Παναθηναϊκός AKTOR-Μακάμπι Τελ Αβίβ

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης Παναθηναϊκός AKTOR-Μακάμπι Τελ Αβίβ.

19:14
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναθηναϊκό AKTOR και τη Μακάμπι Τελ Αβίβ, στο τρίτο και τελευταίο παιχνίδι του 4ου τουρνουά «Νεόφυτος Χανδριώτης» στην Κύπρο. by Λουκάς Χατζής
19:17
Πριν από ένα 24ωρο, οι «πράσινοι» πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου, επικρατώντας με 86-69. Τρομερό ντεμπούτο από τον Ομέρ Γιουρτσεβέν, ο οποίος ολοκλήρωσε το ματς με 22 πόντους και 8 ριμπάουντ, έχοντας 7/8 δίποντα, 2/2 τρίποντα και 2/4 βολές σε περίπου 15 λεπτά συμμετοχής! by Λουκάς Χατζής
19:18
by Λουκάς Χατζής
19:19
Πέραν των απουσιών των Παναγιώτη Καλαϊτζάκη και Κώστα Αντετοκούνμπο, προέκυψε πρόβλημα της τελευταίας στιγμής με τον Κέντρικ Ναν, ο οποίος ταλαιπωρείται από έναν μυϊκό σπασμό στη μέση, με τον Εργκίν Αταμάν και τους συνεργάτες του να παίρνουν την απόφαση να τον αφήσουν εκτός για προληπτικούς λόγους. by Λουκάς Χατζής
19:19
19:20
Παναθηναϊκός (Εργκίν Αταμάν): Μπράουν, Μωραΐτης, Σλούκας, Όσμαν, Σαμοντούροβ, Παπαπέτρου, Γκραντ, Λεσόρ, Γκριγκόνις, Ερνανγκόμεθ, Μήτογλου, Γιούρτσεβεν. Μακάμπι (Ότνεντ Κάτας): Χορντ, Σίμονς, Λόιντ, Μένκο, Σόρκιν, Μέιερ, Ρέιμαν, Ριβέρο, Κοέν, Ράντολφ, Γιοκουμπάιτις, Γκάμπριελ, Μπλατ. by Λουκάς Χατζής
19:21
Στόχος του Παναθηναϊκού απόψε είναι μία ακόμα καλή εμφάνιση και το «4 στα 4» στα φιλικά προετοιμασίας, αφού είχαν προηγηθεί εκείνα κόντρα σε Τσεντεβίτα Ολίμπια (81-76) και Αναντολού Εφές (83-72) για το «Cedevita Tournament» που έλαβε χώρα στη Σλοβενία. by Λουκάς Χατζής
19:22
Από την άλλη τώρα, η Μακάμπι Τελ Αβίβ υπέστη την ήττα με 107-95 από την Μπάγερν Μονάχου στην πρεμιέρα του τουρνουά το περασμένο Σάββατο, βγάζοντας αρκετά προβλήματα στο κομμάτι της άμυνας. Αυτή ήταν και η δεύτερη ήττα της ομάδας του Όντεντ Κάτας στα φιλικά προετοιμασίας, καθώς, είχε προηγηθεί εκείνη από τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ με σκορ 83-82. by Λουκάς Χατζής
19:23
Υπενθυμίζεται πως το επόμενο φιλικό παιχνίδι των «πράσινων» είναι εκείνο στο Καλλιμάρμαρο το ερχόμενο Σάββατο (21/09) κόντρα στην Παρτίζαν για το τουρνουά «Παύλος Γιαννακόπουλος». by Λουκάς Χατζής
19:24
Όπως και χθες, έτσι και σήμερα αναμένεται βροντερό «παρών» από τους χιλιάδες φίλους της ομάδας στις εξέδρες του «Τάσος Παπαδόπουλος-Ελευθερία». by Λουκάς Χατζής
19:27
19:28
Όλα έτοιμα για το τζάμπολ της αναμέτρησης. by Λουκάς Χατζής
19:29
Η πεντάδα του Παναθηναϊκού: Σλούκας, Γκραντ, Οσμάν, Χουάντσο, Γιουρτσεβέν. by Λουκάς Χατζής
19:31
Τζάμπολ στο ματς, πρώτη κατοχή για τη Μακάμπι. by Λουκάς Χατζής
19:31
0-2 με ωραίο καλάθι του Ράντολφ. by Λουκάς Χατζής
19:31
2-2 με φόλοου του Γιουρτσεβέν από το άστοχο χαμένο τρίποντο του Γκραντ. by Λουκάς Χατζής
19:32
Αμυντικό ριμπάουντ από τον Οσμάν. by Λουκάς Χατζής
19:33
5-2 από το τρίποντο του Κώστα Σλούκα. by Λουκάς Χατζής
19:33
5-5 χωρίς να διστάσει, ο Σόρκιν απαντά με σουτ πίσω από τα 6,75μ. by Λουκάς Χατζής
19:33
Επιθετικό ριμπάουντ από τον Οσμάν και βολές για τον Τούρκο φόργουορντ. by Λουκάς Χατζής
19:34
6-5 με 1/2 βολές. by Λουκάς Χατζής
19:35
Επιθετικό φάουλ πάνω στο σκριν από τον Ριβέιρο, κατοχή για τον Παναθηναϊκό. by Λουκάς Χατζής
19:36
8-5 με πολύ δύσκολη προσπάθεια του Γκραντ στη λήξη της επίθεσης των «πρασίνων». by Λουκάς Χατζής
19:37
Αστοχεί στη βολή ο Οσμάν, ο Γιουρτσεβέν πάλεψε για το επιθετικό ριμπάουντ και τελικώς κέρδισε την κατοχή. by Λουκάς Χατζής
19:38
6 λεπτά για το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. by Λουκάς Χατζής
19:38
Αστοχεί στο χουκ ο Γιουρτσεβέν που δείχνει διάθεση να πάρει προσπάθειες. by Λουκάς Χατζής
19:40
10-14, ο Γκάμπριελ θα κερδίσει τον Γιουρτσεβέν και θα ανεβάσει στο +4 τους Ισραηλινούς. by Λουκάς Χατζής
19:42
12-16 με γκολ-φάουλ του Γκάμπριελ έπειτα από 3 (!) σερί επιθετικά ριμπάουντ της Μακάμπι. by Λουκάς Χατζής
19:44
14-23 με τρίποντο του Γιοκουμπάιτιτς στον δευτερεύοντα αιφνιδιασμό από τις 45 μοίρες. by Λουκάς Χατζής
19:51
Χθες, ο Παναθηναϊκός είχε δεχθεί μόλις 8 πόντους στα πρώτα 10 λεπτά από την Μπάγερν, ενώ, σήμερα 30... by Λουκάς Χατζής
19:53
Ξεκίνησε η δεύτερη περίοδος. by Λουκάς Χατζής
19:55
Νέα καλή άμυνα της Μακάμπι με το μπλοκ του Γκάμπριελ στον Μήτογλου. by Λουκάς Χατζής
19:55
22-32 με δύσκολο καλάθι του Σόρκιν. by Λουκάς Χατζής
19:55
19:56
Επιθετικό φάουλ του Λεσόρ, που φτάνει γρήγορα-γρήγορα τα 3 φάουλ σε έξι λεπτά. by Λουκάς Χατζής
20:05
Καλή άμυνα από τον Παναθηναϊκό με τον Μπράουν να ευστοχεί για τρεις και να κάνει το 33-35! Στο 9-0 το σερί του Παναθηναϊκού. by Λουκάς Χατζής
20:06
35-35 από τον Λεσόρ! by Λουκάς Χατζής
20:06
Κάρφωμα του Σόρκιν για το 35-37, φαίνεται πως τραυματίστηκε ο παίκτης της Μακάμπι. by Λουκάς Χατζής
20:06
4 λεπτά για το ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
20:06
20:07
37-37 με καλάθι του Γιουρτσεβέν. by Λουκάς Χατζής
20:08
37-39 με 2/2 βολές για τους Ισραηλινούς, 3 λεπτά πριν το ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
20:12
Κλέβει ο Οσμάν αλλά δεν μπορεί να τελειώσει τη φάση. Κερδίζει πάντως το φάουλ και πάει εκ νέου στην γραμμή των βολών. by Λουκάς Χατζής
20:14
57'' ακόμα για το φινάλε. by Λουκάς Χατζής
20:15
Ακόμα ένα φάουλ κερδισμένο για τον Οσμάν. Νέο σετ βολών για τον Τούρκο φόργουορντ. by Λουκάς Χατζής
20:15
Απόψε βγάζει διάθεση και ενέργεια να πάρει πρωτοβουλίες. by Λουκάς Χατζής
20:15
44-47 με τον Οσμάν να φτάνει τους 8 πόντους με 6/9 βολές. by Λουκάς Χατζής
20:16
Τάιμ άουτ από τη Μακάμπι για την τελευταία επίθεση του ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
20:33
Όλα έτοιμα να ξεκινήσει η τρίτη περίοδος, με τον Παναθηναϊκό να μπαίνει στο παρκέ με τους Μπράουν, Γκριγκόνις, Γκραντ, Μήτογλου και Λεσόρ. by Λουκάς Χατζής
20:34
Ξεκίνησε το τρίτο δεκάλεπτο. by Λουκάς Χατζής
20:35
Βήματα ο Λεσόρ μετά από παγίδα της Μακάμπι πάνω στον Γάλλο σέντερ. by Λουκάς Χατζής
20:37
Νέο λάθος του Παναθηναϊκού στη μακρινή πάσα του Μπράουν προς τον Λεσόρ. by Λουκάς Χατζής
20:39
48-49 με γκολ-φάουλ του Λεσόρ που πάλεψε κόντρα στους δύο ψηλούς της Μακάμπι. by Λουκάς Χατζής
20:39
49-49 με τη συμπληρωματική βολή του Γάλλου. by Λουκάς Χατζής
20:40
49-51 τρομερό ακροβατικό και ανάποδο λέι απ από τον Τζόρνταν Λόιντ. by Λουκάς Χατζής
20:40
49-53 χτυπά σε δευτερεύον αιφνιδιασμό η Μακάμπι. by Λουκάς Χατζής
20:41
Άστοχο το φλόουτερ του Μπράουν. by Λουκάς Χατζής
20:41
5 λεπτά για το τέλος του δεκαλέπτου, αρκετά άστοχες οι δύο ομάδες στα μισά της περιόδου. by Λουκάς Χατζής
20:42
Επιθετικό φάουλ του Λεσόρ στην προσπάθειά του να ελευθερωθεί από τον Ριβέιρο. 4ο ατομικό για τον Γάλλο. by Λουκάς Χατζής
20:47
Δεύτερη σερί επίθεση που ο Παναθηναϊκός δεν προλαβαίνει το 24άρι για να εκδηλώσει επίθεση. by Λουκάς Χατζής
20:56
Έξαλλος ο Αταμάν που μπήκε μέσα στο παρκέ για να διαμαρτυρηθεί προς τους διαιτητές, μετά την απόφαση να χρεώσουν με επιθετικό φάουλ τον Οσμάν. Αποβάλλεται ο Τούρκος κόουτς του Παναθηναϊκού! by Λουκάς Χατζής
20:56
57-65 με 2/3 βολές από τον Σίμονς. by Λουκάς Χατζής
20:58
Στο σίδερο το τρίποντο του Παπαπέτρου. by Λουκάς Χατζής
20:59
59-65 με ωραίο χουκ του Γιουρτσεβέν που φτάνει τους 10 πόντους. by Λουκάς Χατζής
20:59
Κλέβει ο Γιουρτσεβέν, αλλά ο Οσμάν κάνει επιθετικό φάουλ στη συνέχεια. by Λουκάς Χατζής
21:04
Κλέψιμο από τον Γκραντ που βγαίνει ταχύτατα στον αιφνιδιασμό και κερδίζει το φάουλ. by Λουκάς Χατζής
21:05
62-70 με 1/2 βολές. by Λουκάς Χατζής
21:05
64-70 με τρομερό γκολ-φάουλ του Παπαπέτρου που βρήκε ισορροπία στον αέρα και πέτυχε ένα δύσκολο καλάθι! by Λουκάς Χατζής