Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 6η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας by Άγγελος Κρεμαστός
16:40
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Παναιτωλικό στην Κρήτη, για την 6η αγωνιστική της Stoiximan Super League by Άγγελος Κρεμαστός
16:41
Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν ξανά, μετά από μόλις τέσσερις μέρες από την αναμέτρηση του Κυπέλλου, εκεί όπου οι Κρητικοί επικράτησαν με 2-1 (25/09) by Άγγελος Κρεμαστός
16:45
Ο Τραϊανός Δέλλας θα παρατάξει την ομάδα του με την εξής 11άδα: Χριστογιώργος, Γκονζάλες, Λαμπρόπουλος, Χριστόπουλος, Χατζηθεοδωρίδης, Κουτεντάκης, Μπαΐνοβιτς, Σενγκέλια, Φούντας, Νους και Γιούνγκ by Άγγελος Κρεμαστός
16:47
Στο αντίπαλο στρατόπεδο ο Γιάννης Πετράκης επέλεξε τους: Τσάβες, Σίλβα, Λιάβας, Παντελάκης, Σιέλης, Μαυρίας, Στάγιτς, Πέρες, Μπουζούκης, Ντίας, Λομόνακο by Άγγελος Κρεμαστός
16:48
Ο Παναιτωλικός εμφανίζει βελτίωση στις τελευταίες εβδομάδες και στο πρωτάθλημα είναι αήττητος για τρία διαδοχικά παιχνίδια. Νίκησε τον Πανσερραϊκό και έφερε ισοπαλίες με Ολυμπιακό και Αστέρα και πλέον έχει καλύτερη ψυχολογία. by Άγγελος Κρεμαστός
16:49
Ο ΟΦΗ από την άλλη πλευρά το τελευταίο διάστημα συνολικά πατάει καλά στα πόδια του. Πέντε διαδοχικά παιχνίδια αήττητη σε όλες τις διοργανώσεις η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα, τα τέσσερα εξ αυτών στο πρωτάθλημα. Έφτασε τους 8 βαθμούς και θα παλέψει για μια θέση στο 5-8, με σκοπό να διεκδικήσει την Ευρώπη! by Άγγελος Κρεμαστός
16:51
Διαιτητής: Τσιάρας Βοηθοί: Τζιουβάρας, Δέλλιος Τέταρτος: Ζαμπαλάς VAR: Τζήλος, Στεφανής by Άγγελος Κρεμαστός
16:53
Μία δυνατή μάχη ανάμεσα σε δύο ομάδες που δείχνουν σημαντικά σημάδια ανάκαμψης το τελευταίο καιρό, με τον ΟΦΗ όμως να έχει ένα μικρό προβάδισμα λόγω της νίκης του στον θεσμό του Κυπέλλου. by Άγγελος Κρεμαστός
16:57
Οι δύο ομάδες κάνουν σιγά σιγά την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο. by Άγγελος Κρεμαστός
16:59
Όλα έτοιμα για την έναρξη του μεγάλου αγώνα. by Άγγελος Κρεμαστός
17:00
1’ Σέντρα στο ματς by Άγγελος Κρεμαστός
17:03
3' Πρώτη κίτρινη πολύ νωρίς για τον ΟΦΗ Ο Ντιάζ πήγε να ξεφύγει από τον Χριστόπουλο, με τον νεαρό αμυντικό να τον σταματάει αντικανονικά και να τιμωρείται από τον διαιτητή. by Άγγελος Κρεμαστός
17:05
4' Αδύναμη η εκτέλεση του Λιάβα με την μπάλα να καταλλήγει στα χέρια του Χριστογιώργου. by Άγγελος Κρεμαστός
17:07
6’ Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον ΟΦΗ. by Άγγελος Κρεμαστός
17:07
7’ Κακή εκτέλεση από τον Νους, με τον Τσάβες να πιάνει την μπάλα με άνεση. by Άγγελος Κρεμαστός
17:09
Διερευνητικά τα πρώτα λεπτά για τις δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο του Θεόδωρος Βαρδινογιάννης. by Άγγελος Κρεμαστός
17:12
Ο ΟΦΗ προσπαθεί να σπάσει την αμυντική γραμμή του Παναιτωλικού, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει βρει τον κατάλληλο τρόπο. by Άγγελος Κρεμαστός
17:14
13' Ο Ολομόνακο έκλεψε από τον Φούντα όμως ο Παναιτωλικός δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την ευκαιρία αυτή και δεν πραγματοποίησε ούτε τελική προσπάθεια. by Άγγελος Κρεμαστός
17:16
15’ Ο Σενγκέλια με μία όμορφη ατομική ενέργεια κέρδισε το κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, το οποίο όμως πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους Κρητικούς. by Άγγελος Κρεμαστός
17:18
18' Τρομερό γκολ για τον ΟΦΗ Ο Μπαΐνοβιτς πήρε την μπάλα αρκετά μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή και χωρίς να διστάσει όπλισε και εκτέλεσε από απόσταση τον Τσάβες, για το 1-0 με έναν άκρως εντυπωσιακό τρόπο. by Άγγελος Κρεμαστός
17:22
Ο ΟΦΗ από το ξεκίνημα της αναμέτρησης έδειχνε πιο επικίνδυνος και πλέον έχει το προβάδισμα στα χέρια του χάρη στο πανέμορφο γκολ του Μπαΐνοβιτς. by Άγγελος Κρεμαστός
17:25
Ο Παναιτωλικός προσπαθεί να κρατήσει την μπάλα με σκοπό να ρίξει τον ρυθμό της αναμέτρησης και να κόψει τη φόρα του ΟΦΗ, την ώρα που οι Κρητικοί πιέζουν για να βρουν και ένα δεύτερο τέρμα. by Άγγελος Κρεμαστός
17:26
25’ Cooling Break με τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να κατευθύνονται στους πάγκους για να δροσιστούν και να πάρουν μερικές οδηγίες από τους προπονητές τους. by Άγγελος Κρεμαστός
17:27
27' Οι ποδοσφαιριστές επιστρέφουν και πάλι στις θέσεις τους. by Άγγελος Κρεμαστός
17:30
Ο ΟΦΗ παίρνει και πάλι πρωταγωνιστικό ρόλο στην αναμέτρηση και προσπαθεί να πλησιάσει στα καρέ του Τσάβες. by Άγγελος Κρεμαστός
17:33
32’ Εκτός αγωνιστικού χώρου βρίσκεται ο Χατζηθεοδωρίδης και του παρέχονται οι πρώτες βοήθειες από το ιατρικό τιμ των Κρητικών. by Άγγελος Κρεμαστός
17:34
33' Ο διαιτητής δίνει το «οκ» και ο ποδοσφαιριστής των Κρητικών επιστρέφει στον αγωνιστικό χώρο. by Άγγελος Κρεμαστός
17:35
Το τρομερό γκολ του Μπαΐνοβιτς για το 1-0 του ΟΦΗ. by Άγγελος Κρεμαστός
17:35
35' Καλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό Ο Ντιάς βρήκε λίγο χώρο μέσα στην περιοχή των Κρητικών και δοκίμασε το σουτ με το αριστερό. Η μπάλα όμως δεν του έκανε το χατίρι και πέρασε απευθείας άουτ. by Άγγελος Κρεμαστός
17:38
37' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μπουζούκι με την μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια του Χριστογιώργου. by Άγγελος Κρεμαστός
17:39
Ανεβάζεις τροφές ο Παναιτωλικός και πλέον η άμυνα του ΟΦΗ έχει περισσότερη δουλειά σε σχέση με το ξεκίνημα του ματς, που οι Αγρινιώτες δεν περνούσαν συχνά τη μεσαία γραμμή του γηπέδου. by Άγγελος Κρεμαστός
17:45
44’ Ο Φούντας βρέθηκε έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού μόνος με την μπάλα, το σουτ που επιχείρησε όμως ήταν αρκετά αδύναμο, αλλά και άστοχο καθώς πέρασε απευθείας άουτ. by Άγγελος Κρεμαστός
17:46
Ένα λεπτό θα είναι ο έξτρα χρόνος by Άγγελος Κρεμαστός
17:47
Τέλος στο ημιχρόνου ΟΦΗ-Παναιτωλικός 1-0 by Άγγελος Κρεμαστός
17:49
Ο ΟΦΗ πηγαίνει στα αποδυτήρια με το προβάδισμα, χάρη στο ανεπανάληπτο τέρμα του Φίλιπ Μπαΐνοβιτς, που μέχρι στιγμής κάνει τη διαφορά στην αναμέτρηση. by Άγγελος Κρεμαστός
18:01
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων μπαίνουν ξανά στον αγωνιστικό χώρο by Άγγελος Κρεμαστός
18:04
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο by Άγγελος Κρεμαστός
18:04
46’ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό Έξω ο Μπουζούκης Μέσα ο Ρόα by Άγγελος Κρεμαστός
18:06
Οι πανηγυρισμοί στο γκολ του Μπαΐνοβιτς για το 1-0 του ΟΦΗ. Εικόνα live 28801257/102466.jpg by Άγγελος Κρεμαστός
18:07
48’ Σουτ του Σενγκέλια πέρασε απευθείας άουτ by Άγγελος Κρεμαστός
18:10
51’ Καλό σουτ του Ντίας έξω από την περιοχή του ΟΦΗ, η μπάλα όμως πέρασε πάνω από τα δοκάρια της εστίας του Χριστογιώργου. by Άγγελος Κρεμαστός
18:11
52' Καλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό Ο Ντιάς ξεμαρκαρίστηκε από τους αμυντικούς του ΟΦΗ και με κεφαλιά επιχείρησε να σκοράρει. Η προσπάθεια του όμως σταμάτησε στην αγκαλιά του τερματοφύλακα των Κρητικών. by Άγγελος Κρεμαστός
18:14
Ο Παναιτωλικός έχει καταφέρει ήδη να γίνει αρκετά απειλητικός στο δεύτερο ημίχρονο και ψάχνει γκολ ισοφάρισης. by Άγγελος Κρεμαστός
18:14
55' Διακοπή στο παιχνίδι Το ιατρικό τιμ του Παναιτωλικού μπήκε στον αγωνιστικό χώρο για να παραχωρήσει τις πρώτες βοήθειες στον Τορεχόν που βρέθηκε στοπ έδαφος μετά από χτύπημα. by Άγγελος Κρεμαστός
18:15
Το παιχνίδι συνεχίζεται κανονικά. by Άγγελος Κρεμαστός
18:16
57' κίτρινη για τον Παναιτωλικό. Ο Λιάβας δεν επέτρεψε στους ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ να εκτελέσουν γρήγορα το φάουλ που κέρδισαν, με το διαιτητή να του δείχνει την κίτρινη κάρτα. by Άγγελος Κρεμαστός
18:17
58' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ Ο Σενγκέλια με ένα πολύ καλό σουτ ανάγκασε τον Τσάβες να αποκρούσει εντυπωσιακά . by Άγγελος Κρεμαστός
18:20
61' Κακό σουτ του Νους από απόσταση, με την μπάλα να περνάει απευθείας άουτ. by Άγγελος Κρεμαστός
18:24
65' Γκολ για τον Παναιτωλικό Ο Στάγιτς κέρδισε τους πάντες στον αέρα, μετά την εκτέλεση φάουλ και με τέλεια κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 για τους Αγρινιώτες. by Άγγελος Κρεμαστός
18:28
66’ Αλλαγές για τον ΟΦΗ Μέσα οι Σλασέδο, Κουτεντάκης και Μπάκιτς Έξω οι Γιούνγκ, Αποστολάκης και Φούντας by Άγγελος Κρεμαστός
18:29
66’ Αλλαγές και για τον Παναιτωλικό Μέσα οι Μάγντεβατς, Λουίς και Μπελεβώνης Έξω οι Λομόνακο, Πέρες και Τορεχόν by Άγγελος Κρεμαστός
18:31
Ο Παναιτωλικός έδωσε άλλο ενδιαφέρον πλέον στο ματς με το γκολ ισοφάρισης που πέτυχε, κάτι που άξιζε με την εικόνα που παρουσιάζει στο 2ο ημίχρονο. by Άγγελος Κρεμαστός
18:33
Οι Αγρινιώτες φαίνεται να μην συμβιβάζονται με τον βαθμό της ισοπαλίας και πιέζουν για την ολική ανατροπή. by Άγγελος Κρεμαστός
18:37
78’ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό Μέσα ο Νικολάου Έξω ο Ντίας by Άγγελος Κρεμαστός
18:41
81' Αυτογκόλ και ανατροπή για τον Παναιτωλικό Ο Μπελεβόνης έκανε ένα αδύναμο σουτ από πλάγια θέση. Η μπάλα δύσκολα θα κατέληγε στα δίχτυα του Χριστογιώργου, όμως στη φάση μπήκε ο Χριστόπουλος και άθελα την έστειλε στην εστία της ομάδα του για το 2-1. by Άγγελος Κρεμαστός
18:45
86' Eπικίνδυνη σέντρα του Μαρινάκη, δεν μπόρεσε να εκτελέσει ο Νους. by Άγγελος Κρεμαστός
18:47
88' Κερδισμένο φάουλ και χρόνος για τους παίκτες του Παναιτωλικού. by Άγγελος Κρεμαστός
18:48
89' Γέμισμα του Νους στην περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Τσάβες και μπαίνουμε σιγά σιγά στις καθυστερήσεις. by Άγγελος Κρεμαστός
18:48
Τέσσερα θα είναι τα έξτρα λεπτά. by Άγγελος Κρεμαστός
18:51
90'+1' Επικίνδυνο φάουλ του Νους από πλάγια θέση, έφυγε άουτ η μπάλα. by Άγγελος Κρεμαστός
18:52
Κίτρινη κάρτα στον Μαΐντεβατς για καθυστέρηση. by Άγγελος Κρεμαστός
18:53
90'+4' Τελευταία φάση, κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Άγγελος Κρεμαστός
18:54
Τέλος αγώνα, σπουδαίο διπλό του Παναιτωλικού μέσα στην έδρα του ΟΦΗ! by Άγγελος Κρεμαστός