Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη όλων των αναμετρήσεων της 2η ημέρας της πρεμιέρας της League Phase του Εuropa League.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη των αναμετρήσεων με τις οποίες ολοκληρώνεται απόψε η δράση της 1ης αγωνιστικής του Europa League! by Δημήτρης Παπαδήμας
Τα παιχνίδια που ξεκινούν στις 22:00: Λιόν-Ολυμπιακός Άγιαξ-Μπεσίκτας Ρόμα-Αθλέτικ Μπιλμπάο Μπράγκα-Μακάμπι Τελ Αβίβ Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Βικτόρια Πλζεν Στεάουα Βουκουρεστίου-RFS Ρίγας Τότεναμ-Καραμπάγκ by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
Φυσικά, για την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Λιόν στη Γαλλία υπάρχει ξεχωριστό Live, το οποίο μπορείτε να βρείτε με ένα κλικ ΕΔΩ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:44
Στα παιχνίδια με τα οποία ξεκίνησε η δράση της βραδιάς, η Ρέιντζερς πέρασε με νίκη 2-0 από την έδρα της Μάλμε, ενώ η Φενέρμπαχτσε επικράτησε 2-1 της Σεν Ζιλουάζ στην Κωνσταντινούπολη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των αναμετρήσεων που θα ξεκινήσουν στις 22:00... by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
Τα χθεσινά αποτελέσματα για την 1η αγωνιστική του Europa League: Άλκμααρ-Έλφσμποργκ 3-2 Μπόντο/Γκλιμτ-Πόρτο 3-2 Άντερλεχτ-Φερεντσβάρος 2-1 Γαλατασαράι-ΠΑΟΚ 3-1 Ντινάμο Κιέβου-Λάτσιο 0-3 Λουντογκόρετς-Σλάβια Πράγας 0-2 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Τβέντε 1-1 Μίντιλαντ-Χόφενχαϊμ 1-1 Νις-Σοσιεδάδ 1-1 by Δημήτρης Παπαδήμας
21:55
22:35 η νέα ώρα έναρξης του Τότεναμ-Καραμπάγκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:57
Οι ομάδες έκαναν την είσοδό τους στους αγωνιστικούς χώρους των έξι γηπέδων! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:59
Όλα έτοιμα για τη σέντρα στα παιχνίδια, πλην του Τότεναμ-Καραμπάγκ, το οποίο θα ξεκινήσει με καθυστέρηση 35 λεπτών. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
Θυμίζουμε ότι εδώ μπορείτε να παρακολουθήσετε Live την εξέλιξη της εκτός έδρας αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τη Λιόν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
Ξεκίνησαν τα παιχνίδια! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:02
3' Η Μπιλμπάο έχασε την πρώτη ευκαιρία της στο «Ολίμπικο» κόντρα στη Ρόμα, με τον Χουρουθέτα να πλασάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων της εστίας του Σβιλάρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
3' Πρώτη ευκαιρία και για τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στην έδρα της Μπράγκα, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η κεφαλιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
8' ΓΚΟΛ για την Στεάουα! Μετά από μεγάλο λάθος του τερματοφύλακα της RFS, ο Ολάρου έκλεψε και ο Μπιρλίτζεα άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Κύπριου προπονητή, Ηλία Χαραλάμπους! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
Θυμίζουμε ότι η Στεάουα είναι η ομάδα που θα φιλοξενήσει στη Θεσσαλονίκη ο ΠΑΟΚ για την επόμενη αγωνιστική. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
Στο Βουκουρέστι το μοναδικό γκολ ως τώρα, ενώ πλησιάζουμε τη συμπλήρωση 15 λεπτών στα παιχνίδια. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
15' Αμφίρροπο παιχνίδι στο «Ολίμπικο» ανάμεσα σε Ρόμα και Μπιλμπάο. Οι γηπεδούχοι έχουν περισσότερη κατοχή, αλλά οι φιλοξενούμενοι έχουν πατήσει περισσότερες φορές στη μεγάλη περιοχή των αντιπάλων τους. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:15
16' Η Στεάουα κυριαρχεί κόντρα στη λετονική RFS, έχοντας ήδη πάρει και το προβάδισμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:17
17' Ο Άγιαξ πιέζει πολύ έντονα την άμυνα της Μπεσίκτας, έχοντας χάσει αρκετές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:18
Το γκολ της Στεάουα κόντρα στην RFS: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:19
18' Δοκάρι για την Μπράγκα κόντρα στη Μακάμπι Τελ Αβίβ, ο Ελ Ουαζανί δεν κατάφερε να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του Καρβαλιάλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:20
20' Χωρίς φάσεις για γκολ στο Άιντραχτ-Πλζεν, με τους Τσέχους να αμύνονται άψογα ως τώρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:22
23' ΓΚΟΛ για την RFS! Η ομάδα από τη Ρίγα ισοφαρίζει τη Στεάουα, μετά από μια εκτέλεση κόρνερ, φάση διαρκείας μπροστά στην εστία των γηπεδούχων και εύστοχο σουτ του Λίπουστσεκ! 1-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:25
25' Η Ρόμα έχει ανεβάσει ρυθμό και πιέζει ασφυκτικά την άμυνα της Μπιλμπάο. 71% η κατοχή για τους Ρωμαίους! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:26
25' Μία ακόμα ευκαιρία για την Μπράγκα κόντρα στη Μακάμπι, ο Γκόμεθ δεν κατάφερε να σκοράρει από πλάγια θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
Συμπληρώθηκε μισή ώρα στα παιχνίδια: Λιόν-Ολυμπιακός 0-0 Άγιαξ-Μπεσίκτας 0-0 Ρόμα-Αθλέτικ Μπιλμπάο 0-0 Μπράγκα-Μακάμπι Τελ Αβίβ 0-0 Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Βικτόρια Πλζεν 0-0 Στεάουα Βουκουρεστίου-RFS Ρίγας 1-1 Τότεναμ-Καραμπάγκ (Ξεκινάει στις 22:35) by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
30' Πέναλτι για τη Μακάμπι Τελ Αβίβ! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:31
30' ΓΚΟΛ για τη Μακάμπι Τελ Αβίβ! Ο Νταβίντα νίκησε τον Ματέους από τα 11 βήματα, ανοίγοντας το σκορ για τους Ισραηλινούς μέσα στην έδρα της Μπράγκα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:31
31' ΓΚΟΛ για τον Άγιαξ! Γύρισμα του Τέιλορ και ο Φιτζ-Κιμ άνοιξε το σκορ κόντρα στη Μπεσίκτας! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:32
32' ΓΚΟΛ για τη Στεάουα, γκολ και για τη Ρόμα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
Ο Ντόβμπικ με καρφωτή κεφαλιά μετά από σέντρα του Ανχελίνο, άνοιξε το σκορ για τη Ρόμα κόντρα στην Μπιλμπάο, ενώ ο Στεφανέσκου έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στη Στεάουα κόντρα στη λετονική RFS. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
Το γκολ με το οποίο ισοφάρισε προσωρινά τη Στεάουα η RFS: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:37
38' ΓΚΟΛ για την Άιντραχτ Φρανκφούρτης! Υπέροχο 1-2 για Κρίστενσεν και Εκιτικέ, ο δεύτερος σκόραρε με άψογο πλασέ για το προβάδισμα της ομάδας του κόντρα στην Πλζεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:38
Ξεκίνησε και το Τότεναμ-Καραμπάγκ στο Λονδίνο! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
Το πέναλτι και το γκολ της Μακάμπι Τελ Αβίβ κόντρα στην Μπράγκα: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:41
41' ΓΚΟΛ για την Πλζεν! Άμεση απάντηση από τους Τσέχους στην Φρανκφούρτη, ισοφάρισαν σε 1-1 με μακρινό σουτ-βολίδα του ο Σουλτς! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:42
Η καρφωτή κεφαλιά του Ντόβμπικ για το προβάδισμα της Ρόμα: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:45
8' Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Ντραγκούσιν της Τότεναμ, με παίκτη λιγότερο από πάρα πολύ νωρίς κόντρα στην Καραμπάγκ οι Λονδρέζοι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:47
Το γκολ για το προβάδισμα του Άγιαξ κόντρα στην Μπεσίκτας: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:49
12' ΓΚΟΛ για την Τότεναμ! Παρότι με παίκτη λιγότερο, οι Λονδρέζοι παίρνουν από νωρίς το προβάδισμα κόντρα στην Καραμπάγκ, χάρη σε γκολ του Τζόνσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:51
Λήξη πρώτου ημιχρόνου σε όλα τα παιχνίδια, εκτός του Τότεναμ-Καραμπάγκ το οποίο ξεκίνησε με καθυστέρηση 35 λεπτών. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:52
Λιόν-Ολυμπιακός 0-0 Άγιαξ-Μπεσίκτας 1-0 Ρόμα-Αθλέτικ Μπιλμπάο 1-0 Μπράγκα-Μακάμπι Τελ Αβίβ 0-1 Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Βικτόρια Πλζεν 1-1 Στεάουα Βουκουρεστίου-RFS Ρίγας 2-1 Τότεναμ-Καραμπάγκ 1-0 (στο 15') by Δημήτρης Παπαδήμας
23:02
Η κόκκινη κάρτα στον Ντραγκούσιν και το γκολ του Τζόνσον: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:02
25' Παρότι παίζει με παίκτη λιγότερο, η Τότεναμ έχει μεγάλα ποσοστά κατοχής, έχοντας πάρει και το προβάδισμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στα υπόλοιπα παιχνίδια της βραδιάς! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:05
Το δεύτερο γκολ της Στεάουα: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:09
51' ΓΚΟΛ για τον Άγιαξ! Γρήγορη αντεπίθεση από του Ολλανδούς, ασίστ ο Τραορέ και άψογο τελείωμα ο Γκοντς, για το 2-0 του Αίαντα κόντρα στην Μπεσίκτας! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:11
Υπέροχη ποδιά του Ντιμπάλα στο γκολ της Ρόμα: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:12
35' Η Τότεναμ προηγείται 1-0 με 72% ποσοστό κατοχής, παρότι παίζει με παίκτη λιγότερο κόντρα στην Καραμπάγκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:13
55' ΓΚΟΛ για τον Άγιαξ! Και τρίτο γκολ για την ομάδα από το Άμστερνταμ, ο Τέιλορ με ωραίο σουτ νίκησε τον Γκιουνόκ για το 3-0 κόντρα στην Μπεσίκτας. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:14
Τα δύο γκολ στο Άιντραχτ-Πλζεν: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:16
58' ΓΚΟΛ για τη Στεάουα! Τρίτο γκολ για τους Ρουμάνους κόντρα στη λετονική RFS, όμορφη ομαδική προσπάθεια, ολοκληρώθηκε με γκολ του Ολάρου, ο οποίος έκανε το 3-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:19
Μόνο στην αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Λιόν δεν έχουμε δει ακόμα γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:19
Λιόν-Ολυμπιακός 0-0 Άγιαξ-Μπεσίκτας 3-0 Ρόμα-Αθλέτικ Μπιλμπάο 1-1 Μπράγκα-Μακάμπι Τελ Αβίβ 0-1 Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Βικτόρια Πλζεν 1-1 Στεάουα Βουκουρεστίου-RFS Ρίγας 3-1 Τότεναμ-Καραμπάγκ 1-0 by Δημήτρης Παπαδήμας
23:19
63' ΓΚΟΛ για την Άιντραχτ! Ξαναπήραν το προβάδισμα οι Γερμανοί κόντρα στην Πλζεν, μετά από υπέροχη μπαλιά του Εκιτικέ και άψογο τελείωμα της φάσης από τον Ντινά Εμπιμπέ! 2-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:24
Ημίχρονο στο Τότεναμ-Καραμπάγκ, 1-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:24
67' ΓΚΟΛ για την Άιντραχτ! Δεύτερο γκολ μέσα σε 5 λεπτά για την ομάδα της Φρανκφούρτης, μετά από μια εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Κρίστενσεν που έκανε το 3-1 κόντρα στην Πλζεν με δυνατό σουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:25
Το δεύτερο και το τρίτο γκολ του Άγιαξ κόντρα στην Μπεσίκτας: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:27
69' ΓΚΟΛ για την Στεάουα! Ο Ολάρου σκοράρει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των Ρουμάνων κόντρα στην RFS. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:30
73' ΓΚΟΛ για τον Άγιαξ! Τεσσάρα από τον Αίαντα στην Μπεσίκτας, μετά από όμορφη ενέργεια και γύρισμα από τον Ρασμούσεν, ο Γκοντς έβαλε το δεύτερο αποψινό του γκολ για το 4-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:34
76' Η Μπιλμπάο έχει ανεβάσει ρυθμό και πιέζει τη Ρόμα, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:34
Εντυπωσιακό σπριντ του Ουντότζι για να σώσει την Τότεναμ: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:37
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο των αναμετρήσεων: Λιόν-Ολυμπιακός 2-0 Άγιαξ-Μπεσίκτας 4-0 Ρόμα-Αθλέτικ Μπιλμπάο 1-0 Μπράγκα-Μακάμπι Τελ Αβίβ 0-1 Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Βικτόρια Πλζεν 3-1 Στεάουα Βουκουρεστίου-RFS Ρίγας 4-1 Τότεναμ-Καραμπάγκ 1-0 (Ημίχρονο) by Δημήτρης Παπαδήμας
23:38
Τα δύο γκολ της Άιντραχτ για το 3-1 κόντρα στην Πλζεν: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:40
80' Η Μπράγκα πιέζει την άμυνα της Μακάμπι Τελ Αβίβ, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:41
Ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο στο Τότεναμ-Καραμπάγκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:43
Το τέταρτο γκολ του Άγιαξ κόντρα στην Μπεσίκτας, με τον Γκοντς: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:43
86' ΓΚΟΛ για την Αθλέτικ Μπιλμπάο! Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπερενγκέρ και μία πρώτη κεφαλιά του Νούνιες, ο Παρέδες ισοφάρισε τη Ρόμα σε 1-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:44
87' ΓΚΟΛ για την Πλζεν! Ξαναμπήκαν στο παιχνίδι κόντρα στην Άιντραχτ οι Τσέχοι, με τον Αντού να κάνει το 3-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:47
Ελέγχεται από τους VAR για πιθανό οφσάιντ το γκολ του Ολυμπιακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:47
53' ΓΚΟΛ για την Τότεναμ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ και αδυναμία του τερματοφύλακα της Καραμπάγκ να απομακρύνει, ο Σαρ έκανε το 2-0 by Δημήτρης Παπαδήμας
23:48
Ακυρώθηκε για οφσάιντ το γκολ του Ολυμπιακού στη Γαλλία. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:50
90'+3' ΓΚΟΛ για την Πλζεν! Τεράστια ανατροπή για τους Τσέχους, λάθος εκτίμηση της φάσης από τον τερματοφύλακα της Άιντραχτ, Κάουα Σάντος, με τον Γεμέλκα να εκμεταλλεύεται την περίσταση και να σκοράρει από κοντά για το 3-3! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:51
56' Πέναλτι για την Καραμπάγκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:51
88' ΓΚΟΛ για την Μπράγκα! Ο Μπρούμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 1-1 τη Μακάμπι Τελ Αβίβ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:53
58' Έχασε το πέναλτι η Καραμπάγκ, με τον Μπαϊράμοφ να εκτελεί κάκιστα, στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:55
Μόνο στο Μπράγκα-Μακάμπι Τελ Αβίβ και Τότεναμ-Καραμπάγκ έχουμε ακόμα δράση by Δημήτρης Παπαδήμας
23:56
90'+3' Ο διαιτητής βλέπει το ριπλέι για πιθανό πέναλτι υπέρ της Μπράγκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:56
90'+3' Πέναλτι υπέρ της Μπράγκα για χέρι του Σλόμο! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:58
90'+5' ΓΚΟΛ για την Μπράγκα! Ο Μπρούμα νίκησε τον Μισπάτι από τα 11 βήματα, σκοράροντας το δεύτερο αποψινό του γκολ, κάνοντας το 2-1 και την ανατροπή για την Μπράγκα! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:58
Ολική ανατροπή στις καθυστερήσεις με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Μπρούμα η Μπράγκα! by Δημήτρης Παπαδήμας
00:02
90'+9' Δύο κόκκινες κάρτες για τη Μακάμπι, αποβλήθηκαν Κανιτσόφκσι και Ασάντε! by Δημήτρης Παπαδήμας
00:03
Τέλος και στην Πορτογαλία. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:04
68' ΓΚΟΛ για την Τότεναμ! Ο Σολάνκε έκανε το 3-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
00:04
Τα αποτελέσματα της βραδιάς: Φενέρμπαχτσε-Σεν Ζιλουάζ 2-1 Μάλμε-Ρέιντζερς 0-2 Λιόν-Ολυμπιακός 2-0 Άγιαξ-Μπεσίκτας 4-0 Ρόμα-Αθλέτικ Μπιλμπάο 1-1 Μπράγκα-Μακάμπι Τελ Αβίβ 2-1 Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Βικτόρια Πλζεν 3-3 Στεάουα Βουκουρεστίου-RFS Ρίγας 4-1 Τότεναμ-Καραμπάγκ 3-0 (στο 70') by Δημήτρης Παπαδήμας