Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη των αποψινών αναμετρήσεων για τη 2η αγωνιστική της League Phases του Champions League! by Δημήτρης Παπαδήμας
Τα παιχνίδια που είναι προγραμματισμένα να ξεκινήσουν στις 22:00: Άστον Βίλα-Μπάγερν Μονάχου Μπενφίκα-Ατλέτικο Μαδρίτης Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Μονακό Λιλ-Ρεάλ Μαδρίτης Λίβερπουλ-Μπολόνια Λειψία-Γιουβέντους Στουρμ Γκρατς-Κλαμπ Μπριζ by Δημήτρης Παπαδήμας
Μετά το κλασικό τελετουργικό με την ανάκρουση του ύμνου της διοργάνωσης, όλα έτοιμα για την έναρξη! by Δημήτρης Παπαδήμας
Βασικός ο Χρήστος Τζόλης για την Μπριζ, στην εκτός έδρας αναμέτρησής της με τη Στουρμ Γκρατς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:01
Ξεκίνησαν τα επτά παιχνίδια με τα οποία ολοκληρώνεται η 2η αγωνιστική του φετινού Champions League! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:02
2' Η Λίβερπουλ έχασε τεράστια ευκαιρία να προηγηθεί στο «Άνφιλντ» κόντρα στην Μπολόνια, με τον Νούνιες. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
4' Δοκάρι για τη Λειψία κόντρα στη Γιουβέντους, παραλίγο αυτογκόλ για τους «μπιανκονέρι». by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
5' Δυσκολεύεται στα πρώτα λεπτά της εκτός έδρας αναμέτρησής της με τη Λιλ η Ρεάλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
4' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ κόντρα στη Μονακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
Σοβαρός τραυματισμός για τον Μπρέμερ της Γιουβέντους, στην αναμέτρηση της ιταλικής ομάδας με τη Λειψία. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
6' Πρώτη ευκαιρία της Ρεάλ κόντρα στη Λιλ, με τον Βινίσιους. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:09
7' Τεράστια ευκαιρία για την Μπενφίκα κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης, με τον Όμπλακ να αποκρούει εντυπωσιακά μια καρφωτή κεφαλιά του Παυλίδη! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
11' ΓΚΟΛ για τη Λίβερπουλ! Υπέροχη κυκλοφορία της μπάλας στην επίθεση των «κόκκινων», ο Σαλάχ έδωσε την καταπληκτική ασίστ και ο ΜακΆλιστερ άνοιξε το σκορ κόντρα στη Μπολόνια. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:12
Και ο Νίκο Γκονσάλες πρόβλημα τραυματισμού για τη Γιουβέντους, δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Μότα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:12
Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα σε Μπέρμιγχαμ και Λειψία: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
13' Η Ντιναμό συνεχίζει να πιέζει τη Μονακό, ο Πέτκοβιτς παραλίγο να σκοράρει με απίθανο ανάποδο ψαλίδι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
13' ΓΚΟΛ για την Μπενφίκα! Ο Ακτούρκογλου σκοράρει ξανά (όπως και στην πρεμιέρα), κάνοντας το 1-0 για την ομάδα της Λισαβόνας κόντρα στην Ατλέτικο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:16
13' Απίθανη χαμένη ευκαιρία για τη Μονακό κόντρα στην Ντιναμό Ζάγκρεμπ, με τον Μιναμίνο, ο Νέβιστιτς βγήκε νικητής στο τετ-α-τετ τους. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:18
Συμπληρώθηκε το πρώτο τέταρτο, γκολ έχουμε δει στο Λίβερπουλ-Μπολόνια και στο Μπενφίκα-Ατλέτικο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:19
19' Συνεχίζει να κυριαρχεί κόντρα στη Μπολόνια η Λίβερπουλ, στο δοκάρι μια προσπάθεια του Σομποσλάι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
22' ΓΚΟΛ για την Άστον Βίλα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
24' ΓΚΟΛ για την Μπριζ με σκόρερ τον Τζόλη! Πανέμορφο γκολ από τον Έλληνα επιθετικό, σίγουρα θα είναι υποψήφιο για το καλύτερο της αγωνιστικής στο Champions League! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:25
Ακυρώθηκε μετά από εισήγηση των VAR το γκολ της Άστον Βίλα κόντρα στην Μπάγερν! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:25
Οι ευκαιρίες της Μπενφίκα με τον Παυλίδη: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:27
26' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λιλ κόντρα στη Ρεάλ, ο Λούνιν απέκρουσε πολύ δύσκολα την προσπάθεια του Ντέιβιντ! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
Το γκολ για το προβάδισμα της Λίβερπουλ κόντρα στην Μπολόνια: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:30
Οι δύο αναγκαστικές αλλαγές της Γιουβέντους πριν τη συμπλήρωση 10 λεπτών αγώνα: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:30
31' ΓΚΟΛ για τη Λειψία! Μετά από γρήγορη αντεπίθεση, ο Οπεντά έβγαλε υπέροχη μπαλιά στον Σέσκο, ο οποίος κόλλησε την μπάλα στο πόδι του πριν κάνει το 1-0 κόντρα στη Γιουβέντους! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:32
32' Δοκάρι για την Μπολόνια κόντρα στη Λίβερπουλ, «άγγιξαν» την ισοφάριση στο «Άνφιλντ» οι Ιταλοί. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:32
Το πανέμορφο γκολ του Τζόλη στην αναμέτρηση της Μπριζ με την Στουρμ Γκρατς: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
Κοντά στο 35' όλα τα παιχνίδια: Άστον Βίλα-Μπάγερν Μονάχου 0-0 Μπενφίκα-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-0 Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Μονακό 0-0 Λιλ-Ρεάλ Μαδρίτης 0-0 Λίβερπουλ-Μπολόνια 1-0 Λειψία-Γιουβέντους 1-0 Στουρμ Γκρατς-Κλαμπ Μπριζ 0-1 by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
Το γκολ του Ακτούρκογλου για το 1-0 της Μπενφίκα κόντρα στην Ατλέτικο: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:35
Το ακυρωθέν γκολ της Άστον Βίλα κόντρα στην Μπάγερν: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:39
38' Δοκάρι για την Ατλέτικο, παραλίγο να ισοφαρίσει την Μπενφίκα στην πρώτη πραγματική ευκαιρία που δημιούργησε απόψε. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
39' Εντυπωσιακή επέμβαση του Μαρτίνες σε τρομερό σουτ του Ολίσε, στην αναμέτρηση της Άστον Βίλα με την Μπάγερν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:43
40' Πολύ βαρύς λόγω της έντονης και συνεχόμενης βροχής ο αγωνιστικός χώρος στο Ζάγκρεμπ, παραμένει το 0-0 στο Ντιναμό-Μονακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:45
Το γκολ του Σέσκο για το 1-0 της Λειψίας κόντρα στη Γιουβέντους: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:46
Ο διαιτητής του Λιλ-Ρεάλ Μαδρίτης πάει να δει ριπλέι για πέναλτι υπέρ των Γάλλων. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:47
Πέναλτι για τη Λιλ, για χέρι του Καμαβινγκά! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
45'+2' ΓΚΟΛ για τη Λιλ! Ο Ντέιβιντ νίκησε τον Λούνιν από τα 11 βήματα με τρομερή εκτέλεση, δίνοντας το προβάδισμα στους Γάλλους κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:50
Το δοκάρι της Ατλέτικο κόντρα στην Μπενφίκα: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:50
45'+3' Δοκάρι για την Μπενφίκα, με τον Παυλίδη να μην μπορεί να κάνει το 2-0 από πλάγια θέση! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:50
45'+3' ΓΚΟΛ για τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ! Σε μια φάση που ξεκίνησε από κόρνερ της Μονακό, ο Σούσιτς ξεφορτώθηκε αμυντικό με τέλεια προσποίηση και στη συνέχεια «έσκαψε» ιδανικά την μπάλα για το 1-0 κόντρα στη Μονακό! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:52
Ο Λούνιν αρνήθηκε το γκολ στον Ντέιβιντ: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:52
Λήξη πρώτου ημιχρόνου σε όλα τα παιχνίδια: Άστον Βίλα-Μπάγερν Μονάχου 0-0 Μπενφίκα-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-0 Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Μονακό 1-0 Λιλ-Ρεάλ Μαδρίτης 1-0 Λίβερπουλ-Μπολόνια 1-0 Λειψία-Γιουβέντους 1-0 Στουρμ Γκρατς-Κλαμπ Μπριζ 0-1 by Δημήτρης Παπαδήμας
22:53
Θυμηθείτε τα highlights των αγώνων ολοκληρώθηκαν νωρίτερα: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:01
Το δοκάρι του Παυλίδη: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στα επτά παιχνίδια με τα οποία ολοκληρώνεται η 2η αγωνιστική του Champions League! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:06
Τριπλή αλλαγή ημιχρόνου από τον Ντιέγκο Σιμεόνε, προφανώς απογοητευμένος από την απόδοση της Ατλέτικο στην εκτός έδρας αναμέτρησή της με την Μπενφίκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:08
Το πέναλτι-γκολ του Ντέιβιντ για το Λιλ-Ρεάλ Μαδρίτης 1-0: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:09
Μόνο στο Άστον Βίλα-Μπάγερν Μονάχου δεν έχουμε δει ακόμα γκολ! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:10
Με καθυστέρηση η έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Μονακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:11
50' Εξετάζεται φάση για πιθανό πέναλτι του Γκάλαχερ στον Παυλίδη, στη Λισαβόνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:12
51' Πέναλτι για την Μπενφίκα, το κέρδισε ο Παυλίδης! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:12
49' Δοκάρι για τη Γιουβέντους, με τον Κουπμάινερς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:13
50' ΓΚΟΛ για τη Γιουβέντους! Ισοφάρισε σε 1-1 τη Λειψία ο Βλάχοβιτς! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:14
53' ΓΚΟΛ για την Μπενφίκα! Ο Ντι Μαρία νίκησε τον Όμπλακ από τα 11 βήματα, κάνοντας το 2-0 κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:15
55' Ο Ζεγκρόβα της Λιλ έχασε ευκαιρία για να κάνει το 2-0 κόντρα στη Ρεάλ! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:15
Το γκολ της Ντιναμό Ζάγκρεμπ με τον Σούσιτς: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:17
54' Δοκάρι για τη Λειψία, λίγο έλειψε να πάρει εκ νέου το προβάδισμα κόντρα στη Γιουβέντους, με πλασέ του Οπεντά. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:18
58' Ο Αντσελότι πέρασε στο παιχνίδι Εμπαπέ και Μόντριτς, ψάχνει ανατροπή κόντρα στη Λιλ η Ρεάλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:19
Πλησιάζουν προς το 60' τα παιχνίδια: Άστον Βίλα-Μπάγερν Μονάχου 0-0 Μπενφίκα-Ατλέτικο Μαδρίτης 2-0 Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Μονακό 1-0 Λιλ-Ρεάλ Μαδρίτης 1-0 Λίβερπουλ-Μπολόνια 1-0 Λειψία-Γιουβέντους 1-1 Στουρμ Γκρατς-Κλαμπ Μπριζ 0-1 by Δημήτρης Παπαδήμας
23:20
63' Η Λίβερπουλ πιέζει για δεύτερο γκολ κόντρα στην Μπολόνια, ο Σαλάχ αστόχησε για πολύ λίγο με φαλτσαριστό σουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:21
60' Βγήκε ως αλλαγή ο Παυλίδης για την Μπενφίκα. Καλή η εμφάνιση του Έλληνα επιθετικού. ήταν μέσα σε πολλές φάσεις, ενώ πήρε και το πέναλτι από το οποίο ήρθε το 2-0 για την ομάδα του. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:22
60' Κόκκινη κάρτα για τη Γιουβέντους, αποβλήθηκε ο τερματοφύλακάς της, Ντι Γκρεγκόριο, ο οποίος έκανε χέρι εκτός μεγάλης περιοχής. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:24
Ο Περίν μπήκε στο ματς για να υπερασπιστεί την εστία της Γιουβέντους, αντικατέστησε τον Γιλντίζ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:26
62' Εξετάζεται φάση για πιθανό πέναλτι υπέρ της Λειψίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:27
64' Πέναλτι για τη Λειψία, έκανε χέρι μετά από εκτέλεση φάουλ του Σίμονς ο Ντάγκλας Λουίς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:28
65' ΓΚΟΛ για τη Λειψία! Ο Σέσκο νίκησε τον Περίν, 2-1 μπροστά κόντρα στη Γιουβέντους των 10 παικτών η γερμανική ομάδα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:29
Το πέναλτι που πήρε ο Παυλίδης και εκτέλεσε εύστοχα ο Ντι Μαρία: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:30
66' ΓΚΟΛ για τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ! Τρομερή ατομική προσπάθεια και γκολ του Μπατούρινα, έκανε το 2-0 για τους Κροάτες κόντρα στη Μονακό! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:32
75' ΓΚΟΛ για τη Λίβερπουλ! Ο Σαλάχ σκόραρε ξανά, κάνοντας το 2-0 κόντρα στη Μπολόνια! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:32
70' ΓΚΟΛ για τη Γιουβέντους! Παρότι με παίκτη λιγότερο, ο Βλάχοβιτς ισοφάρισε σε 2-2 τη Λειψία με πανέμορφο γκολ του Βλάχοβιτς! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:33
Το πρώτο γκολ του Βλάχοβιτς: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:34
Η γκολάρα του Τζόλη από όλες τις λήψεις: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:34
Οδεύουμε προς την «τελική ευθεία» των αγώνων: Άστον Βίλα-Μπάγερν Μονάχου 0-0 Μπενφίκα-Ατλέτικο Μαδρίτης 2-0 Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Μονακό 2-0 Λιλ-Ρεάλ Μαδρίτης 1-0 Λίβερπουλ-Μπολόνια 2-0 Λειψία-Γιουβέντους 2-2 Στουρμ Γκρατς-Κλαμπ Μπριζ 0-1 by Δημήτρης Παπαδήμας
23:35
72' Διπλή χαμένη ευκαιρία για τη Λειψία, δεν μπόρεσε να πάρει για τρίτη φορά απόψε το προβάδισμα κόντρα στη Γιουβέντους. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:36
75' ΓΚΟΛ για την Μπενφίκα! Πάρτι για τους Πορτογάλους κόντρα στην Ατλέτικο στο «Ντα Λουζ», ο Μπα έκανε το 3-0 με καρφωτή κεφαλιά και μετά από εκτέλεση κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:37
78' Παραμένει η «λευκή» ισοπαλία στο Άστον Βίλα-Μπάγερν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:39
79' ΓΚΟΛ για την Άστον Βίλα! Λάθος έξοδος του Νόιερ, τον «κρέμασε» ο Ντουράν για το 1-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:40
75' ΓΚΟΛ για τη Μονακό! Ο Σαλισού ξαναέβαλε τους Μονεγάσκους στο ματς του Ζάγκρεμπ, μειώνοντας σε 2-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:42
82' Η Ρεάλ δεν έχει βρει απάντηση κόντρα στη Λιλ, παραμένει πίσω με 1-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:44
Η αποβολή του Ντι Γκρεγκόριο: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:45
84' ΓΚΟΛ για την Μπενφίκα! Τέταρτο γκολ για τους Πορτογάλους και θρίαμβος κόντρα στην Ατλέτικο. ο Κιουκτσού εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι για το 4-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:46
83' ΓΚΟΛ για τη Γιουβέντους! Απίθανα πράγματα στη Γερμανία, με τη Γιούβε των 10 παικτών να παίρνει το προβάδισμα με γκολ του Κονσεϊσάο! 2-3! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:47
87' «Άγγιξε» το 1-1 κόντρα στη Λιλ η Ρεάλ Μαδρίτης, με διπλή χαμένη ευκαιρία από Ρίντιγκερ και Βινίσιους! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:48
Το γκολ του Σαλάχ για το 2-0 της Λίβερπουλ κόντρα στην Μπολόνια: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:48
89' Η Μπάγερν πιέζει ασφυκτικά την Άστον Βίλα, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:49
Το 2-1 της Λειψίας: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:50
90'+1' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Μπάγερν, ο Μαρτίνες δήλωσε ξανά «παρών»! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:51
90'+1' Μεγάλη ευκαιρία και για τη Ρεάλ, με τον Σεβαλιέ να αρνείται το 1-1 στον Αρντά Γκιουλέρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:51
Το τρίτο γκολ της Μπενφίκα: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:52
Τελικά αποτελέσματα, Λίβερπουλ-Μπολόνια 2-0 και Στουρμ Γκρατς-Μπριζ 0-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:54
Το υπέροχο γκολ του Μπατούρινα: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:54
90' ΓΚΟΛ για τη Μονακό! Παρότι βρέθηκαν πίσω με 2-0, οι Μονεγάσκοι βρήκαν τον τρόπο να ισοφαρίσουν σε 2-2, εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζακάρια! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:55
90'+5' Σφυροκοπάει την άμυνα της Άστον Βίλα η Μπάγερν, δήλωσε ξανά «παρών» ο Μαρτίνες! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:56
Τέλος, Άστον Βίλα-Μπάγερν Μονάχου 1-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:57
Τέλος και στη Γαλλία, Λιλ-Ρεάλ Μαδρίτης 1-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:57
Τελικό αποτέλεσμα και στη Λισαβόνα, Μπενφίκα-Ατλέτικο Μαδρίτης 4-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:58
Σε εξέλιξη μόνο τα Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Μονακό και Λειψία-Γιουβέντους. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:59
90'+5' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λειψία, παραμένει το 2-3 υπέρ της Γιουβέντους! by Δημήτρης Παπαδήμας
00:01
Τέλος και στο Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Μονακό, 2-2. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:01
Τελευταίο λεπτό στο Λειψία-Γιουβέντους, με τους Γερμανούς να πιέζουν για το γκολ της ισοφάρισης! by Δημήτρης Παπαδήμας
00:02
Τρομερές επεμβάσεις του Σεβαλιέ κόντρα στη Ρεάλ: by Δημήτρης Παπαδήμας
00:03
Το γκολ της ολικής ανατροπής για τη Γιουβέντους: by Δημήτρης Παπαδήμας
00:03
90'+10' Τρομερή απόκρουση του Περίν σε κεφαλιά του Όρμπαν! by Δημήτρης Παπαδήμας
00:04
Ολοκληρώθηκαν όλα τα παιχνίδια: Άστον Βίλα-Μπάγερν Μονάχου 1-0 Μπενφίκα-Ατλέτικο Μαδρίτης 4-0 Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Μονακό 2-2 Λιλ-Ρεάλ Μαδρίτης 1-0 Λίβερπουλ-Μπολόνια 2-0 Λειψία-Γιουβέντους 2-3 Στουρμ Γκρατς-Κλαμπ Μπριζ 0-1 by Δημήτρης Παπαδήμας