Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για την πρεμιέρα της Stoiximan GBL.

15:52
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι. Καλώς ήρθατε σε ένα ακόμη live του sport-fm.gr. Παρέα θα παρακολουθήσουμε την ενδιαφέρουσα αναμέτρηση του Πανσερραϊκού με τον ΟΦΗ για την 7η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Γιώργος Ζαχαρίου
15:54
Η σέντρα είναι προγραμματισμένη για τις 16:00. Τηλεοπτική μετάδοση από το Novasports Prime, ενώ θα υπάρχει και ραδιοφωνική κάλυψη του bwinΣΠΟΡ FM σε περιγραφή, Κώστα Δελή. by Γιώργος Ζαχαρίου
15:57
Oυραγός ο γηπεδούχος Πανσερραϊκός με τέσσερις βαθμούς, όλο και ανεβαίνει ο ΟΦΗ που μετρά οκτώ βαθμούς. by Γιώργος Ζαχαρίου
15:57
15:58
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες, ενώ οι ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
15:58
Πανσερραϊκός (Χουάν Φεράντο): Γκουγκεσασβίλι-Δεληγιαννίδης, Μπέργκστρεμ, Ντάβιντσον, Χαντάκιας, Φαρές - Στάικος, Λιάσος, Τέρζιτς, Τόμας, Μπετανκόρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
15:58
Στον πάγκο: Κατσίκας, Κουτσογούλας, Πεταυράκης, Καρασαλίδης, Ντέλετιτς, Γκίγκιτς, Χατζηστραβός, Ουαγκέ, Ζελέν by Γιώργος Ζαχαρίου
15:58
ΟΦΗ (Τραϊανός Δέλλας): Xριστογεώργος - Μαρινάκης, Λαμπρόπουλος, Μπρεσάν, Χατζηθεοδωρίδης - Καραχάλιος, Μπαΐνοβιτς - Σενγκέλια, Μπάκιτς, Νους-Σαλσίδο by Γιώργος Ζαχαρίου
15:58
Στον πάγκο: Ναούμοφ, Ριέρα, Νέιρα, Φούντας, Γκονσάλες, Γιούνγκ, Σίλβα, Αποστολάκης, Αμπάντα. by Γιώργος Ζαχαρίου
15:59
15:59
Διαιτητής: Παπαδόπουλος Βοηθοί: Διαμαντής, Σπυρόπουλος 4ος: Κατοίκος VAR: Τσακαλίδης, Τσιμεντερίδης by Γιώργος Ζαχαρίου
16:01
Όλα έτοιμα για τη σέντρα στην οποία θα είναι οι φιλοξενούμενοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:01
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:02
Πρώτες πάσες στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:03
2' Eυκαιρία για τον ΟΦΗ με τ Καραχάλιο να ανεβαίνει και να σουτάρει με δύναμη, ο Γκουγκεσασβίλι εντυπωσιακά σε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:04
3' Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό τώρα. Γρήγορη αντεπίθεση μετά το κόρνερ του ΟΦΗ με τον Τομάς να κουβαλά την μπάλα και να κάνει ένα σουτ... καρμπόν με του Καραχάλιου. Αυτή τη φορά η μπάλα εφυγε λίγο άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:06
Ωραίος ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά του ματς με ένα σουτ εκατέρωθεν και αρκετή ενέργεια από τις δυο ομάδες. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:08
8' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:09
ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ με τον Μπρεσάν! 0-1 με τον έμπειρο στόπερ να σηκώνεται υψηλότερα από όλους από κόρνερ του Νους! Το 0-1 για τους Κρητικούς πριν το δεκάλεπτο! by Γιώργος Ζαχαρίου
16:10
9' Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό, από το σουτ του Στάικου που κόντραρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:11
10' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό με τον Φαρές να εξαπολύει ένα πολύ δυνατό σουτ, ο Χριστογεώργος εντυπωσιακά επενέβη, by Γιώργος Ζαχαρίου
16:12
12' Φάουλ για τους γηπεδούχους στα δεξιά τις περιοχής. Ζητά άμεση απάντηση η ομάδα του Φεράντο. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:15
13' Απειλεί ξανά ο Πανσερραϊκός με τον Τομάς να εκτελεί στο τείχος, να παίρνει το ριμπάουντ και να γεμίζει έξυπνα, αλλά ο Χριστογεώργος βγήκε έγκαιρα και μπλόκαρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:17
17' Μεγάλη στιγμή για τον ΟΦΗ! Ο Νους έκλεψε από τα δεξιά την μπάλα έκανε τη σέντρα εγκαίρως στον Σαλσίδο, αυτός την... αεροπλανική προβολή, όμως ο Γκουγκεσασβίλι, απέκρουσε. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:21
Τώρα ο ΟΦΗ δείχνει να ελέγχει κάπως τη ροή του ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:27
26' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ ! Ο Νους σκοράρει για μια ακόμη φορά στο πρωτάθλημα! Υπέροχη ενέργεια του Σαλσίδο που γύρισε αμέσως, τρομερή κίνηση και πλασέ του Αργεντινού στην κίνηση για το 0-2! by Γιώργος Ζαχαρίου
16:28
Εκμεταλλεύονται οι Κρητικοί τις ευκαιρίες τους και παίρνουν σαφέστατο προβάδισμα. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:29
28' ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός μειώνει σε 2-1 με τον Μπετανκόρ! Ο Φαρές τη σέντρα που φτάνει στον Δεληγιαννίδη, το γύρισμα του Έλληνα δεξιού μπακ και ο Μπετανκόρ με προβολή σκοράρει. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:30
Ελέγχεται η φάση για οφσάιντ. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:30
Μετράει! Γκολ κανονικό και έχουμε ματσάρα στις Σέρρες! by Γιώργος Ζαχαρίου
16:33
Εντυπωσιακό ματς, ίσως στα καλύτερα από την αρχή του πρωταθλήματος. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:39
39' Τεράστια στιγμή για ισοφάριση ο Πανσερραϊκός! Ο Τομάς βρίσκει με υπέροχο γέμισμα τον Μπετανκόρ στην περιοχή, ο Ισπανός κατέβασε, αλλά το σουτ του έφυγε πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:44
Πάγωσε λίγο ο ρυθμός του ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:46
45' ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός! 2-2 με τον Φαρές να ισοφαρίζει έπειτα από τραγικό λάθος του Χριστογεώργου! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:03
46' Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό, με τον Ντέλετις αντί του Τέρζιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:04
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος με τον Πανσερραϊκό στη σέντρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:10
51' Tελική για τον ΟΦΗ με το σουτ του Μπάκιτς να είναι... τζούφιο και να φεύγει άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:12
54' Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό με τον Ντέλετιτς να κάνει ένα δυνατό σουτ και τον Χριστογεώργο να απομακρύνει. Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:14
56' Απειλεί ο ΟΦΗ με μεγάλη ευκαιρία! Ο Νους τη σέντρα από τα αριστερά, με τον Γκουγκεσασβίλι να κάνει κακή έξοδο, η μπάλα στρώθηκε στον Σενγκέλια που αστόχησε προ κενής εστίας. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:17
58' Κίτρινη κάρτα στον Χαντάκια για φάουλ αντικανονικά στον Μπάκιτς. Στατική φάση για τον ΟΦΗ που γεμίζει την αντίπαλη περιοχή. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:18
59' Ευκαιρία μεγάλη για τον ΟΦΗ! Καταπληκτική ατομική ενέργεια και σέντρα ακριβείας του Νους, ο Σαλσίδο στην περιοχή κατέβασε την μπάλα, γύρισε και σούταρε, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:20
61' Κόρνερ για τον ΟΦΗ που πιέζει. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:23
64' Aλλαγές για τον Πανσερραϊκό, με Zελέν και Γουαγκέ να περνούν στο ματς αντί των Λιάσου και Χαντάκια. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:25
66' ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ με τον Νους! Ο Αργεντινός από το γύρισμα του Σενγκέλια, έπιασε ένα απίθανο σκαστό σουτ, η μπάλα πήρε παράξενη τροχιά με τον Γκουγκεσασβίλι και το οριζόντιο να του στερούν το γκολ! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:29
Ζητούν χέρι του Λαμπρόπουλου στην περιοχή οι γηπεδούχοι! Ο Μπετανκόρ διαμαρτύρεται έντονα και αντικρύζει την κίτρινη κάρτα από τον Παπαδόπουλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:31
72' Τρομερή χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Νους παίρνει κάθετα την μπάλα από τον Σαλσίδο, βγαίνει στο τετ-α-τετ με τον Γκουγκεσασβίλι που αποκρούει! Στο έδαφος ο Γεωργιανός πορτιέρε, που δείχνει να έχει χτυπήσει στο κεφάλι! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:32
73' Αλλαγές για τον ΟΦΗ. Αποστολάκης και Φούντας στο ματς αντί Καραχάλιου και Μπάκιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:33
75' Κίτρινη κάρτα στον Αποστολάκη που έκανε σκληρό μαρκάρισμα νωρίτερα στον Στάικο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:35
Έχει πάρει μέτρα ο Πανσερραϊκός. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:39
Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ο ΟΦΗ ανώτερος στο δεύτερο μέρος με τέσσερις κλασσικές ευκαιρίες, αλλά χωρίς την ευστοχία του πρώτου μέρους. Πάντα στο 2-2. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:39
81' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Καρασαλίδης στο ματς, αντί του Μπέργκστρεμ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:41
83' Τελική για τον Πανσερραϊκό, με τον Μπετανκόρ να παίρνει την μπάλα στην περιοχή από την πάσα του Τομάς, αλλά το πλασέ του ήταν αδύναμο και κατέληξε εύκολα στην αγκαλιά του Χριστογεώργου. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:45
86' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:45
87' Γιουνγκ αντί Σαλσίδο για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:46
Πέναλτι για τον ΟΦΗ που κερδίζει ο Νους σε ανατροπή του Γουαγκέ! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:47
Το καταλογίζει κανονικά ο Παπαδόπουλος και ο ΟΦΗ κερδίζει πέναλτι με τον Φούντα να εκτελεί. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:48
ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! Ο Φούντας νικά με εξαιρετική εκτέλεση τον Γκουγκεσασβίλι και βάζει ξανά μπροστά τον ΟΦΗ! (2-3) by Γιώργος Ζαχαρίου
17:49
90' Αλλαγή με τον Χατζηστραβό αντί του Δεληγιαννίδη για τον Πανσερραϊκό! Και για τον ΟΦΗ ο Σενγκέλια περνά εκτός, με τον Σίλβα στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:50
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:52
Αναζητά ισοφάριση ο Πανσερραϊκός. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:53
90'+3' Τεράστια στιγμή για τους γηπεδούχους με τον Φαρές να κάνει κεφαλιά σκαστή στο δεύτερο δοκάρι, ο Χριστογεώργος ξεγελάστηκε από την πορεία της μπάλας που πέρασε από πάνω του, όμως ο Αποστολάκης έδιωξε σε κόρνερ με το κεφάλι πάνω στη γραμμή. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:56
Τέλος στο ματς! Ο ΟΦΗ παίρνει μεγάλη νίκη στις Σέρρες με σκορ 3-2! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:58
Σημαντική νίκη για τους Κρητικούς που επιστρέφουν στα θετικά αποτελέσματα μετά την ήττα-σοκ από τον Παναιτωλικό. by Γιώργος Ζαχαρίου