Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την έκτη αγωνιστική της Stoiximan Super League.

20:12
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι! Καλώς ήρθατε σε ένα ακόμη live του sport-fm.gr! Παρέα θα παρακολουθήσουμε το ένα εκ των δυο μεγάλων ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League. Aυτό της Θεσσαλονίκης, ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Άρη. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:14
Η μεγάλη μονομαχία της Τούμπας είναι προγραμματισμένη να ξεκινήσει στις 20:30. Τηλεοπτική μετάδοση από το Novasports Prime και ραδιοφωνική από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:15
Θυμίζουμε ότι μια ώρα αργότερα (21:30) ξεκινά στην OPAP Arena της Νέας Φιλαδέλφειας και το έτερο ντέρμπι της αγωνιστικής μεταξύ ΑΕΚ και Παναθηναϊκού. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:15
Πάμε όμως στα... δικά μας! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:16
ΠΑΟΚ-Άρης λοιπόν για 66η φορά στην πρώτη κατηγορία με γηπεδούχο τον δικέφαλο, αλλά και... κυρίαρχο, αφού μετρά 34 νίκες, έναντι 12 του Άρη, ενώ 19 ματς έχουν ολοκληρωθεί ισόπαλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:18
Οι πρωταθλητές Ελλάδας είναι αήττητοι στο φετινό πρωτάθλημα με μοναδική απώλεια αυτή με τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα (0-0). Στους 13 βαθμούς και την κορυφή ο ΠΑΟΚ. Από την άλλη ο Άρης μετά και την σπουδαία νίκη την προηγούμενη αγωνιστική επί του Ολυμπιακού είναι διατεθειμένος να σπάσει ένα ακόμη αήττητο φέτος. Στους 8 βαθμούς και την 6η θέση οι κίτρινοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:19
Πάμε όμως να δούμε τις αρχικές ενδεκάδες ξεκινώντας από εκείνη του γηπεδούχου ΠΑΟΚ που δεν έχει, Κόλεϊ, Τόμας και Τσιφτσή στην αποστολή. Αντίθετα πρώτη παρουσία του Λόβρεν, ο οποίος είναι στον πάγκο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:20
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Όττο, Κεντζιόρα, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Σβαμπ, Μπακαγιόκο, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Ζίβκοβιτς-Τισουντάλι. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:20
Στον πάγκο είναι οι: Μπαλωμένος, Σάστρε, Λόβρεν, Καμαρά, Οζντόεφ, Μουργκ, Σορετίρε, Ντεσπόντοφ και Τσάλοφ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:21
Πάμε τώρα και στον Άρη με τον Χουάνκαρ, τον Μάγιο και τον Φαμπιάνο να είναι εκτός. Αντίθετα έχει επιστρέψει ο Σάπι Σουλεϊμάνοφ μετά τον τραυματισμό που τον ταλαιπώρησε, αλλά ο Ρώσος είναι στον πάγκο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:22
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα-Μοντόγια, Βέλεθ, Μπράμπετς, Φρίντεκ-Μόντσου, Σιφουέντες, Γκαρθία- Ντιαντί, Σίστο, Μορόν. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:22
Στον πάγκο κάθονται: Σίντκλεφ, Νταρίντα, Ρόουζ, Φατόρε, Ζαν Ζουλ, Σουλεϊμάνοφ, Φετφατζίδης, Σαμόρα, Σαβέριο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:23
20:24
20:25
O ΜVP του ΠΑΟΚ στο ματς με τη Γαλατάσαραϊ, Ντόμινικ Κοτάρσκι. Εικόνα live 28801217/100165.jpg by Γιώργος Ζαχαρίου
20:26
Οι παίκτες των δυο ομάδων και το διαιτητικό τρίο μπαίνουν τώρα στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:28
Θυμίζουμε τους διαιτητές που όρισε η ΚΕΔ για το αποψινό ντέρμπι: Διαιτητής: Χαρμ Όσμερς Boηθοί: Γιαν Κλέμενς, Νάιτζελ Πέτερσεν VAR: Πάτρικ Χανσλμπάουερ 4ος Διαιτητής: Kωνσταντίνος Πουλικίδης by Γιώργος Ζαχαρίου
20:28
Όλα έτοιμα για να έχουμε σέντρα σιγά σιγά στην Τούμπα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:29
Οι γηπεδούχοι θα έχουν την πρώτη κατοχή. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:30
1' Σέντρα στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης by Γιώργος Ζαχαρίου
20:31
Πρώτες πάσες στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:33
Ο Άρης δείχνει διάθεση να φτάσει στην περιοχή του ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:35
Στα πρώτα λεπτά ο Μορόν τραβιέται αρκετά στα άκρα με τον Μάνου Γκαρθία να κάνει αρκετές κάθετες κινήσεις προς την περιοχή του ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:38
Χωρίς κάποια καλή στιγμή το ντέρμπι στα πρώτα οκτώ λεπτά. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:41
10' Πρώτη τελική για τον ΠΑΟΚ ακίνδυνη αλλά θεαματική! Η πίεση ψηλά των γηπεδούχων, ο Κωνσταντέλιας έκανε φανταστική ενέργεια ανάμεσα σε τρεις παίκτες, ο Μπακαγιόκο με τον Τάισον συνδυάστηκαν, ο τελευταίος έστρωσε στον νεαρό , αλλά το σουτ ήταν κακό και έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:41
Υπάρχει αρκετός αέρας στην Τούμπα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:44
Άρχισαν οι σκληρές μονομαχίες. Ο Άκης Μάντζιος έχει έναν ήπιο, ευτυχώς, διάλογο με τον διαιτητή της αναμέτρησης. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:47
16' Απειλεί ο ΠΑΟΚ! Ο Κωνσταντέλιας ξανά έκλεψε την μπάλα και έδωσε στον Τισουντάλι, αυτός μπούκαρε στην περιοχή, κόπηκε, η μπάλα στρώθηκε ξανα στον νεαρό το σουτ του οποίου κόντραρε στον Φρίντεκ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:47
Ο Βέλεθ δέχθηκε κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα νωρίτερα στον Τάισον. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:48
Πολύ δραστήριος ο Κωνσταντέλιας απόψε. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:50
Είναι ο Μάνου Γκαρθία στο έδαφος, μετά από ένα πάτημα που δέχθηκε από τον Μπακαγιόκο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:51
22' Φάουλ για τον Άρη λοιπόν από τα δεξιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:52
Κόρνερ παραχωρεί ο Ότο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:53
23' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ! Ο Μόντσου εκτέλεσε απευθείας το κόρνερ με το δεξί από τα αριστερά, η μπάλα πήρε πολλά φάλτσα και έφυγε ελάχιστα άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:54
24' Απαντάει ο ΠΑΟΚ! Τρομερή κάθετη του Ζίβκοβιτς στο overlap του Ότο, ο Ισπανός μπήκε περιοχή από τα δεξιά, προσπάθησε να νικήσει τον Κουέστα από δύσκολη θέση, όμως ο Ισπανός απέκρουσε και ο Φρίντεκ απομάκρυνε. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:56
26' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ, αλλά ως μη γενόμενη η φάση, αφού πριν ο Τισουντάλι πλασάρει, ο Τάισον ήταν οφσάιντ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:58
27' ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ με τον Τισουντάλι! Οι γηπεδούχοι πίεσαν με τον Τάισον να γυρίζει στο πρώτο δοκάρι, ο Μαροκινός πλάσαρε στην κίνηση εξ επαφής, αλλά δεν του έκανε το χατίρι η μπάλα χτυπώντας στο δεξί κάθετο του Κουέστα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:59
29' Κίτρινη κάρτα στον Μπάμπα για μαρκάρισμα στον Σίστο. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:00
30' Φάουλ στο ίδιο σημείο για τον Άρη, δεξιά μεταξύ κέντρου και περιοχής. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:03
35' Πίεση ψηλά των παικτών του ΠΑΟΚ οι οποίοι προσπαθούν να καταστρέψουν το build up του Άρη. Ο Μπάμπα κάνει φάουλ στον Μοντόγια. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:05
35' Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Ντιαντί μετατοπίστηκε δεξιά, από κόντρες η μπάλα του στρώθηκε από αέρος, αυτός έκανε το σουτ απευθείας στην αριστερή γωνία, μπλόκαρε ο Κοτάρσκι. Πολύ ωραίο ματς στην Τούμπα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:06
36' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά. Ευκαιρία να γεμίσει η περιοχή του Κουεστα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:06
Ο Ζίβκοβιτς εκτέλεσε στο δεύτερο δοκάρι, ο Μιχαηλίδης έκανε την κεφαλιά, η μπάλα άουτ χωρίς απειλή για τον Κουέστα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:09
38' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ανέβασμα του Ότο, γύρισμα στο ύψος του πέναλτι, λίγο πιο μπροστά από τη μικρή περιοχή, όμως το πλασέ του αφύλαχτου Κωνσταντέλια, πέρασε σύριζα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κουέστα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:11
Η ομάδα του Λουτσέσκου έχει φτάσει πέντε φορές στην περιοχή του Άρη, όλες έχουν συμμετοχή του Κωνσταντέλια με εξαίρεση την ευκαιρία του Ότο. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:15
45' Ο Βέλεθ έχει πρόβλημα και θα αντικατασταθεί. Ο Ροζ περνά στο παιχνίδι. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:15
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:17
45'+2' Μεγάλη ευκαιρία με τρομερό σλάλομ του Κωνσταντέλια και σουτ που έφυγε έξω! Κόντραρε η μπάλα. Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ by Γιώργος Ζαχαρίου
21:17
Νέα ευκαιρία με τον Μιχαηλίδη να πιάνει την κεφαλιά, άουτ η μπάλα. Στο έδαφος ο στόπερ του ΠΑΟΚ, δείχνει να έχει χτυπήσει στο κεφάλι. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:18
Δέχεται τις πρώτες βοήθειες από το ιατρικό τιμ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:19
Η μύτη του Μιχαηλίδη έχει ματώσει. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:20
45'+4' Συνεχίζεται το ματς με τον Φρίντεκ να έχει πάρει διπλή κόντρα και να κερδίζει τον Ότο σε μονομαχία. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:20
Τέλος πρώτου μέρους! ΠΑΟΚ-Άρης 0-0 by Γιώργος Ζαχαρίου
21:35
Επιστρέφουμε με νεότερα για τον Βέλεθ ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα στον αριστερό προσαγωγό. Για αυτό και αντικαταστάθηκε. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:36
Όλα έτοιμα για το δεύτερο μέρος στην Τούμπα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:37
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στην Τούμπα by Γιώργος Ζαχαρίου
21:38
Προσπαθεί να αιφνιδιάσει ο Άρης με τον Ντιαντί να υποδέχεται βαθιά μπαλια του Μόντσου, πάτησε περιοχή, του έβαλε την κόντρα ο Σβαμπ, όμως ο νεαρός σούταρε, αλλά ο Κοτάρσκι έδιωξε με γροθιές. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:40
49' Κόρνερ για τον Άρη που δείχνει πιο θερμός στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:41
Νέο κόρνερ, από την άλλη πλευρά για τους φιλοξενούμενους, έδιωξε η άμυνα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:45
53' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Τάισον επιτέθηκε κατά μέτωπον από τον άξονα, έκανε το σουτ η μπάλα έφυγε λίγο άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:46
55' Φάουλ του Μπάμπα στον Μοντόγια και κίτρινη στον Γκανέζο. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:47
Στο τείχος η μπάλα και απομάκρυνση από τους παίκτες του ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:49
57' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη με τρομερή ενέργεια του Ντιαντί που πάτησε περιοχή από τα αριστερά γύρισε στον Μορόν, αυτός πλάσαρε, ο Σίστο μπήκε στη φάση και η μπάλα έφυγε λόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:51
60' ΤΡΟΜΕΡΟ τάκλιν του Κεντζιόρα στον Ντιαντί πριν αυτός εκτελέσει απέναντι από τον Κοτάρσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:52
61' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:53
Aπομάκρυνε η άμυνα του Άρη. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:54
63' ΓΚΟΛ Ο ΑΡΗΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Ο Μάνου Γκαρθία ανοίγει το σκορ! Από πλάγιο που εκτελέστηκε ο Ισπανός στάθηκε όρθιος στην περιοχή μπήκε από τα δεξιά και με δεξί σουτ με το εξωτερικό αιφνιδιάστηκε και φέρει ευθύνη! 0-1 ο Άρης στην Τούμπα! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:57
Να λοιπόν που το ντέρμπι αποκτά ενδιαφέρον με τον ΠΑΟΚ να βρίσκεται για δεύτερη φορά φέτος πίσω στο σκορ μέσα στην Τούμπα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:59
67' Κόρνερ για τον Άρη που πιέζει. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:59
Η λειτουργεία του Άρη στο ανασταλτικό κομμάτι είναι εξαιρετική. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:00
68' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Τσάλοφ και Καμαρά στο ματς. Εκτός Τισουντάλι και Σβαμπ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:02
70' Σκοράρει ο Κωνσταντελιας, αλλά το γκολ δεν μετράει γιατί ο Ότο που κάνει την ασίστ είναι εκτεθειμένος. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:04
73' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε πολύ καλό σημείο. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:05
Στο τείχος ο Ζίβκοβιτς, έδιωξαν οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:06
75' Aλλαγή για τον Άρη τώρα. Ο Σίστο περνά εκτός, μέσα ο Σαβέριο. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:09
77' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ! Ο Οζντόεφ αντί του Μπακαγιοκο στο ματς. Εκτός και ο Tάισον με τον Ντεσπόντοφ στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:11
Οι πανηγυρισμοί των παικτών του Άρη μετά το γκολ του Γκαρθία. Εικόνα live 28801217/116008.jpg by Γιώργος Ζαχαρίου
22:13
81' Αλλαγές για τον Άρη. Σαμόρα και Νταρίντα στο ματς. Μορόν και Γκαρθία εκτός ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:14
82' Απειλεί ο Άρης! Ο Φρίντεκ είδε το κενό από τα αριστερά, πέρασε κάθετα στον Σαβέριο που από τη γωνία της περιοχής σούταρε με δύναμη, αλλά ο Κοτάρσκι μπλόκαρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:15
84' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:17
84' Δοκάρι δεύτερο για τον ΠΑΟΚ! Από το κόρνερ που εκτελέστηκε, ο Τσάλοφ έκανε την κεφαλιά προς τα πίσω, ο αφύλακτος Μπάμπα πλάσαρε εξ επαφής, αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο και έφυγε μακριά! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:18
87' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ζίβκοβιτς και ο Κωνσταντέλιας συνδυάστηκαν, ο νεαρός πέρασε κάθετα, εντός περιοχής στον Τσάλοφ που σούταρε με το αριστερό στην αγκαλιά του Κουέστα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:21
Κρατά την μπάλα ο ΠΑΟΚ και προσπαθεί να βρει γκολ ισοφάρισης. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:23
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:26
90'+5' Φάουλ κερδίζει ο Νταρίντα! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:27
Τέλος! Ο Άρης νικάει τον ΠΑΟΚ 1-0 στην Τούμπα και του σπάει το αήττητο! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:28
Σπουδαία νίκη για τους κίτρινους που για δεύτερη φορά στα τελευταία τρία ματς νικούν το συμπολίτη μέσα στην έδρα του και τον κρατούν για τρίτη σερί φορά στο μηδέν στην Τούμπα. Στους 13 παραμένει ο ΠΑΟΚ, στους 11 ο Άρης! by Γιώργος Ζαχαρίου