Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ΑΕΚ-Βόλος για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:40
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Βόλο, με την οποία ολοκληρώνεται η 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:41
Για τις 20:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα στην «OPAP Arena». by Δημήτρης Παπαδήμας
19:44
Με μπόλικες απουσίες στην αποψινή αναμέτρηση η ΑΕΚ. Εκτός από τους τραυματίες Μπρινιόλι, Λαμέλα και Οντουμπάτζο, εκτός αποστολής έμεινε επίσης ο Βίντα, λόγω ενός προσωπικού του προβλήματος, ο Μουκουντί, ο οποίος δεν αποδεσμεύθηκε από τις κλήσεις της Εθνικής Καμερούν, αλλά και ο Λιβάι Γκαρσία, ο οποίος παρότι αρχικά δηλώθηκε στην αρχική ενδεκάδα, ένιωσε ενοχλήσεις και αντικαταστάθηκε από τον Πιερό, ο οποίος θα κάνει το ντεμπούτο του με την Ένωση. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:44
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
ΑΕΚ (Αλμέιδα, 4-2-3-1): Στρακόσα – Ρότα, Κάλενς, Μήτογλου, Πήλιος – Σιμάνσκι, Πινέδα - Ελίασον, Λιούμπισιτς, Κοϊτά – Πιερό. Βόλος (Γκόμες, 5-4-1): Κόβατς - Μύγας, Μίλετιτς, Καλογερόπουλος, Κορέα, Φεράρι - Άλτμαν, Ντε Καμπς, Γκλάβτσιτς, Μεντιέτα - Ασεχνούν by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
Στον πάγκο για την ΑΕΚ οι Θεοχάρης, Χατζισαφί, Γιόνσον, Μάνταλος, Άμραμπατ, Τσούμπερ, Τσιλούλης, Φερνάντες και Περέιρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
Αναπληρωματικοί των φιλοξενούμενων οι Σιαμπάνης, Ασλανίδης, Σμέουλερς, Δόσης, Κόμπα, Βιγιαφάνιες, Μπερνάντου, Κόντε και Κόσζτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:48
Διαιτητής του αγώνα ο Φωτιάς, με βοηθούς τους Φωτόπουλο και Μηνούδη, τέταρτο τον Κατσικογιάννη, ενώ VAR θα είναι οι Παπαδόπουλος και Απτοσόγλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:50
Στην 3η θέση της βαθμολογίας με 7 βαθμούς η ΑΕΚ, πριν τη διακοπή είχε επικρατήσει άνετα του ΟΦΗ, ενώ στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της είχε μείνει στο ισόπαλο 1-1 με τη Λαμία. Αν νικήσει απόψε, θα πιάσει τους πρωτοπόρους ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό στους 10 βαθμούς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:51
Από την άλλη, ο Βόλος έχει βρίσκεται στη 12η θέση, έχοντας νικήσει τον Asteras AKTOR και έχοντας δύο ήττες από Ολυμπιακό και ΟΦΗ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:54
Στην OPAP Arena και ο πρόεδρος της ΑΕΚ, Μάριος Ηλιόπουλος: Εικόνα live 28801068/99880.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
19:56
Στις 6 προηγούμενες συναντήσεις των δύο ομάδων με γηπεδούχο την ΑΕΚ, η Ένωση έχει 3 νίκες, ο Βόλος 2, ενώ ένα παιχνίδι ολοκληρώθηκε ισόπαλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:57
Οι δύο ομάδες έκαναν την εμφάνισή του στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:58
Με την εντός έδρας κίτρινη εμφάνισή της η ΑΕΚ, με τη λευκή εμφάνισή του ο Βόλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:59
Ο Ματίας Αλμέιδα απόψε συμπληρώνει 100 παιχνίδια στον πάγκο της ΑΕΚ! Εμφανίστηκε σχετικό γράφημα στις οθόνες του γηπέδου, με τον κόσμο να αποθεώνει τον Αργεντινό προπονητή! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:00
Κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων της Μικρασιατικής καταστροφής. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:01
Έναρξη του αγώνα στην «OPAP Arena»! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:04
3' Πρώτη ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Κοϊτά να σουτάρει από μακριά και με την μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κόβατς! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:05
20:06
20:06
6' Πιέζει η ΑΕΚ στα πρώτα λεπτά, κυκλοφορώντας συνεχώς την μπάλα γύρω από τη μεγάλη περιοχή του Βόλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:07
Πεσμένος στο χορτάρι με πρόβλημα τραυματισμού ο Ντε Καμπς, φαίνεται ότι δεν μπορεί να συνεχίσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:11
10' Αναγκαστική αλλαγή για τον Βόλο, ο Λούκας Μπερνάντου στη θέση του τραυματία Ντε Καμπς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:12
10' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Κόβατς να αποκρούει εντυπωσιακά ένα όμορφο φαλτσαριστό πλασέ του Πινέδα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
14' Δυνατό το ξεκίνημα της ΑΕΚ, η οποία πιέζει πολύ ψηλά, ενώ ο Βόλος αμύνεται μαζικά στο δικό του μισό του γηπέδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:21
Η αποθέωση στον Αλμέιδα πριν την έναρξη του ματς: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:21
20' Κεφαλιά του Κάλενς μετά από εκτέλεση φάουλ, μακριά από την εστία του Κόβατς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:21
21' Πρώτη τελική προσπάθεια για τον Βόλο, ο Μεντιέτα έκανε ατομική προσπάθεια και σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής, άστοχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:22
Το για λίγο άστοχο σουτ του Κοϊτά, στο 3': by Δημήτρης Παπαδήμας
20:22
22' Γκοοολ για την ΑΕΚ! Ο Ρότα έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Πιερό έκανε το 1-0 με δυνατή κεφαλιά, σκοράροντας στο ντεμπούτο του! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:24
Διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ του σκόρερ για σπρώξιμο οι φιλοξενούμενοι. Η φάση ελέγχθηκε από τους VAR, μέτρησε το γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:25
Η εντυπωσιακή απόκρουση του Κόβατς στην όμορφη προσπάθεια του Πινέδα: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:26
25' Λάθος του Σιμάνσκι έξω από τη μεγάλη περιοχή της ΑΕΚ, δεν το εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:27
26' Φάουλ σε καλή θέση για σέντρα υπέρ του Βόλου, το έκανε ο Κοϊτά στον Μύγα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:28
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από την ομάδα της Μαγνησίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:28
Ο Πιερό πανηγυρίζει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της ΑΕΚ: Εικόνα live 28801068/63546.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:30
Πανό των οργανωμένων της ΑΕΚ για τη Μαρσέιγ και την επέτειο των 125 χρόνων από την ίδρυσή της: Εικόνα live 28801068/10749.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:31
Κυρίαρχη έως τώρα η ΑΕΚ, έχει φτιάξει φάσεις, έχει βρει και το γκολ με τον Πιερό, ενώ ο Βόλος δεν έχει καταφέρει να απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Στρακόσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
31' Ο Κοϊτά δοκίμασε ξανά το πόδι του από μακριά με συρτό σουτ, αυτή τη φορά μπλόκαρε άνετα ο Κόβατς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:33
Το γκολ του Πιερό για το προβάδισμα της ΑΕΚ: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
38' Μια σέντρα-σουτ του Πήλιου, δεν απειλήθηκε ο Κόβατς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:39
38' Λάθος από την άμυνα του Βόλου, κλέψιμο του Σιμάνσκι και ένα σουτ του Κοϊτά, το οποίο σταμάτησε στα σώματα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
Ο Βόλος έχει πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο στα τελευταία λεπτά, ενώ έχει και περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια του. Χωρίς πάντως να έχει απειλήσει ουσιαστικά by Δημήτρης Παπαδήμας
20:43
42' Πεσμένος στο χορτάρι ο Ρότα, μετά από ένα δυνατό μαρκάρισμα του Μπερνάντου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:43
Σηκώθηκε χωρίς πρόβλημα ο μπακ της ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:46
44' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, μετά από όμορφη μπαλιά του Φεράρι, ο αμαρκάριστος Μεντιέτα σούταρε στην κίνηση και πέφτοντας, πολύ ψηλά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:46
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:47
45'+1' Συρτό σουτ του Πινέδα, έκοψε με τάκλιν ο Καλογερόπουλος, στη συνέχεια της φάσης ο Ρότα σούταρε και εκείνος, πολύ άστοχα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
Πολλή ένταση τώρα μετά από ένα φάουλ του Κάλενς στον Άλτμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
Από μία κίτρινη κάρτα σε Άλτμαν και Μήτογλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
Συνεχίζεται η ένταση, αυτή τη φορά ανάμεσα σε Μύγα και Πιερό. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:50
Ο Φωτιάς έδειξε κόκκινη κάρτα στον γυμναστή της ΑΕΚ, Γκίντο Μπονίνι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:50
Το VAR ελέγχει τι συνέβη ανάμεσα σε Πιερό και Μύγα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
Από μία κίτρινη κάρτα τελικά σε Πιερό και Μύγα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:52
Ενώ έδειξε κίτρινη, πάει να δει το ριπλέι της φάσης ο Φωτιάς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:52
Δεν άλλαξε την απόφασή του. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:53
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΚ-Βόλος 1-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:55
Σαφώς ανώτερη η Ένωση, έχει το προβάδισμα από το 22', όταν ο Πιερό σκόραρε με δυνατή κεφαλιά στο ντεμπούτο του μετά από ασίστ του Ρότα. Η ομάδα του Αλμέιδα δημιούργησε και άλλες ευκαιρίες μπροστά στην εστία του Κόνατς, ενώ ο Βόλος πήρε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο μετά το 38', έχοντας μία και μοναδική, αλλά μεγάλη ευκαιρία για γκολ, με τον Μεντιέτα στο 44'. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
47' Ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Φεράρι να πατά στη μεγάλη περιοχή της ΑΕΚ και να σουτάρει εντός εστίας από πλάγια θέση, απέκρουσε στην κλειστή του γωνία ο Στρακόσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
49' Απείλησε ξανά την εστία της ΑΕΚ ο Βόλος, μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Μίλετιτς πήρε την κεφαλιά, με τον Κάλενς να απομακρύνει προ του Άλτμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:19
Επιθετικός στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ο Βόλος, πιέζει την άμυνα της ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
53' Γκοοολ για την ΑΕΚ! Ο Κοϊτά εκτέλεσε φάουλ με μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Πήλιος έκανε το γύρισμα και ο Κάλενς σκόραρε με προβολή για το 2-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:23
Η φάση ελέγχεται από τους VAR για το αν υπάρχει οφσάιντ του Πήλιου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:25
Αφού είδε το ριπλέι, ο Φωτιάς ακύρωσε το γκολ για οφσάιντ του Πήλιου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:27
Η μπάλα έφτασε στον Κάλενς από τον Μύγα, αλλά ο Πήλιος τον πίεζε και ο διαιτητής έκρινε ότι επηρέασε τη φάση ενώ ήταν εκτιθέμενος, ακυρώνοντας το γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:29
61' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, Πιερό και Κοϊτά συνεργάστηκαν, με τον Ελίασον να πλασάρει και με την μπάλα να κοντράρει καταλήγοντας κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:30
62' Γκοοολ για την ΑΕΚ! Μετά από προσπάθεια και γύρισμα του Λιούμπισιτς, ο Κοϊτά πλάσαρε στην κίνηση, με την μπάλα να κοντράρει στον Καλογερόπουλο και να καταλήγει στα δίχτυα των φιλοξενούμενων, για το 2-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:34
66' Αλλαγή για τον Βόλο, Κόμπα στη θέση του Ασεχνούν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
Το ακυρωθέν γκολ του Κάλενς: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:44
75' Διπλή αλλαγή για τον Βόλο, Κόντε και Βιγιαφάνιες αντικατέστησαν Μεντιέτα και Κορέα. Αλλαγές και για την ΑΕΚ, Μάνταλος, Άμραμπατ και Περέιρα στις θέσεις των Λοιούμπισιτς Ελίασον και Πινέδα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
Το 2-0 της ΑΕΚ με το γκολ του Κοϊτά: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
83' Μακρινό σουτ του Άλτμαν, δεν απείλησε τον Στρακόσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
83' Αλλαγή για την ΑΕΚ, Γιόνσον στη θέση του Σιμάνσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:52
Μετά το δεύτερο γκολ της, η ΑΕΚ έχει ρίξει τον ρυθμό και διαχειρίζεται το προβάδισμά ασφαλείας που έχει πάρει από το 62'. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:53
85' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Άμραμπατ να κοντρολάρει με το στήθος του εντός της μεγάλης περιοχής και να κάνει ένα εντυπωσιακό... αεροπλανικό, αλλά με τον Κόβατς να μπλοκάρει την προσπάθειά του. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:56
88' Κίτρινη κάρτα τον Καλογερόπουλο, μετά από σκληρό μαρκάρισμά του στον Κοϊτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:57
89' Αλλαγή για την ΑΕΚ, Τσιλούλης αντικατέστησε τον Κοϊτά για να κάνει το ντεμπούτο του! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:59
7 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:02
90'+3' Ευκαιρία για τον Βόλο, μετά από γύρισμα του Μύγα, η μπάλα πέρασε και από τον Στρακόσα, αλλά ο Κόντε δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα προ κενής εστίας, κάνοντας άτσαλο τελείωμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
Λήξη του αγώνα, ΑΕΚ-Βόλος 2-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
Η Ένωση ξεπέρασε τις πολλές απουσίες της και κατάφερε να πάρει το τρίποντο χάρη στα γκολ των Πιερό (22') και Κοϊτά (62'), πιάνοντας ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό στην κορυφή της βαθμολογίας. by Δημήτρης Παπαδήμας