Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 3η αγωνιστική της League Phase του Conference League.

18:46
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
18:47
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Τσέλσι, για την 2η αγωνιστική της League Phase του Conference League, στο Ολυμπιακό στάδιο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:49
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
18:51
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού θα καθίσουν οι Λοντίγκιν, Λίλο, Φικάι, Μπρέγκου, Νταμπίζας, Βαγιαννίδης, Γεντβάι, Αράο, Μαντσίνι, Μπακασέτας, Τζούριτσιτς και Σπόραρ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:53
Μια ώρα πριν την σέντρα και το ΟΑΚΑ αρχίζει να... πρασινίζει! Ήδη, πάντως, ο περισσότερος κόσμος βρίσκεται στο «πέταλο» των οργανωμένων... Εικόνα live 28801583/116851.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
18:55
Φυσικά, -και- η σημερινή βραδιά θα είναι αφιερωμένη στον αδικοχαμένο Τζορτζ Μπάλντοκ, που όπως φαίνεται από τον πιτσιρικά, δεν θα ξεχαστεί ποτέ! Εικόνα live 28801583/68680.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
18:57
Ενώ το βασικό σχήμα των «μπλε» απαρτίζουν οι Γιοργκενσεν, Ρενάτο, Μπαντιασίλ, Ντισασί, Κουκουρέγια, Φερνάντες, Φέλιξ, Ντούσμπερι Χολ, Ενκουνκού, Μούντρικ και Νέτο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:58
Σε ό,τι αφορά στις απουσίες, τώρα, οι «πράσινοι» δεν θα έχουν διαθέσιμους τους Φώτη Ιωαννίδη και Φίλιπ Μαξ, λόγω τραυματισμών. by Σπύρος Σιαμπλής
19:01
Από την άλλη πλευρά, οι Λονδρέζοι ταξίδεψαν στην Αθήνα χωρίς τους Καϊσέδο, Τζάκσον, Κόλγουιλ, Γκουστό και Τζέιμς, προκειμένου να ξεκουραστούν. by Σπύρος Σιαμπλής
19:03
Οι μικροί φίλοι του Παναθηναϊκού έχουν τα... αιτήματά τους... Εικόνα live 28801583/103767.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αντόνιο Νόμπρε από την Πορτογαλία. Βοηθοί του θα είναι οι συμπατριώτες του Πέδρο Ριμπέιρο και Νέλσον Περέιρα, τέταρτος ο επίσης Πορτογάλος Γκουστάβο Κορέια και στο VAR ο Αντρέ Ναρκίσο με τον Έλντερ Μαλιέιρο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:07
Ζεστό χειροκρότημα και συνθήματα για τους παίκτες του Πνααθηναϊκού, που μπαίνουν για προθέρμανση, τώρα! by Σπύρος Σιαμπλής
19:11
Και ο Γιώργος Καραγκούνης στο ΟΑΚΑ, για να δει και να σχολιάσει τον αγαπημένο του Παναθηναϊκό! Εικόνα live 28801583/74901.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:14
Θυμίζουμε ότι ο Παναθηναϊκός άφησε δυο βαθμούς στην Μπάνια Λούκα , μένοντας στο 1-1 με την Μπόρατς παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε, στην πρεμιέρα της διοργάνωσης. by Σπύρος Σιαμπλής
19:14
Αντιθέτως, η Τσέλσι μπήκε με το… δεξί σε αυτήν, επικρατώντας με 4-2 της Γάνδης στο «Στάμφορντ Μπριτζ». by Σπύρος Σιαμπλής
19:22
Να πούμε επίσης ότι, στις κερκίδες του ΟΑΚΑ αναμένεται να βρεθούν και περίπου 2.000 οπαδοί της φιλοξενούμενης ομάδας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:24
Σχεδόν 20 λεπτά πιν την έναρξη του ματς, με το γήπεδο να γεμίζει σταδιακά... Αυτή την ώρα υπάρχουν περίπου 30.000 φίλοι του «τριφυλλιού» στις κερκίδες του ΟΑΚΑ και... τρομερή κίνηση στους γύρω δρόμους! by Σπύρος Σιαμπλής
19:29
Αναφερθήκαμε και πριν στις ενέργειες της ΠΑΕ στην μνήμη του Τζορτζ Μπαλντοκ. Ήδη, 32 παιδιά της ακαδημίας να σηκώνουν 32 λάβαρα με τον αριθμό 32, προς τιμήν του αδικοχαμένου ποδοσφαιιριστή. Σε λίγο η μπάντα του Ιαν Στρατή θα τραγουδήσει το τραγούδι Starman με πειραγμένο το ρεφρέν, ακριβώς όπως ήταν το σύνθημα των φιλάθλων της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ για τον Τζορτζ, όταν έπαιζε εκεί. Επισης έχουν μοιραστεί παντού χαρτόνια με το 32 και φυσικά θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή by Σπύρος Σιαμπλής
19:34
Τρομερές και ταυτόχρονα συγκινητικές στιγμές στο ΟΑΚΑ! Όλο το γήπεδο σηκώνει πλακάτ με το 32 υπό τους ήχου του τραγουδιού Starman! by Σπύρος Σιαμπλής
19:37
Και φυσικά θερμά χειροκροτήματα μετά το τέλος του τελετουργικού... by Σπύρος Σιαμπλής
19:39
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
19:41
Ενώ οι οργανωμένοι «αποκαλύπτουν» την εντυπωσιακή χωρογραφία τους! by Σπύρος Σιαμπλής
19:41
Οι 22 ποδοσφαιριστές κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές, μέσα σε πανδαιμόνιο... by Σπύρος Σιαμπλής
19:43
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
19:44
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
19:44
Πρώτα όμως η ενός λεπτού σιγή... by Σπύρος Σιαμπλής
19:46
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με την Τσέλσι στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:47
2' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό, το κερδίζει ο Πελίστρι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:48
2' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς, με την εκτέλεση του Μλαντένοβιτς στο δευτερο δοκάρι, την κεφαλιά του Γεντβάι, την απόκρουση του Γιόργκενσεν και το διώξιμο σε κόρνερ από τον Κουκουρέγια! by Σπύρος Σιαμπλής
19:50
3' Περνάει ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
19:51
4' Νέα καλή στιγμή για το «τριφύλλι» , με το σουτ του Ουναΐ έξω από την περιοχή και την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
19:54
Φοβερή εκκίνηση του Παναθηναϊκού στο παιχνίδι, με ώθηση από την κερκίδα και μεγάλη διάθεση για να πάρει τα ηνία! by Σπύρος Σιαμπλής
19:57
10' Σέντρα από τα δεξιά, για τον Μούντρικ, ο Σένκεφελντ διώχνει και παίρνει και το φάουλ στην συνεχεια. by Σπύρος Σιαμπλής
19:59
13' Επικίνδυνο γύρισμα του Μλαντένοβιτς, από αριστερά, ο Φερνάντες διώχνει προ του Γερεμέγεφ μέσα στην μικρή περιοχή! by Σπύρος Σιαμπλής
20:00
14' Δεύτερο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, ξανά από τα αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:01
15' Εκτέλεση από τον Μλαντένοβιτς, διώχνει ο Μπαντιασίλ, ενώ υπάρχουν φωνές και για χέρι... by Σπύρος Σιαμπλής
20:03
17' Μακρινό σουτ του Μούντρικ, ψηλά άουτ η μπάλα, στην... πρώτη τελική της Τσέλσι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:08
22' Γκολ! 0-1 η Τσέλσι, με τον Γεντβάι να αφήνει την άμυνα, να χάνει την μπάλα πάνω από τη σέντρα και τον Φέλιξ να σκοράρει σε μια ταχύτατη αντεπίθεση με πλασέ στην κίνηση, μετά τη συνεργασία του με τον Μούντρικ και την ασίστ του δεύτερου... by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
Κόντρα στην ροή του αγώνα το τέρμα των Λονδρέζων, στην πρώτη κακή στιγμή του Παναθηναϊκού και δη του Γεντβάι, με την ποιότητα του Φέλιξ και το γεγονός ότι ούτε ο Σένκεφελντ μπόρεσε να τον ανακόψει σε πρώτο χρόνο, να κοστίζουν το 0-1... by Σπύρος Σιαμπλής
20:14
28' Ευκαιρία για την Τσέλσι, με το τρομερό σουτ του Φερνάντες ακριβώς έξω από την μεγάλη περιοχή να καταλήγει σε μια εντυπωσιακή επέμβαση του Ντραγκόφσκι σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:15
29' Δίχως αντίκρισμα το κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
31' Νέο κόρνερ για την Τσέλσι, από δεξιά, διώχνει ο Γεντβάι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:22
33' Σέντρα του Πελίστρι από αριστερά, για τον Γερεμέγεφ, διώχνει ο Μπαντιασίλ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:25
Ελέγχει πλέον το παιχνίδι η ομάδα του Μαρέσκα, μετά το 0-1, έχοντας και την ψυχολογία υπέρ της, αλλά και το κουμάντο στο χώρο του κέντρου. Ο Παναθηναϊκός ζορίζεται όχι να επιτεθεί με αξιώσεις, αλλά, έστω, να κρατήσει μπάλα! by Σπύρος Σιαμπλής
20:25
Σπόραρ, Αράο, Βαγιαννίδης και Ινγκασον έχουν σηκωθεί για προθέρμανση ήδη... by Σπύρος Σιαμπλής
20:26
39' Συρτό σουτ του Φέλιξ, από μακριά, η μπάλα φεύγει δίπλα από την εστία. by Σπύρος Σιαμπλής
20:31
42' Κακή συννενόηση των Πελίστρι-Μαξίιμοβιτς, βγαίνει οφσάιντ ο πρώτος σε μια υποσχόμενη φάση. by Σπύρος Σιαμπλής
20:32
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, η Τσέλσι προηγείται του Πανθηναϊκού με 1-0. by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
Ο Παναθηναϊκός κατάλαβε γιατί απέναντι σε τέτοιες ομάδες η παραμικρή στιγμή αποδιοργάνωσης τιμωρείται. Ο Γέντβαϊ έχασε στο χώρο του κέντρου, ο Ντούσμπερι - Χολ έστειλε την μπάλα αριστερά, οι Φέλιξ - Μούντρικ συνεργάστηκαν άψογα και ήρθε το γκολ. Η Τσέλσι δίχως να κάνει το κάτι εντυπωσιακό προηγείται κι έχει τον έλεγχο. Το "τριφύλλι" χρειάζεται να πάρει κάτι από τις μονάδες που μπορούν να πάρουν πάνω τους την κατάσταση. by Κώστας Ζάλιαρης
20:48
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
20:48
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:51
47' Τρομερή ατομική ενέργεια του Πελιστρι, από την άμυνα φτάνει έξω από την αντίπαλη περιοχή, αλλά κάνει λάθος πάσα. προς τον Μαντσίνι! by Σπύρος Σιαμπλής
20:52
49' Γκολ! 0-2 η Τσέλσι, με την σέντρα του Νέτο από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι και την κεφαλιά του Μούντρικ, υπό την πίεση του Κώτσιρα, που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ντραγκόφσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:54
50' Σουτ του Μαντσίνι, από το όριο της περιοχής και δεξιά, κόντρα του Βέιγκα, κόρνερ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
Ό,τι δεν έκανε ο Παναθηναϊκός στο ξεκίνημα του πρώτου ημιχρόνου, το έκανε η Τσέλσι στην επανάληψη. Πλέον, η ομάδα του Αλόνσο έχει να... ανέβει ένα βουνό, για να επιστρέψει στο παιχνίδι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:57
54' Στο έδσαφος ο Ουναΐ, διαμαρτυρίες για πέναλτι, συνεχίζεται το παιχνίδι με χαρακτηριστικό νεύμα του Νόμπρε. by Σπύρος Σιαμπλής
20:58
55' Γκολ! 0-3 η Τσέλσι, με τον Φέλιξ να σουτάρει από την περιοχή, την μπάλα να κοντράρει στον Μαξίμοβιτς και να καταλήγει στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Ντραγκόφσκι! by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
57' Πέναλτι για την Τσέλσι, για χέρι του Μαντσίνι σε σουτ του Φέλιξ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
58' Κίτρινη κάρττα στον Μλαντένοβιτς, για διαμαρτυρία. by Σπύρος Σιαμπλής
21:03
59' Γκολ! 0-4 η Τσέλσι, με τον Ενκουενκού να ευστοχεί στην εκτέλεση, στέλνοντας την μπάλα αριστερά και τον Ντραγκόφσκι στην δεξιά πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:03
60' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, Βαγιαννίδης αντί Μλαντένοβιτς και Τετέ αντί Μαντσίνι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
62' Το ίδιο και από πλευράς Λονδρέζων, τώρα, με τους Γκίου και Τζορτζ να αντικαθιστούν τους Νέτο-Ενκουενκού. by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
65' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Τσέλσι, με τον Ντραγκόφσκι να διοώχνει με υπερένταση το σουτ του Ντισασί σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
67' Νέο κόρνερ για τους «μπλε», τρίτο διαδοχικό πλέον, από τα αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:13
69' Γκολ! 1-4 μειώνει ο Παναθηναϊκός, μετά την ωραία ενέργεια του Τετέ, που «έσπασε» δεξιά για τον επερχόμενο Βαγιαννίδη, εκείνος έκανε το παράλληλο γύρισμα και ο Πελίστρι σκοράρει με προβολή στο δεύτερο δοκάρι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
71' Τζούριτσιτς και Σπόραρ αντί των Πελίστρι-Γερεμέγεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:15
71' Κασαντέι αντί Φερνάντες για την Τσέλσι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
75' Σπουδαία ευκαιρία για την Τσέλσι, με τον Φέλιξ να αστοχεί εξ' επαφής, μετά την σέντρα του Τζορτζ από δεξιά... by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
77' Έξω ο Ντούσμπερι Χολ, στη θέση του ο Τσουκουεμέκα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:23
80' Μπακασέτας αντί Ουναΐ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:26
81' Ο Σπόραρ πιέζει τον Βέιγκα που παραλίγο να σκοράρει με... αυτογκόλ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:27
82' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Μπακασέτα, λάθος έξοδος του Γιόργκενσεν, αλλά διώχνει ο Ντισασί... by Σπύρος Σιαμπλής
21:29
86' Ο Ντραγκόφσκι αποκρούει σε κόρνερ το δυνατό σουτ του Τζορτζ, από θέση μέσα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:32
89' Αμαρμαριστος ο Τζούριτσιτς, έξω από την περιοχή, κάνει ένα σκαφτό πλασέ, στην αγκαλιά του Γιόργκενσεν η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:33
90' Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
90'+2' Κίτρινη κάρτα στον Ντισασί για φάουλ στον επελαύνοντα Τζούριτσιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:36
90'+3' Απευθείας εκτέλεση του Τετέ, στο τείχος η μπάλα και στη συνέχεια απομακρύνεται. by Σπύρος Σιαμπλής
21:37
90'+4' Ληξη του ματς, με τον Παναθηναϊκό να γνωρίζει την βαριά ήττα με 4-1 από την Τσέλσι. by Σπύρος Σιαμπλής