Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη του Εφές-Ολυμπιακός για την 4η αγωνιστική της Ευρωλίγκας.

19:50
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Αναντολού Εφές και τον Ολυμπιακό στην Κωνσταντινούπολη για την 4η αγωνιστική της Ευρωλίγκας. by Λουκάς Χατζής
19:52
Πριν από τρία βράδια, οι «ερυθρόλευκοι» πραγματοποίησαν μακράν την καλύτερη φετινή τους εμφάνιση, επικρατώντας με το επιβλητικό 89-68 της Αρμάνι Μιλάνο στο ΣΕΦ. Με «σύμμαχο» την εξαιρετική τους άμυνα, όχι μόνο κατάφεραν να περιορίσουν τα επιθετικά ατού της αντιπάλου, αλλά παράλληλα μπόρεσαν να βρουν ρυθμό στην επίθεση και να φτάσουν εύκολα στο ροζ φύλλο αγώνα. Βεζένκοφ και ΜακΚίσικ ήταν απολαυστικοί με 22 πόντους ο κάθε ένας, με τους Φαλ και Παπανικολάου να κάνουν εξαιρετική δουλειά σε πολλούς τομείς του παιχνιδιού. by Λουκάς Χατζής
19:53
by Λουκάς Χατζής
19:56
Κάπως έτσι, η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα μετρά δύο σερί ροζ φύλλα αγώνα στην Ευρωλίγκα, αφού πριν το ματς με την Αρμάνι, είχε προηγηθεί η νίκη επί της Ζάλγκιρις. Στόχος απόψε δεν είναι άλλος από το να συνεχίσει τις... υψηλές πτήσεις και να «χτίσει» πάνω στην εξαιρετική εμφάνιση της Τρίτης, ώστε να κλείσει με το καλύτερο δυνατό τρόπο την πρώτη εφετινή «διαβολοβδομάδα» της διοργάνωσης. by Λουκάς Χατζής
20:01
Όσον αφορά την παράδοση, ο Ολυμπιακός καλείται απόψε στο νέο και εντυπωσιακό ««Basket Development Center» να βάλει τέλος στο αρνητικό σερί έξι επισκέψεων στην έδρα της Εφές. Τελευταίο διπλό των Πειραιωτών ήταν τον Δεκέμβρη του 2017, όταν και είχαν επικρατήσει με σκορ 61-58. by Λουκάς Χατζής
20:01
Στα αγωνιστικά τώρα, ο Ολυμπιακός δεν θα έχει στη διάθεσή του για ακόμη ένα παιχνίδι τους Νάιτζελ Γουίλιαμς-Γκος και Νίκολα Μιλουτίνοφ, αφού αμφότεροι δεν είναι ακόμα στο 100% για να επιστρέψουν στην ενεργό δράση και έμειναν εκτός αποστολής. Εκτός, βρίσκεται φυσικά και ο Κίναν Έβανς, ενώ, από τη 12άδα κόπηκε ο Ναζ Μήτρου-Λονγκ. by Λουκάς Χατζής
20:03
Για τους γηπεδούχους, σημαντική κρίνεται η απώλεια του Οτούρου, ο οποίος είχε έναν μικροτραυματισμό στο χέρι που τον κράτησε τελικώς εκτός. Αντιθέτως, στη 12άδα βρίσκεται ο Σέιν Λάρκιν που ξεπέρασε τις ενοχλήσεις ΚΑΙ βρίσκεται κανονικά στην αποστολή, ενώ, επέστρεψε και ο Ελάιτζα Μπράιαντ από την τιμωρία μιας αγωνιστικής που του είχε επιβληθεί. by Λουκάς Χατζής
20:06
Η Εφές από την πλευρά της προέρχεται από δύο αρνητικά αποτελέσματα στη διοργάνωση, πράγμα που την καθιστά ακόμη πιο επικίνδυνη. Την περασμένη Τρίτη, οι Τούρκοι ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ (93-91) στο Βελιγράδι, με τον Λάρκιν να αστοχεί στο φινάλε σε τρίποντο νίκης. Την προηγούμενη εβδομάδα, γνώρισαν την εντός έδρας ήττα από τη Φενέρ στο μεγάλο ντέρμπι της χώρας, με αποτέλεσμα πλέον να βρίσκονται στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 1-2. by Λουκάς Χατζής
20:09
Διαιτητές της αναμέτρησης θα είναι οι οι Μεντί Ντιφαλά (Γαλλία), Όλεγκς Λάτισεβς (Λετονία) και Γκέντιαν Τσίτσι (Αλβανία). by Λουκάς Χατζής
20:12
Σε περίπου 17 λεπτά θα έχουμε τζάμπολ στην αναμέτρηση. by Λουκάς Χατζής
20:13
Αναλυτικά η 4η αγωνιστική: Πέμπτη 17/10 Άλμπα Βερολίνου-Φενέρμπαχτσε 71-78 Μακάμπι Τελ Αβίβ-Παρτίζαν 79-91 Αρμάνι Μιλάνο-Ζάλγκιρις 82-85 Μπάγερν Μονάχου-Παρί 109-107 Ρεάλ Μαδρίτης-Παναθηναϊκός AKTOR 90-86 Παρασκευή 18/10 Μονακό-Βίρτους Μπολόνια (20:00) Αναντολού Έφες-Ολυμπιακός (20:30) Ερυθρός Αστέρας-Μπαρτσελόνα (21:00) Βιλερμπάν-Μπασκόνια (21:30) by Λουκάς Χατζής
20:17
Στο παρκέ οι δύο ομάδες πραγματοποιούν το καθιερωμένα τους ζέσταμα. by Λουκάς Χατζής
20:17
Θυμίζουμε πως το παιχνίδι μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Λουκάς Χατζής
20:27
Η πεντάδα του Ολυμπιακού: Γουόκαπ, Φουρνιέ, Παπανικολάου, Βεζένκοφ, Φαλ. by Λουκάς Χατζής
20:27
Η πεντάδα της Εφές: Μπράιαντ, Τόμπσον, Νουόρα, Οσμάνι, Πουαριέ. by Λουκάς Χατζής
20:28
Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης. by Λουκάς Χατζής
20:29
Το τζάμπολ θα κάνει η ηθοποιός Σαχαντα Γιλαντα στο πλάισιο των δράσεων για τον καρκίνο του μαστού. by Λουκάς Χατζής
20:34
Φάουλ του Φουρνιέ στον Πουαριέ και βολές για τον Γάλλο σέντερ της Εφές. by Λουκάς Χατζής
20:34
Στον πάγκο ο Φουρνιέ που έχει πλέον δύο φάουλ. Στο παρκέ ο Ντόρσεϊ. by Λουκάς Χατζής
20:35
3-5, με 1/2 βολές του Φουρνιέ. by Λουκάς Χατζής
20:35
3-7 με τρομερό γκολ-φάουλ του Φαλ από τη μαγική πάσα του Γουόκαπ! by Λουκάς Χατζής
20:37
Τάιμ άουτ από την Αναντολού Εφές, 7 λεπτά πριν το τέλος του δεκαλέπτου. by Λουκάς Χατζής
20:37
Εξαιρετικό ξεκίνημα από τον Ολυμπιακό, τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση. Μοναδικό αρνητικό, τα 2 φάουλ του Φουρνιέ. by Λουκάς Χατζής
20:38
Λάθος του Νουόρα και ο Βεζένκοφ στο γρήγορο τρανζίσιον κάνει το 3-12! by Λουκάς Χατζής
20:39
5-12 από τον Πουαριέ. by Λουκάς Χατζής
20:39
5-14 από το ελεύθερο δίποντο του Ντόρσεϊ από τη γωνία, έπειτα από γρήγορη κυκλοφορία της μπάλας μετά από επιθετικό ριμπάουντ του Σάσα. by Λουκάς Χατζής
20:42
7/10 δίποντα και 1/2 τρίποντα για τον Ολυμπιακό στα πρώτα 7 λεπτά. by Λουκάς Χατζής
20:43
Η Εφές έμεινε με την μπάλα στα χέρια. Νέα καλή άμυνα των «ερυθρόλευκων». by Λουκάς Χατζής
20:45
Αστοχεί σε τρίποντο ο Παπανικολάου, αλλά η ελληνική ομάδα ανανεώνει την επίθεση. by Λουκάς Χατζής
20:46
Νέο κλέψιμο από τον Γουόκαπ. by Λουκάς Χατζής
20:46
8-22 με γκολ-φάουλ του Πετρούσεφ by Λουκάς Χατζής
20:47
8-23, με τη βολή του Σέρβου και για πρώτη φορά στο +15 οι Πειραιώτες, 1:28' πριν το τέλος του δεκαλέπτου. by Λουκάς Χατζής
20:47
11-23, από το τρίποντο του Σμιτς. by Λουκάς Χατζής
20:48
Αστοχεί Ντόρσεϊ και εν συνεχεία ο Πετρούσεφ με το φόλοου. by Λουκάς Χατζής
20:48
Νέο κλέψιμο από τον Ολυμπιακό, ο Πετρούσεφ όμως κάνει λάθος πάσα στο τρανζίσιον. by Λουκάς Χατζής
20:49
Τρίτο κλέψιμο από τον Γουόκαπ και τέλος πρώτου δεκαλέπτου! by Λουκάς Χατζής
20:50
Εκπληκτική εμφάνιση από τους Πειραιώτες στην Κωνσταντινούπολη, έχουν 10 εντός πεδιάς στο πρώτο δεκάλεπτο, τα οποίο έχουν προέλθει από 9 ασίστ! Παράλληλα έχουν 5 ασίστ. by Λουκάς Χατζής
20:54
15-25, βάζει στοπ στους Τούρκους με δυναμικό λέι απ ο ΜακΚίσικ. by Λουκάς Χατζής
20:54
18-25 από το τρίποντο του Λάρκιν που πετυχαίνει 7 σερί πόντους. by Λουκάς Χατζής
20:54
18-28, απαντάει με το ίδιο «νόμισμα» ο Ντόρσεϊ! by Λουκάς Χατζής
20:55
18-30, μαγική συνεργασία Βιλντόσα-Πίτερς για το καλάθι του δεύτερου. by Λουκάς Χατζής
20:59
Ο Γιώργος Μπαρτζώκας καλεί εσπευσμένα τάιμ άουτ, 5,5 λεπτά πριν το ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:01
Αστόχησε ο Πίτερς, ανανέωσε την κατοχή ο ΜακΚίσικ. by Λουκάς Χατζής
21:01
28-34 με έξτρα πάσα του ΜακΚίσικ στον Πίτερς για το καλάθι του Αμερικανού. by Λουκάς Χατζής
21:01
Βήματα από τον Γουίλις. by Λουκάς Χατζής
21:01
8-1 τα λάθη. by Λουκάς Χατζής
21:02
28-37 με ελεύθερο τρίποντο του Ντόρσεϊ από τη νέα ασίστ του ΜακΚίσικ! by Λουκάς Χατζής
21:06
Ο Αμερικανός σέντερ του Ολυμπιακού κάνει φάουλ στην επόμενη κατοχή, στέλνοντας τον Γουίλι στις βολές. by Λουκάς Χατζής
21:09
Τάιμ άουτ από τον Ολυμπιακό για τα τελευταία 3,6'' του ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
21:09
Από τους 11 πόντους παθητικό της πρώτης περιόδου, στους 30 στο δεύτερο δεκάλεπτο για τον Ολυμπιακό. by Λουκάς Χατζής
21:09
5/8 τρίποντα για την Εφές στη δεύτερη περίοδο. by Λουκάς Χατζής
21:11
41-44 με buzzer beater δίποντο του Ντόρσεϊ, έπειτα από τρομερή πάσα του ΜακΚίσικ! by Λουκάς Χατζής
21:11
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον Ολυμπιακό να πηγαίνει στα αποδυτήρια με μια μικρή διαφορά σε σχέση με την εικόνα του στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
21:34
47-51 με πανέξυπνο γκολ-φάουλ από τον Φαλ, έπειτα από την εξαιρετική ασίστ του Παπανικολάου! by Λουκάς Χατζής
21:35
47-52 με τη συμπληρωματική βολή. by Λουκάς Χατζής
21:35
21:35
Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν φτάσει τις 20 ασίστ για μόλις 3 λάθη! by Λουκάς Χατζής
21:36
Το 3/12 στα τρίποντα έχει στερήσει στον Ολυμπιακό να ξεφύγει στο σκορ. by Λουκάς Χατζής
21:36
47-53 με τη βολή του Βεζένκοφ από την τεχνική ποινή του Μιγιάτοβιτς. by Λουκάς Χατζής
21:41
53-59, ΔΕΥΤΕΡΟ σερί τρίποντο του Φουρνιέ που φτάνει τους 13 πόντους! by Λουκάς Χατζής
21:41
56-59, απίστευτο. Απαντά ξανά η Εφές με τρίποντο, αυτή τη φορά με τον Λάρκιν! by Λουκάς Χατζής
21:43
61-64 μιλά και ο Σάσα στο κρεσέντο τριπόντων των τελευταίων λεπτών! by Λουκάς Χατζής
21:47
Ο Γάλλος σταρ του Ολυμπιακού πήρε «φωτιά» στην 3η περίοδο, πετυχαίνοντας 13 πόντους! by Λουκάς Χατζής
21:57
78-82 με ΤΕΡΑΣΤΙΟ τρίποντο του ΜακΚίσικ την ώρα που η μπάλα «έκαιγε»! by Λουκάς Χατζής
21:58
Τάιμ άουτ. by Λουκάς Χατζής
21:58
21:59
Αστοχεί ο Λάρκιν, αλλά ο Πουαριέ ανανεώνει την επίθεση της Εφές. by Λουκάς Χατζής
22:00
80-82 με τον Λάρκιν να φτάνει τους 22 πόντους. by Λουκάς Χατζής
22:00
82-82 από τον Νουόρα. by Λουκάς Χατζής
22:00
Τάιμ άουτ από τον Γιώργο Μπαρτζώκα, 4:15' για το τέλος του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
22:02
Στο παρκέ για τον Ολυμπιακό οι Φουρνιέ και Γουόκαπ. by Λουκάς Χατζής
22:02
Αστοχεί σε τρίποντο ο Γουόκαπ. by Λουκάς Χατζής
22:02
85-82, για πρώτη φορά μπροστά η Εφές με τ΄ριποντο του Μπράιαντ. by Λουκάς Χατζής
22:03
Λάθος του Ράιτ με την Εφές να κλέβει την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
22:03
Τρομερή άμυνα Βεζένκοφ και Γουόκαπ, αναγκάζοντας τον Λάρκιν να κάνει μπρος πίσω. by Λουκάς Χατζής
22:03
Στο παρκέ και ο Φαλ. by Λουκάς Χατζής
22:04
Φάουλ του Μπράιαντ στον Φουρνιέ. Βολές για τον Γάλλο άσο του Ολυμπιακού. by Λουκάς Χατζής
22:11
Τάιμ άουτ από τον Μπαρτζώκα με τον Ολυμπιακό πλέον να ψάχνει τρίποντο παράτασης. by Λουκάς Χατζής
22:13
Τάιμ άουτ από την Εφές τώρα με το που μπήκαν οι παίκτες στο παρκέ. by Λουκάς Χατζής
22:14
Από τα 9,8'', ο χρόνος πήγε στα 10,1 δευτερόλεπτα. by Λουκάς Χατζής
22:14
Αστοχεί σε γρήγορο τρίποντο ο Φουρνιέ και ο Γουόκαπ κάνει φάουλ στον Νουόρα. by Λουκάς Χατζής