Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 1η αγωνιστική της League Phase του Champions League.

Καλησπέρα σας! by Αναστασία Βοσνάκη
21:52
Η Μάντσεστερ Σίτι κοντράρεται με την Ίντερ για την πρώτη αγωνιστική της League Phase του Champions League! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση. by Αναστασία Βοσνάκη
21:53
Κάθε ομάδα θα δώσει από 8 ματς (4 εντός - 4 εκτός). Οι 8 πρώτες της τελικής κατάταξης περνάνε απευθείας στους «16», όσες τερματίσουν στις θέσεις 9-24 θα διεκδικήσουν την πρόκριση στα νοκ άουτ μέσα από διπλούς αγώνες, ενώ όσες τερματίσουν στις θέσεις 25-36 δεν συνεχίζουν στην Ευρώπη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:54
Η μοναδική μεταξύ τους συνάντηση είναι ο τελικός του 2023 στην Κωνσταντινούπολη. Τότε πήρε η Μάντσεστερ Σίτι και το πρώτο της Champions League, επικρατώντας 1-0. Το ρεκόρ της Σίτι απέναντι σε ιταλικές ομάδες είναι 7-5-4 με συντελεστή τερμάτων 27-18. Εντός έδρας έχει τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και μία ήττα κόντρα σε ιταλικές ομάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
21:55
16-4-15 ο απολογισμό της Ίντερ κόντρα σε συλλόγους από την Αγγλία, 5-1-11 ως φιλοξενούμενη. Στα τελευταία πέντε παιχνίδια της με Ιταλούς η Σίτι έχει 4-0-1. Ωστόσο, στα 13 πιο πρόσφατα μετράει μόλις πέντε νίκες (5-5-3). by Αναστασία Βοσνάκη
21:55
Σε καθένα από τα τέσσερα συνολικά παιχνίδια της Ίντερ στη σεζόν σημειώθηκαν τουλάχιστον δύο γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:57
Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρδιόλα): Έντερσον - Λιούις, Ρούμπεν Ντίας, Ακάντζι, Γκβάρντιολ - Μπερνάρντο Σίλβα, Ρόδρι, Ντε Μπρόινε - Γκρίλις, Σαβίνιο - Χάαλαντ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:57
Στον πάγκο οι Ορτέγκα, Κάρσον, Γουόκερ, Στόουνς, Κόβασιτς, Ντοκού, Γκιντογκάν, Νούνιες, Φόντεν, ΜακΆτι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:57
Ίντερ (Σιμόνε Ιντζάγκι): Ζόμερ - Μπαστόνι, Ατσέρμπι, Μπίσεκ - Αουγκούστο, Ζιελίνσκι, Τσαλχάνογλου, Μπαρέλα, Νταρμιάν - Τιράμ, Ταρέμι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:57
Στον πάγκο οι Ντι Τζέναρο, Μαρτίνεθ, Ντάμφρις, Ντε Φράι, Λαουτάρο Μαρτίνες, Φρατέζι, Ασλάνι, Μκιταριάν, Παβάρ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:57
Γκλεν Νίμπεργκ (Σουηδία). by Αναστασία Βοσνάκη
22:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
22:03
4' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά. Η Σίτι κυκλοφορεί την μπάλα και προσπαθεί να βρει χώρους στα αντίπαλα καρέ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:05
5' Ο Γκρίλις έδωσε ωραία πάσα στον Χάαλαντ που ήταν έτοιμος να εκτελέσει, αλλά ο Μπαστόνι τελευταία στιγμή έδιωξε. by Αναστασία Βοσνάκη
22:06
6' Ωραίο σουτ του Τιράμ, μετά από κάθετη του Ταρέμι, μπλόκαρε ο Έντερσον. by Αναστασία Βοσνάκη
22:08
by Αναστασία Βοσνάκη
22:13
22:15
15' Έχει αρχίσει και παίρνει μέτρα στο γήπεδο η Ίντερ και προσπαθεί να γίνει απειλητική. by Αναστασία Βοσνάκη
22:16
16' Αδύναμο σουτ του Τιράμ, δεν ανησύχησε τον Έντερσον, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:18
Live όλοι οι αγώνες του Champions League by Αναστασία Βοσνάκη
22:19
19' Μετά από ωραία συνεργασία των παικτών της Σίτι, ο Χάαλαντ πήρε την κεφαλιά, αλλά μπλόκαρε ο Ζόμερ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:20
20' Σουτ ο Τσαλχάνογλου λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:21
21' Εκτέλεσε ο Τσαλχάνογλου, ο Ατσέρμπι πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:24
24' Καλή στιγμή για τη Σίτι. Ο Σαβίνιο δεν μπόρεσε να κατεβάσει καλά την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή, έκανε ένα κακό σουτ και η μπάλα κατέληξε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:28
22:29
29' Κόρνερ για την Ίντερ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:29
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:30
31' Φάουλ σε καλό σημείο για την Ίντερ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:32
Εκτελέστηκε, ο Τιράμ πήρε την κεφαλιά, ο Έντερσον έκανε μια φοβερή απόκρουση, αλλά η φάση ήταν ως μη γενόμενη καθώς σηκώθηκε το σημαιάκι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:32
22:32
22:33
33' Κίτρινη ο Ρούμπεν Ντίας. Πρώτη στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:35
36' Ευκαιρία για τη Σίτι! Πολύ ωραίο πλασέ του Χάαλαντ, η μπάλα πέρασε ξυστά από την εστία του Ζόμερ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:40
22:41
41' Ευκαιρία για την Ίντερ! Ο Μπαρέλα δίνει ωραία στον Ζιελίνσκι, εκείνος σπάει στον Τιράμ που κάνει και το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:43
43' Σωτήρια επέμβαση του Ζόμερ στο τετ-α-τετ με τον Ντε Μπρόινε! by Αναστασία Βοσνάκη
22:43
Ο Ντε Μπρόινε δείχνει να πονάει. Για να δούμε... by Αναστασία Βοσνάκη
22:44
45' Το κόρνερ της Σίτι πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:45
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:45
45+1' Ευκαιρία για την Ίντερ! Ωραία ευκαιρία των νερατζούρι, ο Αουγκούστο από δύσκολη γωνία έκανε το πλασέ, αλλά έδιωξε ο Έντερσον. by Αναστασία Βοσνάκη
22:46
Ημίχρονο! Πολύ καλός ο ρυθμός στο πρώτο μέρος, χωρίς ωστόσο κάποιο γκολ. Σίτι-Ίντερ 0-0. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
22:47
22:48
23:00
23:01
46' Φόντεν, Γκιντογκάν μέσα, Ντε Μπρόινε, Σαβίνιο έξω για τη Σίτι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:02
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
23:05
48' Επιχειρεί ένα σουτ ο Φόντεν, η μπάλα περνάει άουτ, με τον Γκουαρδιόλα να χειροκροτεί την προσπάθεια του παίκτη του. by Αναστασία Βοσνάκη
23:06
Κλασικός Σιμόνε! by Αναστασία Βοσνάκη
23:09
53' Μεγάλη ευκαιρία η Ίντερ! Τρομερή αντεπίθεση με τον Ταρέμι να βγάζει τετ-α-τετ τον Νταρμιάν ο οποίος αντί να πλασάρει πάει να κάνει ασίστ με τακουνάκι στον Μπαρέλα και η άμυνα της Σίτι προλαβαίνει να διώξει. by Αναστασία Βοσνάκη
23:11
23:12
55' Η Ίντερ έφυγε στην επίθεση, ο Τιράμ έσπασε στον Ζιελίνσκι, εκείνος έκανε ένα κακό σουτ, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:13
23:14
23:21
65' Αλλαγές για την Ίντερ. Λαουτάρο και Μκιταριάν μέσα, έξω ο Τιράμ και ο Ζιελίνσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:26
69' Ευκαιρία για τη Σίτι! Πολύ ωραία συνεργασία των παικτών, ο Φόντεν κάνει το σουτ, αλλά ο Ζόμερ μπλόκαρε! by Αναστασία Βοσνάκη
23:27
23:29
72' Κόρνερ για τη Σίτι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:29
Εκτελέστηκε, έδιωξε ο Ταρέμι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:30
74' Φάουλ για τη Σίτι σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:30
74' Πρώτα αλλαγές για την Ίντερ. Νταρμιάν, Μπίσεκ έξω, Παβάρ, Ντάμφρις μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:32
75' Εκτελέστηκε το φάουλ αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:33
76' Ωραία μπαλιά του Μπαρέλα, ο Ντάμφρις έκανε το γύρισμα, ο Μκιταριάν επιχείρησε το σουτ που δεν ήταν καλό, με την μπάλα να περνάει άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:33
23:36
79' Ευκαιρία για τη Σίτι! Ωραίο σουτ ο Γκβάρντιολ, μεγάλη επέμβαση του Ζόμερ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:37
80' Μπερνάρντο Σίλβα έξω, μέσα ο Ντοκού για τη Σίτι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:38
82' Έξω ο Τσαλχάνογλου για την Ίντερ, μπήκε ο Φρατέζι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:38
23:41
84' Έφυγε στην κόντρα η Ίντερ, ο Λαουτάρο έκανε το σουτ, αλλά μπλόκαρε ο Έντερσον. by Αναστασία Βοσνάκη
23:45
89' Ευκαιρία για τη Σίτι! Ωραία γυριστή κεφαλιά του Γκιντογκάν, μπλόκαρε ξανά ο Ζόμερ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:46
90' Κόρνερ για τη Σίτι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:47
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
23:51
90+4' Ευκαιρία για τη Σίτι! Καρφωτή κεφαλιά του Γκιντογκάν, μπλοκάρει ο Ζόμερ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:51
Τέλος! Σίτι-Ίντερ 0-0! Σε ένα πολύ καλό ματς από άποψης ρυθμού, οι δυο ομάδες αλληλοεξουδετερώθηκαν... by Αναστασία Βοσνάκη