Άρης-Athens Kallithea

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 8η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:41
Καλησπέρα σας by Άγγελος Κρεμαστός
19:42
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Άρη με την Athens Kallithea στο Κλεάνθης Βικελίδης για την 8η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Άγγελος Κρεμαστός
19:43
Οι «κίτρινοι» προέρχονται από τρία συνεχόμενα θετικά αποτελέσματα απέναντι σε Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ και Λαμία εντυπωσιάζοντας τόσο με τις εμφανίσεις όσο και με την αποτελεσματικότητα του. by Άγγελος Κρεμαστός
19:44
Από την άλλη πλευρά οι νεοφώτιστοι παραμένουν ακόμη χωρίς νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και θέλουν να εξαργυρώσουν επιτέλους τις καλές τους εμφανίσεις με ένα τρίποντο. by Άγγελος Κρεμαστός
19:46
Ο Άκης Μάντζιος δεν έδωσε φανέλα βασικού στον Σίστο το οποίο ταλαιπωρούσε μία ίωση, με τον Σουλεϊμάνοφ να παίρνει τη θέση του. Η 11άδα του Άρη: Κουέστα, Μάγιο, Χουάνκαρ, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Μόντσου, Σιφουέντες, Ντιαντί, Γκαρσία, Σουλεϊμάνοφ, Μορόν by Άγγελος Κρεμαστός
19:49
Στο απέναντι στρατόπεδο ο Μάσιμο Ντονάτι δεν πραγματοποίησε κάποια μεγάλη έκπληξη στο αρχικό σχήμα της ομάδας του. Η 11άδα της Athens Kallithea: Μπαραγάν, Σοΐρι, Χάνουσεκ, Ισιμάτ-Μιρίν, Πασαλίδης, Μότοκ, Μερκάτι, Ματίγια, Ντιμίτριους, Τζιάνι, Ουλντρίκις by Άγγελος Κρεμαστός
19:51
Διαιτήτής: Πέτρος Τσαγκαράκης Βοηθοί: Αρμακόλα, Παπαδάκη 4ος: Πουλικίδης VAR: Παπαπέτρου, Σπυρόπουλος by Άγγελος Κρεμαστός
19:56
Με νίκη ο Άρης δεν είναι απίθανο να επιστρέψει στην κορυφή της βαθμολογίας και να μείνει εκεί καθώς η ΑΕΚ θα αναμετρηθεί με τον ΠΑΟΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια και η πρωτιά της βαθμολογίας είναι αμφίβολη. by Άγγελος Κρεμαστός
20:00
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο. by Άγγελος Κρεμαστός
20:03
Αρχηγός της Athens Kallithea είναι ο Ματίγια, ένας παλιός γνώριμος των φίλων του Άρη καθώς έχει φορέσει την κίτρινη φανέλα στο παρελθόν. by Άγγελος Κρεμαστός
20:04
Θα κρατηθεί ενός λεπτού σιγή προς τιμήν του αδικοχαμένου Τζορτζ Μπάλντοκ. by Άγγελος Κρεμαστός
20:05
Όλα έτοιμα για την σέντρα της αναμέτρησης. by Άγγελος Κρεμαστός
20:06
1’ Το ματς ξεκίνησε. by Άγγελος Κρεμαστός
20:07
Φορτσάτος έχει μπει ο Άρης και δείχνει να έχει διάθεση να πιέσει ψηλά και να κλέψει μπάλες. by Άγγελος Κρεμαστός
20:08
Κίτρινη για τον Πασαλίδη στο 3’ Ο Ντιαντί έφυγε μόνος του στην αντεπίθεση με τον αμυντικό της Καλλιθέας να τον σταματάει αντικανονικά για να γλιτώσει την ομάδα του από τον κίνδυνο. by Άγγελος Κρεμαστός
20:10
Ο Ντιαντί έχει χτυπήσει με τον νεαρό παίκτη του Άρη να δέχεται τις πρώτες βοήθειες από το ιατρικό τιμ. by Άγγελος Κρεμαστός
20:11
6' Ανεκμετάλλευτο πέρασε το φάουλ για τον Άρη. Επίσης ο Ντιαντί επέστρεψε κανονικά στο παιχνίδι. by Άγγελος Κρεμαστός
20:14
Ο Άρης μέχρι στιγμής έχει πάρει τον πρώτο λόγο στο παιχνίδι και ψάχνει τον τρόπο για να διασπάσει την άμυνα των νεοφώτιστων. by Άγγελος Κρεμαστός
20:15
10' Η πρώτη ευκαιρία του ματς είναι για τον Άρη. Ο Μορόν βρήκε λίγο χώρο έξω από την περιοχή και χωρίς δεύτερη σκέψη εκτέλεσε με το δεξί, με την μπάλα όμως να καταλήγει στην αγκαλιά του αντίπαλου κίπερ. by Άγγελος Κρεμαστός
20:18
12' Δεύτερη κίτρινη για την Καλλιθέα. Ο Ισιμάτ-Μιρίν μάρκαρε αντικανονικά τον Μορόν με τον διαιτητή να τον τιμωρεί. by Άγγελος Κρεμαστός
20:21
15’ Ο Άρης αλλάζει γρήγορα την μπάλα στη μεσαία γραμμή, αλλά χωρίς να καταφέρει να δημιουργήσει κάποια επικίνδυνη ευκαιρία στα καρέ της Καλλιθέας. by Άγγελος Κρεμαστός
20:24
18’ πρώτη ευκαιρία από πλευράς Καλλιθέας. by Άγγελος Κρεμαστός
20:28
22’ Κακή κεφαλιά από τον Σουλεϊμάνοφ με την μπάλα να μην καταλήγει ούτε άουτ και τον Μορόν να ανανεώνει την επίθεση του Άρη. by Άγγελος Κρεμαστός
20:29
Η Καλλιθέα είναι πολύ καλά οργανωμένη στα μετόπισθεν και δεν επιτρέπει στον Άρη να την δημιουργήσει επικίνδυνες φάσεις στην εστία του Μπαραγκάν. by Άγγελος Κρεμαστός
20:29
24’ Το πρώτο κόρνερ στο ματς είναι για τον Άρη. by Άγγελος Κρεμαστός
20:30
Ο Μπαραγκάν καθάρισε εύκολα τη φάση by Άγγελος Κρεμαστός
20:32
20:34
Η Καλλιθέα προσπαθεί σιγά σιγά να ξεμυτίσει στο παιχνίδι και βγαίνει σε μερικές αντεπιθέσεις, με τον Άρη όμως να μην του επιτρέπει στη συνέχεια να απειλήσουν. by Άγγελος Κρεμαστός
20:35
29’ Μακρινό σουτ του Ντιαντί με τον Μπαραγκάν να πιάνει με ευκολία την μπάλα. by Άγγελος Κρεμαστός
20:37
31' Φάουλ για τον Άρη σε πολύ καλό σημείο για μία σέντρα. by Άγγελος Κρεμαστός
20:38
32’ Ο Άρης απειλεί με Μόντσου. Ο Ισπανός έκανε το γέμισμα με την μπάλα να μην βρίσκει πουθενά και να ξαφνιάζει τον Μπαραγκάν ο οποίος όμως κατάφερε να διώξει. by Άγγελος Κρεμαστός
20:40
34’ Κόκκινη για την Καλλιθέα. Ο Πασαλίδης με ένα αντικανονικό μαρκάρισμα έριξε στο έδαφος τον Μορόν και αντίκρισε δεύτερη κίτρινη από τον διαιτητή και οδηγήθηκε στα αποδυτήρια. by Άγγελος Κρεμαστός
20:41
Σε εξαιρετικό σημείο το φάουλ για μία απευθείας εκτέλεση και μαζί με την κόκκινη να έρθει και ένα γκολ για τον Άρη. by Άγγελος Κρεμαστός
20:42
Κίτρινη κάρτα αντίκρισε ο γυμναστής του Άρη για διαμαρτυρία στον βοηθό. by Άγγελος Κρεμαστός
20:43
37’ Ο Μόντσου πέτυχε το τείχος με τον Σουλεϊμάνοφ να κερδίζει στη συνέχεια το κόρνερ. by Άγγελος Κρεμαστός
20:44
38’ Κίτρινη στον Ματίγια για διαμαρτυρία. by Άγγελος Κρεμαστός
20:44
38’ Δεν απειλήθηκε η άμυνα της Καλλιθέας από το κόρνερ του Άρη. by Άγγελος Κρεμαστός
20:46
Αλλαγή για την Καλλιθέα στο 39’ Έξω ο Ουλντρίκις Μέσα ο Μεγίας by Άγγελος Κρεμαστός
20:46
41’ Καλή ευκαιρία για τον Άρη. Ο Μάνου Γκαρσία μπήκε στην περιοχή από πλάγια θέση αλλά με το δυνατό σουτ που επιχείρησε δεν κατάφερε να νικήσει τον Ισπανό κίπερ. by Άγγελος Κρεμαστός
20:49
44’ Πέναλτι για τον Άρη. Ο Χουάνκαρ δέχθηκε ένα δυνατό μαρκάρισμα από τον Ισιμάτ-Μιρίν και κέρδισε την εσχάτη των ποινών για την ομάδα του. by Άγγελος Κρεμαστός
20:52
Το VAR γύρισε πίσω την φάση και ο διαιτητής έδωσε χέρι του Μόντσου στην αρχή . by Άγγελος Κρεμαστός
20:53
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Άγγελος Κρεμαστός
20:55
45+4’ Ο Μορόν βρίσκεται στο έδαφος από ένα μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να δείχνει παίζεται. by Άγγελος Κρεμαστός
20:56
Τέλος ημιχρόνου Άρης-Καλλιθέα 0-0 by Άγγελος Κρεμαστός
20:58
Ο Άρης είναι καλύτερος στο παιχνίδι και έχει τον απόλυτο έλεγχο, χωρίς όμως να δημιουργεί τις ευκαιρίες που χρειάζεται για να νικήσει έναν τερματοφύλακα σαν τον Μπαραγκάν. Με το αριθμητικό πλεονέκτημα μετά την κόκκινη του Πασαλίδη η λογική λέει ότι στο δεύτερο ημίχρονο θα βρει αρκετούς κενούς χώρους για να πετύχει το γκολ που τόσο πολύ ψάχνει. by Άγγελος Κρεμαστός
21:14
Επιστρέφουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη του 2ου ημιχρόνου. by Άγγελος Κρεμαστός
21:14
21:16
46’ Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο by Άγγελος Κρεμαστός
21:17
Αλλαγή για την Καλλιθέα στο 46’ Έξω ο Ματίγια Μέσα ο Εντιαγέ by Άγγελος Κρεμαστός
21:18
47’ Δύσκολη απόκρουση από τον Μπαραγκάν σε μία σέντρα σουτ του Μόντσου με την μπάλα να παίρνει περίεργη τροχιά. by Άγγελος Κρεμαστός
21:21
21:23
52’ Πολύ κακή σέντρα από τον Χουάνκαρ με την μπάλα να φεύγει απευθείας άουτ. by Άγγελος Κρεμαστός
21:25
53’ Επικίνδυνο γύρισμα από τον Μορόν με τον Μπαραγκάν να διώχνει με δυσκολία by Άγγελος Κρεμαστός
21:26
54’ Δυνατό σουτ από τον Σουλεϊμάνοφ με την μπάλα να περνάει για λίγο άουτ. Η καλύτερη φάση του δευτέρου ημιχρόνου. by Άγγελος Κρεμαστός
21:27
56’ Η πρώτη κίτρινη για τον Άρη πηγαίνει στον Μόντσου. Ο Ισπανός έπεσε με φόρα πάνω στον Τσιάνι με τον διαιτητή να μην διστάζει και να του δείχνει την κάρτα. by Άγγελος Κρεμαστός
21:30
Αλλαγή για τον Άρη στο 58’ Έξω ο Σουλεϊμάνοφ Μέσα ο Φετφατζίδης by Άγγελος Κρεμαστός
21:32
Ο Άρης δείχνει μεγάλο δημιουργικό πρόβλημα καθώς δεν έχει καταφέρει παρά την υπεροχή του στο παιχνίδι να απειλήσει με αξιώσεις τον Μπαραγκάν, που όποτε έχει χρειαστεί δεν έχει απογοητεύσει. by Άγγελος Κρεμαστός
21:35
Η εικόνα του παιχνιδιού δεν αλλάζει ο Άρης έχει μία ανούσια κατοχή της μπάλας, με την Καλλιθέα να μην του επιτρέπει να πατήσει με αξιώσεις μέσα στην περιοχή της. by Άγγελος Κρεμαστός
21:36
Γκολ για τον Άρη και 1-0. Ο Μάνου Γκαρθία εκτέλεσε το κόρνερ με τον Μπράμπετς να πηδάει ψηλότερα απ’ όλους μέσα στην περιοχή και έστειλε την μπάλα σε ένα σημείο που ο Μπαραγκάν δεν μπορούσε να αντιδράσει. by Άγγελος Κρεμαστός
21:40
69’ Σπουδαία φάση για τον Άρη. Ο Γκαρθία με μία όμορφη ατομική ενέργεια ξεμαρκαρίστηκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή και με δυνατό σουτ ανάγκασε τον Μπαραγκάν σε μία δύσκολη απόκρουση. by Άγγελος Κρεμαστός
21:44
Τεράστια φάση για τον Άρη στο 72’. Σε μία εξαιρετική αντεπίθεση ο Ντιαντί βρέθηκε απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα με τον νεαρό παίκτη των «κίτρινων» όμως να μην στοχεύει καλά στέλνοντας την μπάλα άουτ. by Άγγελος Κρεμαστός
21:46
Το γκολ του Άρη μέτρησε ως αυτογκόλ του Μπαραγκάν καθώς ο κίπερ της Καλλιθέας άθελα του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στην προσπάθεια του να διώξει. by Άγγελος Κρεμαστός
21:47
Αλλαγές για την Καλλιθέα στο 73’ Έξω οι Μερκάτι και Ντιμίτριους Μέσα οι Λουκίνας και Βαλμπουενά by Άγγελος Κρεμαστός
21:48
Αλλαγές για τον Άρη στο 75’ Έξω οι Σιφουέντες και Ντιαντί Μέσα οι Νταρίντα και Σίστο by Άγγελος Κρεμαστός
21:50
79’ Τρομερή επέμβαση του Μπαραγκάν. Ο Νταρίντα μπήκε με αξιώσεις στην περιοχή της Καλλιθέας αλλά απέναντι στον Ισπανό τερματοφύλακα δεν κατάφερε να εκτελέσει σωστά. by Άγγελος Κρεμαστός
21:55
83’ Από ευνοϊκή θέση ο Μόντσου έστειλε την μπάλα απευθείας άουτ. by Άγγελος Κρεμαστός
21:59
88' Γκολ ο Άρης τελειώνει το ματς και 2-0. Ιδανική αντεπίθεση για τους «κίτρινους» με τον Μορόν να κάνει την ασίστ στον Γκαρθία και αυτός με το τέλειο πλασέ τελείωσε την υπόθεση νίκη για την ομάδα του. by Άγγελος Κρεμαστός
22:05
Τέλος παιχνιδιού Άρης-Athens Kallithea 2-0. by Άγγελος Κρεμαστός
22:12
Μείνετε συντονισμένοι στο sport-fm.gr για περαιτέρω ρεπορτάζ και δηλώσεις του ματς! Καλό σας βράδυ! by Άγγελος Κρεμαστός
22:13
Άλλη μία νίκη για τον Άρη που συνεχίζει να εντυπωσιάζει «καπαρώνοντας» έστω και προσωρινά την κορυφή της βαθμολογίας. by Άγγελος Κρεμαστός