Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την έβδομη αγωνιστική της Stoiximan Super League.

20:13
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ για την 7η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by www.sport-fm.gr
20:17
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 20:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά θα υπάρχει ενημέρωση ασφαλώς από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Ηλία Κουκοβίνου. by www.sport-fm.gr
20:17
Το τελευταίο διάστημα, οι Θεσσαλονικείς βρίσκονται σε μια «μίνι» κρίση, καθώς προέρχονται από τρεις σερί ήττες σε πρωτάθλημα και Europa League. Η αρχή έγινε με τη Γαλατάσαραϊ (3-1), για να ακολουθήσουν οι δύο απανωτές εντός έδρας ήττες από τον Άρη και τη Στεάουα Βουκουρεστίου με σκορ 0-1. Στα δύο τελευταία ματς, ο «δικέφαλος του βορρά» αν και ήταν καλύτερος, δεν μπόρεσε να το εξαργυρώσει σε βαθμούς, πληρώνοντας ουσιαστικά την αστοχία του και την έλλειψη καθαρού μυαλού. by www.sport-fm.gr
20:18
Ο Λεβαδειακός μαζί με την Athens Kallithea, είναι οι μοναδικές ομάδες χωρίς τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα. Οι Βοιωτοί βρίσκονται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με μόλις 4 βαθμούς, προερχόμενοι από τρεις σερί ισοπαλίες με Πανσερραϊκό (2-2 εκτός), ΟΦΗ (1-1 εντός) και Asteras AKTOR (1-1 εκτός). by www.sport-fm.gr
20:19
20:19
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι - Ότο, Λόβρεν, Κόλεϊ, Γκόμεθ - Μπακαγιόκο, Σβαμπ - Ζίβκοβιτς, Μουργκ, Σορετίρε - Τισουντάλι by www.sport-fm.gr
20:19
Λεβαδειακός (Νίκος Παπαδόπουλος): Γκαραβέλης, Τσάπρας, Παπαδόπουλος, Λιάγκας, Μορέιρα, Μεχία, Τσοκάι, Πεντρόσο, Μπάλτσι, Ζίνι, Ρόμο by www.sport-fm.gr
20:19
Στον πάγκο του δικεφάλου του Βορρά: Παβλένκα, Βιεϊρίνια, Κετζιόρα, Καμαρά, Οζντόεφ, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Ντεσπόντοφ, Τσάλοφ by www.sport-fm.gr
20:19
Στον πάγκο των Βοιωτών: Άνακερ, Κωστή, Βέρρης, Κάσσος, Όζμπολτ, Συμελίδης, Πλέγας, Κάτρης, Γιαννιώτας by www.sport-fm.gr
20:20
Διαιτητής: Χρήστος Βεργέτης Βοηθοί: Βασίλης Νικολακάκης, Τρύφων Πετρόπουλος 4ος Βοηθός: Μιχαήλ Ματσούκας VAR: Ευαγγέλου, AVAR: Κωνσταντίνου by www.sport-fm.gr
20:21
20:27
20:27
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-ΠΑΟΚ 19 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ 6 ΝΙΚΕΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 6 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 7 ΝΙΚΕΣ ΠΑΟΚ ΓΚΟΛ: 24-26 by www.sport-fm.gr
20:32
20:32
Οι γηπεδούχοι θα παραταχθούν με τις γνωστές απουσίες, καθώς, ο Νίκος Παπαδόπουλος δεν θα έχει στη διάθεσή του τους Γκροφ, Εραμούσπε και Βήχο που απουσιάζουν εδώ και καιρό. by www.sport-fm.gr
20:33
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι θα στερηθούν τις υπηρεσίες των Μπάμπα (τιμωρημένος), Τόμας και Τσιφτσή, όπως και των Σάστρε και Μιχαηλίδη. by www.sport-fm.gr
20:34
20:35
20:35

Σέντρα στο ματς!

20:37
3' Επίθεση διαρκείας στην περιοχή του Λεβαδειακού από τον ΠΑΟΚ, κέρδος ένα πλάγιο για τους φιλοξενούμενους. by www.sport-fm.gr
20:38
20:38
20:42
Προσπαθεί να φτιάξει παιχνίδι ο ΠΑΟΚ, έχει την κυκλοφορία της μπάλας. Απουσιάζει η καλή φάση έως τώρα. by www.sport-fm.gr
20:44
20:45
10' Επικίνδυνη επίσκεψη του Λεβαδειακού στην περιοχή του ΠΑΟΚ, κέρδος ένα κόρνερ. by www.sport-fm.gr
20:48
20:48
20:49
20:52
17' Επικίνδυνη επίθεση του ΠΑΟΚ, αλλά ο Μουργκ το παράκανε, δεν πάσαρε σε πρώτο χρόνο και ο Λεβαδειακός οργανώθηκε στην άμυνά του. by www.sport-fm.gr
20:55
20:59
Επικίνδυνη επίσκεψη του ΠΑΟΚ στην περιοχή του Λεβαδειακού, με τον Τισουντάλι να κάνει το γύρισμα και την άμυνα των γηπεδούχων να διώχνει όπως-όπως. by www.sport-fm.gr
21:04
29' Αντεπίθεση με καλές προϋποθέσεις από τον Λεβαδειακό, με την μπαλιά για τον Πεντρόσο να κόβει ο Ότο με φάουλ. Αντίκρισε και την κίτρινη για το τάκλιν του. by www.sport-fm.gr
21:05
21:06
21:07
21:10
35' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα του Μουργκ από τα αριστερά, ο Τισουντάλι έκανε τζούφια κεφαλιά μπροστά από την αντίπαλη εστία και αστόχησε. by www.sport-fm.gr
21:12
21:14
21:15
40' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Μπακαγιόκο έπαιξε με τη φωτιά στα όρια της περιοχής, ο Ζίνι του έκλεψε την μπάλα, άδεια με προσποίηση τον Κόλεϊ, αλλά το σουτ που έκανε από πλεονεκτική θέση ήταν κακό, με αποτέλεσμα να αστοχήσει. by www.sport-fm.gr
21:16
21:20

Ημίχρονο στο ματς: Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ 0-0!

Δυσκολεύεται να φτιάξει φάσεις η ομάδα του Λουτσέσκου, παρά την κατοχή της μπάλας. Την καλύτερη ευκαιρία την έχουν οι γηπεδούχοι στο 40', με τον Ζίνι να αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Η καλύτερη φάση των φιλοξενούμενων καταγράφεται στο 35' με την άστοχη κεφαλιά του Τισουντάλι από εξαιρετική θέση. by www.sport-fm.gr
21:24
21:35
21:36
21:36

Έναρξη στο β' μέρος!

21:39
48' Εκτός περιοχής σουτ του Τσοκάι, η μπάλα πάνω από την εστία του Κοτάρσκι. by www.sport-fm.gr
21:41
Βγάζει μεγαλύτερη ένταση στο παιχνίδι του ο ΠΑΟΚ στο ξεκίνημα του β' μέρους, σε σχέση με την παρουσία του στο πρώτο ημίχρονο. by www.sport-fm.gr
21:42
51' Απειλεί ο ΠΑΟΚ! Ο Βιεϊρίνια έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Τσάπρας έδιωξε σε κόρνερ, με τον γκολκίπερ Γκαραβέλη να είναι εξουδετερωμένος. by www.sport-fm.gr
21:44
21:52
59' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Προσπάθεια του Τισουντάλι, με τον Γκαραβέλη να μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
21:53
60' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ: Καμαρά και Τάισον και αντί Μπακαγιόκο και Σορετίρε! by www.sport-fm.gr
21:55
61' Απειλεί και πάλι ο ΠΑΟΚ! Ο Τισουντάλι κλέβει από τον Τσοκάι, αλλά ο Γκόμεθ δεν μπορεί να νικήσει τον Γκαραβέλη. by www.sport-fm.gr
21:56
64' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Λεβαδειακού, την οποία κόβει ο Λόβρεν με φάουλ σχεδόν πάνω στη σέντρα και αντικρίζει την κίτρινη κάρτα. by www.sport-fm.gr
21:57
21:58
Φωνές από τον Λεβαδειακό για πέναλτι στον Γιαννιώτα, σε μονομαχία με τον Γκόμεθ. Υπάρχει στιγμιάιο κράτημα by www.sport-fm.gr
21:58
21:59
21:59
22:00
22:01
70' Χαμένο πέναλτι για τον Λεβαδειακό! Ο Μπάλτσι εκτέλεσε και έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Κοτάρσκι, που έπεσε καλά. Παραμένει το 0-0! by www.sport-fm.gr
22:04
72' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Γιαννιώτας έφυγε στην κόντρα και έπιασε δυνατό σουτ από τα δεξιά, με την μπάλα να φεύγει λίγο δίπλα από την εστία του Κοτάρσκι. by www.sport-fm.gr
22:04
72' Ντεπόντοφ και Κωνσταντέλιας αντί Ζίβκοβιτς και Μουργκ για τον ΠΑΟΚ. Παράλληλα δέχεται κίτρινη ο Γιαννιώτας by www.sport-fm.gr
22:11
Ο ΠΑΟΚ ανεβαίνει όλο και πιο πολύ στο γήπεδο, αλλά αυτός που γίνεται επικίνδυνος είναι ο Λεβαδειακός, που προσπαθεί να "χτυπήσει" στην κόντρα. by www.sport-fm.gr
22:16
22:17

86' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-1!

Σέντρα του Βιεϊρίνια, με τον Καμαρά να κάνει ωραίο άλμα και με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γκαραβέλη. by www.sport-fm.gr
22:18
22:19
22:19
Έξαλλος ο Κυριάκος Παπαδόπουλος. Αρχικά με τον Κόλεϊ και στη συνέχεια με τον Βιεϊρίνια. by www.sport-fm.gr
22:19
22:20
22:22
90' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κωνσταντέλιας βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά ο Λιάγκας τον σταμάτησε με προβολή. by www.sport-fm.gr
22:22
22:22
22:23
90'+2' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Για χέρι του Λιάγκα στη φάση με τον Κωνσταντέλια. by www.sport-fm.gr
22:23
90'+2' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-2! Ο Σβαμπ εκτέλεσε το πέναλτι και νίκησε τον Γκαραβέλη. by www.sport-fm.gr
22:27
22:27
Τέλος στο ματς: Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ 0-2! Τα γκολ από Καμαρά (86') και Σβαμπ (90'+2' πεν.) χάρισαν τη νίκη στους φιλοξενούμενους που πάνε στη διακοπή ως μόνοι πρώτοι. Αυτά από εμάς, καλό σας βράδυ. by www.sport-fm.gr