Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr για την 3η αγωνιστική της Stoiximan Super League

Καλησπέρα σε όλους! by Χρήστος Λόης
19:01
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης της Λαμίας με τον Ολυμπιακό για την 3η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Χρήστος Λόης
19:04
Τελευταίο παιχνίδι πριν τη διακοπή, με τον Ολυμπιακό να θέλει να κάνει το «3 στα 3» και να παραμείνει στην κορυφή, ενώ από τη Λαμία θα ψάξει τη δεύτερη έκπληξη, μετά το 1-1 με την ΑΕΚ. Η ομάδα της Φθιώτιδας με τέσσερις πόντους βρίσκεται στην 4η θέση. by Χρήστος Λόης
19:06
Οι «ερυθρόλευκοι», που έμαθαν χθες τους αντιπάλους τους στη league phase του Europa League, θέλουν να συνεχίσουν το απόλυτο πριν τη διακοπή των εθνικών ομάδων και να πάμε ήρεμοι στο... διάλειμμα αυτό, παραμένοντας παράλληλα στην κορυφή της βαθμολογίας. by Χρήστος Λόης
19:07
Στα αγωνιστικά, ο Μαρίνος Σατσιάς δεν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα απουσίας, με τον Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ από την άλλη να μην έχει διαθέσιμο τον Ρέτσο αλλά να έχει μαζί του στην αποστολή για πρώτη φορά φέτος τον Κάρμο. by Χρήστος Λόης
19:07
Όσον αφορά στην παράδοση, είναι συντριπτικά υπέρ του Ολυμπιακού, που μετρά 16-2-2 κόντρα στον σύλλογο της Φθιώτιδας, με τη μία ήττα πάντως να έχει σημειωθεί πέρυσι στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, με 1-0. by Χρήστος Λόης
19:07
Πάμε και στις ενδεκάδες! by Χρήστος Λόης
19:09
Ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ αποφάσισε να τοποθετήσει στο πλάι του Πιρόλα στο κέντρο της άμυνας τον Ντόη, αφήνοντας στον πάγκο τον Κάρμο. Την ίδια ώρα, ξεκινά βασικός στα χαφ ο Στάμενιτς δίπλα στον Έσε. Κατά τα άλλα, δεν υπάρχουν ιδιαίτερες εκπλήξεις στο αρχικό σχήμα από τον Βάσκο τεχνικό. by Χρήστος Λόης
19:09
Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης – Ροντινέι, Ντόη, Πιρόλα, Ορτέγκα – Στάμενιτς, Έσε – Μαρτίνς, Τσικίνιο, Βέλντε – Ελ Κααμπί. by Χρήστος Λόης
19:09
Στον πάγκο οι Πασχαλάκης, Μπιανκόν, Γκαρθία, Κάρμο, Γιάρεμτσουκ, Κοστίνια, Μασούρας, Κωστούλας, Μουζακίτης. by Χρήστος Λόης
19:10
Λαμία (Μαρίνος Σατσιάς): Κόστιτς - Κορνέζος, Γιαννούτσος, Λέο - Σαραμαντάς, Μπίκοφ, Νούνιες, Αντράντε-Ρινγκ - Μέκιτς, Φουρτάδο, Βλαχομήτρος. by Χρήστος Λόης
19:10
Στον πάγκο: Ρατόν, Ντεντάκης, Γκουίντο, Σάντμπεργκ, Αθανασακόπουλος, Βιτλής, Δοϊρανλής, Σιμόνι, Ραντόνια. by Χρήστος Λόης
19:23
Τηλεοπτική κάλυψη από Cosmote Sport 1 και φυσικά ραδιοφωνικά από bwinΣΠΟΡ FM. by Χρήστος Λόης
19:27
Μετά τη διακοπή, η Λαμία υποδέχεται την Athens Kallithea και ο Ολυμπιακός τον Παναιτωλικό. by Χρήστος Λόης
19:27
Στον αγωνιστικό οι παίκτες των δυο ομάδων. by Χρήστος Λόης
19:29
Όλα έτοιμα για τη σέντρα. by Χρήστος Λόης
19:30
1' Πάμε! by Χρήστος Λόης
19:33
4' Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι, το κερδίζει ο Ζέλσον Μαρτίνς από τα δεξιά. by Χρήστος Λόης
19:34
4' Πήδηξε ψηλά και πήρε την κεφαλιά ο Ντόη, δεν απείλησε ωστόσο την εστία του Κόστιτς. by Χρήστος Λόης
19:35
6' Πρώτη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Ο Βέλντε έγινε αποδέκτης της μπάλας από το τακουνάκι του Τσικίνιο, σύγκλινε στην περιοχή και έκανε το σουτ, το οποίο κόντραρε, με τον Κόστιτς να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
19:36
6' Ανεκμετάλλευτο για τους «ερυθρόλευκους». by Χρήστος Λόης
19:37
8' Θέλει να επιβάλλει τον ρυθμό του ο Ολυμπιακός στο ξεκίνημα του ματς. by Χρήστος Λόης
19:39
10' Αρκετά δραστήριος ο Βέλντε, που παίρνει πάνω του επιθέσεις και έχει, φυσικά, τη στιγμή στο 6ο λεπτό. by Χρήστος Λόης
19:41
11' Γέμισμα του Ζέλσον Μάρτινς, ο Ελ Κααμπί προσπάθησε να πάρει την κεφαλιά, με το τελείωμα του Ροντινέι να είναι κακό και να περνάει άουτ. by Χρήστος Λόης
19:41
19:41
19:42
13' Κερδίζει φάουλ από σπρώξιμο του Βλαχομήτρου ο Πιρόλα. by Χρήστος Λόης
19:45
16' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ωραία ενέργεια του Τσικίνιο, που συνεργάστηκε με τον Ζέλσον Μάρτινς, ο οποίος έκανε το σουτ με το δεξί εντός περιοχής, αλλά ο Κόστιτς απέκρουσε εντυπωσιακά. by Χρήστος Λόης
19:49
20' Γρήγορο ποδόσφαιρο από τον Ολυμπιακό, που φτάνει με ευκολία στην περιοχή της Λαμίας και πιέζει για το γκολ. by Χρήστος Λόης
19:49
19:52
23' Σουτ, αδύναμο, του Μπίκοβ, κανένα πρόβλημα για τον Τζολάκη. by Χρήστος Λόης
19:54
25' Σέντρα του Βλαχομήτρου, ήταν πολύ δυνατή και κατέληξε... πλάγιο για τον Ολυμπιακό. by Χρήστος Λόης
19:55
19:57
28' Δυνατή σύγκρουση Φουρτάδο-Στάμενιτς, σηκώθηκαν αμφότεροι και συνεχίζουν. by Χρήστος Λόης
20:00
31' Πρώτη καλή ευκαιρία για τη Λαμία! Μεγάλη βαθιά μεταβίβαση από τους γηπεδούχους, ο Φουρτάδο βρέθηκε σε θέση τετ α τετ υποχρεώνοντας τον Τζολάκη σε δύσκολη απόκρουση. by Χρήστος Λόης
20:02
32' Νικάει τον Ζέλσον ο Κόστιτς και παραχωρεί κόρνερ σε μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό τώρα! by Χρήστος Λόης
20:03
32' Κίτρινη στον Νούνιες για κράτημα στον Ζέλσον στην αρχή της φάσης. by Χρήστος Λόης
20:05
20:06
37' Φάουλ του Ντόη στον Φουρτάδο σε εξαιρετικό σημείο για τη Λαμία. by Χρήστος Λόης
20:08
38' Συρτή η εκτέλεση του Φουρτάδο, βρήκε στα πόδια του Στάμενιτς και σε δεύτερο χρόνο το σουτ του Μπίκοβ έφυγε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
20:08
39' Περνάει ανεκμετάλλευτη η στατική φάση για τη Λαμία. by Χρήστος Λόης
20:10
39' Η Λαμία έχει ανεβάσει την απόδοσή της, καταφέρνοντας να μειώσει την ορμητικότητα του Ολυμπιακού στα τελευταία λεπτά. by Χρήστος Λόης
20:11
40' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! Οι «ερυθρόλευκοι» ανοίγουν το σκορ, με τον Τσικίνιο να κάνει υπέροχη μπαλιά στον Ελ Κααμπί, ο οποίος βρήκε εκπληκτικά την μπάλα με το κεφάλι και νίκησε τον Κόστιτς. by Χρήστος Λόης
20:16
Οι «ερυθρόλευκοι» πηγαίνουν, δικαίως, στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ χάρη στην πολύ ωραία κεφαλιά του Ελ Κααμπί στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης. by Χρήστος Λόης
20:17
Επιστρέφουμε σε λίγο για το δεύτερο μέρος. by Χρήστος Λόης
20:17
20:17
20:32
46' Έχουμε σέντρα για το δεύτερο μέρος! by Χρήστος Λόης
20:33
20:33
Χωρίς αλλαγή οι δυο ομάδες. by Χρήστος Λόης
20:34
46' Καλή στιγμή για τη Λαμία, με τον Βλαχομήτρο να σουτάρει από δύσκολη γωνία και τον Τζολάκη να διώχνει σε κόρνερ με το γόνατο. by Χρήστος Λόης
20:39
52' Γύρισμα του Ζέλσον, ο Ρινγκ πήρε την μπουκιά από το... στόμα του Τσικίνιο και έδιωξε όπως όπως. by Χρήστος Λόης
20:40
54' Στο έδαφος ο Πιρόλα, δεν μπορεί να συνεχίσει. Παίρνει τη θέση του ο Κάρμο στο ντεμπούτο της δεύτερης θητείας του με τον Ολυμπιακό. by Χρήστος Λόης
20:45
59' Σουτ του Σαραμαντά από μακρινή απόσταση, έφυγε πολύ ψηλά άουτ η μπάλα. by Χρήστος Λόης
20:46
20:48
61' Διπλή φάση του Ολυμπιακού: τελείωμα του Έσε απομάκρυνε ο Κόστιτς και σε δεύτερο χρόνο ο Βέλντε έκανε ωραία ενέργεια, με την προσπάθειά του να περνάει άουτ. by Χρήστος Λόης
20:49
62' Κίτρινη στον Ρινγκ για δυνατό μαρκάρισμα στον Βέλντε. by Χρήστος Λόης
20:50
64' Κακό φάουλ του Βέλντε, έφυγε ψηλά άουτ η μπάλα. by Χρήστος Λόης
20:51
64' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία: Στις θέσεις των Σαραμαντά και Μέκιτς, οι Ραντόνια και Γκουίντο. by Χρήστος Λόης
20:52
20:56
70' Καθαρίζει τη στατική φάση των παικτών της Λαμίας ο Τζολάκης. by Χρήστος Λόης
20:57
71' Κερδίζει κόρνερ από τον Κορνέζο ο Έσε, που έκανε ωραία ενέργεια. by Χρήστος Λόης
20:58
72' Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Χρήστος Λόης
21:02
75' Ο Κάρμο βοηθάει τον Ολυμπιακό στην κυκλοφορία της μπάλας, με τη Λαμία να αδυνατεί να γίνει απειλητική. by Χρήστος Λόης
21:02
76' Δίνει τη θέση του στον Μασούρα ο Βέλντε. by Χρήστος Λόης
21:03
76' Νέα διπλή αλλαγή για τη Λαμία: Στις θέσεις των Νούνιες και Γιαννούτσου, οι Δοϊρανλής και Σάντμπεργκ. by Χρήστος Λόης
21:05
78' Κερδίζει κόρνερ από τα δεξιά ο Ολυμπιακός. by Χρήστος Λόης
21:05
79' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, ξανά ο Ελ Κααμπί! Υπέροχη ενέργεια του Ροντινέι από τα δεξιά, είδε τον Ελ Κααμπί στην περιοχή, που εκτέλεσε τον Κόστιτς για το 2-0 και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. by Χρήστος Λόης
21:07
Το μισό και... βάλε γκολ του Μαροκινού ανήκει στον Ροντινέι. by Χρήστος Λόης
21:08
81' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του! Ρόλο δημιουργού τώρα ο Ελ Κααμπί, που υποδέχτηκε και μοίρασε στον Ζέλσον, ο οποίος με δυνατό σουτ σημείωσε το 3-0 για τους «ερυθρόλευκους» που κάνουν το 3/3. by Χρήστος Λόης
21:11
Όργια από Ελ Κααμπί με δυο γκολ και ασίστ. by Χρήστος Λόης
21:12
85' Τριπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ροντινέι, Ελ Κααμπί και Στάμενιτς εκτός, στις θέσεις τους οι Γιάρεμτσουκ, Κοστίνια και Γκαρθία. by Χρήστος Λόης
21:14
88' Άτσαλο τελείωμα του Ζέλσον, που έφτασε κοντά και σε δεύτερο γκολ. by Χρήστος Λόης
21:20
Ο Ολυμπιακός πέρασε σαν σίφουνας από τη Λαμία, νικώντας με 3-0 την ομώνυμη ομάδα και έδωσε συνέχεια στο απόλυτο των νικών στο φετινό πρωτάθλημα. One man show από τον Ελ Κααμπί με δυο γκολ και ασίστ. by Χρήστος Λόης