Ολυμπιακός-Ναϊμέγκεν

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του τελευταίου φιλικού του Ολυμπιακού επί ολλανδικού εδάφους με αντίπαλο τη Ναϊμέγκεν.

16:14
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την Ναϊμέγκεν, στο τελευταίο φιλικό των «ερυθρόλευκων» επί ολλανδικού εδάφους. by Λουκάς Χατζής
16:19
Το σημερινό είναι το τέταρτο φιλικό των Πειραιωτών στην προετοιμασία, μετά τα ματς με τον Άγιαξ (ήττα 1-0), Μαλίν (νίκη 2-0) και Αλ Καντασίγια (2-2). by Λουκάς Χατζής
16:20
Στο σημερινό τεστ δεν θα αγωνιστούν και οι Στάμενιτς και Γκαρθία. by Λουκάς Χατζής
16:21
Υπενθυμίζεται πως το παιχνίδι γίνεται στο Μαβρίκ, μία ώρα περίπου από τη βάση στο Σίνταμ, για αυτό και αμέσως μετά το παιχνίδι η αποστολή θα αναχωρήσει για το αεροδρόμιο του Άμστερνταμ, προκειμένου να πάρει την πτήση της επιστροφής για την Αθήνα. Με την επιστροφή στη βάση τους οι Πειραιώτες θα έχουν πρώτα τις απαραίτητες ανάσες με ρεπό, αλλά η δουλειά θα συνεχιστεί. Θυμίζουμε, δε, πως την Πέμπτη η ομάδα θα αναχωρήσει για την Ρώμη, όπου θα αντιμετωπίσει την Παρασκευή την Ρόμα και το Σάββατο την Τερνάνα, στο επόμενο «πακέτο» φιλικών μέσα σε ένα διήμερο. by Λουκάς Χατζής
16:21
Πάμε να δούμε την ενδεκάδα του Ολυμπιακού, στην οποία κάνει ντεμπούτο ο νεοφερμένος στόπερ, Λορέντσο Πιρόλα. by Λουκάς Χατζής
16:22
Ολυμπιακός: Αναγνωστόπουλος, Ροντινέι, Πιρόλα, Κουτσίδης, Αποστολόπουλος, Μπιανκόν, Μπακούλας, Μασούρας, Παπακανέλλος, Ζέλσον, Κωστούλας. by Λουκάς Χατζής
16:25
Όσον αφορά τα μεταγραφικά του Ολυμπιακού, να θυμίσουμε πως μόνο τα διαδικαστικά απομένουν για την ολοκλήρωση της μεταγραφής του Κρίστοφερ Βέλντε. by Λουκάς Χατζής
16:31
2' Σέντρα του Ροντινέι από τα δεξιά δεν πέρασε. Από το πρώτο κιόλας λεπτό οι «ερυθρόλευκοι» πιέζουν σε όλο το γήπεδο. by Λουκάς Χατζής
16:34
5' Χωρίς φάση ακόμα το ματς. by Λουκάς Χατζής
16:35
6' Ωραία συνεργασία Μασούρα-Ζέλσον από τα αριστερά, ο δεύτερο βγάζει τη σέντρα αλλά μπλοκάρει ο Ολλανδός κίπερ. by Λουκάς Χατζής
16:36
7' Μπλοκάρει σταθερά ο Αναγνωστόπουλος το σουτ του Χεντεμπέρκς. by Λουκάς Χατζής
16:39
10' Νέο σουτ για τη Ναϊμέγκεν, μπλόκαρε ξανά ο Αναγνωστόπουλος. by Λουκάς Χατζής
16:40
11' Ο Ολυμπιακός εξακολουθεί και πιέζει ψηλά με πολλούς παίκτες. by Λουκάς Χατζής
16:40
12' Ασταθής απομάκρυνση του Μπιανκόν, ο Σάνο έγινε αποδέκτης της μπάλας, το μακρινό του σουτ όμως βρήκε σε ετοιμότητα τον Αναγνωστόπουλο. by Λουκάς Χατζής
16:41
12' Δεν ρίσκαρε και παραχώρησε κόρνερ ο Πιρόλα. Πρώτο κόρνερ στο ματς. by Λουκάς Χατζής
16:41
13' Σουτ του Γκονζάλες, η μπάλα πήρε ανάποδα φάλτσα και έφυγε πάρα πολύ άουτ. by Λουκάς Χατζής
16:42
14' Κλέβει ο Ολυμπιακός από την εξαιρετική του πίεση. by Λουκάς Χατζής
16:45
Απομάκρυνε με κεφαλιά ο Μπιανκόν μια επικίνδυνη κατάσταση για τον Ολυμπιακό. by Λουκάς Χατζής
16:46
16' Κόρνερ από τον Κουτσίδη που διώχνει σωτήρια με κεφαλιά την μπάλα στην παράλληλη σέντρα των Ολλανδών, την ώρα όπου ο Αναγνωστόπουλος έκανε άστοχη έξοδο στα αριστερά. by Λουκάς Χατζής
16:46
Νέο κόρνερ για τους Ολλανδούς. by Λουκάς Χατζής
16:46
Απομάκρυνε στο πρώτο δοκάρι ο Παπακανέλλος. by Λουκάς Χατζής
16:48
16:49
20' Σωστή τοποθέτηση του Ροντινέι που απομακρύνει σε πλάγιο. by Λουκάς Χατζής
16:50
21' Η πίεση του Ολυμπιακού απέδωσε και πάλι καρπούς, με τους «ερυθρόλευκους» να κλέβουν στον χώρο της μεσαίας γραμμής. by Λουκάς Χατζής
16:51
21' Ανοικτή ντρίπλα του Παπακανέλλου από τα αριστερά, ελεύθερο για τη Ναϊμέγκεν. by Λουκάς Χατζής
16:52
23' Πρώτη στιγμή για τον Ολυμπιακό, με τον Μάρτινς να βγάζει τη σέντρα από τα αριστερά και τον Κωστούλα να αστοχεί από κοντά με κεφαλιά. by Λουκάς Χατζής
16:53
16:57
28' Πάτησε περιοχή ο Παπακανέλλος, ο Νόιτινκ έκοψε τελευταία στιγμή την πάσα προς τον Κωστούλα. by Λουκάς Χατζής
16:58
29' Ο Σάνο επιχείρησε κάτι φιλόδοξο να κρεμάσει τον Αναγνωστόπουλο πίσω από τη σέντρα. Μπλόκαρε εύκολα ο Έλληνας τερματοφύλακας. by Λουκάς Χατζής
16:58
29' Μεγάλη στιγμή για τον Ολυμπιακό με το σουτ του Αναγνωστόπουλου να κοντράρει σε σώμα αμυντικού, η μπάλα άλλαξε πορεία, σταματώντας στο οριζόντιο δοκάρι! by Λουκάς Χατζής
17:00
31' Κερδισμένη μονομαχία του Πιρόλα, που πήγε αποφασιστικά πάνω στον αντίπαλό του. by Λουκάς Χατζής
17:00
31' ΓΚΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός με τον Ζέλσον Μάρτινς! Μπαλιά του Αποστολόπουλου από τα αριστερά σε έναν χώρο όπου δεν ήταν παίκτης του Ολυμπιακού, με τον Ροντινέι ωστόσο να κλέβει την μπάλα, να δίνει στον Ζέλσον, ο οποίος με διαγώνιο δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ. by Λουκάς Χατζής
17:02
33' Νέο κλέψιμο του Ολυμπιακού στον χώρο του κέντρου. by Λουκάς Χατζής
17:02
17:03
Αρκετά δραστήριος ο Ζέλσον Μάρτινς μέχρι στιγμής, αλλάζει συνεχώς πλευρές, ζητάει μπάλα, ενώ βοηθάει και στην πίεση και γενικότερα στο ανασταλτικό κομμάτι. by Λουκάς Χατζής
17:05
36' ΓΚΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός για το 2-0 Η πίεση του Μπάμπη Κωστούλα στον Φαν Γκάσελ, ανάγκασε τον Ολλανδό κίπερ να κάνει το λάθος, με τον Μασούρα ανενόχλητος από τα αριστερά της περιοχής να πλασάρει υπέροχα στην απέναντι γωνία! by Λουκάς Χατζής
17:08
39' Γύρισμα του Μάρτινς από τα δεξιά, κέρδος το κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Λουκάς Χατζής
17:10
Και τα δυο γκολ του Ολυμπιακού είναι απόρροια της πίεσης που ασκούν οι παίκτες των «ερυθρόλευκων». by Λουκάς Χατζής
17:11
42' Νέα μεγάλη στιγμή για τον Ολυμπιακό με τον Μάρτινς από τα δεξιά να κάνει τρομερό γύρισμα και τον Μασούρα με σουτ στην κίνηση να βλέπει τον Ολλανδό κίπερ να του λέει «όχι»! by Λουκάς Χατζής
17:11
Στην εξέλιξη της φάσης, ο Φαν Γκάσελ έβγαλε δύσκολα σε κόρνερ το σουτ του Παπακανέλλου. by Λουκάς Χατζής
17:12
43' Απομάκρυνε ο Πρόπερ το κόρνερ του Ροντινέι. by Λουκάς Χατζής
17:14
45' Κόρνερ για τη Ναϊμέγκεν, απομάκρυνε ο Κωστούλας. by Λουκάς Χατζής
17:15
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον Ολυμπιακό να πηγαίνει στα αποδυτήρια με σκορ 2-0 χάρη στην εξαιρετική του πίεση από την οποία προήλθαν και τα τέρματα. by Λουκάς Χατζής
17:16
17:30
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Τζολάκης αντί του Αναγνωστόπουλου. by Λουκάς Χατζής
17:31
46' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό το οποίο κέρδισε ο Κωστούλας. by Λουκάς Χατζής
17:31
Δεν μπόρεσε να απομακρύνει η άμυνα της Ναϊμέγκεν με την πρώτη. by Λουκάς Χατζής
17:34
47' Κεφαλιά του Παπακενέλλου περνάει πάνω από την εστία. by Λουκάς Χατζής
17:36
51' Αντεπίθεση για τον Ολυμπιακό. Ο Μάρτινς έβγαλε στην περιοχή, ο Κωστούλας δεν μπόρεσε να κάνει καλά την επαφή με την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
17:38
53' Εξαιρετική και άμεση αντίδραση της «ερυθρόλευκης» άμυνας που έκλεισαν αμέσως 3-4 παίκτες τον Σάνο εντός περιοχής. by Λουκάς Χατζής
17:40
55' Όπως και στο πρώτο ημίχρονο, έτσι και στα δέκα πρώτα λεπτά της επανάληψης, ο Ολυμπιακός εξακολουθεί και πιέζει ψηλά. by Λουκάς Χατζής
17:40
56' Κόρνερ για τη Ναϊμέγκεν. by Λουκάς Χατζής
17:40
17:40
Απομάκρυνε ο Μπιανκόν. by Λουκάς Χατζής
17:41
57' Βγαίνει και μπλοκάρει προ του Ονάλ ο Τζολάκης. by Λουκάς Χατζής
17:42
58' Γύρισμα του Μπιανκόν, ο Κωστούλας έκανε το σουτ η μπάλα στα σώματα. by Λουκάς Χατζής
17:48
60' Σωστή ενέργεια του Τζολάκη που πέφτει και μπλοκάρει σταθερά το σουτ του Ονάλ. by Λουκάς Χατζής
17:49
64' Ορτέγκα και Κοστίνια αντί των Κωστούλα και Μασούρα. by Λουκάς Χατζής
17:52
67' Ο Μπιανκόν έδωσε μάχες μέσα στην περιοχή, με τον Φαν Γκάσελ να μπλοκάρει λίγο πριν εκτελέσει ο Γάλλος. by Λουκάς Χατζής
17:58
70' Αντεπίθεση για τον Ολυμπιακό, με τον Ροντινέι να κουβαλά την μπάλα για αρκετά μέτρα, να δίνει αριστερά στον Παπακανέλλο, ο οποίος με μια κοφτή ντρίπλα, άδειασε τον αντίπαλό του, σουτάροντας από κλειστή γωνία, με την μπάλα να σταματά στη συμβολή των δοκών! by Λουκάς Χατζής
17:59
73' Πιρόλα και εκτός, Άμπι και Μουζακίτης στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
17:59
75' Μεγάλη επέμβαση του Τζολάκη με το πόδι. by Λουκάς Χατζής
18:02
77' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Μάρτινς να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Ολλανδό κίπερ, όμως το «σκάψιμο» που πήγε να κάνει ώστε να περάσει την μπάλα από πάνω του δεν ήταν καλό. by Λουκάς Χατζής
18:03
79' Νέα καλή επέμβαση του Τζολάκη. by Λουκάς Χατζής
18:04
80' Μακρινό και άστοχο σουτ από τον Ροντινέι. by Λουκάς Χατζής
18:05
18:12
82' Τσικίνιο, Μπιέλ αντί Παπακανέλλου και Μάρτινς. by Λουκάς Χατζής
18:13
85' Ο Ρέτσος αντί του Μπιανκόν. by Λουκάς Χατζής