Παναιτωλικός-Βόλος

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 9η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

16:45
Καλησπέρα σας! Στις 17:00 ο Παναιτωλικός υποδέχεται τον Βόλο για την 9η αγωνιστική της Stoiximan Super League! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση. by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
Οι γηπεδούχοι πραγματοποιούν ονειρική πορεία στο φετινό πρωτάθλημα, φιγουράροντας στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 14 βαθμούς και στο -3 από την κορυφή. Την περασμένη αγωνιστική πέρασαν νικηφόρα από το Περιστέρι, επικρατώντας του Ατρόμητου με σκορ 2-0, φτάνοντας έτσι τις τρεις σερί νίκες και τα έξι παιχνίδια στη διοργάνωση χωρίς ήττα! Το σύνολο του Γιάννη Πετράκη αποτελεί αναμφίβολα την ευχάριστη έκπληξη της σεζόν, παίζοντας πολύ όμορφο, οργανωμένο και επιθετικό ποδόσφαιρο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:47
Από την άλλη, ο Βόλος διανύει αντίθετη πορεία, αφού βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας με μόλις 7 βαθμούς μετά το πέρας οκτώ αγωνιστικών. Την προηγούμενη εβδομάδα, ηττήθηκε με σκορ 1-0 από τον Πανσερραϊκό στο Πανθεσσαλικό, σε ένα καλό από άποψης ρυθμού ματς, στο οποίο θα μπορούσε πάντως να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα. Στα θετικά για το σύνολο του Σάββα Πουρσαϊτίδη, το γεγονός πως και οι δύο φετινές νίκες στο πρωτάθλημα ήρθαν μακριά από τη Μαγνησία. by Αναστασία Βοσνάκη
16:50
8 αγώνες - 3 νίκες Παναιτωλικού - 3 ισοπαλίες - 2 νίκες Βόλου - Γκολ: 7-5 by Αναστασία Βοσνάκη
16:50
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
16:50
Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Τσάβες, Σιέλης, Παντελάκης, Στάγιτς, Μαυρίας, Τορεχόν, Λουίς, Μπουζούκης, Μπελεβώνης, Ρόα, Λομόνακο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:50
Στον πάγκο οι Στεργιάκης, Μπακάκης, Γαλιάτσος, Κοντούρης, Αγαπάκης, Νικολάου, Ντίαζ, Λαχούντ, Μαϊντεβατς. by Αναστασία Βοσνάκη
16:50
Βόλος (Σάββας Πουρσαϊτίδης): Κόβατς, Σούντγκρεν, Κορρέα, Καλογερόπουλος, Φεράρι, Γκλάβτσιτς, Μπερναντού, Μεντιέτα, Μύγας, Κόμπα, Κόσζτα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:51
Στον πάγκο οι Σιαμπάνης, Μίλετιτς, Τριανταφύλλου, Σμέουλερς, Τσοκάνης, Δόσης, Βιγιαφάνιες, Άλτμαν, Κόντε. by Αναστασία Βοσνάκη
16:51
Διαιτητής: Τσέτσιλας Βοηθοί: Σαμοΐλης, Μωϋσιάδης 4ος Βοηθός: Καλατζής VAR, AVAR: Ζαμπαλάς, Φίτσας by Αναστασία Βοσνάκη
17:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:00
Η αγωνιστική είναι αφιερωμένη στη μάχη κατά του ρατσισμού! by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
4' Κυκλοφορεί την μπάλα ο Βόλος και προσπαθεί να βρει χώρους στα αντίπαλα καρέ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
7' Ο Παναιτωλικός παίρνει σιγά σιγά μέτρα στο γήπεδο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:08
8' Φάουλ για τους γηπεδούχους σε πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
9' Εκτέλεσε ο Μπελεβώνης, η μπάλα πάνω από την εστία του Κόβατς! by Αναστασία Βοσνάκη
17:13
13' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Σέντρα σουτ του Μαυρία, ο Μύγας διώχνει πάνω στη γραμμή! Ο Ρόα πήρε το ριμπάουντ αλλά έδιωξε ο Κόβατς! by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
20' Κίτρινη ο Στάγιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
21' Φάουλ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:24
17:26
26' ΑΠΟΒΟΛΗ για τον Παναιτωλικό! Δεύτερη κίτρινη ο Στάγιτς για μαρκάρισμα στον Μεντιέτα. Με 10 η ομάδα του Γιάννη Πετράκη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
Αρκετά αυστηρή η κάρτα στον Στάγιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
31' Ο Λουίς επιχειρεί ένα σουτ, το οποίο ήταν αδύναμο, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
32' Κίτρινη ο Μεντιέτα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
37' Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:37
17:38
38' Εκτελεί το φάουλ ο Μπουζούκης, ο Κόβατς διώχνει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:40
Ο Παναιτωλικός παρόλο που παίζει με 10 παίκτες, έχει τον έλεγχο του αγώνα και απειλεί συνεχώς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
Ημίχρονο! Οι δυο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς σκορ (0-0), με τον Παναιτωλικό να παίζει με 10 παίκτες από το 26' και μετά, αφού ο Στάγιτς είδε δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε. Πολύ καλή εικόνα από την ομάδα του Γιάννη Πετράκη παρόλο που παίζει με παίκτη λιγότερο, ο Βόλος προσπαθεί να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις, χωρίς αποτέλεσμα. Επιστρέφουμε σε λίγο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
47' Κόρνερ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
49' Δυνατό σουτ του Μεντιέτα, μπλοκάρει ο Τσάβες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
52' Άλτμαν μέσα για τον Βόλο, έξω ο Σούντγκρεν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:13
54' Σέντρα του Λομόνακο, έδιωξε η άμυνα του Βόλου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
55' Επιχείρησε ένα σουτ ο Μύγας, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
56' Κίτρινη ο Κόσζτα για φάουλ στον Παντελάκη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
Ο παίκτης του Παναιτωλικού έχει ματώσει, έχει σπεύσει το ιατρικό επιτελείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
Ο Παντελάκης θα συνεχίσει με δεμένο κεφάλι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
61' Τώρα ξαναμπήκε ο Παντελάκης στο παιχνίδι. Για 2-3 λεπτά περίπου ο Παναιτωλικός έπαιζε με 9 παίκτες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:22
64' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Σέντρα του Μεντιέτα, ο Άλτμαν κάνει ωραίο κοντρόλ, κάνει και το σουτ, το οποίο ήταν κακό και η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Τσάβες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:25
66' ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναιτωλικό! Ο Λουίς με απίθανο σουτ απειλεί την εστία του Κόβατς, αλλά η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι! by Αναστασία Βοσνάκη
18:30
72' Βιγιαφάνιες, Κόντε μέσα για τον Βόλο, Κόσζτα και Κόμπα έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
18:34
75' Κίτρινη ο Γκλάβτσιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:35
76' Ρόα έξω για τον Παναιτωλικό, μέσα ο Ντίας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
78' Κόρνερ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
18:41
83' Ευκαιρία για τον Βόλο! Κεφαλιά ο Κόντε, η μπάλα πάνω από την εστία! by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
84' Μαϊντεβατς, Λαχούντ, Νικολάου μέσα για τον Παναιτωλικό, Μπουζούκης, Λομόνακο, Μπελεβώνης έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
18:45
18:47
89' Ντίας έξω, Μπακάκης μέσα για τους γηπεδούχους. Αναγκαστική αλλαγή καθώς ο Ντίας μπήκε πριν από λίγη ώρα, ωστόσο δεν μπορούσε να συνεχίσει με πρόβλημα τραυματισμού. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
8 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
90+2' Κίτρινη ο Μπακάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
Πιέζει ο Βόλος το τελευταίο δεκάλεπτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
18:56
90+8' Κίτρινη ο Σιέλης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
Ο ρέφερι πάει να ελέγξει για πέναλτι του Βόλου. Για πτώση του Μεντιέτα μέσα στην περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:58
90+9' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Βόλο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:59
90+10' ΓΚΟΛ ο Βόλος! Ο Κόντε εκτελεί εύστοχα για το 1-0 των φιλοξενούμενων. by Αναστασία Βοσνάκη