Πανσερραϊκός-ΑΕΚ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 9η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:45
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Πανσερραϊκό και ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League. Σέντρα στις 20:00, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Prime και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Κώστα Δελή. by Γιάννης Πολιάς
19:47
Οι ενδεκάδες των ομάδων Πανσερραϊκός (Χ. Φεράντο): Γκουγκεσασβίλι, Δεληγιαννίδης, Μπέργκστρεμ, Ντάβιντσον, Φαρές, Ζελέν, Στάικος, Ντέλετιτς, Τομάς, Τέρζιτς, Μπετανκόρ Στον πάγκο: Κατσίκας, Καρασαλίδης, Πεταυράκης, Κουτσογούλας, Γκίγκιτς, Χατζηστραβός, Σαλαζάρ, Καραμανώλης, Καπτούμ AEK (M. Αλμέιδα): Στρακόσα, Οντουμπάτζο, Βίντα, Μουκουντί, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Περέιρα, Λαμέλα, Γκατσίνοβιτς, Γκαρσία, Πιερό Στον πάγκο: Μπρινιόλι, Κάλενς, Μαρσιάλ, Πήλιος, Πινέδα, Ελίασον, Λιούμπιτσιτς, Μάνταλος, Γιόνσον by Γιάννης Πολιάς
19:48
Διαιτητής: Τσιάρας Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος, Χριστοδούλου 4ος: Παπαδόπουλος VAR: Ευαγγέλου, Κατοίκος by Γιάννης Πολιάς
19:48
Ιδιαίτερες εικόνες στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών, με τη φιλαρμονική της πόλης να κάνει την εμφάνισή της στον αγωνιστικό χώρο! by Γιάννης Πολιάς
19:51
Και μπόλικος κόσμος στο γήπεδο, με περίπου 4.000 οπαδούς της ΑΕΚ να δίνουν το παρών. by Γιάννης Πολιάς
20:05
2' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:06
Απομάκρυνε ο Στάικος. by Γιάννης Πολιάς
20:07
5' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
20:08
Η φάση ολοκληρώνεται με υπόδειξη οφσάιντ στον Τέρζιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:10
7' Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Ντέλετιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:10
Πήρε κίτρινη κάρτα ο Χατζισαφί. by Γιάννης Πολιάς
20:12
9' Σέντρα από τα δεξιά με στόχο τον Τέρζιτς, που δεν πρόλαβε να κάνει καλή επαφή με την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:13
11' Ωραίο σουτ του Λαμέλα από πλάγια θέση, εντυπωσιακή η επέμβαση του Γκουγκεσασβίλι. by Γιάννης Πολιάς
20:14
Κόρνερ για την Ένωση. by Γιάννης Πολιάς
20:14
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
20:17
20:18
15' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:18
Καθάρισε η άμυνα των Σερραίων. by Γιάννης Πολιάς
20:21
18' Ωραία προσπάθεια Γκατσίνοβιτς από τα αριστερά, μπήκε στην περιοχή μα ο Γκουγκεσασβίλι βγήκε και μάζεψε. by Γιάννης Πολιάς
20:21
19' Κόρνερ για την ομάδα του Φεράντο. by Γιάννης Πολιάς
20:22
19' Τεράστια επέμβαση του Στρακόσα, σταμάτησε την εξ επαφής προσπάθεια του Μπετανκόρ! by Γιάννης Πολιάς
20:24
21' Πέναλτι για τον Πανσερραϊκό! by Γιάννης Πολιάς
20:25
Και κίτρινη κάρτα στον Περέιρα για τη φάση αυτή. by Γιάννης Πολιάς
20:25
Ο Μπετανκόρ στην μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:25
23' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΙΣΠΑΝΟΣ! Ο Μπετανκόρ νικά τον Στρακόσα και σκοράρει για πέμπτο συνεχόμενο ματς πρωταθλήματος! by Γιάννης Πολιάς
20:27
Νέα δεδομένα στον αγώνα, με την ΑΕΚ να καλείται να βγάλει αντίδραση. by Γιάννης Πολιάς
20:27
Ο Μπετανκόρ έπιασε στην κορυφή των σκόρερ τον Μορόν, με έξι τέρματα. by Γιάννης Πολιάς
20:28
25' Κίτρινη κάρτα στον Τέρζιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:28
Ένταση στον πάγκο της ΑΕΚ τώρα. by Γιάννης Πολιάς
20:29
Συνεχίζεται ο αγώνας. by Γιάννης Πολιάς
20:30
Έχουμε εντέλει έλεγχο για κόκκινη κάρτα στο μαρκάρισμα στον Λαμέλα! by Γιάννης Πολιάς
20:30
Πήγε στο VAR ο Τσιάρας. by Γιάννης Πολιάς
20:30
26' Κόκκινη κάρτα στον Τέρζιτς! by Γιάννης Πολιάς
20:30
Εκ νέου αλλάζουν τα δεδομένα, με την ένταση να συνεχίζεται. by Γιάννης Πολιάς
20:31
Ο διαιτητής θεωρεί πως το σκληρό μαρκάρισμα του Σέρβου στον Λαμέλα σήκωσε απευθείας κόκκινη κάρτα. by Γιάννης Πολιάς
20:32
Τώρα θα συνεχιστεί μετά από πολλά λεπτά η αναμέτρηση, με τους Σερραίους να προηγούνται μα να έχουν αριθμητικό μειονέκτημα. by Γιάννης Πολιάς
20:33
30' Κίτρινη κάρτα στον Μπετανκόρ. by Γιάννης Πολιάς
20:35
32' Άστοχη η προβολή του Γκατσίνοβιτς μέσα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:35
Παίζοντας με παίκτη παραπάνω και ούσα πίσω στο σκορ, η ΑΕΚ έχει ανεβάσει τις γραμμές της, ψάχνοντας το 1-1 πριν το ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
20:37
34' Δοκάρι για τον Πανσερραϊκό! Τρομερό, φαλτσαριστό σουτ του Μπετανκόρ έξω από την περιοχή, στο αριστερό δοκάρι. by Γιάννης Πολιάς
20:38
35' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Τρομερή επέμβαση του Γκουγκεσασβίλι μετά το σουτ του Λαμέλα μέσα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:38
Μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα, βρεθήκαμε μία ανάσα τόσο από το 2-0, όσο και από το 1-1! by Γιάννης Πολιάς
20:40
20:40
37' Δυνατό σουτ του Λιβάι από το ύψος της περιοχής, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:41
38' Παράλληλη μπαλιά Γκατσίνοβιτς, δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα ο Πιερό. by Γιάννης Πολιάς
20:43
40' Κακό τελείωμα του Σιμάνσκι μέσα από την περιοχή. Καλή κυκλοφορία της μπάλας από την ΑΕΚ, στην τελική προσπάθεια, μέχρι τώρα, η αδυναμία. by Γιάννης Πολιάς
20:44
42' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:45
Άουτ η μπάλα μετά την προσπάθεια του Λιβάι. by Γιάννης Πολιάς
20:46
43' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, λίγο άουτ η κεφαλιά του Πιερό μετά τη σέντρα του Χατζισαφί. by Γιάννης Πολιάς
20:48
Τρία λεπτά καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
20:50
45+3' Ασφυκτική η πίεση της ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:51
Τέλος πρώτου μέρους, Πανσερραϊκός-ΑΕΚ 1-0. by Γιάννης Πολιάς
20:52
Φοβερό ματς στις Σέρρες, με το πέναλτι του Μπετανκόρ στο 23' να δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους, που όμως παίζουν με δέκα από το 27' λόγω της αποβολής του Τέρζιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:52
Σε λίγο ξανά μαζί. by Γιάννης Πολιάς
21:08
Επιστρέφουμε σιγά σιγά για το δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
21:09
21:09
46' Καρασαλίδης αντί Ντέλετιτς για τους γηπεδούχους, Πινέδα αντί Μουκουντί για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
21:10
Φαίνεται πως και οι δύο ομάδες θα παίξουν με τριάδα στην άμυνα. by Γιάννης Πολιάς
21:11
47' Αναμενόμενα δυναμικό ξεκίνημα για την ΑΕΚ, που θέλει να βρει μια γρήγορη ισοφάριση. by Γιάννης Πολιάς
21:12
48' Κίτρινη κάρτα στον Βίντα. by Γιάννης Πολιάς
21:14
50' Δυνατό σουτ Πινέδα μέσα από την περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:14
Έχει μπει ορεξάτος ο Μεξικανός. by Γιάννης Πολιάς
21:15
51' Κόντραρε το σουτ του Πινέδα, ο Γκουγκεσασβίλι πρόλαβε τον Περέιρα. by Γιάννης Πολιάς
21:16
Στο γήπεδο βρίσκεται και ο επικεφαλής της ΚΕΔ, Στεφάν Λανουά. by Γιάννης Πολιάς
21:17
54' Φάουλ για την ΑΕΚ, μερικά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:18
55' Βρήκε στο τείχος η μπάλα από την εκτέλεση του Λαμέλα και πήγε κόρνερ, λίγο πάνω από την εστία. by Γιάννης Πολιάς
21:19
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:19
21:21
57' Ωραία μπαλιά Γκατσίνοβιτς, Λιβάι και Λαμέλα δεν κατάφεραν να συνεννοηθούν στο δεύτερο δοκάρι, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:21
57' Μαρσιάλ αντί Χατζισαφί. by Γιάννης Πολιάς
21:24
60' Μία ώρα αγώνα, με την ΑΕΚ να έχει κλείσει στα καρέ του τον Πανσερραϊκό. by Γιάννης Πολιάς
21:25
62' Οι γηπεδούχοι δεν μπορούν να κρατήσουν μπάλα καθόλου. by Γιάννης Πολιάς
21:26
62' Κόρνερ για την ΑΕΚ μετά από ωραία προσπάθεια Μαρσιάλ. by Γιάννης Πολιάς
21:26
Στα σώματα το σουτ του Πινέδα. by Γιάννης Πολιάς
21:27
64' Στο 72% η κατοχή της μπάλας για τους «κιτρινόμαυρους». by Γιάννης Πολιάς
21:28
64' Φάουλ λίγα μέτρα έξω από την περιοχή για την ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:29
Καθάρισαν οι Σερραίοι. by Γιάννης Πολιάς
21:31
67' Πτώση Οντουμπάτζο στην περιοχή μετά από μαρκάρισμα του Φαρές, ο διαιτητής έδωσε φάουλ στον αμυντικό της ΑΕΚ επειδή έπιασε την μπάλα πέφτοντας. by Γιάννης Πολιάς
21:33
69' Μικρή διακοπή, είναι στο έδαφος ο Μπετανκόρ. by Γιάννης Πολιάς
21:34
70' Μάνταλος αντί Περέιρα και Ελίασον αντί Λιβάι. by Γιάννης Πολιάς
21:34
21:35
21:35
72' Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μπετανκόρ και ζητά αλλαγή. by Γιάννης Πολιάς
21:36
73' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Μπούκα Μαρσιάλ από τα αριστερά, η μπάλα έφτασε στον Μάνταλο που δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στην εστία. by Γιάννης Πολιάς
21:39
75' Κουτσογούλας αντί Δεληγιαννίδη, Σάλαζαρ αντί Μπετανκόρ και Καπτούμ αντί Ζελέν. by Γιάννης Πολιάς
21:40
Μπετανκόρ και Δεληγιαννίδης αποχώρησαν λόγω ενοχλήσεων. by Γιάννης Πολιάς
21:40
77' Κόρνερ για την Ένωση. by Γιάννης Πολιάς
21:41
Η μπάλα πήρε πολλά φάλτσα και πέρασε άουτ... by Γιάννης Πολιάς
21:42
79' Φωνές από πλευράς ΑΕΚ μετά από πτώση του Πιερό στην περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:43
Ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί ο αγώνας. by Γιάννης Πολιάς
21:44
81' Κόρνερ για την ΑΕΚ, ένα ακόμα. by Γιάννης Πολιάς
21:44
81' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, λίγο έξω η κεφαλιά του Μάνταλου μετά την εκτέλεση του Λαμέλα. by Γιάννης Πολιάς
21:45
82' Ωραία μπούκα του Μαρσιάλ από τα αριστερά, πολύ κακό όμως το τελείωμά του. by Γιάννης Πολιάς
21:47
83' Κίτρινη κάρτα στον Φεράντο, γιατί διαμαρτυρήθηκε για αποβολή του Βίντα σε μαρκάρισμα στον Σάλαζαρ. by Γιάννης Πολιάς
21:47
84' Κίτρινη κάρτα και στον Τομάς. by Γιάννης Πολιάς
21:48
85' Δοκάρι για την ΑΕΚ! Ο Πιερό έκανε το γύρισμα μέσα από την περιοχή, ο Γκουγκεσασβίλι αγγίζει την μπάλα κι εκείνη ακουμπά στο οριζόντιο δοκάρι και πάει έξω. by Γιάννης Πολιάς
21:50
86' Μετά το κόρνερ ο Σάλαζαρ βγήκε στην αντεπίθεση μα δεν μπόρεσε να κάνει τελική. by Γιάννης Πολιάς
21:50
87' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Ένωση. by Γιάννης Πολιάς
21:51
21:52
88' Εντυπωσιακή επέμβαση Γκουγκεσασβίλι στην εκτέλεση του Ελίασον! by Γιάννης Πολιάς
21:52
89' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:53
89' Χατζηστραβός αντί Τομάς. by Γιάννης Πολιάς
21:54
90' Επιθετικό φάουλ από τον Οντουμπάτζο. by Γιάννης Πολιάς
21:54
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
21:56
90+2' Εξαιρετικό στοπ του Ντάβιντσον στον Μάνταλο. by Γιάννης Πολιάς
21:57
90+3' Κεφαλιά Βίντα, η μπάλα απομακρύνθηκε πριν περάσει τη γραμμή! by Γιάννης Πολιάς
21:58
Υπήρξαν φωνές και για μία πτώση Πινέδα, ο Τσιάρας έδειξε να συνεχιστεί το ματς. by Γιάννης Πολιάς
21:58
90+5' Ένα λεπτό ακόμα, το τελευταίο. by Γιάννης Πολιάς