Βόλος-Πανσερραϊκός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 8η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

16:46
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι, καλώς ήρθατε σε ένα ακόμη live του sport-fm.gr. by www.sport-fm.gr
16:50
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση που ανοίγει το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, ανάμεσα σε Βόλο και Πανσερραϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:51
Η σέντρα είναι προγραμματισμένη για τις 17:00. H τηλεοπτική μετάδοση θα γίνει από το Cosmote Sport 1, ενώ θα υπάρξει και ραδιοφωνική ενημέρωση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 by Γιώργος Ζαχαρίου
16:55
O Bόλος βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας με 7 βαθμούς, ουραγός ο Πανσερραϊκός με 4 βαθμούς. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:56
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες του ματς ξεκινώντας από αυτή των γηπεδούχων. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:57
Βόλος (Σάββας Πουρσαϊτίδης): Κόβατς-Σούντγκρεν, Κορέα, Καλογερόπουλος Φεράρι- Τσοκάνης, Μπερνάντου - Μεντιέτα, Κομπα, Αλτμαν - Κόσζτα. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:57
Για να δούμε και τους φιλοξενούμενους. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:58
Πανσερραϊκός (Χουάν Φεράντο): Γκουγκεσασβίλι-Δεληγιαννίδης, Μπέργκστρεμ, Χαντάκιας,Φαρές- Περούτσι, Λιάσος , Ντέλετιτς, Τομάς, Μπετανκόρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:59
Διαιτητής: Κατσικογιάννης Αλέξανδρος Βοηθοί: Μηνούδης και Τοροσιάδης 4ος: Φίτσας VAR: Στάικος και Ευθυμιάδης. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:00
Στον πάγκο για τον Βόλο οι: Σιαμπάνης, Μύγας, Τάχατος, Μίλετιτς, Σμέουλερς, Δόσης, Βιγιαφάνιες, Ασεχνούν, Κόντε. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:00
Στον πάγκο για τον Πανσερραϊκό οι: Κατσίκας, Καρασαλίδης, Τέρζιτς, Κουτσογούλας, Πεταυράκης, Σαλαζάρ, Χατζηστραβός, Ζελέν, Γκίγκιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:01
Μόλις τηρήθηκε και ενός λεπτού σιγή, στη μνήμη του αδικοχαμένου, Τζορτζ Μπάλντοκ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:01
Προϊστορία: Αγώνες: 2 Νίκες Βόλου: 2 Ισοπαλίες: 0 Νίκες Πανσερραϊκού: 0 Γκολ: 2-0 by Γιώργος Ζαχαρίου
17:02
1' Σέντρα στο ματς για τον Βόλο by Γιώργος Ζαχαρίου
17:03
2' Kόρνερ για τον Βόλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:04
Απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:06
Προσπάθειες των γηπεδούχων, να προσεγγίσουν την περιοχή του Πανσερραϊκού, αλλά χωρίς αποτέλεσμα ως τώρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:07
Tίποτα το αξιόλογο ως τώρα στο ματς... by Γιώργος Ζαχαρίου
17:10
Οι παίκτες του Βόλου κυκλοφορούν την μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:11
10' Ευκαιρία για τον Βόλο με τον Φαρές να κάνει ένα σουτ από την γωνία της περιοχής και τον Κόβατς να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:13
Η ομάδα του Φεράντο προσπαθεί σιγά-σιγά να πάρει μέτρα στο γήπεδο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:13
12' Κίτρινη κάρτα στον Λιάσο που τράβηξε τη φανέλα του Άλτμαν. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:16
Ο Χαντάκιας είναι στο έδαφος, δείχνει να έχει πρόβλημα... by Γιώργος Ζαχαρίου
17:17
Ξεκίνησε ξανά το ματς. Επέστρεψε ο Χαντάκιας. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:18
17' Tελική για τον Πανσερραϊκό, με τον Ντέλετιτς να κάνει ένα σουτ εκτός περιοχής. Η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι και φεύγει ψηλά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:19
18' Νέο μακρινό σουτ, αυτή τη φορά του Λιάσου. Η μπάλα φεύγει και πάλι άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:20
19' Τεράστια στιγμή για τον Βόλο με τον Κόμπα να παίρνει την μπάλα μέσα στην περιοχή, έπειτα από βαθιά μπαλιά, άφησε την μπάλα να σκάσει μια φορά και έκανε ένα πολύ δυνατό σουτ! Σπουδαία επέμβαση ο Γκουγκεσασβίλι. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:23
21' Aπειλούν οι γηπεδούχοι! Ο Άλτμαν δοκίμασε ένα σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα πήγαινε στη δεξιά γωνία του Γκουγκεσασβίλι, αλλά αυτός μπλόκαρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:25
Τελείως ισορροπημένο ματς με τις δυο ομάδες να έχουν τα διαστήματά τούς. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:26
Η επέμβαση του Κόβατς στο δυνατό σουτ του Φαρές, νωρίτερα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:28
26' Προσπάθεια των γηπεδούχων να απειλήσουν με τον Φεράρι να κάνει σέντρα από τα αριστερά, ο Κόζστα έκανε την κίνηση και πρόλαβε τον Χαντάκια, αλλά η μπάλα κύλησε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:29
28' Φάουλ για τον Βόλο από τα δεξιά, ευκαιρία να γεμίσει η αντίπαλη περιοχή. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:30
Καλή στιγμή με τον Μπερναντού να εκτελεί με φάλτσο, η κεφαλιά του Καλογερόπουλου πέρασε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:34
Ο Βόλος έχει ανεβάσει λίγο την ένταση και κυνηγά το γκολ, χωρίς επιτυχία ωστόσο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:34
33' Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Ο Τομάς βρέθηκε με λίγο χώρο εκτός περιοχής, όπλισε και σούταρε με το αριστερό, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο του Κόβατς. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:38
36' Κόρνερ για τον Βόλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:38
Νέο κόρνερ για τον Βόλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:39
Τελειώνει με επιθετικό φάουλ η φάση, καθώς ο Φαρες είναι στο έδαφος μετά από άπλωμα του χεριού από τον Καλογερόπουλο, by Γιώργος Ζαχαρίου
17:43
41' Aπίθανη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό με τον Ντέλετιτς να πλασάρει από δύσκολο σημείο και τους γηπεδούχους να διώχνουν, ενώ στην επαναφορά ο Μπετανκόρ νικήθηκε από τους αμυντικούς του Βόλου πριν περάσει η μπάλα τη γραμμή. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:47
Τελευταίο ένα λεπτό στο πρώτο μέρος. Αυτές είναι οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:48
Τέλος πρώτου μέρους. Βόλος-Πανσερραϊκός 0-0. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:05
Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:05
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:06
Καμία αλλαγή για κάποια από τις ομάδες. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:08
48' Φάουλ από τα αριστερά για τον Βόλο, καταλήγει σε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:09
Τρίτο σερί κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:12
Κακό παιχνίδι, πάρα πολύ κακό παιχνίδι στο Πανθεσσαλικό... by Γιώργος Ζαχαρίου
18:12
52' Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:13
Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Ο Χαντάκιας σηκώθηκε ψηλότερα από όλους, έκανε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:15
54' Νέα ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Ο Μπετανκόρ έφυγε στην κόντρα, με τον Καλογερόπουλο να τον καταδιώκει, πλάσαρε, αλλά ο Κόβατς απέκρουσε! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:17
56' Αλλαγή για τον Βόλο Εκτός ο Άλτμαν, μέσα ο Βιγιαφάνες by Γιώργος Ζαχαρίου
18:19
59' Αλλαγή και για τον Πανσερραϊκό. Ο Ζέλεν, πήρε τη θέση του Λιάσου. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:20
60' Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό με τρομερή κάθετη του Τομάς στον Ντέλετιτς που έκανε το σουτ, ο Κόβατς απέκρουσε σε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:20
Νέο κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:21
Απομάκρυναν οι αμυντικοί των γηπεδούχων. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:23
63' ΓΚΟΛ καταπληκτικό για τον Πανσερραϊκό! Ο Μπετανκόρ μετά από θαυμάσια κάθετη του Τομάς ανοίγει με υπέροχο πλασέ το σκορ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:24
Πολύ όμορφη ενέργεια των φιλοξενούμενων που ξεκλείδωσαν την αντίπαλη άμυνα με υποδειγματικό τρόπο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:25
Ο Μπετανκόρ σκοράρει για τέταρτη σερί αγωνιστική! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:29
69' Κόρνερ για τον Βόλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:31
70' Κίτρινη κάρτα στον Κορέα για μαρκάρισμα στον Φαρές. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:34
74' Κόρνερ για τον Βόλο, ενώ υπάρχει και αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Ντέλετις εκτός, μέσα ο Σάλαζαρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:36
Το γκολ του Πανσερραϊκού. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:38
78' Φάουλ σε καλή θέση για τον Βόλο, από τα δεξιά. έδιωξαν οι γηπεδούχοι by Γιώργος Ζαχαρίου
18:42
82' Αλλαγές για τον Πανσερραϊκό. Ο Καρασαλίδης αντί του Χαντάκια και ο Χατζηστραβός στη θέση του Τομάς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:43
Πολλά τα φάουλ στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:44
83' Ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Κόμπα εκτέλεσε φάουλ στην περιοχή, ο Καλογερόπουλος σηκώθηκε ξανά ψηλότερα από όλους, αλλά ο Γκουγκεσασβίλι δεν αντιμετώπισε πρόβλημα και μπλόκαρε την μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:44
84' Νέο φάουλ για τους γηπεδούχους σε καλό σημείο, περίπου 10 μέτρα από την περιοχή. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:44
Στο τείχος και κόρνερ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:45
85' Τελική ακόμη μια, με την άμυνα του Πανσερραϊκού να μη διώχνει σωστά και τον Μπερναντού να κάνει ένα σουτ. Και πάλι ο Γκουγκεσασβίλι σε ετοιμότητα, μπλόκαρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:47
86' ΔΟΚΑΡΙ για τον Πανσερραϊκό! Τρομερή κόντρα με τον Σαλαζάρ να πετά στον Μπετανκόρ, αυτός έφυγε πίσω από τη σέντρα, ξαναπάσαρε στον Κολομβιανό που εν κινήσει πλάσαρε με δύναμη, αλλά σημάδεψε το δεξί κάθετο του Κόβατς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:47
87' Αλλαγή για τον Βόλο. Ο Κόζστα πέρασε εκτός, ο Ασεχνούν στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:50
89' ΓΚΟΛ ο Κόντε για τον Βόλο, το οποίο ακυρώνεται! Ο Βιγιαφάνες έκανε το σουτ εκτός περιοχής, ο Γκουγκεσασβίλι απέκρουσε ασταθώς, ο Ισπανός πήρε το ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ήταν εκτεθειμένος. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:51
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:51
90'+1' Κόρνερ ο Βόλος. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:54
90'+3' ΑΠΙΘΑΝΗ ΔΙΠΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΟΛΟ! Οι γηπεδούχοι απειλούν με τον Μεντιέτα να κάνει το σουτ και τον Γκουγκεσασβίλι, ενώ στην εξέλιξη της φάσεις ο αφύλαχτος Ασεχνούν σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Πανσερραϊκού! Η φάση ολοκληρώνεται με επιθετικό φάουλ του Μεντιέτα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:57
Πολιορκία του Βόλου! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:58
90'+8' Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό με τον Σαλαζάρ στην αντεπίθεση! Απέκρουσε ο Κόβατς! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:59
Σταματά το ματς ο Κατσικογιάννης για να τσεκαριστεί πιθανό πέναλτι by Γιώργος Ζαχαρίου
18:59
Όχι! Τέλος το ματς! Ο Πανσερραϊκός φεύγει με τεράστια νίκη από τον Βόλο! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:03
Τεράστια νίκη για τους Σερραίους που ξεκολλάνε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:05
Η ομάδα του Φεράντο ανεβαίνει στους επτά βαθμούς και έπιασε τον Βόλο! Την επόμενη αγωνιστική φιλοξενεί την AEK, στο Αγρίνιο πάει η ομάδα της Μαγνησίας για σημαντικό ματς με τον Παναιτωλικό! by Γιώργος Ζαχαρίου