Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

20:12
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:14
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Άρη στο Ηράκλειο, για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:17
Ο Τραϊανός Δέλλας παρατάσσει την ομάδα του ως εξής: Χριστογεώργος, Χατζηθεοδωρίδης, Μπρεσάν, Λαμπρόπουλος, Γκονζάλεθ, Αποστολάκης, Μπαΐνοβιτς, Φούντας, Νους, Σενγκέλια, Γιουνγκ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:19
Από την άλλη, για πρώτη φορά φέτος ο Νταρίντα βρίσκεται στο βασικό σχήμα του Άρη, με τον Άκη Μάντζιο να αφήνει στον πάγκο τον Μοντσού. Αναλυτικά: Κουέστα, Φρίντεκ, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Μοντόγια, Σιφουέντες, Νταρίντα, Μανού Γκαρθία, Σίστο, Ντιαντί, Μορόν. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:20
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Σιδηρόπουλος, ενώ στο VAR ο Ζαμπαλάς. Βοηθοί οι Κωσταράς και Κολλιάκος και τέταρτος ο Κατοίκος. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:23
Αρκετός ο κόσμος στο Θεόδωρος Βαρδινογιάννης. Εικόνα live 28801061/110810.jpg by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:25
Την περσινή σεζόν ο ΟΦΗ επικράτησε στο Ηράκλειο του Άρη με 3-2, ενώ στη Θεσσαλονίκη η ομάδα του Άκη Μάντζιου νίκησε 1-0. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:28
Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:30
Με τις μαύρες εμφανίσεις θα αγωνιστούν οι γηπεδούχοι, ενω με τις θαλασσί οι φιλοξενούμενοι. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:31
Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα, με τον ΟΦΗ στη σέντρα. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:31
Σέντρα στην αναμέτρηση! by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:34
3' Φάουλ του Φαμπιάνο πάνω στον Χατζηθεοδωρίδη, το οποίο θα φέρει αρκετό κόσμο στην περιοχή του Κουέστα. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:35
Οι παίκτες του ΟΦΗ ζήτησαν φάουλ για χέρι του Νταρίντα, με τον Σιδηρόπουλο να λέει «παίζετε». Κόρνερ για τον ΟΦΗ by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:36
Εκτέλεση στο δεύτερο δοκάρι, εκ νέου κόρνερ για τους Κρητικούς, από την άλλη πλευρά αυτή τη φορά. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:36
5' Ο Σενγκέλια το εκτέλεσε απευθείας, με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:37
6' ΔΟΚΑΡΙ για τον Άρη by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:38
Εκπληκτικό φαλτσαριστό σουτ του Σίστο στο απέναντι «γάμα» από τη γωνία της περιοχής, με την μπάλα να τραντάζει το δοκάρι του Χριστογεώργου. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:39
8' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:39
Ο Φούντας έφυγε στην αντεπίθεση, αλλά το σουτ που έκανε ήταν αδύναμο και ο Κουέστα μπλόκαρε εύκολα. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:41
10' Απειλητική σέντρα από τον Γκονζάλεθ, διώχνει σε κόρνερ ο Φαμπιάνο. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:42
11' Απίθανη χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Γιουνγκ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:43
Ο Σενγκέλια εκτέλεσε το κόρνερ με την άμυνα του Άρη να διώχνει προς στιγμήν, η μπάλα κατέληξε πάλι στον Γεωργιανό εξτρέμ ο οποίος βρήκε «γλυκά» τον Γιουνγκ, που εκτέλεσε εξ' επαφής από τη μικρή περιοχή και έχασε τεράστια ευκαιρία να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:47
Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά στον αγώνα, ΟΦΗ και Άρης παραμένουν στο 0-0. Πολύ γρήγορος ρυθμός στο παιχνίδι, με τους φιλοξενούμενους να πιέζουν αρκετά ψηλά, αλλά την ομάδα του Δέλλα να ανταποκρίνεται περίφημα με καλό build-up παιχνίδι. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:48
16' Ο Φούντας έλαβε τις πρώτες βοήθειες, αλλά συνεχίζει προς το παρόν κανονικά. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:48
18' Λάθος του Σιφουέντες σε επικίνδυνο σημείο, ο Φούντας καθυστέρησε αρκετά και έδωσε χρόνο στον Μπράμπετς να τον κόψει. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:49
19' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΦΗ! by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:50
Ο Νους ανατράπηκε από τον Μοντόγια και ο Σιδηρόπουλος έδειξε αμέσως την άσπρη βούλα. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:50
Θα το εκτελέσει ο Γιουνγκ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:51
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:52
Στη δεξιά γωνία η μπάλα, στην αριστερή ο Κουέστα. Δεύτερο γκολ για τον επιθετικό των Κρητικών, ο οποίος είχε σκοράρει και με τον Βόλο. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:53
Κόκκινη κάρτα στον πάγκο του Άρη, την πήρε ο Γκουγκουλιάς. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:54
23' Το παιχνίδι μετά το γκολ του ΟΦΗ έχει αρκετή ένταση, ειδικά μεταξύ των δύο πάγκων. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:56
Ο ΟΦΗ εκμεταλλεύτηκε πλήρως το μομέντουμ και στοχεύοντας την πλευρά του Μοντόγια κέρδισε το πέναλτι. Από την άλλη ο Άρης καλείται να βρει αντίδοτο στην πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας από τους γηπεδούχος. Απόλυτα δίκαιο αποτέλεσμα μέχρι στιγμής. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:56
26' Κόρνερ για τον Άρη. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:56
Ο Μοντόγια πήρε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά δεν απείλησε ουσιαστικά. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:58
27' Πρώτη κίτρινη στο ματς, τη δέχθηκε ο Νους για φάουλ στον Νταρίντα. by Στέφανος Χωριανόπουλος
20:59
28' Αντιστροφή ρόλων και κάρτα στον Νταρίντα τώρα, για δυνατό μαρκάρισμα στον Νους by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:01
30' Φάουλ για τον Άρη σε καλή θέση. Το έκανε ο Νους. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:02
Πέρασε ανεκμετάλλευτο, με την άμυνα του ΟΦΗ να διώχνει εύκολα. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:04
31' Φοβερή μπαλιά του Φούντα στον Γιουνγκ, ο οποίος πάτησε περιοχή, αλλά καθυστέρησε. Ακόμα μια φορά που οι Κρητικοί απειλούν από τη δεξιά πλευρά του Άρη. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:06
Αποσυνδεδεμένος μέχρι στιγμής ο Μορόν από την υπόλοιπη ομάδα. Οι παίκτες του Άρη αρέσκονται σε σουτ εκτός περιοχής ή ψάχνουν με σέντρες τον Ισπανό επιθετικό, έυκολα αντιμετωπίσημες για την άμυνα των γηπεδούχων. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:07
Ο ΟΦΗ δεν πιέζει όπως πίεζε στα πρώτα 25 λεπτά της αναμέτρησης, ωστόσο κάθε φορά που κλεβει την μπάλα στο δικό του μισό έχει προϋποθέσεις να δημιουργήσει κάτι καλό. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:08
37' Ο Νους κερδίζει ακόμα ένα κόρνερ για τον ΟΦΗ από τον Μοντόγια. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:08
Εκτέλεση στο πρώτο δοκάρι, ο Φρίντεκ παραχωρεί ακόμα ένα κόρνερ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:10
39' Ο Άρης έφευγε με 5 παίκτες στην αντεπίθεση έναντι 2 του ΟΦΗ, αλλά ο Ντιαντί έκανε λάθος. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:10
40' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:11
Ο Νους βγήκε τετ-α-τετ, αλλά ο Κουέστα τον νίκησε. Ο 23χρονος Αργεντινός αποτελεί μόνιμη πηγή κινδύνων για την άμυνα του Άρη. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:14
42' Κίτρινη κάρτα στον Μπαΐνοβιτς. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:16
Συμπληρώθηκαν τα 45', 3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:18
45'+2' Φάουλ σε καλή θέση για τον Άρη. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:18
Για ακόμα μια φορά η άμυνα των Κρητικών απομάκρυνε εύκολα. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:19
Τέλος πρώτου ημιχρόνου! ΟΦΗ - Άρης 1-0. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:22
Ο ΟΦΗ προηγείται δίκαια με 1-0 του Άρη, έχοντας ευκαιρίες για να αυξήσει το προβάδισμά του. Οι Κρητικοί κυκλοφορούν πολύ καλά και γρήγορα την μπάλα, με την τριάδα πίσω από τον Γιουνγκ να έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα στην άμυνα των φιλοξενούμενων. Από την άλλη ο Μορόν είναι απομονωμένος από την υπόλοιπη ομάδα, ενώ ο Μοντόγια έχει αντιμετωπίσει πολλά προβλήματα με τον Νους by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:23
Η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιουνγκ για το 1-0. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:35
Οι δύο ομάδες επανήλθαν στον αγωνιστικό χώρο. Όλα έτοιμα για την ένραξη του δευτέρου μέρους. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:35
Πρώτη αλλαγή στο ματς, Σαβέιρο αντί για τον Ντιαντί για τον Άρη. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:36
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:37
Ο Σαβέιρο στο αριστερό άκρο της επίθεσης, ο Σίστο μετακινήθηκε στο δεξί. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:39
48' Δυνατό σουτ από τον Νους, μπλοκάρει ο Κουέστα. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:41
50' Δυνατό διαγώνιο σουτ του Μορόν, με δυσκολία διώχνει ο Χριστογεώργος. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:42
51' Ακόμα μια ευκαιρία για τον Μορόν, ο οποίος πήρε την κεφαλιά μετά από σέντρα του Σαβέιρο, αλλά η μπάλα κατέληξε αρκετά άουτ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:45
Καλύτερος ο Άρης στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, ψάχνει πιο ορθολογικά να φέρει την μπάλα στην περιοχή, με τον Μανού Γκαρθία να έχει ανέβει αρκετά. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:47
55' Ευκαρία για τον Άρη, πάλι με τον Μορόν. Σέντρα από δεξιά του Σίστο και γυριστό σουτ του Μορόν. Η μπάλα πέρασε άουτ. Μια φάση καρμπόν του γκολ που είχε σκοράρει ο Ισπανός πέρσι την τελευταία αγωνιστική των playoffs με τον ΠΑΟΚ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:47
21:49
Ο Βασίλης Λαμπρόπουλος ανενόχλητος πήρε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, μετά από ωραία εκτέλεση φάουλ του Σενγκέλια by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:50
Σε πολύ κρίσιμο σημείο το γκολ του Έλληνα κεντρικού αμυντικού, την στιγμή που Άρης είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:55
Αλλαγές για τον Άρη: Σίστο έξω, Φετφατζίδης μέσα και Μοντσού στη θέση του Νταρίντα. Παραμένει απαράλλακτος ο σχηματισμός. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:58
Στο 68' ο Μορόν ευστοχεί από την άσπρη βούλα και μειώνει για τον Άρη. by Στέφανος Χωριανόπουλος
21:59
Το πέναλτι προήλθε από χέρι του Χατζηθεοδωρίδη σε εκτέλεση κόρνερ του Άρη. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:00
69' Σουτ του Μορόν εκτός περιοχής, μπλοκάρει έυκολα ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:02
71' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Άρη! by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:03
Ο Φαμπιάνο πήρε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:04
Εσπευσμένα οι αλλαγές για τον ΟΦΗ: Έξω οι Φούντας και Νους, μέσα Σαλσέδο και Μπάκιτς. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:04
Ντεμπούτο για τον Σαλσέδο με τη φανέλα του ΟΦΗ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:05
Αλλαγή και για τον Άρη: Βέλεθ αντί Φαμπιάνο. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:05
Ο Σαλσέδο θα πάει αριστερά, ο Αποστολάκης πίσω από τον Γιουνγκ και ο Μπάκιτς δίπλα στον Μπαΐνοβιτς. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:07
76' Κόρνερ για τον Άρη. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:07
Μετά από πολιορκία στην περιοχή του ΟΦΗ, ο Μοντόγια έκανε το γύρισμα πάνω στον Χριστογεώργο. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:08
Κίτρινη κάρτα για τον Αποστολάκη. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:08
Κίτρινη και στον Μορόν. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:09
Αλλαγή για τον ΟΦΗ, στη θέση του Αποστολάκη, ο Κουτεντάκης. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:11
80' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Άρη με τον Σαβέριο. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:12
Ο εξτρέμ του Άρη σούταρε από πλεονεκτική θέση, με την μπάλα να καταλήγει άουτ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:12
22:13
Σκόρερ ο Σαλσέδο, που κεραυνοβόλησε τον Χουλιάν Κουέστα. Πολύ δυνατό σουτ του επιθετικού του ΟΦΗ, δεν έιδε την μπάλα ο Κουέστα. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:17
Το έκανε πάλι ο Χατζηθεοδωρίδης, αυτήν τη φορά με μαρκάρισμα στον Μορόν. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:18
Η παράβαση ελέγθηκε από τον VAR, η απόφαση μένει ως έχει. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:18
22:18
Ο Μορόν ευστοχεί για ακόμα μια φορά και βάζει φωτιά στο ματς. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:20
Όλα για όλα από τον Άκη Μάντζιο: Μέσα ο Ζαμόρα στη θέση του Σιφουέντες. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:21
Αλλαγή και για τον ΟΦΗ: Καραχάλιος και Ριέρα θα περάσουν εντός, έξω οι Σενγκέλια και Γιουνγκ. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:22
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Έξι λεπτά καθυστερήσεων. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:24
ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ ΜΕ ΤΟΝ ΖΑΜΟΡΑ! by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:25
Πολιορκία στην περιοχή του ΟΦΗ με συνεχόμενα κόρνερ. Δευτερόλεπτα για τη λήξη του αγώνα. by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:26
Κερδίζει φάουλ ο Χριστογεώργος. Και πολύτιμο χρόνο μαζί! by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:27
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ! by Στέφανος Χωριανόπουλος
22:28
Σπουδαία νίκη για τον ΟΦΗ κόντρα στον Άρη με σκορ 3-2. by Στέφανος Χωριανόπουλος