Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την πρεμιέρα της Stoiximan Super League.

19:31
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Πανσερραϊκό, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, στην Τούμπα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:33
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του «δικέφαλου του Βορρά». by Σπύρος Σιαμπλής
19:34
Ενώ στο βασικό σχήμα των «λιονταριών» ξεκινούν οι Γκουγκεσασβίλι, Δεληγιαννίδης, Μπέργκστρομ, Πεταυράκης, Χαντάκιας, Στάικος, Λιάσος, Σαλαζάρ, Χατζηστραβός, Τομάς και Μπετανκόρ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:36
Σε επίπεδο απουσιών, τώρα, υπάρχουν ουκ ολίγα προβλήματα για τον ΠΑΟΚ που δεν υπολογίζει τους τραυματίες Κοτάρσκι, Τάισον και Ότο, τον Μιχαηλίδη ο οποίος εκτίει ποινή μιας αγωνιστικής λόγω καρτών, αλλά και στον Μπάμπα, για λόγους αποφόρτισης by Σπύρος Σιαμπλής
19:37
Αντιθέτως, στον Πανσερραϊκό έμειναν εκτός μόνο οι τραυματίες Σοφιανός και Μαρίνος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:38
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Ταλιχμανίδης, Σάστρε, Κουλιεράκης, Θυμιάνης, Καμαρά, Σορετίρε, Τισουντάλι, Ντεσπόντοφ και Μπράντον Τόμας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:39
Ενώ στον πάγκο της φιλοξενούμενης ομάδας θα βρίσκονται οι Κάτσικας, Καρασαλίδης, Διαμαντής, Κουτσογούλας, Κάπτουμ, Περούτσι, Μασκανάκης, Ντέλετιτς και Γκίγκιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:41
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Βασίλης Φωτιάς από τον Σύνδεσμο Πέλλας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Άγγελος Ευαγγέλου του Συνδέσμου Αθηνών. by Σπύρος Σιαμπλής
19:49
Να πούμε, επίσης, ότι οι δύο ομάδες ήταν αντιμέτωπες ξανά σε πρεμιέρα πρωταθλήματος την σεζόν 2010-11, στις 29 Αυγούστου 2010 συγκεκριμένα, όπου ο ΠΑΟΚ είχε κερδίσει με 3-2. by Σπύρος Σιαμπλής
19:52
Oι δύο ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by Σπύρος Σιαμπλής
19:55
Θυμίζουμε, δε, πως την ερχόμενη Πέμπτη (22/08), οι «ασπρόμαυροι» θα υποδεχτούν στην Τούμπα την ιρλανδική Σάμροκ Ρόβερς για τα προκριματικά του Europa League. by Σπύρος Σιαμπλής
19:56
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
19:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
19:58
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
19:59
Δεν έχει γεμίσει η Τούμπα, ενώ στο γήπεδο βρίσκονται και λιγοστοί φίλοι του Πνασερραϊκού. Εικόνα live 28800752/121774.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:59
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
20:00
1’ Αρχίζει ο αγώνας με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:03
3' Γύρισμα του Βιεϊρίνια από τα δεξιά, διώχνει ο Δεληγιαννίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:06
5' Πρώτη ευκαιρία στο ματς, για τον ΠΑΟΚ, με τον Σοάρες να γυρίζεί από αριστερά για τον Κωνσταντέλιια, το εντός περιοχής σουτ του οποίου απέκρουσε με το πόδι ο Γκουγκεσασβίλι! Εικόνα live 28800752/31061.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:07
7' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πανσερραϊκό, έξω και αριστερά της αντίπαλης περιοχής. by Σπύρος Σιαμπλής
20:08
8' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Τομάς, είναι καλή, αποκρούει με δυσκολία ο Τσιφτσής! Εικόνα live 28800752/4388.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:10
10' Διακοπή στο παιχνίδι, στο έδαφος ο Χατζηστραβός που έχει πρόβλημα στον προσαγωγό του και θα αποχωρήσει αναγκαστικά! by Σπύρος Σιαμπλής
20:12
Με δέκα συνεχίζουν οι φιλοξενούμενοι, μέχρι να μπει ο αντικαταστάτης του. by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
13' Κίτρινη κάρτα στον Σαλαζάρ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
14' Μασκανάκης αντί του Χατζηστραβού. by Σπύρος Σιαμπλής
20:15
16' Γέμισμα του Σβαμπ, κερδισμένο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
17' Εκτέλεση του Ζίβκοβιτς από τα αριστερά, απομακρύνει με κεφαλιά ο Μπέργκστρομ προ του επερχόμενου Τσάλοφ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:22
22' Σκληρό φάουλ του Νάσμπεργκ στον Μπετανκόρ, χωρίς κάρτα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:23
Cooling break στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, με τον Πανσερραϊκό να απορροφά μετά το πρώτο 15ο λεπτό την πίεση του ΠΑΟΚ, ο οποίος έχιε μια ανούσια κατοχή της μπάλας, και να βγάζει με άνεση τις άμυνές του. by Σπύρος Σιαμπλής
20:26
26' Νέο κόρνερ υπέρ του ΠΑΟΚ, το δεύτερο, από τα την δεξιά πλευρά τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:27
27' Ξανά ο Ζίβκοβιτς στην εκτέλεση, κόντρες μέσα στην περιοχή, με τον Κεντζιόρα να κερδίζει ξανά κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:29
28' Περίεργη φάση καθώς η μπάλα βρίσκει στο κεφάλι του Κεντζιόρα και πάει προς εστία, αλλά την πρόλαβε ο Τσιφτσής! by Σπύρος Σιαμπλής
20:29
30' Πέναλτι για τον Πανσερραϊκό, σε αναστροπή του Σαλαζάρ εντός περιοχής από τον Βιεϊρίνια! by Σπύρος Σιαμπλής
20:30
Ελέγχεται η φάση και μέσω VAR, ισχύει η εσχάτη των ποινών! by Σπύρος Σιαμπλής
20:31
31' Γκολ! 1-0 ο Πανσεραϊκός, με τον Τσιφτσή να πέφτει σωστά στα δεξιά, αλλά την εκτέλεση του Μπετανκόρ να είναι δυνατή και να καταλήγει στα δίχτυα! by Σπύρος Σιαμπλής
20:32
32' Κόρνερ για τους γηπεδούχους, από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
33' Σταματάει το παιχνίδι για να πάει σε on field review o Φωτιάς, για πτώση του Κεντζιόρα και πέναλτι υπέρ του, σε μονομαχια με τον Πεταυράκη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
34' Δίνει πέναλτι και κίτρινη κάρτα στον παίκτη του Πανσερραϊκού ο διαιτητής! by Σπύρος Σιαμπλής
20:35
35' Γκολ! 1-1 ισοφαρίζει ο ΠΑΟΚ, με το εύστοχο χτύπημα του Σβαμπ, που στέλνει την μπάλα στην απέναντι πλευρά από τον Γκουγκελασβίλι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:41
40' Επικίνδυνο γύρισμα του Σοάρες, από αριστερά, διωχνει ο Δεληγιαννίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:42
42' Κόρνερ γιοα τον «δικέφαλο του Βορρά», πάλι από την δεξιά πλευρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:43
42' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με το γέμισμα του Ζίβκοβιτς για τον Τσάλοφ και την κεφαλιά του δεύτερου, στο όριο της μικρής περιοχής, να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Γκουγκεσασβίλι! by Σπύρος Σιαμπλής
20:44
43' Σπουδαία φάση για τον Πανσερραϊκό και το 1-2, στην αντεπίθεση, με τον Τομάς να ξεφεύγει από τον Μουργκ, να πατάει περιοχή, αλλά το πλασέ του να περνάει ελάχιστα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
45' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον αμαρκάριστο Τσάλοφ να παίρνει την κεφαλιά εντός περιοχής, αλλά να αστοχεί. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
45' Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
45' Κίτρινη κάρτα στον Οζντόεφ, για φάουλ στον Δεληγιαννίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
45'+1' Νέα σπουδαία φάση τους Σερραίους, μετά την ασυννενοησία Νάσμπεργκ-Τσιφτσή και την κεφαλιά του Τομάς να σταματάει στο αριστερό δοκάρι της εστίας, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Μπετανκόρ σουτάρει άστοχα! by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
45'+2' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
45'+3' Γκολ! 2-1 προηγείται ο ΠΑΟΚ πλέον, με τον Οζντόεφ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα σουτάροντας με δύναμη λίγο έξω από την μικρή περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
45'+4' Νέο πεναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ, για χέρι του Μπέργκστρομ, σε σουτ του Κωνσταντέλια. by Σπύρος Σιαμπλής
20:50
Τώρα ο διαιτητής πάει να δει την φάση ξανά, κατόπιν υπόδεξης του Ευαγγέλου... by Σπύρος Σιαμπλής
20:50
Και, σωστά, αλλάζει απόφαση! by Σπύρος Σιαμπλής
20:51
45'+5' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΟΚ και Πανσερραϊκός πάνε στα αποδυτήρια με τον πρώτο να κερδίζει με σκορ 2-1. by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
Μόνο τα δύο γκολ-πέναλτι είχε να προσφέρει το ματς μέχρι το πρώτο 35λεπτο, ενώ στη συνέχεια είχε ένα ακόμα τέρμα, δύο δοκάρια και μια μεγάλη χαμένη ευκαιρία. Ο ρυθμός «άνοιξε», γεγονός που βοήθησε τον ΠΑΟΚ να κάνει την ανατροπή, απέναντι στον Πανσερραϊκό, ο οποίος δέχτηκε γκολ σε καίριο σημείο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
Ο Σάστρε θα αντικαταστήσει τον Βιεϊρίνια από πλευράς ΠΑΟΚ. Χωρις αλλαγές ξεκινάει στην επανάληψη ο Πανσερραϊκός by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Πανσερραϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
48' Μακρινό επικίνδυνο σουτ του Μουργκ, η μπάλα σκάει στο έδαφος αλλά περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
49' Γκολ! 2-2 ισοφαρίζει ο Πανσερραϊκός, με τον Σαλαζάρ να φύγει ταχύτατα στην αντεπίθεση, να αφήνει πίσω του τον Κεντζιόρα, να πάατει περιοχή από αριστερά και με φοβερό πλασέ να νικάει και τον Τσιφτσή! by Σπύρος Σιαμπλής
21:12
Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ πάνω στον Τσάλοφ στο ξεκίνημα της φάσης, αλλά διαιτητής και VAR δεν είδαν κάποια παράβαση. by Σπύρος Σιαμπλής
21:13
52' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, πρώτο στο παιχνίδι, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
53' Ο ΠΑΟΚ κερδίζει κόρνερ στην αντεπίθεση, αλλά ο Γκουγκεσασβίλι βγαίνει και μαζεύει την μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
55' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με το γύρισμα του Ζίβκοβιτς στο ύψος του πέναλτι και τον Σάστρε να σουτάρει ανενόχλητος, αλλά να στέλνει την μπάλα απελπιστικά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:18
57' Τρίτο δοκάρι στο παιχνίδι και δεύτερο για τον ΠΑΟΚ, με το ξερό σουτ του Ράφα Σοάρες να τραντάζει το οριζόντιο του Πανσερραϊκού! by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
Προσωρινή διακοπή στην αναμέτρηση! by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
Ο Φωτιάς πηγαίνει να τσεκάρει μια φάση και πιθανό πέναλτι πάνω στον Τσάλοφ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
Πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ και κίτρινη κάρτα στον Λιάσο! by Σπύρος Σιαμπλής
21:21
60' Γκολ! 3-2 ο ΠΑΟΚ, που ξαναπαίρνει το προβάδισμα από την εύστοχη εκτέλεση του Σβαμπ , ο οποίος σκοράρει για δεύτερη φορά σήμερα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:22
61' Ο Καρασαλίδης αντικαθιστά τον Χαντάκια. by Σπύρος Σιαμπλής
21:25
64' Σουτ του Τομάς, η μπάλα κοντράρει στον Κεντζιόρα και καταλήγει στον Τσιφτσή. by Σπύρος Σιαμπλής
21:26
66' Σουτ του Μουργκ, από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα στα χέρια του Γκουγκεσασβίλι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:29
67' Μεγάλη διπλή ευλαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Μουργκ να κάνει το δυνατό σουτ, τον Γκουγκεσασβίλι να διώχνει εντυπωσιακά και τονΤσάλοφ να μην μπορεί να σκοράρει με κεφαλιά, στην επαναφορά της μπάλας, κερδίζοντας μόνο το κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:30
69' Φάουλ σε καλό σημείιο για τους γηπεδούχους. by Σπύρος Σιαμπλής
21:31
70' Απευθείας εκτέλεση του Φάουλ από τον Οζντόεφ, η μπάλα περνάει κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:31
71' Διπλή αλλαγή ο ΠΑΟΚ. Καμαρά αντί Οζντόεφ και Τισνουντάλι αντί Τσάλοφ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:34
73' Διακοπή για να δροσιστούν οι 22 παίκτες. by Σπύρος Σιαμπλής
21:37
76' Μια ακόμα αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εξω ο Μουργκ, μέσα ο Ντεσπόντοφ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:42
80' Τριπλή αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Περούτσι αντί Στάικου, Γκίγκιτς στη θέση του Λιάσου και Καπτούμ αντί του Μασκανάκη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:43
82' Μακρινό σουτ του Δεληγιαννίδη, με φάλτσο, η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Τσιφτσή. by Σπύρος Σιαμπλής
21:48
87' Χλιαρό σουτ του Καμαρά, η μπάλα φεύγει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:50
89' Σβαμπ εκτός, Θυμιάνης στη θέση του. by Σπύρος Σιαμπλής
21:50
90' Έξι λεπτά ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:56
90'+4' Πολύ καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, με το σουτ του Τομάς από θέση μέσα δεξιά, η μπάλα περνάει λίγο άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:57
90'+6' Σουτ του Σαλαζάρ έξω απο την περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:58
90'+7' Λήξη του αγώνα, με τον ΠΑΟΚ να κερδίζει τον Πανσερραϊκό με 3-2. by Σπύρος Σιαμπλής