Εθνικός-Άρης

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Εθνικός-Άρης, για το Κύπελλο Betsson.

14:53
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Εθνικός-Άρης. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:54
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 15:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport 1, ενώ ασφαλώς θα υπάρχει ενημέρωση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:56
Είναι μονή αναμέτρηση και σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι. Δύο κατηγορίες χωρίζουν τις δύο ομάδς, καθώς ο Εθνικός ανήκει στη Γ' Εθνική. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:57
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
14:57
Εθνικός (Βαγγέλης Χαντές): Κούμπουλας, Χριστογιάννης, Ζωγραφάκης, Τσατσαρής, Χατζηκυριάκος, Μαλάϊ, Σκεντεράϊ, Πολύζος, Γεωργούσης, Ερέρα, Αντωνίου. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:58
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα - Μοντόγια, Ροζ, Μπράμπετς, Χουάνκαρ - Ζαν Ζουλ, Νταρίντα - Ντιαντί, Φετφατζίδης, Σαβέριο - Σαμόρα by Αποστόλης Λιβάνιος
14:59
Στον πάγκο του Εθνικού: Τσιμπόκας, Παπαχρονόπουλος, Μανδαμαδιώτης, Δήμος, Θροδώροθ, Ποτουρίδης, Νταούλιας, Μπούσης, Τσιάβος. by Αποστόλης Λιβάνιος
14:59
Στον πάγκο του Άρη: Σίντκλεφ, Παναγίδης, Πάρντο, Σιφουέντες, Φρίντεκ, Μανού Γκαρθία, Σίστο, Μόντσου, Φατόρ by Αποστόλης Λιβάνιος
14:59

Σέντρα στο ματς!

by Αποστόλης Λιβάνιος
15:03
Ντεμπούτο κάνει ο Χουάνκαρ με τον Άρη, ο οποίος έχει οκτώ αλλαγές στο σχήμα του. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:05
Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:05
6' Εκτέλεσε ο Φετφατζίδης, έδιωξε με το κεφάλι ο Μαλάϊ. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:13
Δίχως καλή φάση το ματς, πέραν του φάουλ του Φετφατζίδη. Ο Άρης έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:14
15:14
15:18
19' Κίτρινη για τον Εθνικό, την είδε ο Μαλάϊ, για σκληρό φάουλ στον Ντιαντί. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:20
21' Απειλεί ο Άρης! Σαμόρα και Ντιαντί συνεργάστηκαν καλά, με τον δεύτερο να φεύγει κάθετα, αλλά έκοψε η άμυνα του Εθνικού στα όρια της περιοχής. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:23
23' Ευκαιρία του Άρη: Ο Σαμόρα σούταρε από πλάγια θέση και ο Κούμπουλα έδιωξε by Αποστόλης Λιβάνιος
15:24
25' Πολύ καλή φάση για τον Εθνικό! Ο Ερέρα έφυγε κάθετα, έκανε διαγώνιο σουτ, με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:27
28' Η μπάλα στα δίχτυα του Κουέστα από τον Γεωργούση που έφυγε κάθετα, αλλά δόθηκε οφσάιντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:28
Στην ίδια ευθεία ο παίκτης του Εθνικού με την άμυνα του Άρη, όπως φάνηκε από το replay. VAR δεν υπάρχει. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:30
31' ΓΚΟΛ ο Άρης, 0-1! Εκτός περιοχής σουτ του Ντιαντί, δεν μπόρεσε ο Κούμπουλας να μπλοκάρει και ο Νταρίντα έστειλε την μπάλα δτα δίχτυα από κοντά. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:36
37' Σουτ του Φετφατζίδη, μπλόκαρε ο αντίπαλος γκολκίπερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:37
38' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικό! Δώρο του Κουέστα σε απλή φάση, ο Γεωργούσης πήρε την μπάλα, σούταρε, αλλά ο Ισπανός γκολκίπερ ρέφαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:40
40' Ο Γεωργούσης πάτησε στην περιοχή και βρέθηκε στο έδαφος. Ο διαιτητής θεώρησε ότι δεν υπήρξε παράβαση. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:43
44' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Γύρισμα του Μοντόγια, προβολή του Νταρίντα με την μπάλα να περνάει εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:44
45' Πολύ άστοχο σουτ του Σκεντεράϊ από πλάγια θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:44
Ημίχρονο στο ματς: Εθνικός-Άρης 0-1! Το γκολ του Νταρίντα στο 31' χωρίζει τις δύο ομάδες. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:50
15:50
16:01

Έναρξη β' μέρους!

16:04
49' Άστοχη κεφαλιά του Γεωργούση από πλευράς Εθνικού. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:07
51' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Εθνικό, αλλά έχει δοθεί φάουλ. Ο Σκεντεράι έκλεψε την μπάλα, αλλά έχει κάνει φάουλ στον Ροζ,προτού σουτάρει ο Ερέρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:10
55' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικό! Ο Γεωργούσης έφυγε κάθετα μετά από μακρινή μπαλιά, πλάσαρε και ο Κουέστα έδιωξε με το σώμα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:13
57' Τριπλή αλλαγή για τον Άρη: Μανού Γκαρθία, Σίστο και Μόντσου στις θέσεις των Φετφατζίδη, Ντιαντί και Ζαν Ζουλ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:14
57' Ποτουρίδης αντί Ερέρα για τον Εθνικό. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:20
16:21
66' Αλλαγή για τον Άρη: Φρίντεκ αντί του Χουάνκαρ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:27
16:27
67' Τριπλή αλλαγή για τον Εθνικό: Νταούλιας, Παπαχρονόπουλος και Τσιμπόκας αντί Αντωνίου, Σκεντεράι και Χριστογιάννη. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:30
71' Αλλαγή για τον Εθνικό: Μανδαμαδιώτης περνά στη θέση του Γεωργούση by Αποστόλης Λιβάνιος
16:30
73' Άστοχο σουτ του Σαβέριο. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:34
79' Σουτ του Μοντσού, μπλόκαρε ο γκολκίπερ του Εθνικού. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:35
Φάουλ σε καλή θέση για τον Άρη. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:35
80' Κακή εκτέλεση από τον Μόντσου, η μπάλα έφυγε ψηλά. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:41
Δεν τα παρατάει ο Εθνικός. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:43
88' Σιφουέντες αντί Νταρίντα για τον Άρη. by Αποστόλης Λιβάνιος

Τέλος στο ματς: Εθνικός-Άρης 0-1!

Το γκολ του Νταρίντα στο 31' χάρισε τη νίκη στους φιλοξενούμενους και την πρόκριση. by Αποστόλης Λιβάνιος