Κηφισιά-Λαμία

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Κηφισιά-Λαμία, για το Κύπελλο Betsson.

14:39
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Κηφισιά και τη Λαμία στο «Ζηρίνειο» για τον 4ο γύρου του Κυπέλλου Betsson. by Λουκάς Χατζής
14:40
Οι γηπεδούχοι, που είναι από τα φαβορί για την άνοδο στην Stoiximan Super League, ξεκίνησαν με το... δεξί τη σεζόν στη δεύτερη κατηγορία, επικρατώντας εκτός έδρας με 2-0 του Παναργειακού. Νωρίτερα στη σεζόν, είχαν πανηγυρίσει τις προκρίσεις στο Κύπελλο επί του Εθνικού Νέου Κεραμιδίου (1-0) και του Διαγόρα Ικαρίας (0-14)! by Λουκάς Χατζής
14:41
Από την άλλη, η Λαμία προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα με 4-2 από τον Ατρόμητο, φτάνοντας έτσι τα τέσσερα σερί παιχνίδια χωρίς νίκη (0-2-2). by Λουκάς Χατζής
14:42
Ο νικητής της αποψινής αναμέτρησης θα προκριθεί στη φάση των «16» του θεσμού. by Λουκάς Χατζής
14:43
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της 4ης φάσης: Τέταρτη 25 Σεπτεμβρίου Εθνικός Πειραιά - Άρης 0-1 (31’ Νταρίντα) Απόλλων Κρύας Βρύσης - Βόλος 0-3 (9’, 40’ Κόζτα, 42’ Δόσης) ΠΑΣ Γιάννινα – Παναχαϊκή 0-2 (36’ πεν. 64’ Ντε Τόμας) Αιγάλεω – Καμπανιακός 3-2 (9’ Τσούκαλος, 48’ Βάρκας, 79’ Καπίκι-57’ Έππας, 89’ Παπακωνσταντίνου) Διαγόρας Ρόδου - Καλλιθέα 0-0 (3-4 στα πέναλτι) Λεβαδειακός - Ατρόμητος 1-2 (11’ Γιαννιώτας-77’, 79’ Μπάκου) ΟΦΗ - Παναιτωλικός 2-1 (59’, 71’ Νους-Μάιντεβατς) Πέμπτη 26 Σεπτεμβρίου 15:00 Ζάκυνθος - Παναργειακός 15:00 Κηφισιά - Λαμία 16:00 Νέα Ιωνία - Πανιώνιος 19:00 ΑΕΛ - Πανσερραϊκός by Λουκάς Χατζής
14:49
Οι ενδεκάδες του αγώνα: Κηφισιά: Ξενόπουλος, Σιλά, Μαζουλουξής, Σόουζα, Σωτηράκος, Σμπώκος, Παυλάκης, Εμπό, Κυριόπουλος, Παντελίδης, Μάναλης. Λαμία: Ράτον, Σαραμαντάς, Αντράντε, Γκοτζαμανίδης, Φουρτάδο, Σάντμπεργκ, Μπίκοφ, Ενρίκεζ, Δοϊρανλής, Σιμόνι, Γιαννούτσος. by Λουκάς Χατζής
14:53
Σε λίγη ώρα θα έχουμε σέντρα στην αναμέτρηση. by Λουκάς Χατζής
14:56
Όπως ήταν λογικό, ο Μαρίνος Σατσιάς παρατάσσει με πολλές αλλαγές τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
14:58
Έχουν βγει στο γήπεδο οι δύο ενδεκάδες. by Λουκάς Χατζής
15:01
Μικρή διακοπή καθώς υπάρχει πρόβλημα με τα δίχτυα της μίας εστίας. by Λουκάς Χατζής
15:03
Ξεκίνησε το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
15:05
3' Σουτ του Μάναλη στην κίνηση από τη σέντρα του Σιλά, η μπάλα περνάει άουτ. Πρώτη φάση στο ματς για την Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
15:07
4' Κακή σέντρα του Σιλά, η μπάλα περνά απευθείας άουτ. by Λουκάς Χατζής
15:08
15:09
Μικρή διακοπή καθώς η μπάλα χτύπησε στο πρόσωπο τον ρέφερι της αναμέτρησης. by Λουκάς Χατζής
15:09
Συνεχίζεται το παιχνίδι είναι καλά ο κ. Τσέτσιλας. by Λουκάς Χατζής
15:11
8' Μακρινό σουτ του Μπικόφ μετά από απομάκρυνση του κίπερ της Κηφισιάς, η μπάλα περνάει άουτ. by Λουκάς Χατζής
15:12
10' Κεφαλιά του Μάναλη μετά από φάουλ, διώχνει με γροθιές ο Ρατόν. by Λουκάς Χατζής
15:13
Δεύτερη φάση της Κηφισιάς, και αυτή από τον φορ της. by Λουκάς Χατζής
15:14
12' Οι γηπεδούχοι είναι αυτοί που έχουν την κατοχή και τον έλεγχο του ρυθμού στα πρώτα λεπτά. by Λουκάς Χατζής
15:16
13' Κόρνερ για τη Λαμία, περνά ανεκμετάλλευτο. by Λουκάς Χατζής
15:18
16' Οφσάιντ για τη Λαμία με τον Σιμόνι να είναι εκτεθειμένος. by Λουκάς Χατζής
15:20
17' Κακό σουτ του Φουρτάδο, πολλά μέτρα πάνω από την εστία της Κηφισιάς η μπάλα. by Λουκάς Χατζής
15:22
20' Σέντρα από τον Σμπώκο, απομάκρυνε η Λαμία. Επιμένει η Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
15:22
Δοκίμασε το πόδι του από μακριά ο Σιλά, χωρίς επιτυχία. by Λουκάς Χατζής
15:23
3-2 οι τελικές στο πρώτο 20λεπτο. by Λουκάς Χατζής
15:24
15:25
22' Καλή στιγμή για τη Κηφισιά, με το παράλληλο γύρισμα από τα δεξιά να περνά από όλους. by Λουκάς Χατζής
15:26
23' Κόρνερ για τη Κηφισιά από την ενέργεια του Παντελίδη από τα αριστερά. by Λουκάς Χατζής
15:27
25' Πλασέ στην κίνηση από τον Κυριόπουλο μετά την κομπίνα στο κόρνερ, η μπάλα βρήκε πάνω στα σώματα. by Λουκάς Χατζής
15:28
Μικρή διακοπή στο παιχνίδι για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές. by Λουκάς Χατζής
15:29
27' Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
15:32
29' Φάουλ για τη Κηφισιά, ευκαιρία να ανεβάσει κόσμο στην περιοχή του Ρατόν. by Λουκάς Χατζής
15:32
30' Οφσάιντ για τη Κηφισιά. Στην εν λόγω φάση τραυματίστηκε ο Ρατόν αλλά δεν δείχνει να είναι κάτι σοβαρό. by Λουκάς Χατζής
15:35
32' Καλό σουτ του Έμπο με την μπάλα να περνά ελάχιστα δίπλα από την εστία του Ρατόν. by Λουκάς Χατζής
15:36
34' Κίτρινη στον Μάναλη για σκληρό φάουλ πάνω στον Γιαννούτσο. by Λουκάς Χατζής
15:37
15:41
38' Στα τελευταία λεπτά έχουμε αρκετά φάουλ στον χώρο της μεσαίας γραμμής. by Λουκάς Χατζής
15:44
41' Κλέβει η Κηφισιά και θέλει να βγει στην αντεπίθεση, όμως ο Έμπο έκανε κάκιστη πάσα. by Λουκάς Χατζής
15:45
42' Κίτρινη στον Δοϊρανλή για φάουλ στον Παυλάκης. Στημένο σε πολύ καλό σημείο για την Κηφισιά, λίγο έξω από την εστία της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
15:46
43' Δυνατή εκτέλεση από τον Παντελίδη, δείώχνει με γροθιές ο Ρατόν. by Λουκάς Χατζής
15:48
45' Νέο φάουλ για την Κηφισιά, αυτή τη φορά ακόμα πιο κοντά στην αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
15:48
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
15:48
Κακή σέντρα του Κυριόπουλου, μπλόκαρε εύκολα ο κίπερ της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
15:49
Ημίχρονο στο «Ζηρίνειο». by Λουκάς Χατζής
15:50
16:03
Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο. Ο Ραντόνια στη θέση του Σάντμπεργκ για τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
16:04
Μικρή διακοπή καθώς τώρα η άλλη εστία έχει θέμα με τα δίχτυα! by Λουκάς Χατζής
16:05
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. by Λουκάς Χατζής
16:06
46' Φάουλ του Ενρίκεζ στον κίπερ της Κηφισιάς. by Λουκάς Χατζής
16:06
Ο Ξενόπουλος δείχνει να έχει χτυπήσει. Το ιατρικό τιμ της Κηφισιάς μπήκε στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
16:07
Σηκώνεται ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, όλα καλά, συνεχίζεται το ματς. by Λουκάς Χατζής
16:08
48' Κίτρινη στον Ραντόνια με το που μπήκε στο ματς. Φάουλ τώρα σε καλό σημείο για μια σέντρα για τη Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
16:08
Η μπάλα μένει ζωντανή στην περιοχή της Λαμίας, ο βοηθός όμως σταματά τη φάση για οφσάιντ. by Λουκάς Χατζής
16:10
50' Αρκετά φάουλ στο ξεκίνημα του δεύτερου 45λέπτου. by Λουκάς Χατζής
16:11
51' Ωραία ανάπτυξη από τη Κηφισιά, ο Σιλά έγινε κάτοχος της μπάλας από τα αριστερά, συνέκλινε προς τα μέσα, το σουτ που επιχείρησε όμως βρήκε σε αμυντικό και κατέληξε σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
16:11
Απομάκρυνε η άμυνα της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
16:14
54' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία για τη Κηφισιά, καθώς, μετά την τρομερή ενέργεια του Παντελίδη που κουβάλησε την μπάλα από τα αριστερά, έβγαλε τη σέντρα, με τον Μάναλη να κάνει το πλασέ από κοντά και τον Ρατόν να βγάλει ενστικτωδώς σε κόρνερ! by Λουκάς Χατζής
16:14
Δεν βγήκε κάτι για τους γηπεδούχους από το κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
16:15
16:16
55' Η Λαμία δεν έχει εμφανιστεί καθόλου στο δεύτερο μέρος. by Λουκάς Χατζής
16:19
59' Πάτησε περιοχή ο Φουρτάδο, κέρδος το κόρνερ για τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
16:19
Απομάκρυνε η άμυνα της Κηφισιάς. by Λουκάς Χατζής
16:20
60' Γύρισμα του Σαραμαντά, καμία ανησυχία για τους γηπεδούχους. by Λουκάς Χατζής
16:21
60' Η Κηφισιά βγήκε ταχύτατα στην κόντρα επίθεση, με το σουτ του Παντελίδη από τα δεξιά να βγάζει ο Ρατόν. by Λουκάς Χατζής
16:22
61' Εκτός οι Μπίκοφ και Αθανασακόπουλος μέσα οι Νούνιες και Δοϊρανλής. by Λουκάς Χατζής
16:23
63' Κίτρινη κάρτα στον Νούνιες για σκληρό μαρκάρισμα. by Λουκάς Χατζής
16:24
Κόκκινη σε κάποιον συνεργάτη του Σατσιά για διαμαρτυρίες. by Λουκάς Χατζής
16:24
64'Μέσα οι Τετέ, Σολόα και Σιμόν για τη Κηφισιά. Εκτός οι Παυλάκης, Κυριόπουλος και Σμπώκος. by Λουκάς Χατζής
16:27
67' Κίτρινη κάρτα στον Φουρτάδο. by Λουκάς Χατζής
16:28
68' Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές. by Λουκάς Χατζής
16:30
70' Σέντρα-σουτ του Έμπο από τα αριστερά, η μπάλα περνά κατευθείαν άουτ. by Λουκάς Χατζής
16:32
72' Φάουλ για τη Λαμία τώρα, απομάκρυνε η άμυνα. by Λουκάς Χατζής
16:34
74' Σουτ του Παντελίδη μέσα από την περιοχή, βρίσκει πάνω σε αμυντικό. by Λουκάς Χατζής
16:34
75' Κίτρινη στον Σωτηράκο. by Λουκάς Χατζής
16:35
75' Εκτός ο Ενρίκεζ, στη θέση του ο Γκουιντό για τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
16:37
77' Γύρισμα του Τετέ από τα αριστερά, ο κίπερ της Λαμίας παραχωρεί κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
16:38
78' Πέναλτι για την Κηφισιά. Ο Αθανασακόπουλος σπρώχνει τον Τετέ στην προσπάθεια των δύο να πάρουν θέση για κεφαλιά εντός περιοχής, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα. by Λουκάς Χατζής
16:39
Ο Μάναλης έχει αναλάβει την εκτέλεση. by Λουκάς Χατζής
16:40
80' ΓΚΟΛ για τη Κηφισιά που κάνει το 1-0 με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάναλη. by Λουκάς Χατζής
16:41
81' Μίλερ αντί του Παντελίδη. by Λουκάς Χατζής
16:43
83' Κίτρινη στον Τετέ για κράτημα σε αντίπαλο. by Λουκάς Χατζής
16:44
84' Καλή σέντρα του Φουρτάδο, ο Γιαννούτσος πιάνει τη κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, με τον Ξενόπουλο να μπλοκάρει σταθερά. Πρώτη τελική της Λαμίας στο 2ο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
16:45
85' Εκτός ο Τσιάκας, μέσα ο Γκοτζαμανίδης για τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
16:48
88' Φάουλ του Έμπο επικίνδυνο, βλέπει την κίτρινη κάρτα. by Λουκάς Χατζής
16:49
89' Ο Ρατόν βγήκε από την περιοχή του για να απομακρύνει την μπάλα, αλλά βρίσκει τον Τετέ. Ο διαιτητής αποβάλλει με απευθείας κόκκινη τον κίπερ της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
16:51
Ο Αντράντε αναλαμβάνει χρέη τερματοφύλακα για τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
16:52
90+2' Ο Αντράντε μπλόκαρε το απευθείας φάουλ της Κηφισιάς. by Λουκάς Χατζής
16:52
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
16:52
90+3' Σιλά εκτός, μέσα ο Ρότσα. by Λουκάς Χατζής
16:54
90+4' Φάουλ για τη Λαμία. Ευκαιρία να φέρει κόσμο στην αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
16:54
Απομάκρυνε ο Τετέ, αλλά επιμένει η Λαμία. by Λουκάς Χατζής
16:54
Δεν πρόλαβε ο Γιαννούτσος, άουτ η μπάλα. by Λουκάς Χατζής
16:55
90+5' Κίτρινη στον Ξενόπουλο για καθυστέρηση. by Λουκάς Χατζής
16:55
by Λουκάς Χατζής
16:55
90+6' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τη Λαμία, στην τελευταία ίσως φάση του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
16:56
Και ο Αντράντε που εκτελεί χρέη κίπερ για τη Λαμία έχει ανέβει. by Λουκάς Χατζής
16:57
90+7' Εκτελεί ο Φουρτάδο, η κεφαλιά του αμαρκάριστου Γκουιντό όμως περνά πάνω από την εστία! Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής