Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 11η αγωνιστική της LaLiga.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live το μεγάλο ντέρμπι της Ρεάλ Μαδρίτης με την Μπαρτσελόνα, για την 11η αγωνιστική της ισπανικής La Liga! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
Για τις 22:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του Clasico στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου»! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
Η Μπαρτσελόνα προπορεύεται στο ισπανικό πρωτάθλημα με 27 βαθμούς (9 νίκες και 1 ήττα), ενώ η Ρεάλ παραμένει αήττητη (7 νίκες, 3 ισοπαλίες), αλλά έχει μαζέψει 3 βαθμούς λιγότερους. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:49
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες με τις οποίες θα παραταθούν οι δύο ομάδες στο μεγάλο ματς... by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
Ρεάλ Μαδρίτης: Λούνιν - Βάθκεθ, Μιλιτάο, Ρούντιγκερ, Μεντί - Βαλβέρδε, Τσουαμενί, Καμαβινγκά, Μπέλιγχαμ - Βινίσιους, Εμπαπε. Μπαρτσελόνα: Πένια - Κουντέ, Κουμπαρσί, Μαρτίνεθ, Μπαλντέ - Κασάδο, Πέδρι - Γιαμάλ, Λόπεθ, Ραφίνια - Λεβαντόφσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:53
Με αρκετές απουσίες στο αποψινό Clasico οι δύο ομάδες. Από τη μία για τη Ρεάλ, δεν είναι διαθέσιμοι οι Ροντρίγκο, Κουρτουά, Αλάμπα και Καρβαχάλ, ενώ για την Μπαρτσελόνα εκτός αποστολής έμειναν οι Τερ Στέγκεν, Αραούχο, Κρίστενσεν, Φεράν Τόρες και Έρικ Γκαρθία. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:54
Στον πάγκο για τη Ρεάλ Μαδρίτης οι Γκονσάλεθ, Μέστρε, Μόντριτς, Γκιουλέρ, Έντρικ, Βαγιέχο, Θεμπάγιος, Φρ. Γκαρθία και Μπραχίμ Ντίαθ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:55
Αναπληρωματικοί της Μπαρτσελόνα οι Σέζνι, Ντομίνγκεθ, Γκάβι, Φάτι, Τόρε, Βίκτορ, Όλμο, Ντε Γιόνγκ, Κοσέν, Φορτ και Μαρτίν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:58
Η Ρεάλ έχει πανηγυρίσει νίκες της και στα 4 πιο πρόσφατα Clasico, ενώ είχαν προηγηθεί τρεις συνεχόμενες νίκες της Μπαρτσελόνα. Συνολικά, η «βασίλισσα» έχει 10 νίκες στα 14 τελευταία μεταξύ τους ντέρμπι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:59
Οι ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο, ενώ οι φίλοι της Ρεάλ παρουσιάζουν ένα εντυπωσιακό κορεό το οποίο απλώνεται σε όλα τα μήκη και τα πλάτη των κερκίδων! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
Τρομερή η ατμόσφαιρα στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου»! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:01
Ξεκίνησε το Clasico! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
2' Ο Εμπαπέ βγήκε τετ-α-τετ με τον Πένια μετά από πάσα του Καμαβινγκά και πλάσαρε άουτ, δόθηκε και οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
4' Ο Βινίσιους πάτησε περιοχή με ατομική ενέργεια από τα δεξιά και πήρε το πρώτο κόρνερ του ντέρμπι μετά από παρέμβαση του Κουντέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
Η Ρέαλ έχει μπει στο ματς έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:11
10' Ο Γιαμάλ «έσκαψε» όμορφα την μπάλα για τον Λεβαντόφσκι, αλλά ο επιθετικός της Μπαρτσελόνα δεν κατάφερε να κάνει το σουτ στην κίνηση, υπό την πίεση του Μιλιτάο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
Μετά το δυναμικό ξεκίνημα της Ρεάλ, η Μπαρτσελόνα έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο και έει ισορροπήσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
12' Εκτέλεση φάουλ του Ραφίνια με σέντρα και κεφαλιά του Μαρτίνεθ από δύσκολη γωνία, μπλόκαρε εύκολα ο Λούνιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
12' Στην άλλη πλευρά του γηπέδου, ο Πένια βγήκε πολύ μακριά από την εστία του και ο Εμπαπέ πήγε να τον «κρεμάσει» από μακριά, χωρίς επιτυχία. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:15
13' Πάνω-κάτω η μπάλα, με τον Γιαμάλ να βγαίνει ταχύτατα στην πλάτη της άμυνας της Ρεάλ, κάνοντας όμως κακό τελείωμα πάνω στον Λούνιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:16
15' Ο Πένια έκανε απίστευτη επέμβαση σε κοντινή προβολή του Μπέλιγχαμ, είχε δοθεί οφσάιντ του Εμπαπέ νωρίτερα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:21
19' Πολύ ψηλά η άμυνα της Μπαρτσελόνα, έβγαλε ξανά οφσάιντ τον Μπέλιγχαμ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
21' Ατομική προσπάθεια του Ραφίνια μετά από πάσα του Γιαμάλ, σούταρε ψηλά άουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής, επιλέγοντας να μην πασάρει στον Μπαλντέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:24
22' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ Μαδρίτης, με τον Τσουαμενί να κάνει την κάθετη πάσα για τον Βινίσιους και με τον Βραζιλιάνο να μπαίνει στη μεγάλη περιοχή με ατομική προσπάθεια, πλασάροντας άουτ από πολύ πλεονεκτική θέση! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:24
Πεσμένος στο χορτάρι ο Πέδρι, τον πάτησε ο Τσουαμενί την ώρα που έκανε την πάσα στον Βινίσιους. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:27
25' Ο Καμαβινγά βγήκε τετ-α-τετ με τον Πένια μετά από πάσα του Εμπαπέ, ήταν ξανά οφσάιντ ο Γάλλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:28
27' Βαθιά μπαλιά του Μπαλντέ για τον Ραφίνια, βγήκε έγκαιρα και μπλόκαρε ο Λούνιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:30
28' Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα, με τον Λούνιν να αποκρούει δυνατό μακρινό σουτ του Πέδρι, ενώ στη συνέχεια της φάσης η άμυνα της Ρεάλ έδιωξε σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:31
30' ΓΚΟΛ για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Ο Βάθκεθ έκανε την κάθετη στον Εμπαπέ και εκείνος τελείωσε ιδανικά τη φάση για το 1-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
Ακυρώθηκε το γκολ για οφσάιντ, μετά από εξέταση της φάσης από τους VAR! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
Παραμένει το 0-0, με την Μπαρτσελόνα να μην πληρώνει μέχρι στιγμής το ότι παίζει με τόσο ψηλά την αμυντική της γραμμή. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:35
33' Ο Εμπαπέ έκλεψε μετά από λάθος του Κουμπαρσί, διόρθωσε το λάθος του συμπαίκτη του ο Ινίγκο Μαρτίνεθ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:38
37' Ο Γιαμάλ συνέκλινε από τα αριστερά και έκανε φαλτσαριστό σουτ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Λούνιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:41
39' Όμορφη συνεργασία σε μικρό χώρο για Πέδρι, Φερμίν και Λεβαντόφσκι, με τον τελευταίο να σουτάρει άουτ, ενώ ήταν και σε θέση οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:43
41' Προσπάθεια και συρτό γύρισμα του Μεντί από τα αριστερά, επενέβη σώζοντας την Μπαρτσελόνα ο Κουμπαρσί. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:44
43' Η πρώτη κίτρινη κάρτα του Clasico, στον Κασάδο για μαρκάρισμα στον Βινίσιους. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ρεάλ Μαδρίτης-Μπαρτσελόνα 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:50
Συναρπαστικό παιχνίδι με πολύ γρήγορο ρυθμό και με την μπάλα να πηγαίνει συνεχώς πάνω-κάτω στον αγωνιστικό χώρο του «Σαντιάγο Μπερναμπέου». Μόνο το γκολ λείπει ως τώρα, αφού ο Εμπαπέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 30', αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε μέσω VAR για οριακό οφσάιντ. Όλα ανοιχτά ενόψει του δεύτερου μέρους! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:04
Αλλαγή ημιχρόνου για την Μπαρτσελόνα, ο Ντε Γιονγκ αντικαθιστά τον Φερμίν, παίρνει και το περιβραχιόνιο του αρχηγού. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:06
Ο Ολλανδός πάει να παίξει δίπλα στον Κασάδο και ο Πέδρι προωθείται σε ρόλο δεκαριού. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:08
49' Όμορφη σέντρα του Βάθκεθ για τον Εμπαπέ, δεν έκανε καλό κοντρόλ ο Γάλλος, δίνοντας την ευκαιρία στον Κουμπαρσί να τον κόψει. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:11
52' Λάθος του Καμαβινγκά και προσπάθεια του Γιαμάλ να «κρεμάσει» τον Λούνιν από μακριά, χωρίς επιτυχία. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:11
52' Σουτ του Βινίσιους, κόντραρε και κατέληξε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:13
54' ΓΚΟΛ για την Μπαρτσελόνα! Οι «μπλαουγκράνα» παγώνουν το «Μπαρναμπέου», με τον Κασάδο να βγάζει την κάθετη πάσα και με τον Λεβαντόφσκι να νικά τον Λούνιν με ιδανικό πλασέ, για το 0-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:15
56' ΓΚΟΛ για την Μπαρτσελόνα! Υπέροχη σέντρα του Μπαλντέ από τα αριστερά, ο Λεβαντόφσκι χτύπησε ξανά και σκόραρε με πανέμορφη κεφαλιά! Δεύτερο γκολ μέσα σε τρία λεπτά για την Μπαρτσελόνα, η οποία παίρνει τώρα πολύ μεγάλο προβάδισμα νίκης στο Clasico! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:19
Ιδανικό ξεκίνημα για τους «μπλαουγκράνα» στο δεύτερο ημίχρονο και πλέον η Ρεάλ καλείται να... ανέβει βουνό. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:20
61' Συρτό σουτ του Εμπαπέ από μακριά, μπλόκαρε εύκολα ο Πένια. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:23
63' Πρώτη αλλαγή για τη Ρεάλ, Μόντριτς στη θέση του Τσουαμενί. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:24
64' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ, με τον Βινίσιους να κάνει απίστευτη πάσα με το εξωτρερικό του ποδιού του στον Εμπαπέ, αλλά με τον Πένια να βγαίνει νικητής στο τετ-α-τετ του με τον Γάλλο! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:24
65' Αλλαγή για τη Μπαρτσελόνα, Όλμο στη θέση του Κασάδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:26
66' Απίστευτη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα, ο Λεβαντόφσκι έστειλε την μπάλα στο δοκάρι προ κενής εστίας, μετά από γρήγορη αντεπίθεση και πάσα πάρε-βάλε του Ραφίνια! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:29
69' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα, έβγαλε ξανά ιδανική αντεπίθεση, αλλά ο Λεβαντόφσκι σούταρε ψηλά άουτ από πάρα πολύ πλεονεκτική θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:29
70' Τεράστια ευκαιρία για τη Ρεάλ, Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μόντριτς, ο Μπέλιγχαμ δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα όντας εντελώς αμαρκάριστος! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:30
Τρομερός ρυθμός στο ματς, με τεράστιες χαμένες ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:31
72' Απίστευτα πράγματα, νέα τεράστια ευκαιρία για τη Ρεάλ, με τον Πένια να νικά ξανά τον Εμπαπέ! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:34
75' Κίτρινη κάρτα στον Μαρτίνεθ, για επικίνδυνη προβολή του στον Μιλιτάο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:36
77' Αλλαγή για τη Ρεάλ, Μπαχίμ Ντίαθ στη θέση του Καμαβινγκά. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:37
77' ΓΚΟΛ για την Μπαρτσελόνα! Σε φάση που ξεκίνησε από βολέ του Πένια, ο Ραφίνια βρήκε τον Γιαμάλ και εκείνος «έγραψε» το 3-0 με άψογο πλασέ από πλάγια θέση, που κατέληξε στην κορυφή της εστίας του ανήμπορου να αντιδράσει Λούνιν! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:39
80' Κίτρινη κάρτα στον Βινίσιους. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:42
82' Κίτρινη κάρτα και στον Πένια, εκτέλεσε φάουλ πριν σφυρίξει ο διαιτητής. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:43
84' Μακρινό σουτ του Βαλβέρδε, μπλόκαρε στη δεξιά του γωνία ο Πένια! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:44
84' ΓΚΟΛ για την Μπαρτσελόνα! Μπαλιά στην πλάτη της (σχεδόν ανύπαρκτης) άμυνας της Ρεάλ, ο Ραφίνια ξεπέρασε τον Βάθκεθ και «έσκαψε» ιδανικά την μπάλα πάνω από τον Λούνιν, για το 0-4! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:46
86' Αλλαγή για τη Ρεάλ, ο Φραν Γκαρθία αντικατέστησε τον Μεντί. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:46
87' Κίτρινη κάρτα στον Μιλιτάο, μετά από φάου του στον Λεβαντόφσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:46
87' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα, Γκάβι στη θέση του Πέδρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:48
89' Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα, μετά από μία ακόμα γρήγορη αντεπίθεσή της, ο Λεβαντόφσκι πάσαρε στον Ραφίνια, πρόλαβε τελευταία στιγμή να διώξει σε κόρνερ ο Μιλιτάο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:49
90' Κίτρινη κάρτα στον Γκάβι, τράβηξε τη φανέλα του Βινίσιους. by Δημήτρης Παπαδήμας