Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας. Ο Asteras AKTOR υποδέχεται τον Ατρόμητο στην Τρίπολη, για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση. Φυσικά υπάρχει κάλυψη από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο στις 20:00. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
Στον Asteras AKTOR είχαμε τεράστιες αλλαγές. Μία ημέρα μετά την ισοπαλία στο «Βικελίδης» κόντρα στον Άρη ανακοινώθηκε το διαζύγιο με τον Βασίλη Μάντζη και λίγο 24ωρα μετά επισημοποιήθηκε το τέλος της συνεργασίας με τον Μίλαν Ράσταβατς. Μία κίνηση ξαφνική και εκτός λογικής τη δεδομένη στιγμή, αφού οι Αρκάδες προέρχονταν από μεγάλα αποτελέσματα κόντρα σε Παναθηναϊκό και Άρη. Οι γηπεδούχοι μετρούν 4 βαθμούς στις τρεις πρώτες αγωνιστικές, με τους φιλοξενούμενους από τη μεριά τους να έχουν 2 και να αναζητούν την πρώτη τους φετινή νίκη, ώστε να ξεπεράσουν τους αντιπάλους τους και να πάρουν ένα καλό μπουστάρισμα στην επανεκκίνηση. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
Ο Κλοντ Μακελελέ είναι ο αντικαταστάτης του Σέρβου τεχνικού, ο οποίος θα παρακολουθήσει το ματς από τις κερκίδες, με τον Στάικο Βεργέτη να κάθεται στον πάγκο για σήμερα. Ασφαλώς, η παρουσία του Γάλλου στις κερκίδες του «Θ. Κολοκοτρώνης» θα αποτελέσει και έξτρα κίνητρο για τους παίκτες! Μοναδική απουσία είναι εκείνη του Νικολάι Άλχο ο οποίος προπονείται πλέον κανονικά, ακόμη όμως δεν είναι 100% έτοιμος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
Ο Ατρόμητος τώρα προέρχεται από την εντός έδρας ήττα με 2-1 από τον ΠΑΟΚ. Είχε ένα καλό πρώτο ημίχρονο, αλλά βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να ισοφαρίσει με πέναλτι του Ουάρντα στο 85’, όμως στη συνέχεια δέχτηκε γκολ στις καθυστερήσεις. Έχει κάνει πολλές και καλές μεταγραφές, αλλά χρειάζεται χρόνο για να δέσει. Ασφαλώς έχει μεγάλη ποιότητα, κυρίως μεσοεπιθετικά και ο Πάμπλο Γκαρσία θα πρέπει να βρει την κατάλληλη ισορροπία στην ομάδα του, μιας και μέχρι στιγμής έχει δεχτεί 4 γκολ σε 3 παιχνίδια. Επί της ουσίας αυτό συμβαίνει διότι υπάρχουν αρκετοί επιθετικογενείς ποδοσφαιριστές, αλλά και επειδή πρόκειται για μια ομάδα με πολλούς νέους παίκτες που προσπαθούν να μάθουν ο ένας το παιχνίδι του άλλου. Συν τοις άλλοις, έχει κοντραριστεί ήδη με τρεις δυνατούς αντιπάλους (Άρη, ΟΦΗ και ΠΑΟΚ). by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
Στην Τρίπολη αναμένεται να βρεθούν και οπαδοί των Περιστεριωτών, όπως συμβαίνει άλλωστε τα τελευταία χρόνια και θα δώσουν το δικό τους χρώμα στις εξέδρες του «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης». Στην αποστολή επιστρέφουν οι Κίνι και Μανσούρ που εξέτισαν την τιμωρία τους, ενώ για πρώτη φορά βρίσκεται σε αυτή ο Χάρης Τσιγγάρας. Εκτός έμεινε ο Τζοβάρας λόγω ενοχλήσεων, όπως και οι Πομόνης και Αργυρίου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
Asteras AKTOR (Στάικος Βεργέτης): Παπαδόπουλος - Γκαρθία, Τριανταφυλλόπουλος, Ντελί, Άλβαρες - Αλάγκμπε, Μούμο - Κρέσπι, Μπαρτόλο, Παλάσιος - Άνταμ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
Στον πάγκο οι Τσιντώτας, Καστάνιο, Χουχούμης, Τζανδάρης, Ρέτζιτς, Γιαμπλόνσκι, Ζουγλής, Τζίμας, Καλτσάς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
Ατρόμητος (Πάμπλο Γκαρσία): Χουτεσιώτης - Κίνι, Μπρόρσον, Μανσούρ, Αθανασίου - Έντερ, Ουεντραόγκο - Μπάκου, Μίχορλ, Ουάρντα - Καρλίτος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
Στον πάγκο οι Κοσέλεφ, Σταυρόπουλος, Τσιγγάρας, Φαν Βέερτ, Γιουμπιτάνα, Μουντές, Καλοσκάμης, Βρακάς, Τσακμάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Διαιτητής: Τσιάρας Βοηθοί: Οικονόμου, Σάββας VAR: Ευαγγέλου, Νικολακάκης Τέταρτος: Τσαγκαράκης by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση. by Αναστασία Βοσνάκη
20:01
Ο Κλοντ Μακελελέ στο γήπεδο, σημειώνει όσα βλέπει για τη νέα του ομάδα... by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
2' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
6' Τίποτα το αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
7' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Καρλίτος, η άμυνα του Αστέρα πιάνεται στον ύπνο και ο Μανσούρ με κεφαλιά νικά τον Παπαδόπουλο για το 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
Γίνεται έλεγχος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
Μετράει κανονικά και 1-0 ο Ατρόμητος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
9' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
Εκτέλεσε ο Μπαρτόλο, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
15' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
Πέρασε και αυτό ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
21' Δεν έχει καλό ρυθμό το ματς μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
22' Κίτρινη ο Μίχορλ. Πρώτη στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:23
23' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! Τραγικό λάθος του Παπαδόπουλου, ο οποίος βγαίνει πολύ μακριά από την περιοχή του, κάνει τσαφ και ο Καρλίτος κλέβει την μπάλα, κάνει την λόμπα και σκοράρει σε κενή εστία για το 2-0. by Αναστασία Βοσνάκη
20:25
Τραγικές οι αντιδράσεις των παικτών του Αστέρα, οι οποίοι δεν ξέρουν που πατάνε και που βρίσκονται στο γήπεδο... Η ενδεκάδα που κατέβασε από την άλλη ο Βεργέτης, δίχως ιδιαίτερη λογική... Με Τριανταφυλλόπουλο στα στόπερ που μέχρι χθες ήταν εκτός αποστολής, με τον Αλάγκμπε στα χαφ που δεν μπορεί να ανταποκριθεί... Χωρίς τον Καλτσά, που είναι μια ηγετική προσωπικότητα για αυτή την ομάδα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:28
29' Δυνατό σουτ του Άλβαρες, η μπάλα στην αγκαλιά του Χουτεσιώτη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
31' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
Εκτέλεσε ο Κρέσπι, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
34' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Λάθος του Άλβαρες, ο Μπάκου κλέβει και γυρίζει την μπάλα παράλληλα με την εστία, αλλά ο Καρλίτος εξ επαφής δεν μπορεί να σκοράρει... by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
20:37
38' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Τρομερή κάθετη του Παλάσιος στον Γκαρθία, αυτός κάνει κάκιστο κοντρόλ πριν βγει τετ-α-τετ και ο Χουτεσιώτης βγαίνει και μπλοκάρει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
39' Μικρή ένταση με τον Ουάρντα και τον Αλάγκμπε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
40' Πέναλτι για τον Αστέρα. Ο Παλάσιος αδειάζει τον Κίνι, ο οποίος πατά τον Αργεντινό στο δεξί πόδι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
42' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Ο Μπαρτόλο εκτελεί εύστοχα από την άσπρη βούλα για το 2-1. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
Σε μια ανύποπτη φάση οι Αρκάδες κέρδισαν πέναλτι και μπήκαν ξανά στο παιχνίδι, ενώ ως τώρα ήταν κάκιστοι. Να δούμε αν μπορεί αυτό το γκολ να αλλάξει τη ροή του παιχνιδιού... by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
Ημίχρονο στην Τρίπολη. Ο Ατρόμητος πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα 2-1 του Αστέρα. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
46' Τζανδάρης αντί Αλάγκμπε για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
47' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Τρομερό σουτ του Παλάσιος μέσα από την περιοχή, εκπληκτική επέμβαση του Χουτεσιώτη που κρατά το προβάδισμα του Ατρόμητου. by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
50' Ευκαιρία ξανά για τον Αστέρα! Φοβερή σέντρα με το εξωτερικό του Κρέσπι, σουτ στην κίνηση του Άλβαρες από πλεονεκτική θέση αλλά ο Χουτεσιώτης το έβγαλε! by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
52' Ο Καρλίτος αδειάζει δυο αντιπάλους, κάνει και το σουτ, με την μπάλα να περνάει ξυστά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
58' Κάρτα για καθυστέρηση ο Χουτεσιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
58' Τσιγγάρας αντί Μίχορλ για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
60' Βγαίνει ο Άνταμ, μπαίνει ο Καλτσάς. Ο Βεργέτης βάζει φορ τον Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:27
21:29
21:30
69' Βγαίνει ο Καρλίτος, μπήκε ο Φαν Βέερτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:30
70' Κίτρινη ο Φαν Βέερτ με το που μπήκε στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:32
72' Τζίμας αντί Μπαρτόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:38
78' Ζουγλής αντί Γκαρθία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
80' Κοντρολάρει με το στήθος ο Καλτσάς και σουτάρει, ο Χουτεσιώτης είναι σε ετοιμότητα και διώχνει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
Τελευταίο δεκάλεπτο, το 2-1 υπέρ του Ατρόμητου στην Τρίπολη παραμένει. by Αναστασία Βοσνάκη
21:42
81' Τρομερή ανάπτυξη του Αστέρα, ο Καλτσάς κάνει όμως κακό γύρισμα και η μπάλα περνά απ' όλους. by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
82' Κίτρινη ο Ντελί. by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
83' Καλοσκάμης αντί Έντερ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:46
86' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
Κίτρινη στον πάγκο του Ατρομήτου. by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
87' Ακόμη ένα κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
21:50
90' Κίτρινη ο Κίνι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
90' Ωραία ατομική ενέργεια του Ζουγλή, αλλά τον κόβει τελευταία στιγμή ο Ουεντραόγκο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:53
90+2' Φάουλ του Φαν Βέερτ στον Πάλασιος. Θα έπρεπε να δώσει δεύτερη κίτρινη ο ρέφερι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:57
Συνεχόμενες διακοπές στο ματς, πρώτα με τον Κίνι και μετά με τον Ουεντραόγκο να πέφτουν στο χορτάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:58
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Ατρόμητος έκανε σεφτέ στις νίκες τη φετινή σεζόν, επικρατώντας 2-1 του Αστέρα στην Τρίπολη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:58
Στους 5 βαθμούς πλέον οι Περιστεριώτες, έμειναν στους 4 οι Αρκάδες που αγνοούν τη νίκη εντός έδρας από τον περασμένο Γενάρη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:59
Μανσούρ και Καρλίτος τα δύο τέρματα των φιλοξενούμενων, οι οποίοι εκμεταλλεύτηκαν τα πολλά αμυντικά κενά και την κακή εικόνα της ομάδας του Βεργέτη. Ο Μπαρτόλο με πέναλτι μείωσε αλλά δεν έφτανε... by Αναστασία Βοσνάκη