Ατρόμητος-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 8η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:31
Καλησπέρα σας by Άγγελος Κρεμαστός
19:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα σε Ατρόμητο και Παναιτωλικό για την 8η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Άγγελος Κρεμαστός
19:35
Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία προέρχεται από δύο συνεχόμενες ήττες, μία στο Γεώργιος Καραϊσκάκης με 2-0 (29/09), ένα αρνητικό αποτέλεσμα που όμως θεωρείται εντός προγράμματος. Ενώ την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκε στο Περιστέρι από τον Βόλο (2-1, 05/10) σε ένα παιχνίδι που έμεινε από νωρίς με 10 παίκτες εξαιτίας της κόκκινη του Μπρόρσον. by Άγγελος Κρεμαστός
19:37
Από την άλλη πλευρά ο Παναιτωλικός έρχεται φορτσάτος με δύο συνεχόμενες νίκες. Πρώτα ήρθε το σπουδαίο διπλό στην Κρήτη απέναντι στον ΟΦΗ (2-1, 29/09), ενώ την προηγούμενη ακριβώς αγωνιστική πήρε μία φοβερή νίκη απέναντι στην πρωτοπόρο ΑΕΚ (1-0, 05/10) την οποία και γκρέμισε από την κορυφή. by Άγγελος Κρεμαστός
19:38
Αυτή είναι η 11άδα με την οποία θα παραταθεί ο Ατρόμητος στη συγκεκριμένη αναμέτρηση: Χουτεσιώτης, Κίνι, Αθανασίου, Μανσούρ, Σταυρόπουλος, Ουετραόγκο, Τσιγκάρας, Γκονζάλες, Μπακού, Ουάρντα, Φαν Βέερτ by Άγγελος Κρεμαστός
19:39
Οι επιλογές του Γιάννη Πετράκη για τη «μονομαχία» στο Περιστέρι: Τσάβες, Λιάβας, Παντελάκης, Στάγιτς, Μαυρίας, Σιέλης, Μπουζούκης, Ντίας, Πέρες, Τορεχόν, Λομόνακο by Άγγελος Κρεμαστός
19:46
Διαιτητής: Ευαγγέλου Βοηθοί: Κολλιάκος, Απτόσογλου 4ος: Παπαδόπουλος VAR: Φωτιάς, Κομισοπούλου by Άγγελος Κρεμαστός
19:56
Οι δύο ομάδες κάνουν σιγά σιγά την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο. by Άγγελος Κρεμαστός
20:00
Ενός λεπτού σιγή κρατήθηκε στη μνήμη του αδικοχαμένου Τζορτζ Μπάλντοκ λίγο πριν τη σέντρα της αναμέτρησης. by Άγγελος Κρεμαστός
20:01
1' Έχουμε σέντρα στο ματς by Άγγελος Κρεμαστός
20:02
Τεράστια φάση για τον Ατρόμητο στο 1ο λεπτό. Ο Ουάρντα με μία τρομερή πάσα έβγαλε σε θέση τετ-α-τετ τον Μπακού, αλλά αυτός ηττήθηκε από τον Τσάβες που διατήρησε ανέπαφη την εστία του. by Άγγελος Κρεμαστός
20:05
Εξαιρετικό ξεκίνημα από την ομάδα του Περιστερίου που έφτασε πολύ κοντά στο γκολ πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό στο ματς. by Άγγελος Κρεμαστός
20:06
Άλλη μία ευκαιρία για τον Ατρόμητο στο 5ο λεπτό. Ο Γκονζάλες δοκίμασε να νικήσει τον Τσάβες με απευθείας εκτέλεση φάουλ, η μπάλα όμως πέρασε για λίγο άουτ. by Άγγελος Κρεμαστός
20:10
10’ Το πρώτο κόρνερ της αναμέτρησης το κέρδισε ο Ατρόμητος, η ευκαιρία όμως πέρασε ανεκμετάλλευτη. by Άγγελος Κρεμαστός
20:15
Αυτογκόλ στο 14’ και μπροστά στο σκορ ο Παναιτωλικός για το 1-0. Ο Χουτεσιώτης προσπάθησε να διώξει την μπάλα μετά την φαρμακερή σέντρα του Μαυρία, έστειλε όμως την μπάλα άθελα του στον Σταυρόπουλο και αυτή στη συνέχεια κατέληξε στα δίχτυα της ομάδα του Ατρομήτου. by Άγγελος Κρεμαστός
20:18
Κόντρα στη ροή του παιχνιδιού ο Παναιτωλικός άνοιξε το σκορ στην πρώτη επίθεση που δημιούργησε με αξιώσεις στα καρέ του Ατρομήτου πετυχαίνοντας το 1-0. by Άγγελος Κρεμαστός
20:19
Εντυπωσιακή η κερκίδα των φιλοξενούμενων στο Περιστέρι. Εικόνα live 28801503/16725.jpg by Άγγελος Κρεμαστός
20:22
Ο Ατρόμητος έχει πάρει και πάλι τον έλεγχο του ματς, χωρίς όμως να απειλεί με αξιώσεις της εστία του Τσάβες. by Άγγελος Κρεμαστός
20:24
Η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. Εικόνα live 28801503/31289.jpg by Άγγελος Κρεμαστός
20:25
24’ Πρώτο κόρνερ και από πλευράς φιλοξενούμενων. by Άγγελος Κρεμαστός
20:26
25' Ο Παναιτωλικός δεν κατάφερε να δημιουργήσει κάποια απειλή με τον Ατρόμητο να βγαίνει στην αντεπίθεση αλλά ο Τσάβες καθάρισε μακριά από την εστία του την πάσα που έβγαινε στον χώρο για τον Μπάκου. by Άγγελος Κρεμαστός
20:27
27' Φάουλ για τον Ατρόμητο σε πλεονεκτική θέση είτε για κάποια σέντρα είτε για απευθείας εκτέλεση. by Άγγελος Κρεμαστός
20:29
27’ Ο Ουάρντα πέτυχε το τείχος ενώ στο ριμπάουντ ο Γκονζάλες έστειλε την μπάλα απευθείας άουτ. by Άγγελος Κρεμαστός
20:31
Ο Παναιτωλικός έχει αρχίσει να παίρνει μέτρα στο γήπεδο και γίνεται όλο και πιο απειλητικός κυνηγώντας με προσοχή και δεύτερο τέρμα στην αναμέτρηση. by Άγγελος Κρεμαστός
20:33
33’ Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο. Ο Κίνι με μία εξαιρετική σέντρα βρήκε τον Ουάρντα στην καρδιά της περιοχής του Παναιτωλικού, με τον Αιγύπτιο να επιχειρεί να σκοράρει με το κεφάλι. Εκεί όμως και πάλι στάθηκε στο ύψος του ο Τσάβες διατηρώντας για άλλη μία φορά ανέπαφη την εστία του. by Άγγελος Κρεμαστός
20:35
Απαντάει στις ευκαιρίες ο Παναιτωλικός και πλησιάζει στο γκολ στο 35’. Μετά από κόντρες η μπάλα στρώθηκε στον Ντίας μέσα στην αντίπαλη περιοχή και αυτός χωρίς να το σκεφτεί δεύτερη φορά εκτέλεσε, με τον Χουτεσιώτη όμως να μην του επιτρέπει να πανηγυρίσει. by Άγγελος Κρεμαστός
20:37
ΓΚΟΛΑΡΑ ο Μπουζούκης και 2-0 ο Παναιτωλικός στο 37' Ο Μπουζούκης βρέθηκε ολομόναχος έξω από την περιοχή του Ατρομήτου, με τον 26χρονο να κοντρολάρει με το αριστερό και με το δεξί να εξαπολύει έναν κεραυνό με την μπάλα να πηγαίνει συστημένη δοκάρι και μέσα για το 2-0. by Άγγελος Κρεμαστός
20:42
40’ Φάση για τον Ατρόμητο με τον Τσάβες να σώζει και πάλι τον Παναιτωλικό Ο Αθανασίου με μία επικίνδυνη σέντρα ανάγκασε τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού να διώξει βεβιασμένα για να αποφύγει τον κίνδυνο η ομάδα του. by Άγγελος Κρεμαστός
20:45
Οι πανηγυρισμοί των παικτών του Παναιτωλικού στο 1-0. Εικόνα live 28801503/36385.jpg by Άγγελος Κρεμαστός
20:46
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος by Άγγελος Κρεμαστός
20:47
Λήξη ημιχρόνου Ατρόμητος-Παναιτωλικός 0-2 by Άγγελος Κρεμαστός
20:48
Ο Ατρόμητος ξεκίνησε δυναμικά στην αναμέτρηση αλλά κάθε φορά που επιχειρούσε να σκοράρει έβλεπε τον Τσάβες να αποσοβεί κάθε κίνδυνο που δημιουργούσαν οι Περιστεριώτες. by Άγγελος Κρεμαστός
20:51
Ο Παναιτωλικός όσο περνούσε ο χρόνος ανέβαζε ρυθμό και έβρισκε κενά στην άμυνα του Ατρομήτου τα οποία τα εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο σκοράροντας δύο φορές, βάζοντας ταυτόχρονα γερές βάσεις για άλλη μία νίκη τη φετινή σεζόν. by Άγγελος Κρεμαστός
21:02
Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο by Άγγελος Κρεμαστός
21:03
Αλλαγές για τον Ατρόμητο στο 46’ Μέσα οι Γιουμπιτάνα και Μούντες Έξω οι Αθανασίου και Τσιγκάρας by Άγγελος Κρεμαστός
21:07
48’ Προσπάθησε να απειλήσει από μακριά ο Γιουμπιτάνα από πλευράς Ατρομήτου, το σουτ που επιχείρησε όμως σταμάτησε πάνω σε σώματα by Άγγελος Κρεμαστός
21:08
51’ Κακό τελείωμα από τον Λομόνακο σπατάλησε μία επίθεση με αξιώσεις του Παναιωτλικού, με την μπάλα να περνάει πολλά μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Άγγελος Κρεμαστός
21:11
Ο Ατρόμητος όπως και στο πρώτο 45λεπτο έτσι και στο δεύτερο έχει μπει πολύ δυνατά στο παιχνίδι και ψάχνει τρόπο για να βρει γρήγορο γκολ. by Άγγελος Κρεμαστός
21:15
21:16
59’ Κακό τελείωμα από τον Γιουμπιτάνα με την μπάλα να φεύγει πολλά μέτρα άουτ. by Άγγελος Κρεμαστός
21:20
Ο Ατρόμητος δεν έχει καταφέρει να δημιουργήσει ορθολογικές επιθέσεις, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σπάσει την άρτια στημένη αμυντική γραμμή του Παναιτωλικού. by Άγγελος Κρεμαστός
21:20
Αναγκαστική αλλαγή για τον Ατρόμητο στο 63’ καθώς ο Σταυρόπουλος δεν μπορεί να συνεχίσει. by Άγγελος Κρεμαστός
21:22
Αλλαγές για τον Ατρόμητο στο 63’ Έξω οι Μπάκου και Σταυρόπουλος Μέσα οι Βρακάς και Μίχορλ by Άγγελος Κρεμαστός
21:23
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό στο 63’ Έξω ο Ντίας Μέσα ο Ρόα by Άγγελος Κρεμαστός
21:24
66’ Άλλη μία ανεκμετάλλευτη ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Βρακά να κάνει μία πολύ κακή σέντρα από πλεονεκτικό σημείο στέλνοντας την μπάλα απευθείας άουτ. by Άγγελος Κρεμαστός
21:26
21:28
70’ Σουτ από τον Μίχορλ, η μπάλα κόντραρε με τον Ατρόμητο να κερδίζει ένα κόρνερ το οποίο δεν αξιοποιήθηκε. by Άγγελος Κρεμαστός
21:30
Ο Ατρόμητος γυροφέρνει συνεχώς έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού όμως δεν μπορεί να απειλήσει με αξιώσεις τον Τσάβες που μέχρι στιγμής δείχνει και είναι ανίκητος. by Άγγελος Κρεμαστός
21:33
Αλλαγές για τον Παναιτωλικό στο 75’ Έξω οι Μπουζούκης και Λομόνακο Μέσα οι Λουίς και Μάγντεβατς by Άγγελος Κρεμαστός
21:36
79' Απειλεί ο Ατρόμητος και πάλι με τον Γιουμπιτάνα. Η προσπάθεια του όμως δεν άγχωσε τον Τσάβες. by Άγγελος Κρεμαστός
21:42
Αλλαγές για τον Παναιτωλικό στο 84’ Έξω οι Πέρες και Μαυρίας Μέσα οι Μπακάκης και Λαχουντ by Άγγελος Κρεμαστός
21:44
Ο Ατρόμητος ψάχνει ένα γκολ που θα τον βάλει και πάλι μέσα στο ματς, χωρίς όμως να βρίσκει τις κατάλληλες ευκαιρίες για να το πετύχει. by Άγγελος Κρεμαστός
21:46
Δοκάρι για τον Παναιτωλικό στο 89’ Ο Λιάβας με μία απευθείας εκτέλεση φάουλ ανάγκασε τον Χουτεσιώτη σε μία τρομερή απόκρουση μαζί με τη βοήθεια του δοκαριού. by Άγγελος Κρεμαστός
21:48
Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος by Άγγελος Κρεμαστός
21:55
Τέλος παιχνιδιού Ατρόμητος-Παναιτωλικός 0-2 by Άγγελος Κρεμαστός
21:57
Άλλη μία σπουδαία εμφάνιση από τον Παναιτωλικό που «άλωσε» το Περιστέρι και γυρίζει πίσω στο Αγρίνιο με άλλο ένα σημαντικό τρίποντο. Τρίτη συνεχόμενη ήττα για τον Ατρόμητο του Πάμπλο Γκαρσία. by Άγγελος Κρεμαστός