Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

16:35
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι by Άγγελος Κρεμαστός
16:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Βόλου με τον ΠΑΟΚ, για την 5η αγωνιστική της Stoiximan Super League στο Πανθεσσαλικό. by Άγγελος Κρεμαστός
16:43
Οι γηπεδούχοι θα παραταχθούν με την εξής 11αδα: Κόβατς, Καλογερόπουλος, Κορέα, Μίλετιτς, Μύγας, Γκλάβσιτς, Μεντιέτα, Μπερναντού, Φεράρι, Άλτμαν, Ασεχνούμ, Κόντε by Άγγελος Κρεμαστός
16:44
Στο απέναντι «στρατόπεδο» ο Ραζβάν Λουτσέσκου επέλεξε να παρατάξει τον «Δικέφαλο του βορρά» με μερικές αλλαγές. Κοτάρσκι – Σάστρε, Κετζιόρα, Κόλεϊ, Μπάμπα – Καμαρά, Σβαμπ – Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Τάισον – Τισουντάλι. by Άγγελος Κρεμαστός
16:47
Στον πάγκο για τον Βόλο βρίσκονται οι Σιαμπάνης, Σούντγκρεν, Κορέα, Σμέουλερς, Τσοκάνης, Δόσης, Κόμπα, Γιγιαφάνες, Κόσζτα by Άγγελος Κρεμαστός
16:48
Ενώ στον πάγκο τους οι Θεσσαλονικείς θα έχουν τους Μπαλωμένος, Ότο, Μιχαηλίδης, Μπακαγιόκο, Οζντόεφ, Βιεϊρίνια, Κωνσταντέλιας, Σορετίρε, Τσάλοφ. by Άγγελος Κρεμαστός
16:50
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Πέτρος Τσαγκαράκης, με βοηθούς τους Παντελή Σπυρόπουλο και Χρήστο Κορώνα, ενώ ο τέταρτος θα είναι ο Τάσος Παπέτρου. Στο VAR θα βρίσκεται ο Στέφανος Κουμπαράκης και ο Γεωργία Κομισοπούλου by Άγγελος Κρεμαστός
16:52
Στο πλάι του ΠΑΟΚ θα υπάρχουν περίπου 5.000 οπαδοί που ακολούθησαν την ομάδα μέχρι τον Βόλο για να βοηθήσουν τους Θεσσαλονικείς να επιστρέψουν στις νίκες, μετά την λευκή ισοπαλία την προηγούμενη αγωνιστική με τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα (15/09, 0-0) by Άγγελος Κρεμαστός
16:54
Ο Ραζβάν Λουτσέσκου θέλει να δει στο σημερινό παιχνίδι την ομάδα του συγκεντρωμένη, παρά το τεράστιο παιχνίδι που έχει την Τετάρτη (25/09) στην Τουρκία, απέναντι στη Γαλατάσαραϊ για την πρεμιέρα του Europa League. by Άγγελος Κρεμαστός
16:57
Στις κερκίδες του Πανθεσσαλικού γηπέδου βρίσκεται και ο ομοσπονδιακός της Εθνικής Ελλάδος, Ιβάν Γιοβάνοβιτς by Άγγελος Κρεμαστός
16:57
17:00
by Άγγελος Κρεμαστός
17:01
Σέντρα στο ματς by Άγγελος Κρεμαστός
17:02
1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο με το καλημέρα της αναμέτρησης! Σπουδαία κεφαλιά για τον Κόντε, από την σέντρα του Φεράρι, με τον Κοτάρσκι να διώχνει εντυπωσικά by Άγγελος Κρεμαστός
17:03
2' Πέναλτι για τον Βόλο Στη συνέχεια της φάσης, ένα άτσαλο μαρκάρισμα του Καμαρά έδωσε την ευκαιρία στους γηπεδούχους να ανοίξουν το σκορ από την λευκή βούλα. by Άγγελος Κρεμαστός
17:04
3' Απόκρουση από τον Κοτάρσκι Ο Άλτμαν δεν κατάφερε να νικήσει τον Κροάτη κίπερ από τα 11 βήματα με τον Κοτάρσκι να διώχνει σε κόρνερ. by Άγγελος Κρεμαστός
17:06
Απίστευτο ξεκίνημα στην αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ να γλιτώνει από του... χάρου τα δόντια, στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού. by Άγγελος Κρεμαστός
17:08
8' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα. by Άγγελος Κρεμαστός
17:09
8' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Μουργκ Η μπάλα στρώθηκε μετά από ένα κακό διώξημο στα πόδια του Αυστριακού, με τον μεσοεπιθετικό των ασπρόμαυρων να μην καταφέρνει να την στείλει στα δίχτυα από ευνοϊκό σημείο. by Άγγελος Κρεμαστός
17:11
10' Άλλη μία μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ Τρομερή κάθετη πάσα του Καμαρά, έβγαλε σε θέση τετ-α-τετ τον Ντισουντάλι, με τον επιθετικό του Δικφάλου να μην μπορεί να κερδίσει τον Κόβατς. by Άγγελος Κρεμαστός
17:13
12' Ο Φεράρι έσωσε τον Βόλο, κόβοντας τελευταία στιγμή την πάσα του Τάισον προς τον Ντεσπότοφ. by Άγγελος Κρεμαστός
17:16
Η είσοδος των δύο ομάδων by Άγγελος Κρεμαστός
17:17
Ο ΠΑΟΚ έβγαλε άμεσα αντίδραση στο δυναμικό ξεκίνημα του Βόλου και μετά το χαμένο πέναλτι του Άλτμαν, έχει πάρει τα ηνία της αναμέτρησης και πιέζει για να ανοίξει το σκορ. by Άγγελος Κρεμαστός
17:20
Ο Δικέφαλος κρατάει την μπάλα γύρω από την περιοχή του Βόλου, αλλά δυσκολεύεται να μπει με αξιώσεις μέσα στην περιοχή των γηπεδούχων και να απειλήσει την εστία του Κόβατς. Να σημειωθεί πως στο 20ο λεπτό ο Μπάμπα είδε την κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή. by Άγγελος Κρεμαστός
17:21
Οι χαμένες ευκαιρίες του Βόλου και η απόκρουση του πέναλτι από τον Κοτάρσκι by Άγγελος Κρεμαστός
17:23
23' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ Ο Τάισον άνοιξε το παιχνίδι με μία υπέροχη πάσα στον Μπάμπα, αυτός πάσαρε στον Ντεσπόντοφ ο οποίος ανατράπηκε από τον Φεράρι, με τον διαιτητή να δείχνει τη λευκή βούλα. Κιτρινίστηκε ο αμυντικός του Βόλου για την παράβαση. by Άγγελος Κρεμαστός
17:24
24' Γκολ για τον ΠΑΟΚ και 1-0 Ο Σβαμπ δεν λάθεψε από τα 11 βήματα και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του για το 1-0. by Άγγελος Κρεμαστός
17:27
Χαμό προκαλούν οι περίπου 5.000 φίλοι του ΠΑΟΚ στις κερκίδες, που βλέπουν την ομάδα τους να βγάζει αντίδραση και να προηγείται στο ματς με 1-0. by Άγγελος Κρεμαστός
17:28
28' Κακή κεφαλιά από τον Μεντιέτα, με τον Κοτάρσκι να πιάνει με ευκολία την μπάλα. by Άγγελος Κρεμαστός
17:30
28' Καλό σουτ από τον Ασεκνούν που ξεμαρκαρίστηκε έξω από την περιοχή του ΠΑΟΚ, με την μπάλα όμως να περνάει πάνω από τα αντίπαλα δοκάρια. by Άγγελος Κρεμαστός
17:30
Οι μεγάλες ευκαιρίες των Μουργκ και Τισουντάλι, από πλευράς ΠΑΟΚ. by Άγγελος Κρεμαστός
17:33
Οι πανηγυρισμοί των ποδοσφαιριστών του ΠΑΟΚ, στο γκολ του Σβαμπ που άνοιξε το σκορ. Εικόνα live 28801107/14783.jpg by Άγγελος Κρεμαστός
17:34
34' Κόρνερ για τον Βόλο by Άγγελος Κρεμαστός
17:35
35' Ο Σάστρε με σχετική ευκολία αποσόβησε τον κίνδυνο από πλευράς ΠΑΟΚ. by Άγγελος Κρεμαστός
17:36
35' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Φεράρι και ο Βόλος θα συνεχίσει με 10 στην αναμέτρηση. Ο Σάστρε έβγεινε στην αντεπίθεση με τον αριστερό μπακ του Βόλου να τον σταματάει αντικανονικά και να αντικρίζει την κίτρινη κάρτα και να πηγαίνει από νωρίς στα αποδυτήρια. by Άγγελος Κρεμαστός
17:40
40' Αλλαγή για τον Βόλο. Ο Ασεκνούν αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο και την θέση του παίρνει ο Σμέουλερς, με τον Γκόμεζ να προσπαθεί να καλύψει το κενό που δημιουργήθηκε από την κόκκινη κάρτα του Φεράρι. by Άγγελος Κρεμαστός
17:42
Ο Σβαμπ ευστοχεί από τα 11 βήματα και δίνει το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ. Δείτε το γκολ. by Άγγελος Κρεμαστός
17:44
43' Κακό σουτ του Καμαρά από μακρινή απόσταση με την μπάλα να περνάει απευθείας άουτ, χωρίς να απειληθεί η εστία του Κόβατς. by Άγγελος Κρεμαστός
17:46
45' Δύο λεπτά ο επιπλέον έξτρα χρόνος. by Άγγελος Κρεμαστός
17:47
45+1' Φάουλ για τον Βόλο σε καλό σημείο για ένα γέμισμα. by Άγγελος Κρεμαστός
17:48
45+2' Η φάση πέρασε ανεκμετάλλευτη για τους γηπεδούχους. by Άγγελος Κρεμαστός
17:49
Λήξη πρώτου ημιχρόνου με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 1-0 επί του Βόλου μέσα στο Πανθεσσαλικό. by Άγγελος Κρεμαστός
17:52
Τρομερό ξεκίνημα από πλευράς Βόλου, με απανωτές φάσεις στα πρώτα λεπτά, με τον Κοτάρσκι να κρατάει όρθιο τον ΠΑΟΚ, αποκρούοντας και πέναλτι. Στη συνέχεια ο Δικέφαλος βρήκε τα πατήματα του στον αγωνιστικό χώρο και ξεκίνησε να πιέζει. Το γκολ δεν άργησε να έρθει και ο Σβαμπ έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του, ευστοχόντας από τα 11 βήματα. Οι γηπεδούχοι ολοκήρωσαν το πρώτο 45λεπτο με 10 παίκτες, μετά την αποβολή του του Φεράρι με δεύτερη κίτρινη κάρτα. by Άγγελος Κρεμαστός
18:05
Οι παίκτες των δύο ομάδων μπαίνουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. by Άγγελος Κρεμαστός
18:05
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές παρατάχθηκαν στον αγωιστικό χώρο του Πανθεσσαλικού, Βόλος και ΠΑΟΚ. by Άγγελος Κρεμαστός
18:07
47' Δυναμικά ξεκίνησε ο ΠΑΟΚ , με το τον Ντεσπόντοφ να κερδίζει νωρίς νωρίς κόρνερ για; την ομάδα του. by Άγγελος Κρεμαστός
18:08
48' Ο Σάστρε με σουτ προσπάθησε να απειλήσει από πλευρά ΠΑΟΚ, με την μπάλα να σταματάει πάνω σε κορμιά του Βόλου. by Άγγελος Κρεμαστός
18:08
48' Κερδισμένο φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο για μία σέντρα. by Άγγελος Κρεμαστός
18:08
49' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ με τον Μουργκ. Ο Αυστριακός επιχείρησε την απευθείας εκτέλεση από πολύ πλάγια θέση με τον Κόβατς να αποκρούει εντυπωσιακά και να στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. by Άγγελος Κρεμαστός
18:10
Η δεύτερη κάρτα που αντίκρισε ο Φεράρι για μαρκάρισμα πάνω στον Σάστρε. by Άγγελος Κρεμαστός
18:12
Ο Βόλος πορσπαθεί να κρατήσει την μπάλα παρά το αριθμητικό του μειωνέκτημα και να απειλήσει την εστία του ΠΑΟΚ. by Άγγελος Κρεμαστός
18:14
54' Δεύτερο γκολ για τον ΠΑΟΚ και 2-0 με τον Μουργκ. Ο Καμαρά βρέθηκε αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή του Βόλου και επιχείρησε το σουτ. Η μπάλα κόντραρε πάνω στον Μουργκ, άλλαξε πορεία και κατέλληξε στην εστία του Κόβατς, αργά και βασανιστηκά. by Άγγελος Κρεμαστός
18:16
56' Καλή φάση για τον Βόλο με τον Μεντιέτα. Ο Αργεντινός δοκίμασε από μακριά το πόδι του, με την μπάλα να σταματάει πάνω στον Κοτάρσκι. by Άγγελος Κρεμαστός
18:17
56' Μειώνει ο Βόλος με τον Μεντιέτα Ο Γκλάβσιτς εκτέλεσε το κόρνερ και ο Μεντιέτα με μία εντυπωσιακή κεφαλιά πήδηξε ψηλότερα απ' όλους και νίκησε τον Κοτάρσκι μειώνοντας σε 2-1, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. by Άγγελος Κρεμαστός
18:17
58' Κίτρινη κάρτα στον Μεντιέτα. Άτσαλο μαρκάρισμα από τον Αργεντινό, με τον διαιτητή να του δείχνει την κίτρνη κάρτα. by Άγγελος Κρεμαστός
18:20
60' Γκολ για τον ΠΑΟΚ και 3-1 με τον Τάισον Τραγικό λάθος του Γκλάβτσιτς, που πάσαρε στον Τισουντάλι. Ο Μαροκινός προχώρησε με την μπάλα και πάσαρε την κατάλληλη στιγμή στον Τάισον, με τον Βραζιλιάνο να εκτελεί ιδανικά τον Κόβατς. by Άγγελος Κρεμαστός
18:23
Ο ΠΑΟΚ δείχνει να καθαρτίζει μία και καλή την υπόθεση νίκη με αυτό το γκολ, καθώς ο Βόλος των 10 παικτών πρέπει να κάνει μία υπερπροσπάθεια πλέον για να πάρει κάτι θετικό από αυτο το παιχνίδι. Ο Γκομεζ προσπαθεί να αλλάξει την εικόνα της ομάδας του με τον Κόστζα να παιρνάει στη θέση του Κόντε και ο Βιγιαφάνιεζ άλλαξε τον Άλτμαν by Άγγελος Κρεμαστός
18:24
Το δοκάρι του Μουργκ από την απευθείας εκτέλεση φάουλ που επιχείρησε. by Άγγελος Κρεμαστός
18:28
65' Τετραπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ Ντεμπούτο Μπακαγιόκο στη θέση του Σβαμπ. Ο Κωνσταντέλιας παίρνει τη θέση του Μουργκ.Ο Τισουντάλι κάνει χώρο για τον Τσάλοφ και ο Ότο αλλάζει τον Μπάμπα. by Άγγελος Κρεμαστός
18:30
70' Γκολ για τον ΠΑΟΚ με τον Ντεσπόντοφ, το οποίο ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ του Βούλγαρου. Ο μεσοεπιθετικός του Δικεφάλου χτύπησε με το χέρι του το πρόσωπο του Σμέουλερς, με αποτέλεσμα το εξαιρετικό του τελείωμα να πάει χαμένο. by Άγγελος Κρεμαστός
18:34
74' Καλή φάση για τον ΠΑΟΚ Ο Κωνσταντέλιας βρέθηκε απέναντι στον Κόβατς, με τον Έλληνα διεθνή να μην μπορεί να σκοράρει με σκαφτό σουτ. by Άγγελος Κρεμαστός
18:36
76' Κακή σέντρα του Σάστρε με την μπάλα να αναπαύεται στα χέρια του Κόβατς. by Άγγελος Κρεμαστός
18:37
Ο ΠΑΟΚ δεν αφήνει το πόδι από το γκάζι και κυνηγάει τέταρτο γκολ στην αναμέτρηση. by Άγγελος Κρεμαστός
18:38
79' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ Στη θέση του σκόρερ Τάισον μπαίνει ο Σορετίρε. by Άγγελος Κρεμαστός
18:41
80' Καλό σουτ από τον Κωνσταντέλια με την μπάλα να κοντράρει και να περνάει κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο για τον ΠΑΟΚ. by Άγγελος Κρεμαστός
18:45
85' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ. Ο Καμαρά πήδηξε πιο ψηλά απ' όλους και πήρε μία σπουδαία κεφαλιά από την σέντρα του Ντεσπόντοφ, με την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Κόβατς, με τον επόπτη βέβαια να υψώνει το σημαιάκι του για οφσάιντ. by Άγγελος Κρεμαστός
18:49
89' Γκολ για τον ΠΑΟΚ και 4-1 Ο Τσάλοφ πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του ΠΑΟΚ. Ο Κόβατς έκανε το βολέ και πέτυχε τον Ρώσο άθελα του, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Βόλου. by Άγγελος Κρεμαστός
18:54
Τέλος στο ματς! Ο ΠΑΟΚ παίρνει με άνεση το διπλό στην έδρα του Βόλου και μένει μόνος πρώτος, έστω και προσωρινά. by Άγγελος Κρεμαστός
18:55
Ο Βόλος ξεκίνησε δυναμικά στην αναμέτρηση, όμως ο ΠΑΟΚ δεν του επέτρεψε να πάρει τίποτα από το παιχνίδι. Η επίθεση του Δικεφάλου ήταν και πάλι αυτή που καθάρισε για την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου. by Άγγελος Κρεμαστός
18:56
Ντεμπούτο για τον Μπακαγιόκο, ενώ ο Τσάλοφ με έναν απίθανο τρόπο πέτυχε το πρώτο του τέρμα με τα ασπρόμαυρα. by Άγγελος Κρεμαστός