοφ αποχωρεί από το παρκέ, έχοντας 8 πόντους. Ζήτησε ο ίδιος την αλλαγή καθώς δεν είχε άλλες ανάσες, απόρροια της έλλειψης του ρυθμού. Στη θέση του ο Ράιτ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:44
Τρίποντο του Πίτερς και 17-32 για τον Ολυμπιακό, που έχει αρχίσει να βρίσκει ρυθμό στην επίθεση. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:45
Καλάθι και φάουλ από τον Δίπλαρο, που ευστοχεί και στη συμπληρωματική βολή (20-32). by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:46
Πολύ ωραία συνεργασία για την Καρδίτσα και πάλι με εκφραστή τον Γουότσον, που τελείωσε τη φάση με άλει ουπ κάρφωμα έπειτα από πάσα του Λιούις. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:47
Απίστευτο άλει ουπ κάρφωμα και πάλι από τον Γουότσον. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:47
Ο Δίπλαρος ύψωσε, ο Γουότσον πήδηξε πολύ ψηλά και έριξε τη διαφορά κάτω από τους 10 (24-32). by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:48
Ο Βιλντόζα επαναφέρει τη διαφορά σε διφήφια επίπεδα με τρίποντο (24-35). by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:52
Έξυπνη επαναφορά του Γουόκαπ κάτω από το καλάθι της Καρδίτσας, έυκολα ο Πίτερς έκανε το 26-42. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:52
Και πάλι ο Γουότσον, 28-42. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:53
Στους 12 πόντους ο σέντερ της Καρδίτσας. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:54
Φάουλ του Δίπλαρου στον Ράιτ σε προσπάθειά του να καρφώσει. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:55
2/2 από τον Αμερικανό και 28-44. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:55
1 λεπτό για το τέλος του ημιχρόνου. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:57
Βολές για τον Λιούις. Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους πως έπρεπε να μετρήσει και το καλάθι, που έχουν δίκιο, καθώς ο Ράιτ έδιωξε αντικανονικά την μπάλα, η οποία είχε βρει πρώτα στο ταμπλό. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:58
0/2 από τον Αμερικανό, με τον Λαρεντζάκη να κάνει το 28-46. by Στέφανος Χωριανόπουλος
17:58
Τάιμ άουτ από την Καρδίτσα, με 19 δεύτερα να απομένουν για το ημίχρονο. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:00
Τάπα του Ράιτ στον Κασελάκη και τέλος ημιχρόνου. Οι «ερυθρόλευκοι» πάνε στα αποδυτήρια προηγούμενοι 46-28. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:00
Πρώτος σκόρερ παραμένει ο Σάσα Βεζένκοφ με τους 13 πόντους που σημείωσε από την πρώτη περίοδο, ενώ ο Γουότσον έχει 12. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:02
Τα πρώτα καλάθια του Μιλουτίνοφ μετά την επιστροφή του και τα εντυπωσιακά καρφώματα του Γουότσον: by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:18
2 λεπτά στην τρίτη περίοδο και ο Ολυμπιακός δεν έχει σκοράρει ακόμα. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:19
Στο 7:20 ο Ολυμπιακός πετυχαίνει το πρώτο του καλάθι με τον Παπανικολάου, έπειτα από ασίστ του Φαλ (31-48). by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:20
Και πάλι τρίποντο του Λιούις (34-48). by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:21
Ο Χόρχλερ κλέβει και στον αιφνιδιασμό γράφει το 36-48 με κάρφωμα. Τάιμ άουτ από τον Μπαρτζώκα. 8-2 το επιμέρους σκορ στην τρίτη περίοδο. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:22
Παραμένει πολύ άστοχος ο Ολυμπιακός, 6 λεπτά για το τέλος της περιόδου. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:23
Φάουλ του Παπανικολάου στον Καμπερίδη, οι διαιτητές κοιτούν το instant replay για να το αναβαθσμίσουν. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:24
Και αυτό κάνουν. Δίνουν αντιαθλητικό. Δύο βολές για τον Καμπερίδη και η μπάλα στους γηπεδούχους. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:24
Ευστοχείς σε αμφότερες ο Καμπερίδης και 38-48. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:25
Ο Γουότσον από κοντά κάνει το 40-48, 12-2 το επιμέρους σκορ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:26
Φάουλ χαμηλά του Λιούις στον Παπανικολάου, αλλά έχει συμπληρώσει τα ομαδικά η Καρδίτσα. Βολές για τον έμπειρο φόργουορντ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:27
«Σκοτωμένο» σουτ του Παπανικολάου για να μην του μείνει η μπάλα στα χέρια. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:28
Τρίποντο του Χόρχλερ και 44-50. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:29
Αστοχεί και πάλι στην επίθεση ο Ολυμπιακός, η μπάλα εκ νέου στην Καρδίτσα. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:32
Λάθος της Καρδίτσας η οποία έχει κολλήσει. 15-6 τα λάθη. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:32
Ο Μιλουτίνοφ που έχει περάσει στη θέση του Φαλ κάνει το 44-54. Στους 10 ο Σέρβος. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:34
2:50 για το τέλος της περιόδου. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:34
46-54 από τον Χρηστίδη. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:35
46-56 από τον Μιλουτίνοφ, που δεν έχει χάσει σουτ ακόμα. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:38
Ακόμα μια τεχνική ποινή στον Δίπλαρο για θέατρο, ο οποίος αποβάλλεται. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:38
Ο Δίπλαρος πήρε δύο τεχνικές ποινές σε διάστημα ενός λεπτού και αποχωρεί από το ματς. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:39
Ο Λαρεντζάκης ευστοχεί στη βολή της τεχνικής ποινής, 8 δεύτερα για το τέλος της περιόδου. Τάιμ άουτ από τον Μπαρτζώκα. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:43
Τέλος περιόδου. Η Καρδίτσα αν και πλησίασε ακόμα και στους 8, αλλά ο Ολυμπιακός με τους Βεζένκοφ και Μιλουτίνοφ κατάφερε και επανέφερε τη διαφορά στους 16 (16-62). by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:43
Έναρξη του τελευταίου δεκαλέπτου. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:44
Στοπ του Μιλουτίνοφ στον Γουότσον. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:44
Πρώτο άστοχο σουτ για τον Μιλουτίνοφ από το ύψος των βολών. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:44
Φάουλ τώρα του Σέρβου πάνω στην προσπάθεια του Λιούις για τρεις. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:49
Τεχνική ποινή στον πάγκο της Καρδίτσας που διαμαρτυρήθηκαν για μπρος-πίσω. Ο Μίτρου-Λονγκ όπως φάνηκε από το ριπλέι έχει πασάρει πριν πατήσει στο πίσω μέρος του γηπέδου. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:51
Πολύ καλός ο Λαρεντζάκης με 11 πόντους, 4 ασίστ και μηδέν λάθη! by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:53
53-71 από τον Μίτρου-Λονγκ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:54
Ωραία κυκλοφορία από τον Ολυμπιακό και 53-74 από τον Πίτερς. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:56
1/2 βολές από τον Κασελάκη και 54-74. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:58
2/2 βολές από τον Καμπερίδη για το 56-74. by Στέφανος Χωριανόπουλος
18:59
56-76 από τον Ράιτ, τρία λεπτά απομένουν για το τέλος. by Στέφανος Χωριανόπουλος
19:00
1/2 βολές από τον Ράιτ και 56-77. by Στέφανος Χωριανόπουλος
19:00
Μέσα για τον Ολυμπιακό ο Στέφανος Σπάρταλης, στη θέση του Πίτερς. by Στέφανος Χωριανόπουλος
19:08
Ο Ολυμπιακός πέρασε από το «Γιάννης Μπουρούσης» με σκορ 61-77. by Στέφανος Χωριανόπουλος