Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 2η αγωνιστική του BCL.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Βόννη και την ΑΕΚ Betsson BC στη Γερμανία, για τη 2η αγωνιστική του Basketball Champions League. by Λουκάς Χατζής
20:39
Η «Ένωση» πραγματοποιεί εξαιρετικό ξεκίνημα στη φετινή σεζόν, μετρώντας τρεις νίκες στις ισάριθμες πρώτες φετινές επίσημες υποχρεώσεις της σε Ελλάδα και Ευρώπη. by Λουκάς Χατζής
20:40
Στην πρεμιέρα του BCL,επικράτησε πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό 80-71 επί της Μακάμπι Ραμάτ Γκαν στο Κλειστό των Άνω Λιοσίων, έχοντας σε εξαιρετικό βράδυ τον Πρέντις Χαμπ (28π., 6ασ.). by Λουκάς Χατζής
20:40
Η ομάδα του Ντράγκαν Σάκοτα προέρχεται από την σαββατιάτικη επιβλητική νίκη με 96-65 επί της Καρδίτσας στη «Sunel Arena» για τη 2η αγωνιστική της Stoiximan GBL, με τους «κιτρινόμαυρους» να παρουσιάζουν πολύ καλό πρόσωπο σε άμυνα και επίθεση έχοντας διάρκεια στην απόδοσή τους. by Λουκάς Χατζής
20:41
Απόψε το έργο αναμένεται να είναι δύσκολο, καθώς η Βόννη αποτελεί μια από τις παραδοσιακές δυνάμεις της Γερμανίας τα τελευταία χρόνια. Οι γηπεδούχοι μετρούν επτά επίσημα παιχνίδια που σε όλες τις διοργανώσεις μετρώντας 4 νίκες και 3 ήττες, ενώ στα τέσσερα από αυτά τα ματς έχουν ξεπεράσει τους 85 πόντους, δείγμα της ποιότητας και του επιθετικού ταλέντου που έχουν. by Λουκάς Χατζής
20:41
Στην πρεμιέρα της στο BCL, η γερμανική ομάδα ηττήθηκε με 86-72 από τη Ρίγα στη Λετονία. by Λουκάς Χατζής
20:42
Στα θετικά για την ΑΕΚ απόψε είναι το γεγονός πως δεν αντιμετωπίζει προβλήματα τραυματισμών, με τον Σάκοτα να έχει όλους τους παίκτες στη διάθεσή του. by Λουκάς Χατζής
20:42
Όσον αφορά την παράδοση, οι δύο ομάδες έχουν τεθεί αντιμέτωπες άλλες τέσσερις φορές σε επίπεδο BCL. Η Βόννη επικράτησε στα δύο τελευταία παιχνίδια για τη σεζόν 2022/23, ενώ η ΑΕΚ κέρδισε τα ματς του 2019/20. by Λουκάς Χατζής
20:43
Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Μακάμπι Ραμάτ Γκαν επικράτησε νωρίτερα με 78-71 της Ρίγας, με αποτέλεσμα αμφότερες οι ομάδες να είναι στο 1-1 ρεκόρ. by Λουκάς Χατζής
20:43
by Λουκάς Χατζής
20:46
Η 12άδα της ΑΕΚ: Γκρέι, Σκορδίλης, Χαμπ, Καράμπελας, Φλιώνης, Μπράις, Κουζμίνσκας, Νετζήπογλου, Αλίν, Κουζέλογλου, Γκόλντεν, Χέιλ. Εκτός έμεινε ο Γιώργος Φίλλιος. by Λουκάς Χατζής
20:48
Σε περίπου 12 λεπτά θα έχουμε το πρώτο τζάμπολ της αναμέτρησης. by Λουκάς Χατζής
20:53
Αυτή την ώρα γίνεται η παρουσίαση των δύο ομάδων στοTelekom Dome. by Λουκάς Χατζής
20:56
Η πεντάδα της ΑΕΚ: Χαμπ, Χέιλ, Νετζήπογλου, Κουζέλογλου, Γκόλντεν. by Λουκάς Χατζής
21:02
Κλέψιμο από τον Νετζήπουγλου που κάνει το 5-2 στο ανοικτό γήπεδο. by Λουκάς Χατζής
21:03
10-2 με τρίποντο του Γκρίσελ και τάιμ άουτ από τον Σάκοτα στα πρώτα 2,5 λεπτά αγώνα. by Λουκάς Χατζής
21:05
Στο σίδερο το τρίποντο του Χέιλ. by Λουκάς Χατζής
21:05
Εκπληκτική φάση για τους Γερμανούς και 12-2 με alley oop κάρφωμα του Κένεντι. by Λουκάς Χατζής
21:06
5/7 για τους Γερμανούς, 1/5 για την ΑΕΚ τα εντός πεδιάς σε αυτά τα πρώτα 4 λεπτά αγώνα. by Λουκάς Χατζής
21:08
Πανέμορφη πάσα του Γκρέι για το καλάθι του Νετζήπογλου και το 12-4. by Λουκάς Χατζής
21:08
Αστοχούν σε τρίποντο οι γηπεδούχοι τώρα. by Λουκάς Χατζής
21:09
12-6 με εντυπωσιακή ατομική ενέργεια του Γκρέι που εκμεταλλεύτηκε το κορμί του και νίκησε τον αντίπαλό του στη ρακέτα. by Λουκάς Χατζής
21:13
Καλή άμυνα από τον Γκρέι που παίρνει την μπάλα από τον αντίπαλό του. by Λουκάς Χατζής
21:14
22-14 από το τρίποντο του Χαμπ που φτάνει τους 8 πόντους, έπειτα από την καλή και γρήγορη κυκλοφορία της μπάλας! by Λουκάς Χατζής
21:14
1:50' για το τέλος της περιόδου. by Λουκάς Χατζής
21:14
22-17 με δεύτερο σερί τρίποντο για την ΑΕΚ, αυτή τη φορά από τον Μπράις! by Λουκάς Χατζής
21:17
Λάθος πάσα του Μπράις και η Βόννη καρφώνει στην αντεπίθεση για το 26-17 στο πρώτο δεκάλεπτο. by Λουκάς Χατζής
21:24
Καλή άμυνα ο Κουζμίνσκας πάνω στον Πάπε, με τον Λιθουανό να κερδίζει το επιθετικό φάουλ. Ήταν το 3ο φάουλ του Πάπε. by Λουκάς Χατζής
21:25
32-24 από τον Αλίν. Στο 7-0 το σερί της ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
21:25
Νέο επιθετικό για τη Βόννη. by Λουκάς Χατζής
21:26
32-26 με πολύ όμορφο καλάθι του Κουζμίνσκας στη ρακέτα, όντας κιόλας με πλάτη! by Λουκάς Χατζής
21:31
Λάθος από τον Κουζέλογλου, με τον Μπράις να κλέβει στην εξέλιξη της φάσης και να κερδίζει το φάουλ και το δικαίωμα για βολές. by Λουκάς Χατζής
21:32
36-27 με 1/2 βολές. by Λουκάς Χατζής
21:33
36-29, μειώνει με δίποντο του Γκρέι η ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
21:34
38-29 από τον Χιουμ και ενώ η Βόννη είχε επαναφορά απ' έξω με μόλις 6 δευτερόλεπτα στη διάθεσή της. by Λουκάς Χατζής
21:36
39-31 με ωραίο φέιντ αγουέι σουτ του Γκρέι που φτάνει τους 6 πόντους. by Λουκάς Χατζής
21:36
Τρομερή άμυνα του Φλιώνη που κλέβει την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
21:36
Πασάρει στον Μπράις, ο οποίος με δύσκολο λέι απ μειώνει σε 39-33! by Λουκάς Χατζής
21:36
Τάιμ άουτ για τη Βόννη, 1:07' πριν το ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:37
21:38
39-35 μετά από το πολύ δύσκολο καλάθι του Χέιλ που κερδίζει και το φάουλ! by Λουκάς Χατζής
21:38
39-36 με τη συμπληρωματική βολή. by Λουκάς Χατζής
21:39
Κλέβει η ΑΕΚ! Εξαιρετική η άμυνά της. by Λουκάς Χατζής
21:39
Χάνει τον έλεγχο της μπάλας ο Χέιλ. Η μπάλα στη Βόννη για τα τελευταία 7,9'' του ημιχρόνου. Τάιμ άουτ από τους Γερμανούς. by Λουκάς Χατζής
21:41
Φάουλ από την ΑΕΚ, το 3ο ομαδικό. by Λουκάς Χατζής
21:42
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Χάρη στην εξαιρετική της άμυνα στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ΑΕΚ επέστρεψε από το -15 και πλέον πηγαίνει στα αποδυτήρια με μια διαχειρίσιμη διαφορά. by Λουκάς Χατζής
21:43
Χαμπ, Μπράις και Γκρέι οι πρώτοι σκόρερ για την «Ένωση», με τους δύο πρώτους να έχουν 8 πόντους και τον Αμερικανό σέντερ να μετράει 6. by Λουκάς Χατζής
21:49
21:55
Όλα έτοιμα να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:56
Με οδηγό την εικόνα της δεύτερης περιόδου, η ΑΕΚ μπορεί να φύγει με το διπλό απόψε! by Λουκάς Χατζής
21:59
Φθηνό λάθος από την ΑΕΚ και εύκολο λέι απ για τη Βόννη και το 44-38... by Λουκάς Χατζής
21:59
Νέο λάθος για την ΑΕΚ. Το τρίτο στα πρώτα 2:10' της περιόδου. by Λουκάς Χατζής
22:00
44-41 με τρίποντο του Χέιλ που φτάνει τους 6 πόντους! Χρειάζεται τον καλό Χέιλ η ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
22:00
46-41. by Λουκάς Χατζής
22:01
Οι διαιτητές δεν έδωσαν φάουλ στον Χέιλ, με την μπάλα να φεύγει εκτός από τα χέρια του. Επομένως άλλο ένα λάθος για την ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
22:04
51-45 με απίθανο ακροβατικό και γκολ-φάουλ από τον Χάντερ Χέιλ! by Λουκάς Χατζής
22:05
51-46 με τη συμπληρωματική βολή. by Λουκάς Χατζής
22:05
Καλή άμυνα από τον Χέιλ και κατοχή για την ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
22:06
Λάθος του Γκρέι... Αυτό ήταν το 14ο για την ΑΕΚ και 6ο στην περίοδο. by Λουκάς Χατζής
22:07
53-46. by Λουκάς Χατζής
22:07
Δεν μπορεί να σκοράρει ο Χαμπ. by Λουκάς Χατζής
22:08
53-49 με τρίποντο Χαμπ, με τον γκαρντ της Ένωσης να φτάνει τους 11 πόντους. by Λουκάς Χατζής
22:08
Τάιμ άουτ από τη Βόννη, 3 λεπτά πριν το τέλος της περιόδου. by Λουκάς Χατζής
22:10
53-51 με τον Χέιλ να φτάνει τους 11 πόντους και να είναι το πρόσωπο της 3ης περιόδου για την ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
22:13
55-56 με το κλέψιμο και το καλάθι του Γκρέιν για το πρώτο «κιτρινόμαυρο» προσπέρασμα! by Λουκάς Χατζής
22:19
62-59 με τρίποντο του ΜακΓκί, ο οποίος κερδίζει και το δικαίωμα για μια βολή. 4ο φάουλ του Φλιώνη. by Λουκάς Χατζής
22:26
Κλέβει η Βόννη που κερδίζει και φάουλ και δικαίωμα για βολές από τον Κουζμίνσκας. by Λουκάς Χατζής
22:26
22:26
68-61 από τις βολές του Μπάχρε. by Λουκάς Χατζής
22:27
71-61 από το τρίποντο του ΜακΓκί. by Λουκάς Χατζής
22:28
Τάιμ άουτ από τον Σάκοτα που βλέπει την ΑΕΚ να έχει κολλήσει επιθετικά, με την άμυνά της να αρχίζει να εξασθενεί και να δέχεται εύκολα πόντους. by Λουκάς Χατζής
22:29
Βολές για την ΑΕΚ με τον Κουζμίνσκας. Ευκαιρία να βρει σκορ μετά από 3 λεπτά. by Λουκάς Χατζής
22:30
71-63 με 2/2 βολές του Λιθουανού. by Λουκάς Χατζής
22:30
74-63 από το τρίποντο του ΜακΓκί. by Λουκάς Χατζής
22:31
74-66, τεράστια «ανάσα» για την ΑΕΚ από το τρίποντο του Κουζμίνσκας! by Λουκάς Χατζής
22:37
82-68 με νέο τρίποντο του ΜακΓκί σε αυτή τη περίοδο. Στους 23 πόντους ο άσος της Βόννης. by Λουκάς Χατζής