Live όλοι οι αγώνες του Champions League

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη σε όλους τους αγώνες για την 1η αγωνιστική της League Phase του Champions League.

21:37
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live όσα συμβαίνουν στη δεύτερη βραδιά δράσης του φετινού Champions League! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:40
Στις 22:00 θα ξεκινήσουν οι αναμετρήσεις: Μάντσεστερ Σίτι-Ίντερ Παρί Σεν Ζερμέν-Τζιρόνα Μπριζ-Ντόρτμουντ Σέλτικ-Σλόβαν Μπρατισλάβας by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
Υπενθυμίζεται πως πλέον στην κορυφαία ποδοσφαιρική διασυλλογική διοργάνωση δεν υπάρχει η φάση ομίλων, αλλά η λεγόμενη League Phase 36 ομάδων, με κάθε μία εξ αυτών να δίνει οκτώ αγώνες, μισούς εντός και μισούς εκτός έδρας, ενώ όλες οι ομάδες θα βρίσκονται σε κοινή βαθμολογία. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
Από εδώ θα ενημερώνεστε για τα Παρί Σεν Ζερμέν-Τζιρόνα, Μπριζ-Ντόρτμουντ και Σέλτικ-Σλόβαν Μπρατισλάβας, ενώ υπάρχει ξεχωριστό live για την εξέλιξη του πιο... εμπορικού ματς της βραδιάς, ανάμεσα σε Μάντσεστερ Σίτι και Ίντερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:49
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των αναμετρήσεων σε Παρίσι, Γλασκόβη και Μπριζ... by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
21:50
21:50
21:53
Στα δύο παιχνίδια με τα οποία άνοιξε η αυλαία της βραδιάς, η Σπάρτα Πράγας επιβλήθηκε άνετα με 3-0 της Ζάλτσμπουργκ, ενώ Μπολόνια και Σαχτάρ έμειναν στο 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:53
ΕΔΩ το live της Μάντσεστερ Σίτι με την Ίντερ, το rematch του τελικού του 2023. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:57
Οι ομάδες εμφανίστηκαν στους αγωνιστικούς χώρους, ακολουθεί το κλασικό τελετουργικό με την ανάκρουση του ύμνου της διοργάνωσης! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:59
Τα highlights του Σπάρτα Πράγας-Ζάλτσμπουργκ: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:01
Ξεκίνησαν τα τρία παιχνίδια σε Αγγλία, Βέλγιο και Γαλλία! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:02
Στον πάγκο για τη Σλόβαν Μπρατισλάβας ο Κυριάκος Σαββίδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
5' Καλό ξεκίνημα για την Τζιρόνα στην έδρα της Παρί, κρατάει μπάλα και προσπαθεί να απειλήσει την εστία του Σαφόνοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
5' Στο Βέλγιο, η Ντόρτμουντ έχει την κατοχή και έχει φτιάξει ήδη την πρώτη ευκαιρία της για να σκοράρει κόντρα στην Μπριζ του βασικού Χρήστου Τζόλη. Ο Μάλεν βρέθηκε... φάτσα με το τέρμα, αλλά πλάσαρε άστοχα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
Ευκαιρία και για τη Σέλτικ κόντρα στη Σλόβαν, ο Μάιντα σούταρε ψηλά άουτ, υπό πολύ καλές προϋποθέσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
Πέρασε το πρώτο δεκάλεπτο, χωρίς γκολ στα παιχνίδια. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:11
Ισοφάρισε τη Σέλτικ στις ευκαιρίες η Σλόβαν, ο Στρέλετς μπήκε στη μεγάλη περιοχή αλλά σούταρε σε σώμα αμυντικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
12' Τεράστια ευκαιρία για την Μπριζ να προηγηθεί κόντρα στη Ντόρτμουντ, μετά από φάση διαρκείας μπροστά στην εστία των Βεστφαλών, ο Κέμπελ έκανε εντυπωσιακή απόκρουση και ο Βέτλεσεν έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, αφού πήρε το... ριμπάουντ! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
Παράλληλα, η Παρί αυξάνει την πίεσή της στην αμυντική γραμμή της Τζιρόνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:16
13' Κοντά στο γκολ η Παρί, υπέροχο τκουνάκι του Ζαΐρ Εμερί για τον Ασένσιο και διαγώνιο σουτ του δεύτερου λίγο άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:17
17' ΓΚΟΛ για τη Σέλτικ! Οι Σκωτσέζοι πίεσαν την Σλόβαν με συνεχόμενα στημένα και άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Σκέιλς μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ένγκελς! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:21
20' Στο 0-0 τα Παρί-Τζιρόνα, Μπριζ-Ντόρτμουντ και Μάντσεστερ Σίτι-Ίντερ, άνοιξε το σκορ η Σέλτικ κόντρα στη Σλόβαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
Η μεγάλη ευκαιρία της Μπριζ κόντρα στη Ντόρτμουντ: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:25
24' Η Παρί γυρνάει την μπάλα έξω από τη μεγάλη περιοχή της Τζιρόνα, αλλά χωρίς να απειλεί την εστία της συχνά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:28
26' Η Σέλτικ πιέζει και για δεύτερο γκολ, με το «Celtic Park» να... φλέγεται! Ο Ένγκελς σούταρε με δύναμη, απέκρουσε ο Τάκατς! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:30
Το γκολ του Σκέιλς για το προβάδισμα της Σέλτικ κόντρα στη Σλόβαν: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:31
29' Δυο μακρινά σουτ από Χακίμι και Ρουίθ, βιαστικά και χωρίς τύχη για την Παρί. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
35' Μεγάλες διαμαρτυρίες για πέναλτι από την Μπριζ, ο Σλότερμπεκ ανέτρεψε τον Τζόλη, τίποτα είπαν διαιτητής και VAR. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:36
35' Τεράστια ευκαιρία για τη Σέλτικ, λάθος στην άμυνα της Σλόβαν, ο Φουρουχάσι αστόχησε από πάρα πολύ καλή θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
39΄Ο Ντεμπελέ σε θέση βολής, δεν κατάφερε να δώσει το προβάδισμα στην Παρί. Αναγκαστική αλλαγή ο τραυματίας Ασένσιο, αντικαταστάθηκε από τον Κολό Μουανί. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:41
by Δημήτρης Παπαδήμας
22:45
Στην «τελική ευθεία» των πρώτων ημιχρόνων, μόνο ένα γκολ ως τώρα στα παιχνίδια, με τη Σέλτικ να προηγείται της Σλόβαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:47
Λήξη πρώτου ημιχρόνου στα παιχνίδια: Παρί Σεν Ζερμέν-Τζιρόνα 0-0 Μπριζ-Ντόρτμουντ 0-0 Σέλτικ-Σλόβαν Μπρατισλάβας 1-0 Μάντσεστερ Σίτι-Ίντερ 0-0 by Δημήτρης Παπαδήμας
22:50
«Φτωχή» συγκομιδή στο πρώτο μέρος, με μόλις ένα γκολ, αυτό της Σέλτικ κόντρα στη Σλόβαν Μπρατισλάβας. Η Μπριζ έχει περισσότερες καλές ευκαιρίες από τη Ντόρτμουντ, ενώ η Παρί έχει ανούσια κατοχή κόντρα στην Τζιρόνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:05
48' Η Μπριζ μπήκε πολύ καλά και στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στη Ντόρτμουντ, ο Τζόλης πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, λίγο άουτ η μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:06
47' Ευκαιρία για τη Σέλτικ να κάνει το 2-0 κόντρα στη Σλόβαν, ο Τάκατς σταμάτησε το δυνατό σουτ του Ένγκελς! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:06
47' ΓΚΟΛ για τη Σέλτικ! Ατομική προσπάθεια του Κουν, «σέρβιρε» έτοιμο γκολ στον Φουρουχάσι για το 2-0 της Σέλτικ! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:13
54' Ευκαιρία για την Ντόρτμουντ, με τον Ζάμπιτσερ να εκτελεί φάουλ λίγο δίπλα από την εστία του Μινιολέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:14
57' ΓΚΟΛ για τη Σέλτικ! Ο Ιγκατένκο έκανε πέναλτι στον Φουρουχάσι και ο Ένγκελς έκανε το 3-0 για τους Σκωτσέζους κόντρα στη Σλόβαν! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:16
Στο 0-0 παραμένουν τα Παρί-Τζιρόνα, Μπριζ-Ντόρτμουντ και Μάντσεστερ Σίτι-Ίντερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:18
60' ΓΚΟΛ για τη Σλόβαν Μπρατισλάβας! Ο Βίμερ σκόραρε με υπέροχο σουτ και μαγικό εξωτερικό φάλτσο, δίνοντας ελπίδα στους πρωταθλητές Σλοβακίας! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:20
Το δεύτερο γκολ της Σέλτικ: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:23
63' Δοκάρι για την Παρί με τον Ντεμπελέ, έκανε επαφή με την μπάλα και ο Γκαζανίγκα! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:28
71' ΓΚΟΛ για τη Σέλτικ! Όμορφη ομαδική προσπάθεια, με τον Μαέντα να την ολοκληρώνει ιδανικά για το 4-1 της Σέλτικ! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:29
23:31
75' Κολλημένα στο 0-0 τα Μάντσεστερ Σίτι-Ίντερ, Παρί-Τζιρόνα και Μπρι-Ντόρτμουντ, γκολ μόνο στο πάρτι της Σέλτικ κόντρα στη Σλόβαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:32
77' ΓΚΟΛ για την Ντόρτμουντ! Όμορφη κυκλοφορία της μπάλας και ένα σουτ του Γκίτενς που κόντραρε σε αμυντικό, για το 1-0 των Βεστφαλών στην έδρα της Μπριζ! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:39
80' Ευκαιρία για την Ντόρτμουντ, ο Μπραντ σούταρε πάνω σε αμυντικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:39
Πολύ κοντά στο γκολ η Παρί με τον Ντεμπελέ: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:42
86' ΓΚΟΛ για την Ντόρτμουντ! Ο Γκίτενς μπήκε ως αλλαγή και «κλειδώνει» τη νίκη για τους Βεστφαλούς στην έδρα της Μπριζ, με δύο δικά του γκολ! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:44
87' ΓΚΟΛ για τη Σέλτικ! Υπέροχη κάθετη πάσα του Φόρεστ και ο Άιντα έκανε το 5-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:44
83' Ο Κολό Μουανί σπατάλησε τεράστια ευκαιρία για την Παρί κόντρα στην Τζιρόνα! Παραμένει το 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:47
90' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Παρί, πιέζει ασφυκτικά για το γκολ της νίκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:48
Το υπέροχο γκολ του Βίμερ στο Σέλτικ-Σλόβαν: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:49
90'+1' ΓΚΟΛ για την Παρί Σεν Ζερμέν! Ο Νούνο Μέντες λυτρώνει τους Παριζιάνους, με τον ανίκητο ως τώρα Γκαζανίγκα να κάνει μια απίστευτη γκέλα! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:51
90'+6' ΓΚΟΛ για την Ντόρτμουντ! Ο Γκιρασί με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για τους Βεστφαλούς κόντρα στην Μπριζ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:53
Τέλος σε όλα τα παιχνίδια: Παρί Σεν Ζερμέν-Τζιρόνα 1-0 Μπριζ-Ντόρτμουντ 0-3 Σέλτικ-Σλόβαν Μπρατισλάβας 5-1 Μάντσεστερ Σίτι-Ίντερ 0-0 by Δημήτρης Παπαδήμας
23:53
Ακολουθούν αναλυτικά κείμενα για όλα τα ματς! Καλό σας βράδυ! by Δημήτρης Παπαδήμας