Λαμία-Asteras AKTOR

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 8η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

20:13
Καλησπέρα σας! Η Λαμία θα υποδεχθεί στις 20:30 τον Asteras AKTOR, για την 8η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! Ραδιοφωνικά φυσικά υπάρχει η περιγραφή του αγώνα από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6! by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
Ο Λεωνίδας Βόκολος θα δώσει το πρώτο εντός έδρας ματς μετά την επιστροφή του στον πάγκο της Λαμίας, ενώ ο Σάββας Παντελίδης ντεμπουτάρει για τους Αρκάδες και γυρίζει ως αντίπαλος στη Φθιώτιδα, έχοντας περάσει από την ομάδα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
Ο απολογισμός της Λαμίας στο πρωτάθλημα, μέχρι σήμερα, δεν είναι ο επιθυμητός. Παρότι ξεκίνησε με τέσσερις πόντους στα δύο πρώτα ματς, ακολούθησε μόλις μία ισοπαλία και τέσσερις ήττες στα πέντε επόμενα. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα την αποχώρηση του Μαρίνου Σατσιά, με τον Λεωνίδα Βόκολο να επιστρέφει. Ντεμπούταρε την περασμένη αγωνιστική στην εκτός έδρας ήττα από τον Άρη και στη διακοπή είχε την ευκαιρία να βελτιώσει την ομάδα του. Βέβαια, το σύνολο που έχει να διαχειριστεί φέτος έχει σαφώς μικρότερη ποιότητα αλλά και εμπειρία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
Να σημειωθεί πως η Λαμία ανακοίνωσε πως θα διαθέσει θύρα για τις ανάγκες των οπαδών των φιλοξενούμενων, σε μια ωραία κίνηση και το ματς θα έχει «χρώμα» και από τις… δύο πλευρές. by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
Ο Asteras AKTOR προχώρησε σε ακόμη μία αλλαγή στον πάγκο του. Ο Κλοντ Μακελελέ έγινε ο δεύτερος κόουτς ήδη που αποχωρεί μετά τον Μίλαν Ράσταβατς, με τον Σάββα Παντελίδη να είναι τελικά ο εκλεκτός. Όλες αυτές οι αλλαγές μένει να φανεί πως θα επηρεάσουν αγωνιστικά την ομάδα, η οποία προέρχεται από το εμφατικό 3-1 στην έδρα της Athens Kallithea. Έχει 9 βαθμούς, βρίσκεται στην 7η θέση και αν είχε μεγαλύτερη σταθερότητα σε όλα τα επίπεδα, σίγουρα θα ήταν ψηλότερα αφού έχει πετάξει πολλούς βαθμούς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
Η περσινή νίκη της Λαμίας απέναντι στον Asteras AKTOR έκλεισε έναν κύκλο αποτελεσμάτων, αφού η ομάδα της Φθιώτιδας είχα καταφέρει να επικρατήσει στην πρώτη ιστορικά μεταξύ τους αναμέτρηση και στα επόμενα πέντε που ακολούθησαν υπήρξαν τέσσερις ισοπαλίες και μια νίκη της ομάδας της Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Η ισοπαλία είναι ο νικητής στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων, αφού οι οκτώ από τις 17 συναντήσεις τους και στις δύο έδρες έχουν ολοκληρωθεί χωρίς νικητή. Στα δέκα τελευταία παιχνίδια τους και στις δύο έδρες δεν έχει σκοράρει ο γηπεδούχος στα επτά, ενώ μόνο στα δύο έχουν βρει δίχτυα και οι δύο. Η Λαμία αυτή τη σεζόν έχει τρεις ήττες στην έδρα της και μάλιστα δεν έχει σημειώσει γκολ στις δύο από αυτές. Έχει χάσει από τον Ολυμπιακό (3-0), τον Πανσερραϊκό (2-1) και αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0) με την Athens Kallithea. Από την άλλη πλευρά, ο Asteras AKTOR είναι αήττητος μακριά από την έδρα του στο φετινό πρωτάθλημα, με δύο νίκες και δύο ισοπαλίες σε τέσσερις αναμετρήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
Διαιτητής: Κατοίκος Βοηθοί: Στεφανής, Χριστάκογλου Τέταρτος: Ανδριανός VAR: Παπαπέτρου, Νιδριώτης by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κόστιτς, Κορνέζος, Αντράντε, Σιόβας, Ραντόνια, Ρινγκ, Νούνιες, Μπίκοβ, Φουρτάδο, Βλαχομήτρος, Γκουίντο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
Στον πάγκο οι Ρατόν, Αθανασακόπουλος, Ντεντάκης, Ενρίκεζ, Γιαννούτσος, Δοϊρανλής, Μέκιτς, Σαραμαντάς, Σιμόν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
Asteras AKTOR (Σάββας Παντελίδης): Τσιντώτας, Ντελί, Τριανταφυλλόπουλος, Άλχο, Χουχούμης, Γιαμπλόνσκι, Αλάγκμπε, Καλτσάς, Μπαρτόλο, Κρέσπι, Μακέντα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
Στον πάγκο οι Παπαδόπουλος, Άλβαρες, Γκαρθία, Τζανδάρης, Γκος, Μπιλέ, Τζίμας, Παλάσιος, Άνταμ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:22
Σε επτά λεπτά περίπου θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:28
Πριν τη σέντρα θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή για τον αδόκητο χαμό του Τζορτζ Μπάλντοκ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
Στο 3ο λεπτό βρισκόμαστε, αναγνωριστικά αυτά τα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
4' Κόρνερ για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
9' Η Λαμία έχει τον έλεγχο του αγώνα και κρατάει περισσότερο μπάλα στα πόδια της. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
12' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
13' Νέο κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
Τρίτο κόρνερ για τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
14' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μακέντα πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι! by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
18' Κίτρινη στον Άλχο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
20:54
by Αναστασία Βοσνάκη
20:55
22' Ο Αντράντε έχει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού και μάλλον δεν θα συνεχίσει στο παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:57
24' Τώρα θα γίνει η αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία. Ο Αντράντε δεν μπορεί, πονάει αρκετά. Ο Γιαννούτσος μπήκε στη θέση του. by Αναστασία Βοσνάκη
21:00
21:05
21:06
34' Κόρνερ για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
Ανεκμετάλλευτο πέρασε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
37' Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Βλαχομήτρος πήρε την κεφαλιά από πλεονεκτική θέση, αλλά ο Τσιντώτας έδιωξε εντυπωσιακά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
38' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Οι παίκτες των Αρκάδων βγήκαν ωραία στην αντεπίθεση, ο Χουχούμης έκανε το σουτ, αλλά έδιωξε ο Κόστιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:39
47' Φωνάζουν για χέρι του Ραντόνια οι παίκτες του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:39
Έγινε και έλεγχος, αλλά δεν υπάρχει κάτι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:45
54' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σέντρα του Χουχούμη, ο Καλτσάς δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:50
58' Ενρίκεζ μέσα για τη Λαμία, Γκουίντο έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
21:58
Ετοιμάζει αλλαγές και ο Σάββας Παντελίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:59
67' Παλάσιος και Τζανδάρης μέσα για τον Αστέρα, έξω ο Κρέσπι και ο Γιαμπλόνσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:01
70' Κίτρινη ο Τζανδάρης. by Αναστασία Βοσνάκη
22:04
72' Βλαχομήτρος, Ρινγκ έξω, Μέκιτς, Σαραμαντάς μέσα για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:10
79' Κίτρινη στον Σάντος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:12
22:17
86' Ο Καλτσάς θα βγει από το ματς, ο Τζίμας θα πάρει τη θέση του. by Αναστασία Βοσνάκη
22:20
22:22
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:24
90+3' Μπιλέ αντί Μπαρτόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:27
Τέλος! by Αναστασία Βοσνάκη
22:29
Αυτά από εμάς! Οι δυο ομάδες μένουν στο 0-0. Παραμείνετε στο sport-fm.gr για το κείμενο του ματς και δηλώσεις των πρωταγωνιστών. Καλό σας βράδυ! by Αναστασία Βοσνάκη