Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 8η αγωνιστική της Stoiximan Super League

15:35
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ολυμπιακός-Λεβαδειακός για την 8η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:36
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 16:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport1 και ραδιοφωνικά ασφαλώς από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε μετάδοση Γιώργου Τσανάκα. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:37
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:39
Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης - Ροντινέι, Ντόη, Κάρμο, Ορτέγκα - Έσε, Μουζακίτης - Μασούρας, Τσικίνιο, Βέλντε - Ελ Κααμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:39
Λεβαδειακός (Νίκος Παπαδόπουλος): Γκροφ - Τσάπρας, Κ. Παπαδόπουλος, Λιάγκας, Μορέιρα - Τσοκάι, Λομαράνα, Πλέγας - Γιαννιώτας, Πεντρόσο, Όζμπολτ by Αποστόλης Λιβάνιος
15:40
Εκτός αποστολής έμεινε ο Ρέτσος για τον Ολυμπιακό. Μένει να δούμε αν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:45
Εκτός είναι επίσης Γουίλιαν, Ζέλσον, Γιαζίτσι, όπως και οι Πασχαλάκης, Μπακούλας, Παπακανέλλος by Αποστόλης Λιβάνιος
15:46
Στην 4η θέση και στο -2 από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ είναι ο Ολυμπιακός, ο οποίος πριν τη διακοπή ήρθε 0-0 με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:46
Οπότε, οι Πειραιώτες θέλουν τη νίκη για να εκμεταλλευτούν το αποτέλεσμα του ΑΕΚ-ΠΑΟΚ (20:30). by Αποστόλης Λιβάνιος
15:47
Υπενθυμίζεται ότι ακολουθεί το εκτός έδρας ματς με τη Μάλμε για τη League Phase του Europa League. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:47
Οι φιλοξενούμενοι είναι τελευταίοι με τέσσερις βαθμούς, αλλά αδικούνται από τη συγκομιδή τους, έχουν δείξει καλύτερο πρόσωπο. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:48
Διαιτητής: Τσιμεντερίδης Βοηθοί: Μπαλιάκας, Φωτόπουλος 4ος: Ζαμπαλάς VAR: Τσακαλίδης AVAR: Μεϊντάνας by Αποστόλης Λιβάνιος
15:50
Θα γίνει βράβευση των Απόστολου Χρήστου και Εμμανουήλ Καραλή πριν τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:52
Δια χειρός Κριστιάν Καρεμπέ και Ντάρκο Κοβάσεβιτς παραλαμβάνουν τα βραβεία. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:53
Υπενθυμίζεται ότι έχει και φίλους του Λεβαδειακού στο γήπεδο. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:01
"Αδέρφια, ζείτε, εμείς μας οδηγείτε", από τους φίλους του Ολυμπιακού, αμέσως μετά το ενός λεπτού σιγής στο Φάληρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:01

Σέντρα στο ματς!

by Αποστόλης Λιβάνιος
16:02
2' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Τσικίνιο, αλλά έχει δοθεί οφσάιντ. Ωραία μπαλιά του Κάρμο στον Βέλντε, που με κεφαλιά βρίσκει τον Πορτογάλο, ο οποίος με ωραίο σκάψιμο στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος

16:12
Σέντρα του Τσικίνιο, μπλοκάρει ο Γκροφ μετά από αδράνεια της άμυνας. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:12
12' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Κααμπί πήρε την κεφαλιά μετά από σέντρα του Μασούρα και ο Γκροφ απέκρουσε με δυσκολία. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:14
13' Επικίνδυνο γύρισμα του Μασούρα από τα δεξιά, έφυγε παράλληλα με την εστία η μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:15
Φορτώθηκε με κίτρινη η Ορτέγκα λίγο πριν. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:15
16:18
17' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σέντρα του Ορτέγκα από τα αριστερά, δεν βρήκε συμπαίκτη, με τον Μασούρα εν τέλει να σουτάρει με το αριστερό από το ημικύκλιο, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:19
Στημένη μπάλα από τα δεξιά για τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:19
Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Τσικίνιο γέμισε, ο Ντόη έκανε την κεφαλιά και στη συνέχεια ο Έσε προσπάθησε να νικήσει τον Γκροφ που απέκρουσε. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:20
Για χέρι του Παπαδόπουλου που μονομάχησε στον αέρα με τον Ντόη είναι το πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:21
21' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! Ο Ελ Κααμπί ανέλαβε την εκτέλεση, έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Γκροφ και σκόραρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:24
24' Κίτρινη στον Παπαδόπουλο, κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό από τα αριστερά. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:25
25' Εκτέλεσε ο Τσικίνιο, ο Μασούρας μπήκε στη φάση και εκτέλεσε από τα δεξιά, με τον Γκροφ να του λέει όχι. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:26
26' Σέντρα του Ροντινέι, κεφαλιά του Κάρμο, νέα από τον Ελ Κααμπί και η μπάλα εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:28
Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό, βολεύει και για απευθείας. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:28
28' Γέμισε ο Τσικίνιο, κεφαλιά-πάσα του Κάρμο, έδιωξαν οι παίκτες του Λεβαδειακού. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:30
30' Κίτρινη στον Πεντρόσο. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:31
Νέα στημένη μπάλα για τον Ολυμπιακό. Από αριστερά, σαν κοντινό κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:32
32' Σουτ του Μουζακίτη, μετά από στρώσιμο του Τσικίνιο, η μπάλα πέρασε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:32
Δεν έχει ούτε υποψία φάσης ο Λεβαδειακός έως τώρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:32
Ετοιμάζει τον Ζίνι ο Παπαδόπουλος. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:33
Θα μπει εντός ολίγου, όπως και ο Κάτρης. Οπότε διπλή αλλαγή. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:36
36' Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Κάτρης αντί Παπαδόπουλου και Ζίνι αντί Πλέγα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:37
Αποδοκιμασίες για τον άλλοτε ερυθρόλευκο, Κυριάκο Παπαδόπουλο, από τον κόσμο του Ολυμπιακού. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:38
37' Απειλεί ο Λεβαδειακός! Γύρισμα του Τσάπρα, πέρασε παράλληλα με την εστία η μπάλα, αφού δεν μπόρεσε να τη βρει ο Όζμπολτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:42
43' Τεράστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Οι φιλοξενούμενοι κυκλοφόρησαν ωραία την μπάλα και ο Γιαννιώτας έφυγε κάθετα, κέρδισε τη μονομαχία με το σώμα από τον Ντόη, βγήκε φάτσα με τον Τζολάκη, αλλά αστόχησε. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:45
Είναι βελτιωμένος ο Λεβαδειακός μετά τις αλλαγές, δεν είναι μόνο η ευκαιρία του Γιαννιώτα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:45
45' Πέναλτι για τον Λεβαδειακό! Από μαρκάρισμα του Ντόη στον Ζίνι. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:45
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:46
45'+1' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός, μειώνει σε 2-1! Ο Όζμπολτ ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον Τζολάκη που έμεινε στο κέντρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:48
Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Λεβαδειακός 2-1! Οι Πειραιώτες πήραν ισχυρό προβάδισμα από τα γκολ των Τσικίνιο (4') και Ελ Κααμπί (21' πεν.), αλλά οι Βοιωτοί αντέδρασαν με το γκολ του Όζμπολτ (45'+1' πεν.). by Αποστόλης Λιβάνιος
17:02
Επιστροφή των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:04

Έναρξη στο β' μέρος!

17:13
54' Αντεπίθεση του Ολυμπιακού, με τους Ροντινέι και Μασούρα να συνεργάζονται, τον Έλληνα διεθνή να σεντράρει και τον Βέλντε να μην φτάνει στην μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:13
54' Ωραίος ελιγμός του Βέλντε στα όρια της περιοχής, αλλά το συρτό του σουτ μπλόκαρε ο Γκροφ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:15
56' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Ολυμπιακού μετά από κλέψιμο, αλλά δεν μπόρεσαν να συγχρονιστούν Βέλντε και Ελ Κααμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:16

57' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός, 2-2!

Σέντρα του Πεντρόσο στο δεύτερο δοκάρι και ο Γιαννιώτας με ωραία κεφαλιά νίκησε τον Τζολάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:19
Βγάζει επιπολαιότητα και νευρικότητα στο παιχνίδι του ο Ολυμπιακός μετά το 2-2. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:20
Θα μπει ο Ρόμο για τον Λεβαδειακό στο ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:21
62' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό: Ρόμο αντί Γιαννιώτα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:22
63' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Κωστούλας και Ανδρούτσος αντί Τσικίνιο και Βέλντε. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:23
64' Τελική για τον Ολυμπιακό: Εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας με υπομονή, αλλά το σουτ του Ανδρούτσου με το αριστερό από τα όρια της περιοχής ήταν ακίνδυνο και ο Γκροφ μάζεψε εύκολα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:28
17:30
70' Τρελή φάση σε επίθεση του Λεβαδειακού! Ο Τσοκάι έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και έφτασε στον Όζμπολτ που ήταν στην καρδιά της περιοχής του Ολυμπιακού, που έδιωξε πολύ δύσκολα, ενώ στη συνέχεια δόθηκε οφσάιντ στον Όζμπολτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:31
Κοστίνια και Ντάνι Γκαρθία θα μπουν σε λίγο. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:31
72' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Ροντινέι για τον Ανδρούτσος που έκανε το σουτ από τη μικρή περιοχή, αλλά ο Λιάγκας έδιωξε με υπερπροσπάθεια. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:33
73' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Κοστίνια και Ντάνι Γκαρθία μέσα, Ροντινέι και Έσε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:36
74' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Μασούρα από τα αριστερά, κεφαλιά του Ελ Κααμπί, με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα πάνω από την αντίπαλη εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:36
78' Βήχος αντί Όζμπολτ για τον Λεβαδειακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:38
79' Τρομερή φάση για τον Λεβαδειακό! Ο Λαμαράνα έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, αλλά παραπάτησε πριν εκτελέσει. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:38
Είναι στο έδαφος και πονάει. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:38
Σηκώθηκε τώρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:39
80' Κεφαλιά του Κωστούλα από σέντρα του Μασούρα, μπλόκαρε ο Γκροφ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:39
Μίνι διακοπή στο ματς, είναι παίκτης του Λεβαδειακού (Μορέιρα) στο έδαφος. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:40
Επιστροφή στη δράση. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:42
Προσπαθεί να απειλήσει ο Ολυμπιακός με δύο κολλητά κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:43
Θα μπει ο Γιάρεμτσουκ στο ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:43
85' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Γιάρεμτσουκ αντί Μασούρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:49
Μπήκαμε στο 90ο λεπτό. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:49
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:51
90'+2' Σουτ του Γιάρεμτσουκ, διώχνει ο Γκροφ! by Αποστόλης Λιβάνιος