Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr για την 3η αγωνιστική της Stoiximan Super League

21:31
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Athens Kallithea με τον Παναθηναϊκό, για την 3η αγωνιστική της Stoiximan Super League, στο «Απόστολος Νικολαΐδης» by Σπύρος Σιαμπλής
21:32
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα των «πράσινων». by Σπύρος Σιαμπλής
21:33
Και εδώ ποιοι απαρτίζουν το βασικό σχήμα των γηπεδούχων. by Σπύρος Σιαμπλής
21:34
Να πούμε επίσης ότι, αυτή την ώρα βρίσκεται στο γήπεδο περίπου 3.000 κόσμος, στην συντριπτική πλειοψηφία του φίλοι των φιλοξενούμενων. Εικόνα live 28800888/28636.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:36
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού βρίσκονται οι Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Μαξ, Ζέκα, Σπόραρ, Μπακασέτας, Πάλμερ-Μπράουν, Λημνιός και Πελίστρι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:36
Eνώ στον πάγκο της της Athens Kallithea θα καθίσουν οι Γκέλιος, Τσιβελεκίδης, Μουστακόπουλος, Σοϊρι, Λουκίνας, Βαλμπουενά, Βασιλόγιαννης, Μερκάτι και Ματίγεβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:37
Σε ό,τι αφορά στις απουσίες, τώρα, οι «πράσινοι» δεν υπολογίζουν στον ανέτοιμο Γερεμέγεφ και στους τραυματίες Ίνγκασον-Μαξίμοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:38
Από την άλλη πλευρά, οι νεοφώτιστοι θα παραταχθούν χωρίς τον τραυματία Μεχίας. by Σπύρος Σιαμπλής
21:40
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αλέξανδρος Κατσικογιάννης του Συνδέσμου Ηπείρου, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Βασίλης Φωτιάς από τον Σύνδεσμο Πέλλας. by Σπύρος Σιαμπλής
21:44
Αποσύρονται στα αποδυτήρια τώρα οι παίκτες του Παναθηναϊκού, μέαα σε χειροκροτήματα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:45
Ενώ το ίδιο συμβαίνει και με εκείνους της Athens Kallithea. by Σπύρος Σιαμπλής
21:48
Συνεχίζεται η προσέλευση του κόσμου, με τους οπαδούς του Πααθηναϊκού να έχουν ισχυρή παρουσία, πλέον! Εικόνα live 28800888/30832.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:52
Να πούμε επίσης ότι ο αγωνιστικός χώρος δείχνει να βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση... by Σπύρος Σιαμπλής
21:53
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
21:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
21:58
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
21:59
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
22:01
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με την Athens Kallithea στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:03
2' Κερδίζει τις κόντρες ο Ιωαννίδης, πάει να μπει στην περιοχή αλλά κόβεται. by Σπύρος Σιαμπλής
22:05
4' Φάση για τον Παναθηναϊκό, με την κάθετη του Τετέ για τον Ιωαννίδη, που κόβεται από τον Ισιμάτ Μιρέν σε κόρνερ.. by Σπύρος Σιαμπλής
22:05
5' Νέο κόρνερ, από τα δεξιά τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:06
5' Σέντρα του Μαντσίνι έξω από την περιοχή και δεξιά, ο Σένκεφελντ κάνει την κεφαλιά, άουτ η μπάλα... by Σπύρος Σιαμπλής
22:09
8' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με το σουτ του Ντεμέτριους εκτός περιοχής και αριστερά και τον Ντραγκόφσκι να αποκρούει σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:11
10' Νέο κόρνερ για την Athens KALLITHEA, μετά από επέμβαση του Σένκεφελντ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:12
11' Η Αthens Kallithea σκοράρει, με τον Πασαλίδη αλλά το γκολ δεν μετράει, λόγω φάουλ, ενώ υπάρχει και έλεγχος της φάσης μέσω του VAR. by Σπύρος Σιαμπλής
22:13
13' Τρίτο κόρνερ υπέρ των γηπεδούχων, από δεξιά αυτή την φορά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:14
13' Μεγάλη ευκαιρία για το 1-0, μετά την εκτέλεση του κόρνερ και την κεφαλιά του Ουλντρίκις, με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:15
14' Μια ακόμα καλή στιγμή για την Athens Kallithea, με το σουτ του Μουτίνιο από το ύψος της μεγάλης περιοχής να φεύγει εκτός εστίας. by Σπύρος Σιαμπλής
22:19
17' Κίτρινη κάρτα στον Γιώργο Τζαβέλλα για διαμαρτυρία προς τον 4ο διαιτητή. by Σπύρος Σιαμπλής
22:25
23' Ο Μπερναμπέ βγαίνει γρήγορα και μπλοκάρει προ του επερχόμενου Ιωαννίδη, μετά από κάθετη του Τετε. by Σπύρος Σιαμπλής
22:26
Καλύτερη η εικόνα της Αthens Kallithea εως τώρα, που ελέγχει απόλυτα τον ρυθμό, με τον Παναθηναϊκό να είναι μπλοκαρισμένος., έχοντας κακές επιλογές στη επίθεση και προβλήματα στα μετόπισθεν... by Σπύρος Σιαμπλής
22:29
28' Γκολ! 1-0 η Athens Kallithea ανοίγει το σκορ, μετά κλέψιμο στον Κώτσιρα και το γύρισμα του Ντεμέτριους από αριστερά και τον Μουτίνιο να κάνει την προβολή στο δεύτερο δοκάρι! by Σπύρος Σιαμπλής
22:32
30' Ευκαρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Τετέ να μην μπορεί να νικήσει τον Μπερναμπέ, μετά από φοβερή μπαλιά του Μλαντένοβιτς! by Σπύρος Σιαμπλής
22:33
31' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:34
32' Γκολ! 1-1 ισοφαρίζει ο Παναθηναϊκός, μετά από κόρνερ του Τετέ, κεφαλιά του Γεντβάι και νέα κεφαλιά του Τζούριτσιτς, μέσα από την μικρή περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
22:34
Γίνεται και πάλι έλεγχος της φάσης, μέσω του VAR... by Σπύρος Σιαμπλής
22:35
Μετράει το γκολ κανονικά, αφού υπήρχαν δύο παίκτες που κάλυπταν τον σκόρερ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:37
35' Σπουδαία διπλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους, αρχικά με τη κεφαλιά του Ντεμέτριους και τη εκπληκτική επέμβαση του Ντραγκόφσκι ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο ίδιος παίκτης σουτάρει η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:38
36' Δοκάρι για την Athens Kallithea μετά από το δυνατό σουτ του Ντιμπά! by Σπύρος Σιαμπλής
22:40
38' Νέο επικίνδυνο σουτ του Μουτίνιο, η μπάλα κοντράρει στον Σένκεφελντ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:42
41' Κίτρινη κάρτα στον Γεντβάι, για διαμαρτυρία. by Σπύρος Σιαμπλής
22:43
42' Καλή φάση για τους φιλοξενούμενους, με τον Μπερναμπέ να αποκρούει με δυσκολία το χαμηλό σουτ του Τετέ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:46
45' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
22:47
45'+1' Σουτ του Τσέριν, πέφτει και μπλοκάρει ο Μπερναμπέ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:48
45'+2' Κόρνερ για τους νεοφώτιστους. by Σπύρος Σιαμπλής
22:49
45'+3' Πολύ καλή στιγμή για την Athens Kallithea, αλλά ο Ισιμάτ Μιρέν δεν μπορείο να σπρώξει την μπάλα στο άδειο τέρμα, αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι! by Σπύρος Σιαμπλής
22:50
45'+4' Σουτ του Ματίγια, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:51
45'+4' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες 1-1. by Σπύρος Σιαμπλής
22:54
Υπέφερε ο Παναθηναϊκός στα πρώτα 45 λεπτά, κάνοντας τη χειρότερη φετινή του εμφάνιση, με την Athens Kallithea να είναι απόλυτα ανταγωνιστική, δημιουργώντας του πάρα πολλά προβλήματα! Θέλει περισσότερη ψυχραιμία, καλύτερη διαχείριση συαισθημάτων, ένα πιο ορθολογικό πλάνο συνολικά και σίγουρα αλλαγές για να αποφύγει το... κάζο στο δεύτερο μέρος. by Σπύρος Σιαμπλής
23:06
Βαγιαννίδης αντί Κώτσιρα για τον Παναθηναϊκό, ίδια η 11άδα της Athens Kallithea. by Σπύρος Σιαμπλής
23:07
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:12
49' Αντεπίθεση για τους γηπεδούχους, διώχνει ο Αράο σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:12
50' Κίτρινη κάρτα στον Τζούριτσιτς για διαμαρτυρία. by Σπύρος Σιαμπλής
23:14
52' Καλή στιγμή για το «τριφύλλι», με την κεφαλιά του Τσέριν μετά από σέντρα του Τζούριτσιτς από αριστερά να περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:16
54' Λάθος του Μαντσίνι, ο Ουλντρίκις παίρνει την μπάλα, σουτάρει με την μια εντός περιοχής, αλλά ο Σένκεφελντ διώχνει σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:17
55' Εκτέλεση του Ματίγια από αριστερά, βγαίνει ο Ντραγκόφσκι και διώχνει με γροθιές. by Σπύρος Σιαμπλής
23:20
57' Κίτρινη κάρτα στο Ισιμάτ Μιρίν, για φάουλ στον στον Ιωαννίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
23:21
58' Διπλή αλλσγή για τον ΠΑΟ. Μαξ και Πελίστρι, αντι των Μλαντένοβιτς και Μαντσίνι. by Σπύρος Σιαμπλής
23:24
62' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Ουλντρίκις να σουτάρει από θέση έξω δεξιά και τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:27
64' Μεγάλη ευκαιρία για το 2-1, με τον Χάνουσεκ να κάνει ένα δυνατό σουτ μέσα από τη περιοχή και αριστερά, αλλά τον Ντραγκόφσκι να αποκρούει σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
23:27
66' Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
23:28
66' Φαση για τον Παναθηναϊκό μετά από ώρα, με το σουτ του Μαξ -λίγο μέσα από τη περιοχή και αριστερά- να καταλήγει στην αγκαλιά του Μπερναμπέ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:29
67' Μπακασέτας αντί Τζούριτσιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
23:32
70' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Μπερναμπέ να νικάει τον Ιωαννίδη στο τετ α τετ, μετά από φοβερή κάθετη πάσα του Τετέ, διατηρώντας το 1-1! by Σπύρος Σιαμπλής
23:33
70' Σουτ του Αράο, έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:34
71' Βαλμπουενά αντί του Ντεμέτριους και Τσιβελεκίδης αντί του Πασαλίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
23:35
73' Ο Μπακασέτας σουτάρει αμαρκάριστος λίγο πίσω από το πέναλτι, αλλά αδύναμα, με τον Μπερναμπέ να μπλοκάρει εύκολα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:38
76' Μερκάτι αντί του Ντιμπά. by Σπύρος Σιαμπλής
23:40
78' Ψηλοκρεμαστή εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα, βγαίνει και μπλοκάρει ο Μπερναμπέ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:41
80' Σουτ του Μουτίνιο, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:42
80' Γκολ! 2-1 η Athens Kallithea, με τον Βαλμπουενά να σκοράρει με προβολή μετά από ωραία πάσα του Μουτίνιο. by Σπύρος Σιαμπλής
23:45
82' Ο Βαγιαννίδης σκόραρει, αλλά το γκολ του ακυρώνεται ορθώς αφού ήταν οφσάιντ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:45
83' Ο Σπόραρ στη θέση του Τσέριν. by Σπύρος Σιαμπλής
23:48
86' Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Μουστακόπουλος και Ματίγεβιτς στις θέσεις των Ματίγια και Ουλντρίκις. by Σπύρος Σιαμπλής
23:52
90' Εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα, κεφαλιά του Σένκεφελντ, άοιυτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:52
90' Πέντε λεπτά θα είναι ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
23:54
90'+2' Γκολ, 2-2 ισοφαρίζει ο Παναθηναϊκός, με τον Πελίστρι να κάνει το διαγώνιο σουτ και τον Τετέ να μπαίνει στην πορεία της μπάλας, στέλνοντας την στα διχτυα με προβολή... by Σπύρος Σιαμπλής
23:57
90'+4' Αντεπίθεση των γηπεδούχων, με τον Μουτίνιο να προσπαθεί να σκάψει την μπάλα προ του επρχόμενου Ντραγκόφσκι, που αποκρούει! by Σπύρος Σιαμπλής
23:58
90'+6' Κίτρινη κάρτα στον Χάνουσεκ, για καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
23:59
90'+6' Ληξη του αγώνα, Athens Kallithea-Παναθηναϊκός 2-2. by Σπύρος Σιαμπλής