Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

17:32
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
17:33
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Πανσερραϊκό, για την 5η αγωνιστική της Stoiximan Super League, στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:33
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
17:34
Ενώ το βασικό σχήμα των «λιονταριών» απαρτίζουν οι Γκουγκεσασβίλι, Κουτσογούλας, Μπέργκστρομ, Ντάβιντσον, Φάρες, Περούτσι, Στάικος, Τέρζιτς, Τομάς, Σαλαζάρ και Μπετανκόρ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:36
Ντεμπούτο ως... 11αδάτος με το «τριφύλλι» για τον Αζεντίν Ουναΐ! Εικόνα live 28801109/45994.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
17:36
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού βρίσκονται οι Λοντίγκιν, Κώτσιρας, Σένκεφελντ, Μπάλντοκ, Μαξίμοβιτς, Τσέριν, Μαντσίνι, Τζούριτσιτς και Γερεμέγεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:37
Στον πάγκο του Πανσερραϊκού θα καθίσουν οι Κατσίκας, Πεταυράκης, Καρασαλίδης, Ντέλετιτς, Λιάσος, Γκίγκιτς, Χατζηστραβός, Σοφιανός και Δεληγιαννίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
17:39
Εκτός αποστολής του Παναθηναϊκού έμεινε ο Φίλιπ Μαξ... Εικόνα live 28801109/98483.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
17:40
Σε ένα ακόμα παιχνίδι του Παναθηναϊκού βρίσκεται στο γήπεδο και ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ, Γιάννης Αλαφούζος! Εικόνα live 28801109/81743.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
17:41
Σε ό,τι αφορά στις απουσίες, τώρα, οι «πράσινοι» θα είναι για πρώτη φορά πλήρεις. by Σπύρος Σιαμπλής
17:42
Από την άλλη πλευρά, οι φιλοξενούμενοι δεν υπολογίζουν στα πρόσφατα μεταγραφικά αποκτήματα Ουαγκέ και Ζελέν, ενώ ούτε και οι Χαντάκιας, Μασκανάκης και Παπαβασιλείου θα είναι διαθέσιμοι. by Σπύρος Σιαμπλής
17:43
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Άγγελος Ευαγγέλου από τον Σύνδεσμο Αθηνών, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Σπύρος Ζαμπάλας του Συνδέσμου Ηπείρου. by Σπύρος Σιαμπλής
17:50
Ο διευθυντής ποδοσφαιρικού τμήματος των «πρασίνων», Γιώργος Τζαβέλλας. Εικόνα live 28801109/52556.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
17:50
Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by Σπύρος Σιαμπλής
17:56
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
17:58
Οι 22 ποδοσφαιριστές κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
17:59
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
18:00
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
18:02
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:04
2' Φάουλ του Πελίστρι στον Τομάς, ενώ έφευγε στην αντεπίθεση. by Σπύρος Σιαμπλής
18:05
4' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον ΠΑΟ, από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
18:06
4' Εκτέλεση του Μπακασέτα, βγαίνει και μπλοκάρει ο Γκουγκασασβίλι. by Σπύρος Σιαμπλής
18:07
4' Από το βολέ του Γκουγκασασβίλι κάνουν επίθεση οι Σερραίοι, με τον Σαλαζάρ, το σουτ του οποίου έξω από την περιοχή και πλάγια περνάει ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:09
7' Δεύτερο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, ξανά λόγω της πίεσής του ψηλά. by Σπύρος Σιαμπλής
18:10
7' Εκτέλεση τιου κόρνερ από τον Ουναΐ, στην εξέλιξη της φάσης η μπάλα φτάνει στον Τετέ, που σουτάρει από το όριο της μεγάλης περιοχής, με τον Γκουγκασασβίλι να μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
18:12
10' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Μλαντένοβιτς να βγάζει την σέντρα από αριστερά, την μπάλα να βρίσκει πρώτα στον Κουτσογούλα και τον Τετέ να πετάγεται στο δεύτερο δοκάρι, για να την στείλει στα δίχτυα... by Σπύρος Σιαμπλής
18:14
Ιδανικό ξεκίνημα για το «τριφύλλι», που πιέζει ψηλά από την αρχή και βρίσκει το λεγόμενο γρήγορο γκολ, το οποίο είναι πάντα χρήσιμο σε τέτοια παιχνίδια... by Σπύρος Σιαμπλής
18:15
13' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό, με το δυνατό σουτ του Στάικου που βγάζει εντυπωσιακά ο Ντραγκόφσκι, ενώ στην εξέλιξη της φάσης το γυριστό του Μπετανκόρ περνάει ελάχιστα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
18:16
15' Γκολ! 1-1 ισοφαρίζει ο Πανσερραϊκός, με την σέντρα του Φάρες από αριστερά και την κεφαλιά του Μπετανκόρ, η οποία δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Ντραγκόφσκι! by Σπύρος Σιαμπλής
18:18
16' Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του σκόρερ, όπως και του Γεντβάι... by Σπύρος Σιαμπλής
18:20
Όχι μόνο δεν πτοήθηκε ο Πανσερραϊκός, αλλά ε΄φτιαξε δύο φάσεις μετά το 1-0 του Παναθηναϊκού και κατάφερε να σβήσει πολύ γρήγορα το προβάδισμα του αντιπάλου του... by Σπύρος Σιαμπλής
18:21
18' Επανεκκίνηση του αγώνα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:24
19' Διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Γκουγκοσασβίλι να αποκρούει το πλασέ του Μπακασέτα και στη συνέχεια να βγάζει και το σουτ του Τετέ! by Σπύρος Σιαμπλής
18:26
21' Επικίνδυνη αντεπίθεση και σουτ του Σαλαζάρ, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:26
24' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, από τα δεξιά, περνάει δίχως αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:30
28' Φάουλ σαν... κοντινό κόρνερ υπέρ του Παναθηναϊκού, από την αριστερή πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
18:31
29' Το εκτέλεσε ο Μπακασέτας, πέρασε η φάση χωρίς όφελος για την ομάδα του. by Σπύρος Σιαμπλής
18:32
30' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με το σκαστό σουτ του Μπακασέτα να περνάει ελάχιστα άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
18:34
32' Φάση για τα «λιοντάρια», από τα δεξιά, με τον Ντραγκόφσκι να βγάζει το σουτ του Σαλαζάρ από πολύ διαγώνια θέση. by Σπύρος Σιαμπλής
18:38
36' Κίτρινη κάρτα στον Τέρζιτς για φάουλ στον Ουναΐ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:41
39' Νέα μεγάλη ευκαιρία για το «τριφύλλι», με το άνοιγμα του Πελίστρι για τον Ιωαννίδη, το σουτ του οποίου από θέση μέσα δεξιά κατέληξε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:44
43' Σουτ του Τετέ με καλές προϋποθέσεις, εκτός περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:47
45' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
18:48
45'+1' Αντεπίθεση του Πανσερραϊκού, σουτ του Μπετανκόρ, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:50
45'+3' Σουτ του Ουναΐ εξω από την περιοχή, είναι αδύναμο και ο Γκουγκεσασβίλι μπλοκάρει εύκολα την μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:51
45'+4' Πέναλτι υπέρ του Παναθηναϊκού, για ανατροπή του Βαγιαννίδη από τον Γκουγκεσασβίλι και κίτρινη κάρτα στον δεύτερο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:51
Φαίνεται όντως ότι υπάρχει παράβαση από τα ριπλέι, αφού τον βρίσκει στο πρόσωπο! by Σπύρος Σιαμπλής
18:53
Πάει στο VAR o Ευαγγέλου κατόπιν υπόδειξης του Ζαμπαλα... by Σπύρος Σιαμπλής
18:54
Και παίρνει πίσω την απόφασή του, τώρα, χωρίς να... καταλαβαίνουμε το γιατί! Πιθανώς να έκρινε ότι ο Γκουγκεσασβίλι βρήκε πρώτα μπάλα και μετά τον Βαγιαννίδη... by Σπύρος Σιαμπλής
18:55
45'+8' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες με 1-1. by Σπύρος Σιαμπλής
18:55
by Σπύρος Σιαμπλής
19:04
Καλός επιθετικά, με σωστή ανάπτυξη και δημιουργία από ένα σημείο και μετά αλλά και φάσεις για περισσότερα γκολ ο Παναθηναϊκός, έχει σε ένα ακόμα παιχνίδι αρκετά προβλήματα στα μετόπισθεν με τις επιστροφές των παικτών του... Ωραίο ποδόσφαιρο, τηρουμένων των αναλογιών, και από τον Πανσερραϊκό, ο οποίος επίσης έχει τα θεματάκια του στην άμυνα, εξ ου και οι τόσες φάσεις σε μόλις 45 λεπτά. Με τόσα πέναλτι που έχουν δοθεί έως τώρα στο πρωτάθλημα, πραγματικά είναι να απορεί κανείς γιατί ο Ευαγγέλου άλλαξε γνώμη, από την υπόδειξη του Ζαμπάλα! by Σπύρος Σιαμπλής
19:11
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
19:11
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Πανσερραϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:14
46' Φοβερή κάθετη πάσα του Τετέ για τον Πελίστρι, που δεν πρόλαβε να κάνει το κοντρολ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:15
48' Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό, που διαμαρτύρεται για πέναλτι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:15
49' Απευθείας άουτ η εκτέλεση του Σαλαζάρ από αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:18
51' Καλή στιγμή για τους «πράσινους» με το γύρισμα του Πελίστρι για τον επερχόμενο Τετέ, το σουτ του οποίου περνάει ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:21
53' Νέα φάση του Παναθηναϊκού, με την προσπάθεια του Βαγιαννίδη από δεξιά και το γύρισμα για τον Μπακασέτα, το συρτό σουτ του οποίου μπλοκάρει ο Γκουγκεσασβίλι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:22
55' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο, έξω από την περιοχή, το κερδίζει ο Ιωαννίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
19:23
56' Πολύ καλή απευθείας εκτέλεση του Ουναΐ, εξίσου καλή και η απόκρουση του Γκουγκεσασβίλι, παραμένει το 1-1! by Σπύρος Σιαμπλής
19:24
58' Νέο κερδισμένο φάουλ από τον Ουναΐ, έξω και δεξιά της περιοχής. by Σπύρος Σιαμπλής
19:25
59' Απευθείας εκτέλεση του Μπακασέτα, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:30
62' Ένα ακόμα κερδισμένο φάουλ για τον ΠΑΟ, λίγο έξω από την περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
19:31
64' Εκτέλεση του Μπακασέτα, η μπάλα βρίσκει στο τείχος και περνάει κόρνερ, από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:32
65' Κίτρινη κάρτα στον Μπετανκόρ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:32
66' Ντέλετιτς αντί Τέρζιτς στο ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:34
68' Πελίστρι και Βαγιαννίδης έξω, Τζούριτσιτς και Μπάλντοκ μέσα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:36
69' Κίτρινη κάρτα στον Περούτσι, για το σκληρό φάουλ στον Γεντβάι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:38
71' Γκίγκιτς και Χατζηστραβός αντικαθιστούν τους Μπετανκόρ και Τομάς αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:40
73' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:41
73' Εκτέλεση του Μπακασέτα, ο Τζούριτσιτς κάνει το σουτ στο δεύτερο δοκάρι, αλλά αποκρούει ο Ντάβιντσον με προβολή. by Σπύρος Σιαμπλής
19:42
76' Γυριστό σουτ του Ιωαννίδη, είναι αδύναμο και μπλοκάρει εύκολα ο Γκουγκεσασβίλι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:43
76' Γερεμέγεφ στη θέση του Μπακασέτα, με δύο σέντερ φορ πλέον ο Παναθηναϊκός. by Σπύρος Σιαμπλής
19:44
77' Σουτ του Φάρες από θέση μέσα αριστερά, μπλοκάρει ο Ντραγκόφσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:45
78' Κερδίζει κόρνερ ο Πανσερραϊκός τώρα, από την σπιουδαία επέμβαση του Ντραγκίοφσκισ το σουτ του Ντέλετιτς ενώ οι «πράσινοι» ζητούν φάουλ στον Αράο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:48
81' ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό που κάνει το 2-1! Ο Τετέ από τα δεξιά στα όρια της μεγάλης περιοχής, σπάει την μπάλα στον άξονα, εκεί όπου ήταν ο Τζούριτσιτς, με τον Σέρβο να πιάνει ένα όμορφο πλασέ και να βρίσκει στο δεξί δοκάρι και μέσα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:50
82' Κίτρινη ο Τζούριτσιτς επειδή έβγαλε τη φανέλα του. by Σπύρος Σιαμπλής
19:51
83' Φαρές και Σαλαζάρ εκτός, στις θέσεις τους οι Δεληγιαννίδης και Πεταυράκης. by Σπύρος Σιαμπλής
19:52
85' Ο Παναθηναϊκός ετοιμάζει αλλαγές στα επόμενα λεπτά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:53
86' Λάθος από τον Παναθηναϊκό τώρα που κάνει... δώρο στον Πανσερραϊκό ένα πλάγιο κοντά στην περιοχή του Ντραγκόφσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:53
Δεν βγαίνει κάτι για τους φιλοξενούμενους. by Σπύρος Σιαμπλής
19:54
88' Εκτός οι Ουναΐ και Ιωαννίδης, στις θέσεις του οι Μαξίμοβιτς και Τσέριν. by Σπύρος Σιαμπλής
19:54
Το περιβραχιόνιο του Παναθηναϊκού πηγαίνει στον Γέντβαϊ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:55
88' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό που κάνει το 3-1! Απίθανο γκολ από τον Τζούριτσιτς, ο οποίος κουβάλησε την μπάλα και με ένα εκπληκτικό δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γκουγκεσασβίλι, ο οποίος βρήκε ελάχιστα την μπάλα, αλλά δεν μπόρεσε να της αλλάξει πορεία. by Σπύρος Σιαμπλής
19:57
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:58
90+1' Φάουλ κοντά στην περιοχή, αλλά από αρκετά πλάγια θέση τώρα για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
19:58
90+1' Κόρνερ για τους «πράσινους». by Σπύρος Σιαμπλής
19:58
Σέντρα του Τετέ, απομάκρυνε η άμυνα του Πανσερραϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
20:00
90+3' Σέντρα του Δεληγιαννίδη από τα αριστερά, η μπάλα μπλοκάρει στον Μπάλντοκ και καταλήγει στα χέρια του Ντραγκόφσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:01
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:02
Με τον Τζούριτσιτς να έρχεται από τον πάγκο και να εξελίσσεται σε απόλυτο πρωταγωνιστή, οι «πράσινοι» επικράτησαν 3-1 του Πανσερραϊκού στο ΟΑΚΑ, πανηγυρίζοντας έτσι τη δεύτερη νίκη τους στη σεζόν. by Σπύρος Σιαμπλής
20:02
Με το αποτέλεσμα αυτό, η ομάδα του Ντιέγκο Αλόνσο ανέβηκε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα και τους 8 βαθμούς, διατηρώντας το -5 από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:03
Το πρώτο γκολ του Τζούριτσιτς με το οποίο ο Παναθηναϊκός έκανε το 2-1: by Σπύρος Σιαμπλής