Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη των αναμετρήσεων για την πρώτη αγωνιστική της League Phase του Εuropa League.

21:41
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι του sport-fm.gr. Καλώς ήρθατε στην πρεμιέρα της League Phase του Europa League! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:44
Mαζί θα παρακολουθήσουμε τις αναμετρήσεις που ξεκινούν στις 22:00. Φυσικά το ματς που δεσπόζει και έχει τεράστιο ελληνικό ενδιαφέρον είναι εκείνο στο «Αλί Σαμί Γεν» μεταξύ της Γαλατάσαραϊ και του ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:47
Νωρίτερα υπήρξαν και δυο ματς που άνοιξαν το πρόγραμμα. Η Μπόντο/Γκλιμντ έκανε σπουδαία ανατροπή επί της Πόρτο με σκορ 3-2, ενώ με το ίδιο σκορ ολοκληρώθηκε και η αναμέτρηση της Άλκμααρ με την Έλφσμποργκ, με τους Ολλανδούς να παίρνουν τη νίκη. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:48
Πάμε όμως να δούμε το πρόγραμμα της ημέρας για τα ματς που ξεκινούν στις 22:00: Άντερλεχτ-Φερεντσβάρος Ντιναμό Κιέβου-Λάτσιο Λουντογκόρετς-Σλάβια Πράγας Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Τβέντε Μίντιλαντ-Χόφενχαϊμ Νις-Ρεάλ Σοσιεδάδ by Γιώργος Ζαχαρίου
21:49
Τα προαναφερθέντα ματς θα μεταδοθούν από τα κανάλια της Cosmote TV. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:52
To τεράστιο παιχνίδι του πρωταθλητή ΠΑΟΚ θα μπορείτε να το παρακολουθείτε λεπτό προς λεπτό και από το σάιτ του sport-fm.gr δια χειρός... Δημήτρη Παπαδήμα! Το Live εδώ by Γιώργος Ζαχαρίου
21:58
Θυμίζουμε ότι και ο bwinΣΠΟΡ FM θα μεταδώσει τη μεγάλη αναμέτρηση της Πόλης σε περιγραφή του Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:01
Έχουμε σέντρα σε όλα τα γήπεδα! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:05
Πρώτο γκολ της βραδιάς! Η Λάτσιο προηγείται στην έδρα της Ντιναμό Κιέβου! 0-1 με γκολ του Μπουλάιγ Ντιά στο 5'! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:07
Άντερλεχτ-Φερεντσβάρος 0-0 Ντιναμό Κιέβου-Λάτσιο 0-1 Λουντογκόρετς-Σλάβια Πράγας 0-0 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Τβέντε 0-0 Μίντιλαντ-Χόφενχαϊμ 0-0 Νις-Ρεάλ Σοσιεδάδ 0-0 by Γιώργος Ζαχαρίου
22:08
Τα highlights από τη νίκη της Μπόντο/Γκλιμντ επί της Πόρτο. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:12
Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά στα γήπεδα. Μοναδικό γκολ αυτό του Ντιά για τη Λάτσιο. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:16
Τα στιγμιότυπα από τη μεγάλη νίκη της Άλκμααρ κόντρα στην Έλφσμποργκ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:18
19' ΓΚΟΟΟΟΛ στη Νίκαια της Γαλλίας! Η Σοσιεδάδ παίρνει κεφάλι στο σκορ απέναντι στη Νις με το γκολ του Μπαρεντσέα! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:20
To γκολ του Ντιά που έδωσε προβάδισμα στη Λάτσιο! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:26
Άντερλεχτ-Φερεντσβάρος 0-0 Ντιναμό Κιέβου-Λάτσιο 0-1 (5' Ντιά) Λουντογκόρετς-Σλάβια Πράγας 0-0 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Τβέντε 0-0 Μίντιλαντ-Χόφενχαϊμ 0-0 Νις-Ρεάλ Σοσιεδάδ 0-1 (18' Μπαρενετσέα) by Γιώργος Ζαχαρίου
22:34
35' ΓΚΟΟΟΛ για τη Λάτσιο! Η ομάδα του Μάρκο Μπαρόνι παίρνει σημαντικό προβάδισμα επί της Ντιναμό Κιέβου! 0-2 με γκολ του Ντέλι-Μπάσιρου! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:35
36' ΓΚΟΟΟΛ και για τη Γιουνάιτεντ! Οι «κόκκινοι διάβολοι» προηγούνται της Τβέντε με γκολ του Κρίστιαν Έριξεν! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:36
36' ΓΚΟΟΟΛ ξανά για τη Λάτσιο! 3-0 οι Ρωμαίοι στα... καπάκια! Ξανά ο Μπουλάιγ Ντιά! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:37
Το γκολ του Μπαρενετσέα που έβαλε μπροστά με 1-0 τη Σοσιεδάδ επί της Νις! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:39
38' ΓΚΟΟΟΛ για τη Σλάβια στην έδρα της Λουντογκόρετς! Ο Γιούρασεκ κάνει το 0-1! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:43
42' ΓΚΟΟΟΛ για τη Μίντιλαντ! 1-0 απέναντι στη Χόφενχαϊμ με γκολ του Οσόριο! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:46
45' ΓΚΟΟΟΛ η Νις! Ισοφαρίζει τη Σοσιεδάδ με το γκολ του Ροσάριο! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:49
Ημίχρονο σε όλα τα ματς που ξεκίνησαν στις 22:00 Άντερλεχτ-Φερεντσβάρος 0-0 Ντιναμό Κιέβου-Λάτσιο 0-3 (5', 35' Ντιά, 34' Ντέλι-Μπάσιρου) Λουντογκόρετς-Σλάβια Πράγας 0-1 (38' Γιούρασεκ) Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Τβέντε 1-0 (35' Έριξεν) Μίντιλαντ-Χόφενχαϊμ 1-0 (42' Οσόριο) Νις-Ρεάλ Σοσιεδάδ 1-1 (18' Μπαρενετσέα - 45' Ροσάριο) by Γιώργος Ζαχαρίου
22:52
To γκολ του Έριξεν πουτ έβαλε μπροστά τη Γιουνάιτεντ επί της Τβέντε. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:52
Το δεύτερο και το τρίτο γκολ της Λάτσιο κόντρα στη Ντιναμό Κιέβου. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:57
To τρομερό γκολ του Οσόριο στο Μίντιλαντ-Χόφενχαϊμ! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:04
Σέντρα σε όλα τα ματς του δευτέρου ημιχρόνου εκτός από το Λουντογκόρετς-Σλάβια και Νις-Σοσιεδάδ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:05
23:07
48' ΓΚΟΛ για τη Γαλατάσαραϊ. Τραγικό λάθος από την άμυνα του ΠΑΟΚ και ο Μπάμπα κάνει.. τσάφ. 1-0 by Γιώργος Ζαχαρίου
23:12
53' Πέναλτι για τη Νις! Οι Γάλλοι πάνε να κάνουν ολική ανατροπή επί της Σοσιεδάδ by Γιώργος Ζαχαρίου
23:13
ΤΟ ΕΠΙΑΣΕ Ο ΡΕΜΙΡΟ! Η Σοσιεδάδ παραμένει στο 1-1 στη Γαλλία με τον Βάσκο να αποκρούει το πέναλτι του Γκεσάν by Γιώργος Ζαχαρίου
23:15
Η ισοφάριση της Νις με τον Ροσάριο. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:17
Το γκολ της Γαλατά απέναντι στον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:17
62' ΓΚΟΟΟΛ για την Άντερλεχτ! 1-0 προηγείται της Φερεντσβάρος με το γκολ του Βέρσχερεν. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:23
64' ΓΚΟΟΟΛ για την Άντερλεχτ που κάνει το 2-0 απέναντι στη Φερεντσβάρος με πέναλτι του Ντόλμπεργκ! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:24
69' ΓΚΟΟΟΛ για τη Τβέντε στο Όλντ Τράφορντ! Ο Λάμερς ισοφαρίζει σε 1-1! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:26
67' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ο Κωνσταντέλιαααααας! ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο ΠΑΟΟΟΟΟΟΚ! 1-1 στην Κωνσταντινούπολη τη Γαλατάσαραϊ! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:31
72' Με δέκα παίκτες η Ντιναμό Κιέβου απέναντι στη Λάτσιο. Ο Μπράγκαρου δέχεται απευθείας κόκκινη. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:34
76' ΓΚΟΛ για τη Γαλατάσαραϊ. Η "τσιμπόμ" προηγείται ξανά του ΠΑΟΚ με γκολ του Γιουνούς με υπέροχη συνεργασία. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:35
Το πέναλτι που απέκρουσε ο Ρεμίρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:38
Με αυτό το γκολ ισοφάρισε ο Κωνσταντέλιας για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:39
81' Με δέκα παίκτες και η Άντερλεχτ (2-0) επί της Φερεντσβάρος. Ο Ανγκούλο βλέπει δυο κίτρινες κάρτες σε τρία λεπτά και αποβάλλεται. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:40
83' Και η Λάτσιο με δέκα ποδοσφαιριστές. Ο Νόσλιν δέχεται κόκκινη κάρτα. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:42
Η ισοφάριση της Τβέντε επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με γκολ του Λάμερς. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:44
87' ΓΚΟΛ η Φερεντσβάρος! Μειώνει σε 2-1 στις Βρυξέλλες με γκολ του Τραορέ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:47
90' ΓΚΟΛ και για τη Χόφενχαϊμ. Η γερμανική ομάδα ισοφαρίζει στη Δανία με ΑΠΙΤΕΥΤΟ γκολ του Μέρστεντ 1-1! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:55
Τέλος στα ματς! Άντερλεχτ-Φερεντσβάρος 2-1 (60' Βέρσχερεν, 66' Ντόλμπεργκ - 86' Τραορέ) Ντιναμό Κιέβου-Λάτσιο 0-3 (5', 35' Ντιά, 34' Ντέλι-Μπάσιρου) Λουντογκόρετς-Σλάβια Πράγας 0-2 (38' Γιούρασεκ,65' Χίτιλ) Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Τβέντε 1-1 (35' Έριξεν, 68' Λάμερς) Μίντιλαντ-Χόφενχαϊμ 1-1 (42' Οσόριο, 90' Μέρστεντ) Νις-Ρεάλ Σοσιεδάδ 1-1 (18' Μπαρενετσέα - 45' Ροσάριο) Γαλατάσαραϊ-ΠΑΟΚ 3-1 (48' αυτ. Μπάμπα, 76' Αγκιούν, 90'+5' Ικάρντι - 67' Κωνσταντέλιας) by Γιώργος Ζαχαρίου
23:56
Δυστυχώς ο ΠΑΟΚ δεν τα κατάφερε και γνώρισε ήττα 3-1 στην Πόλη από τη Γαλατάσαραϊ. by Γιώργος Ζαχαρίου