Τερνάνα-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του φιλικού αγώνα του Ολυμπιακού με την ιταλική Τερνάνα.

19:18
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του φιλικού Τερνάνα-Ολυμπιακός. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:21
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά μέσω του Cosmotesport1, ενώ φυσικά θα υπάρχει ενημέρωση μέσω του bwinΣΠΟΡ FM 94,6 από τον Μανώλη Μουσουράκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:21
Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Αναγνωστόπουλος, Κοστίνια, Άμπι, Ρέτσος, Κουτσίδης, Αποστόπουλος, Μουζακίτης, Παπακανέλλος, Ζ. Μαρτίνς, Μασούρας, Γιάρεμτσουκ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:23
Τερνάνα (Ιγκνάσιο Αμπάτε): Φράνκι, Κασασόλα, Λοϊάκονο, Καπουάνο, Μπελαβίνια, Ντε Μπουρ, Αλόϊ, Πατανέ, Καρμπόνι, Τσιτσερέλι, Φεράντε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
Υπενθυμίζεται ότι έως τώρα ο Ολυμπιακό έχει δώσει τέσσερα φιλικά. Έχασε 1-0 από τον πιο έτοιμο Άγιαξ στο πρώτο, νίκησε ακολούθως 2-0 τη Μαλίν και ήρθε 2-2 με την Αλ Καντσία του Μίτσελ, ενώ επικράτησε 2-0 με τη Ναϊμέγκεν. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
Προπονητής είναι ο Ιγκνάσιο Αμπάτε, τον οποίο είχαν νικήσει οι μικροί του Ολυμπιακού, ως τεχνικού της Μίλαν τότε, στον τελικό του Youth League. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
Η Τερνάνα αγωνίζεται στην 3η κατηγορία του ιταλικού ποδοσφαίρου. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
Υπενθυμίζεται ότι ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει αύριο τη Ρόμα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:31

Έναρξη στο ματς!

by Αποστόλης Λιβάνιος
19:33
2' Σέντρα-σουτ του Τσιτσερέλι, σε κόρνερ ο Αναγνωστόπουλος. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
5' Άστοχη κεφαλιά του Φεράντε, που έμεινε σχεδόν αμαρκάριστος στην περιοχή του Ολυμπιακού. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
Έχει τρεις κεντρικούς αμυντικούς η ενδεκάδα του Ολυμπιακού, αλλά παίζει με τετράδα πίσω. Ο Ρέτσος παίζει στα χαφ μαζί με Μουζακίτη και πιο μπροστά είναι ο Παπακανέλλος. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
19:47
Οι δύο φάσεις της Τερνάνα στα πρώτα λεπτά είναι οι μοναδικές στο ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
17' Σέντρα του Κοστίνια από τα δεξιά, έδιωξε η άμυνα της Τερνάνα προ του Γιάρεμτσουκ σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:51
21' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας βρέθηκε σε θέση βολής, εκτέλεσε με το αριστερό και με τον Φράνκι να βρίσκει την μπάλα, αυτή κατέληξε δοκάρι κι έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:53
21' Απειλεί και πάλι με τον Μασούρα ο Ολυμπιακός, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Φράνκι. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
Cooling break στο ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:56
Επιστροφή στη δράση. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:03
31' Υποψία φάσης για την Τερνάνα. Ο Τσιτσερέλι πάτησε επικίνδυνα από τα αριστερά, έκανε το γύρισμα και έδιωξε ο Άμπι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
20:14
Κολλητες στατικες φασεις που κερδίζει η Τερνάνα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
44' Έδιωξε ο Αναγνωστόπουλος στο γέμισμα του Τσιτσερέλι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19

Ημίχρονο στο ματς: Τερνάνα-Ολυμπιακός 0-0

20:21
Μέτρια η εικόνα του Ολυμπιακού σε αυτά τα 45 λεπτά. Αναμενόμενο κάπως, αφού είναι πειραματική ενδεκάδα. Δύο καλές στιγμές είχαν οι Πειραιώτες με πρωταγωνιστή τον Μασούρα σε απόσταση μικρότερη του ενός λεπτού, καθώς απείλησε στο 21' στέλνοντας (με παρέμβαση και του αντίπαλου γκολκίπερ) στο δοκάρι, ενώ έπειτα από λίγο έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
Μικρό διάλειμμα και επιστρέφουμε σε λίγα λεπτά. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:36
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Μπότης αντί Αναγνωστόπουλου στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37

Έναρξη στο β' μέρος!

20:39
47' Σουτ του Κοστίνια, η μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
50' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Εκτός περιοχής σουτ του Ρέτσου, κόντρα και κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
Πιο εντατική η προθέρμανση του Βέλντε, ίσως μπει αργότερα στο ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
Έχει αλλάξει κάπως ο σχηματισμός του Ολυμπιακού. Ο Παπακανέλλος κινείται αριστερά και ο Μασούρας πλαισιώνει τον Γιάρεμτσουκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
Λειτουργεί καλύτερα στο δημιουργικό κομμάτι ο Ολυμπιακός στα πρώτα λεπτά του β' μέρους. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
54' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό! 'Επειτα από λάθος της αντίπαλης άμυνας, η μπάλα έφτασε στον Γιάρεμτσουκ που σούταρε με τη μία και ο Φράνκι παραχώρησε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
54' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κεφαλιά του Κοστίνια, απέκρουσε ο Φράνκι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49
58' Επικίνδυνη κόντρα του Ολυμπιακού, μπλόκαρε ο αντίπαλος γκολκίπερ προ του Γιάρεμτσουκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49
58' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Ωραία μπαλιά του Κοτσίνια, ο Γιάρεμτσουκ τροφοδότησε τον Ζέλσον Μαρτίνς με μία επαφή και ο Πορτογάλος με διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
60' Σουτ του Μασούρα, κόντρα και κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
60' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! Ο Κουτσίδης κυριάρχησε έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και με σκαστή κεφαλιά νίκησε τον Φράνκι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:55
63' Κοντά στο 3-0 ο Ολυμπιακός! Διπλό κλέψιμο του Μουζακίτη, ο Μασούρας έκανε το γύρισμα και ο Παπακανέλλος έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Φράνκι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:56
Μεταλλαγμένος ο Ολυμπιακός στο β' μέρος. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
21:02
71' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Βέλντε (ντεμπούτο) στη θέση του Γιάρεμτσουκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
21:02
Ο Ζέλσον στην κορυφή της επίθεσης. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
Ώρα να κάνει αλλαγές και η Τερνάνα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:06
75' Άστοχη κεφαλιά του Βέλντε. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
76' Πλασέ του Παπακανέλλου, έδιωξε ο Φράνκι. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07

76' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-3!

Έπειτα από τη φάση του Παπακανέλλου, η μπάλα έφτασε στον Μασούρα και έπειτα στον Βέλντε που νίκησε τον Φράνκι με δυνατό σουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13

82' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-4!

Ο Μασούρας διατήρησε την κατοχή με πείσμα, συνεργάστηκε με τον Ζέλσον που απέκρουσε το σουτ του και στη συνέχεια, ο Παπακανέλλος πήρε την κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι και ο νεαρός άσος επέμεινε και σκόραρε με τη δεύτερη. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
Έσκασε χαμόγελο ο συνήθως ανέκφραστος σε τέτοιες περιπτώσεις Μεντιλίμπαρ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
90' Μπιανκόν αντί Κουτσίδη. by Αποστόλης Λιβάνιος