Live όλοι οι αγώνες του Champions League

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη σε όλους τους αγώνες για την 1η αγωνιστική της League Phase του Champions League.

21:25
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:26
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη των αναμετρήσεων με τις οποίες ολοκληρώνεται η δράση στην 1η αγωνιστική του φετινού Champions League! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
Τα παιχνίδια που ξεκινούν στις 22:00: Αταλάντα-Άρσεναλ Ατλέτικο Μαδρίτης-Λειψία Μπρεστ-Στουρμ Γκρατς Μονακό-Μπαρτσελόνα by Δημήτρης Παπαδήμας
21:44
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες στις αναμετρήσεις που ξεκινούν σε περίπου 15 λεπτά... by Δημήτρης Παπαδήμας
21:44
21:45
21:45
21:45
21:55
Οι ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στους αγωνιστικούς χώρους των τεσσάρων γηπέδων, ενώ θα ακολουθήσει το κλασικό τελετουργικό με την ανάκρουση του ύμνου του Champions League! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:55
Τα καλύτερα στιγμιότυπα από τον θρίαμβο της Λεβερκούζεν στην έδρα της Φέγενορντ: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:57
Όμορφα κορεό από τους φιλάθλους σε Μπέργκαμο και Μόντε Κάρλο! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:58
Όπως ήταν αναμενόμενο, κατάμεστα και τα τέσσερα γήπεδα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
Ξεκίνησαν τα παιχνίδια με τα οποία ολοκληρώνεται η 1η αγωνιστική του Champions League! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
4' Η Αταλάντα έχει μπει δυνατά κόντρα στην Άρσεναλ, πιέζοντας ψηλά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
4' ΓΚΟΛ για τη Λειψία! Πολύ γρήγορη αντεπίθεση για τους Γερμανούς, ο Όμπλακ απέκρουσε εντυπωσιακά σουτ του Οπεντά και ο Σέσκο πήρε το... ριμπάουντ, κάνοντας το 0-1 με κεφαλιά και «παγώνοντας» την έδρα της Ατλέτικο! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
8' Ανώτερη η Αταλάντα στα πρώτα λεπτά την αναμέτρησής της με την Άρσεναλ, χωρίς όμως να έχει φτιάξει ακόμα ευκαιρία για γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:09
9' Η Ατλέτικο προσπαθεί να αντιδράσει μετά την... ψυχρολουσία, κυκλοφορώντας την μπάλα στο μισό της Λειψίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:11
10' Κόκκινη κάρτα στον Έρικ Γκαρθία της Μπαρτσελόνα, ανέτρεψε τον Μιναμίνο ο οποίος ήταν σε προφανή θέση για γκολ, σε μια φάση που ξεκίνησε από λάθος πάσα του Τερ Στέγκεν. Με παίκτη λιγότερο από πολύ νωρίς κόντρα στη Μονακό οι «μπλαουγκράνα». by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
13' Μεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ, ο Καρνεσέγκι απέκρουσε την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σάκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
13' Η Στουρμ Γκρατς άνοιξε το σκορ κόντρα στην Μπρεστ, αλλά το γκολ του Γιατά ακυρώθηκε. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:16
15' Μεγάλη ευκαιρία για την Ατλέτικο να ισοφαρίσει τη Λειψία, ο Γκριζμάν δεν κατάφερε να σκοράρει από πολύ πλεονεκτική θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:17
26' ΓΚΟΛ για τη Μονακό! Λίγο μετά την αποβολή της Μπαρτσελόνα, ο Αλιούς έκανε υπέροχη ατομική προσπάθεια και νίκησε τον Τερ Στέγκεν για το 1-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:18
Το γκολ του Σέσκο για το προβάδισμα της Λειψίας στη Μαδρίτη: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:18
18' Η Άρσεναλ έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ κόντρα στην Αταλάντα, με τον Μαρτινέλι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:21
20' Κυριαρχεί κόντρα στη Μαρτσελόνα η Μονακό, έχασε νέα ευκαιρία για τον Καμαρά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:22
Στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, Αταλάντα-Άρσεναλ 0-0, Ατλέτικο Μαδρίτης-Λειψία 0-1, Μπρεστ-Στουρμ Γκρατς 0-0 και Μονακό-Μπαρτσελόνα 1-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
23' ΓΚΟΛ για την Μπρεστ! Σε φάση που ξεκίνησε από εκτέλεση ενός πλαγίου άουτ του πρώην παίκτη του Ολυμπιακού, Κένι Λαλά, η μπάλα κατέληξε στον Μανιετί, ο οποίος άνοιξε το σκορ με δυνατό μακρινό σουτ! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:24
Η ευκαιρία της Άρσεναλ με την εκτέλεση φάουλ του Σάκα: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:25
Πλέον, μόνο στο Μπέργκαμο δεν έχουμε δει γκολ. Αταλάντα και Άρσεναλ παραμένουν στο 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:27
26' Μία ακόμα ευκαιρία για την Ατλέτικο Μαδρίτης, ο Γκουλάσι απέκρουσε την προσπάθεια του Κορέα στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:28
28' ΓΚΟΛ για την Μπαρτσελόνα! Παρότι παίζει με παίκτη λιγότερο, η Μπάρτσα ισοφαρίζει σε 1-1 τη Μονακό, με τρομερό συρτό σουτ του Γιαμάλ! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
29' ΓΚΟΛ για την Ατλέτικο Μαδρίτης! Ισοφάρισε και η Ατλέτικο, μετά από σέντρα του Γιορέντε και ιδανικό σουτ στην κίνηση από τον Γκριζμάν! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:31
Η αποβολή του Γκαρθία μετά το μεγάλο λάθος του Τερ Στέγκεν: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:32
Τρομερό τάκλιν του Ορμπάν προ του Κορέα: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
31' Η Μπαρτσελόνα έχασε σημαντική ευκαιρία για την ανατροπή, με τον Μπαλντέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
Το όμορφο γκολ της Μονακό με τον Ακλιούς: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:36
35' Ακυρωθέν γκολ για τη Μονακό, ο Σινγκό έκανε άψογο τελείωμα, αλλά είχε ξεκινήσει τη φάση από θέση οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:39
Το γκολ για το προβάδισμα της Μπρεστ κόντρα στην Στουρμ Γκρατς: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:41
Το υπέροχο γκολ της ισοφάρισης για την Ατλέτικο κόντρα στη Λειψία, με τον Γκριζμάν: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:45
Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έχουμε μπει. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:46
45'+1' ΓΚΟΛ για τη Στουρμ Γκρατς! Μετά από όμορφη κάθετη πάσα και γύρισμα του Μπόβινγκ, ο Φερνάντες της Μπρεστ έβαλε αυτογκόλ για την ισοφάριση των φιλοξενούμενων! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
Το υπέροχο γκολ του Γιαμάλ για την ισοφάριση της Μπαρτσελόνα: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στα τέσσερα παιχνίδια: Αταλάντα-Άρσεναλ 0-0 Ατλέτικο Μαδρίτης-Λειψία 1-1 Μπρεστ-Στουρμ Γκρατς 1-1 Μονακό-Μπαρτσελόνα 1-1 by Δημήτρης Παπαδήμας
22:50
Παρότι παίζει με παίκτη λιγότερο από το 10', η Μπαρτσελόνα βρήκε την ισοφάριση κόντρα στη Μονακό, η Ατλέτικο ισοφάρισε τη Λειψία με γκολάρα του Γκριζμάν, η Στουρμ Γκρατς έκανε το 1-1 στο 45'+1' κόντρα στην «σταχτοπούτα» της διοργάνωσης Μπρεστ, ενώ μόνο στο Μπέργκαμο δεν έχουμε δει ακόμα γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:02
Το αυτογκόλ του Φερνάντες για την ισοφάριση της Στουρμ Γκρατς κόντρα στην Μπρεστ: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στα παιχνίδια με τα οποία ολοκληρώνεται η 1η αγωνιστική του φετινού Champions League! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:05
48' Πέναλτι για την Αταλάντα, με τον Παρτέι να ανατρέπει τον Έντερσον! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:06
Η φάση τσεκάρεται από τους VAR, εξετάζουν αν η παράβαση ήταν εκτός μεγάλης περιοχής. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:07
Δόθηκε το πέναλτι! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:09
52' Απίθανη διπλή επέμβαση από τον Ράγια! Ο τερματοφύλακας της Άρσεναλ αρχικά απέκρουσε το πέναλτι του Ρετέγκι, ενώ στη συνέχεια είπε «όχι» και στη δεύτερη προσπάθεια του Ιταλού επιθετικού! Παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Αταλάντα και Άρσεναλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:13
53' Ο Γκριζμάν απείλησε για την Ατλέτικο, βρήκε πολύ χώρο αλλά σούταρε ψηλά. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:15
55' Παρότι με παίκτη λιγότερο, η Μπαρτσελόνα είναι πιο απειλητική από τη Μονακό στο «Λουί Ντε». by Δημήτρης Παπαδήμας
23:15
56' ΓΚΟΛ για την Μπρεστ! Μετά από μια βαθιά μπαλιά, η μπάλα έφτασε στον Σιμά, ο οποίος παρότι βρέθηκε με πλάτη στο τέρμα, γύρισε υπέροχα και έδωσε εκ νέου το προβάδισμα (2-1) στη γαλλική ομάδα κόντρα στη Στουρμ Γκρατς! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:18
57' Η Ατλέτικο πιέζει πολύ έντονα την άμυνα της Λειψίας, ψάχνοντας δεύτερο γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:18
Η απίστευτη διπλή επέμβαση του Ράγια στις προσπάθειες του Ρετέγκι: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:21
Συμπληρώθηκε μία ώρα παιχνιδιού στα τέσσερα γήπεδα. Αταλάντα-Άρσεναλ 0-0, Ατλέτικο Μαδρίτης-Λειψία 1-1, Μπρεστ-Στουρμ Γκρατς 2-1 και Μονακό-Μπαρτσελόνα 1-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:22
Η σημαντική ευκαιρία της Μπαρτσελόνα με τον Μπαλντέ: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:23
65' Ευκαιρία για τη Μονακό, ο Μιναμίνο σούταρε με δύναμη, έδιωξε σε κόρνερ με καίριο τάκλιν ο Ινίγκο Μαρτίνεθ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:24
67' Ευκαιρία μετά από ώρα στο Αταλάντα-Άρσεναλ, με τον Κουαδράδο να σουτάρει από πολύ μακριά, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Παραμένει το 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:28
68' Συνεχίζει να πιέζει την άμυνα της Λειψίας η Ατλέτικο, ψάχνοντας το γκολ που θα της δώσει το προβάδισμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:28
Το όμορφο γκολ του Σιμά στο Μπρεστ-Στουρμ Γκρατς: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:30
71' ΓΚΟΛ για τη Μονακό! «Χρυσή» αλλαγή για τη Μονακό ο Ιλενικένα, βγήκε στην πλάτη της άμυνας της Μπαρτσελόνα και νίκησε στο τετ-α-τετ του με τον Τερ Στέγκεν, «γράφοντας» το 2-1 κόντρα στην Μπαρτσελόνα των 10 παικτών! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:32
75' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Άρσεναλ στο Μπέργκαμο, με τον Μαρτινέλι να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:36
Μπαίνουμε στην «τελική ευθεία» των αγώνων! Αταλάντα-Άρσεναλ 0-0, Ατλέτικο Μαδρίτης-Λειψία 1-1, Μπρεστ-Στουρμ Γκρατς 2-1 και Μονακό-Μπαρτσελόνα 2-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:38
77' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λειψία, ο Ράουμ έκανε «γλυκιά» σέντρα και ο Πόουλσεν έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από την εστία του Όμπλακ με κεφαλιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:40
81' Ψάχνει τρίτο γκολ κόντρα στην Μπαρτσελόνα η Μονακό, ο Τερ Στέγκεν απέκρουσε δύσκολα μια τελική προσπάθεια του Μπάλογκαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:42
Η μεγάλη ευκαιρία της Άρσεναλ με το κακό τελείωμα του Μαρτινέλι: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:43
85' Πέναλτι για τη Μονακό, με τον Ινίγκο Μαρτίνεθ να ανατρέπει εντός μεγάλης περιοχής τον Μπάλογκαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:45
Οι VAR διαφωνούν με τον διαιτητή και τον κάλεσαν να ξαναδεί τη φάση. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:46
Το πήρε πίσω τελικά το πέναλτι, αφού είδε ριπλέι της φάσης! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:47
Το δεύτερο γκολ της Μονακό κόντρα στην Μπαρτσελόνα, με τον Ιλενικένα: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:48
88' Αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Λαβαλέ της Στουρμ Γκρατς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:50
90' Τρομερή διπλή ευκαιρία για την Μπρεστ, δεν κατάφερε να «κλειδώσει» τη νίκη κόντρα στην Στουρμ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:50
90' ΓΚΟΛ για την Ατλέτικο Μαδρίτης! Υπέροχη μπαλιά του Γκριζμάν για τον Χιμένες, ο οποίος βρέθηκε στο δεύτερο δοκάρι και έκανε την ανατροπή για την ομάδα του με καρφωτή κεφαλιά! 2-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:52
Τέλος στο Μπέργκαμο, Αταλάντα-Άρσεναλ 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:54
90'+4' Νέα διπλή χαμένη ευκαιρία για την Μπρεστ, συνεχίζει να προηγείται με 2-1 της Στουρμ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:57
Τέλος στα παιχνίδια που ξεκίνησαν στις 22:00: Αταλάντα-Άρσεναλ 0-0 Ατλέτικο Μαδρίτης-Λειψία 2-1 Μπρεστ-Στουρμ Γκρατς 2-1 Μονακό-Μπαρτσελόνα 2-1 by Δημήτρης Παπαδήμας