Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr για την 3η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:10
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Βόλου με τον ΟΦΗ στο «Πανθεσσαλικό» για την 3η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:11
Σέντρα στις 19:30, τηλεοπτικά από COSMOTE SPORT 2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:13
Οι Θεσσαλοί προέρχονται από σπουδαία νίκη 1-0 στην Τρίπολη επί του Asteras AKTOR, την πρώτη τους στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς στην πρεμιέρα είχαν ηττηθεί από Ολυμπιακό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:13
Η ομάδα του Χοακίν Γκόμεθ δεν έθελξε με την αγωνιστική της εικόνα, καθώς πέρασε το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα στο δικό της μισό του γηπέδου, όμως μία νίκη στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» μόνο εύκολη δεν είναι και έδωσε πίστωση χρόνου στο σύνολο του Ισπανού προπονητή. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:13
Πλέον, ο Βόλος αντιμετωπίζει στο γήπεδό του ένα σύνολο που δεν έχει ξεκινήσει τόσο καλά τη σεζόν, θέλοντας μετά την πρώτη του νίκη να πανηγυρίσει και το πρώτο του εντός έδρας τρίποντο στη σεζόν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:13
Από την άλλη, για τον ΟΦΗ το ξεκίνημα δεν είναι το ιδανικό. Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα υπέστη στην πρεμιέρα εύκολη ήττα με σκορ 3-0 από την ΑΕΚ, ενώ στη δεύτερη αγωνιστική έμεινε στην ισοπαλία με τον Ατρόμητο (1-1) στο «Γεντί Κουλέ», παρόλο που προηγήθηκε στο σκορ από νωρίς και ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:14
Οι Ηρακλειώτες, επομένως, θα ψάξουν την πρώτη τους φετινή νίκη, έχοντας πλέον διαθέσιμο και τον Ταξιάρχη Φούντα, ο οποίος αποτελεί μία σπουδαία μεταγραφή και θα βρίσκεται στην εντεκάδα για την αναμέτρηση. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:15
Βόλος (Γκόμεθ, 3-5-2): Σιαμπάνης, Καλογερόπουλος, Κορέα, Μίλετιτς - Φεράρι, Μύγας, Γκλάβτσιτς, Κόμπα, Βιγιαφάνιες – Άλτμαν, Κόζτα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:15
ΟΦΗ (Δέλλας, 4-2-3-1): Χριστογεώργος, Μπόρχα, Χατζηθεοδωρίδης, Λαμπρόπουλος, Χριστόπουλος – Μπαΐνοβιτς, Μπάκιτς – Φούντας, Σενγκέλια, Νους - Γιουνγκ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:18
Εκτός αποστολής έμεινε για τον Βόλο ο τραυματίας Τσοκάνης, ενώ επέστρεψε ο Βιγιαφάνιες που ήταν τιμωρημένος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:18
Από πλευράς ΟΦΗ, εκτός έμειναν οι τραυματίες Αποστολάκης, Μπρεσάν και Νέιρα, ο τιμωρημένος Ισέκα και οι Μπάουμαν, Λαγουδάκης, Κ. Χνάρης, Σημαντηράκης, Ζαχαριουδάκης, Αδαμάκης, Πιστικός, Μ. Χνάρης και Φανουράκης. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:19
Η απουσία του Μπάουμαν από την αποστολή των Κρητικών για την αναμέτρηση με τον Βόλο προκάλεσε αίσθηση. Η απόφαση αυτή σχετίζεται με το μέλλον του 28χρονου γκολκίπερ, το οποίο θα είναι μακριά από το Ηράκλειο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:21
Διαιτητής: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής). Βοηθοί: Σαμοΐλης, Στεφανής Τέταρτος: Τσιάρας VAR: Κουμπαράκης, Νιδριώτης by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:23
Χωρίς ιδιαίτερο κόσμο το Πανθεσσαλικό, με τις καιρικές συνθήκες πάντως να είναι πολύ ευνοϊκές για ένα καλό παιχνίδι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:25
Σε περίπου πέντε λεπτά θα έχουμε τη σέντρα. Με μεγάλο ενδιαφέρον περιμένουμε το ντεμπούτο των Σενγκέλια, Μπαΐνοβιτς και Φούντα, που θα φορέσουν για πρώτη φορά επίσημα τη φανέλα του ΟΦΗ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:29
Οι παίκτες του ΟΦΗ παίρνουν τις τελευταίες οδηγίες από τον Τραϊανό Δέλλα και δίνουν όρκο νίκης. Να δούμε αν θα καταφέρουν οι Ηρακλειώτες, με τις νέες μεταγραφές στην ενδεκάδα, να βελτιώσουν το αγωνιστικό τους πρόσωπο, το οποίο έχει προβληματίσει. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:29
Σέντρα στην αναμέτρηση. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:32
3' Σέντρα του Φεράρι που έκανε ωραία ενέργεια, όμως ο Χριστογεώργος μάζεψε εύκολα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:33
4' Μακρινό σουτ του Βιγιαφάνιες, δεν απείλησε την εστία του ΟΦΗ καθώς ήταν αρκετά άστοχο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:35
6' Ανέβασμα του Μύγα, έκοψε ο Χριστόπουλος τη σέντρα του. Πιο δραστήριος ο Βόλος στα πρώτα λεπτά. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:37
8' Νέα καλή εκδήλωση επίθεσης από τον Βόλο, όμως και αυτή η σέντρα πήγε στον Χριστογεώργο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:40
11' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, ανοίγει το σκορ ο Φούντας! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:41
11 λεπτά χρειάστηκαν στο νέο απόκτημα του ΟΦΗ να κάνει το 1-0, με εντυπωσιακό πλασέ στο «γάμα» της εστίας του Σιαμπάνη, μετά τη φοβερή κάθετη του Μπαΐνοβιτς, που επίσης κάνει ντεμπούτο με ασίστ! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:41
Θα ελεγχθεί η φάση για περίπτωση οφσάιντ, καθώς φάνηκε οριακή στο ριπλέι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:42
Μετράει κανονικά το γκολ, 0-1 για τον ΟΦΗ! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:42
Στην πρώτη «στρωτή» του επίθεση, ο ΟΦΗ ανοίγει το σκορ. Οι πρωτοβουλίες μέχρι στιγμής ήταν όλες του Βόλου, ωστόσο οι Κρητικοί πήραν προβάδισμα, χάρη στην ατομική ποιότητα του Φούντα, που έδειξε πόσα θα δώσει στην ομάδα. Τρομερή, πάντως, και η ασίστ του Μπαΐνοβιτς! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:45
16' Εκτέλεση κόρνερ του Βιγιαφάνιες, στην αγκαλιά του Χριστογεώργου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:48
Ξανά η ίδια εικόνα μετά το γκολ, με τον Βόλο να είναι αυτός που έχει την μπάλα και προσπαθεί να διασπάσει την άμυνα του ΟΦΗ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:50
21' Αποτελεσματική πίεση του ΟΦΗ, ανάγκασε τους παίκτες του Βόλου να βγάλουν την μπάλα εκτός. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:52
23' Cooling break για να πάρουν ανάσες οι δύο ομάδες. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:53
Πρώτο γκολ για τον Φούντα στο πρωτάθλημα Ελλάδας μετά τον Σεπτέμβριο του 2016. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:55
25' Ο Φούντας έφυγε με προϋποθέσεις στην κόντρα, προσποίηθηκε έξυπνα, όμως ο πεσμένος Καλογερόπουλος τον έκοψε εντυπωσιακά πριν βρεθεί απέναντι από τον Σιαμπάνη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:56
Οι παίκτες του ΟΦΗ πανηγυρίζουν το γκολ του Φούντα... Εικόνα live 28800928/57576.jpg by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:58
29' Πήγε να σκάψει ωραία ο Φούντας για τον Γιουνγκ, αλλά ήταν δυνατή η πάσα του. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:59
30' Τρομερή σέντρα του Γκλάβτσιτς, πήρε την κεφαλιά ο Καλογερόπουλος αλλά μπήκε μπροστά του ο Λαμπρόπουλος και έδιωξε σε κόρνερ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:02
33' Ο Κόμπα έκανε μία εντυπωσιακή «πιρουέτα» και πέρασε ανάμεσα από δύο αμυντικούς του ΟΦΗ. Η φάση οδήγησε σε κερδισμένο φάουλ για τον Βόλο σε καλό σημείο για σέντρα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:03
Έδιωξε η άμυνα των Κρητικών τη σέντρα του Βιγιαφάνιες. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:05
Πολλά τα λάθη και τα φάουλ στον χώρο του κέντρου, με τον ρυθμό να έχει πέσει αισθητά εδώ και αρκετά λεπτά. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:07
37' Καλή επίθεση του ΟΦΗ που ξεκίνησε από άνοιγμα του Φούντα στον Σενγκέλια. Ο Γεωργιανός βρήκε τον Νους και αυτός πάτησε περιοχή, όμως το γύρισμά του δεν βρήκε συμπαίκτη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:08
Το γκολ του Φούντα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:11
41' Κίτρινη κάρτα στον Γκλάβτσιτς που πήγε με επικίνδυνο τρόπο πάνω στον Λαμπρόπουλο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:13
44' Πολύ καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Νους να προσπαθεί να επωφεληθεί από αδράνεια στην άμυνα του Βόλου και το λάθος του Μύγα. Παρόλα αυτά, ο μεσοεπιθετικός του ΟΦΗ δεν κατάφερε να τελειώσει τη φάση και έκανε φάουλ στον Μύγα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:15
3 λεπτά οι καθυστερήσεις του ημιχρόνου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:16
Ο ΟΦΗ είχε ευκαιρία για καλή κόντρα επίθεση όμως ο Νους έβγαλε την μπάλα εκτός, με τον Δέλλα να φωνάζει για καλύτερη επιλογή. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:17
45'+2' Κακό σουτ του Καλογερόπουλου, μακριά από την εστία. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:18
Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Βόλος-ΟΦΗ 0-1 με το γκολ του Φούντα! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:19
Οι Θεσσαλοί έχουν κατοχή (65-35) και περισσότερες πρωτοβουλίες, όμως δεν έχουν καταφέρει να απειλήσουν ουσιαστικά την εστία του Χριστογεώργου παρά αυτή την υπεροχή τους. Αντίθετα, ο ΟΦΗ απείλησε μία φορά με αξιώσεις και βρήκε δίχτυα, χάρη στην εξαιρετική εκτέλεση του Φούντα και την ασίστ του Μπαΐνοβιτς. Προς το φινάλε του πρώτου μέρους, οι Κρητικοί έδειξαν απειλητικοί και στην κόντρα, και γενικώς είναι καλοστημένοι και πιο διαβασμένοι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:19
by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:31
Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο, με τον Γκόμεθ να ρίχνει τον Μεντιέτα στη θέση του Κόζτα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:34
46' Ο νεοεισελθών μεσοεπιθετικός κέρδισε κόρνερ στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, αν και πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:34
47' Τρομερή βολίδα του Κόμπα από πολύ μακριά, έδιωξε με τα ακροδάχτυλα ο Χριστογεώργος σε κόρνερ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:36
Κίτρινη κάρτα στον Μεντιέτα λίγο αφού μπήκε στον αγωνιστικό χώρο. Παρεμπόδισε την εκτέλεση ενός φάουλ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:36
49' Μονοκόμματο σουτ του Μπάκιτς. Δεν είχε καλή ισορροπία και η μπάλα έφυγε ψηλά. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:37
50' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 0-2 με τον Σενγκέλια! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:38
Εκεί που απειλούσε ο Βόλος, οι Κρητικοί παίρνουν προβάδισμα δύο τερμάτων. Ο Χατζηθεοδωρίδης με ωραία ενέργεια βρήκε τον Σενγκέλια, ο οποίος δεν έκανε καλό κοντρόλ όμως έκανε εξαιρετική εκτέλεση με το αριστερό και νίκησε τον Σιαμπάνη! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:39
Ντεμπούτο για Φούντα με γκολ, ντεμπούτο για Σενγκέλια με γκολ, ντεμπούτο για Μπαΐνοβιτς με ασίστ. Απίστευτο και όμως αληθινό! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:40
53' Ο Μπάκιτς αφήνει τη θέση του στον Γκαγέγος, καθώς φαίνεται να υπέστη μυϊκό τραυματισμό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:43
55' Επικίνδυνη στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Γιουνγκ να βρίσκει τον Φούντα αλλά το σουτ του τελευταίου να πηγαίνει στα σώματα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:45
58' Μύγας βγαίνει, Τάχατος μπαίνει για τον Βόλο. Μέσα και ο Ντε Καμπς, έξω ο Βιγιαφάνιες. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:47
60' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ που τελειώνει το ματς με τον Γιουνγκ να γράφει το 0-3! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:49
Τρομερή αντεπίθεση του ΟΦΗ που ξεκίνησε από τον Μπαΐνοβιτς, ο οποίος βρήκε τον Φούντα με χώρο στον άξονα. Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός άνοιξε αριστερά στον Νους και αυτός πάσαρε με τη μία στον Γιουνγκ, που εκτέλεσε εντυπωσιακά για το τρίτο γκολ των εντυπωσιακών Κρητικών. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:53
Φοβερά πράγματα από τον ΟΦΗ που έχει καταφέρει να σκοράρει με τρεις αντεπιθέσεις και να μην απειληθεί καθόλου, παρόλο που έδωσε στον Βόλο τις πρωτοβουλίες. Εξαιρετικό κοουτσάρισμα από τον Δέλλα, ο οποίος πήρε πολλά από τους τρεις που κάνουν ντεμπούτο (Σενγκέλια, Φούντας, Μπαΐνοβιτς). by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:54
Κίτρινη κάρτα στον Λαμπρόπουλο για φάουλ στον Μεντιέτα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:55
67' Ο Ασεχνούν παίρνει τη θέση του Κόμπα, με τον Χοακίν Γκόμεθ να κάνει... απέλπιδες προσπάθειες ώστε να βάλει την ομάδα του ξανά στο παιχνίδι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:56
Cooling break, με τον Ισπανό τεχνικό να μιλάει με έντονο ύφος στους παίκτες του, τη στιγμή που ο Τραϊανός Δέλλας είναι σαφώς πιο ήρεμος και να ζητά να κρατήσει η ομάδα του το μηδέν στην άμυνα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:58
71' Εκτέλεση φάουλ του Γκλάβτσιτς, δεν ανησύχησε ο Χριστογεώργος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:59
Οι πανηγυρισμοί για το γκολ του Σενγκέλια. Εικόνα live 28800928/119758.jpg by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:01
73' Φάουλ που κέρδισε ο ΟΦΗ σε καλό σημείο, δεν το εκτέλεσε καλά ο Σενγκέλια και η μπάλα έφυγε άουτ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:02
Ο ΟΦΗ έχει τρεις προσπάθειες στην εστία και έχει βρει δίχτυα σε όλες. Ήταν, βέβαια, εξαιρετικές επιθέσεις, με τον Βόλο να μην έχει βρει καμία ποιοτική τελική στην αναμέτρηση μετά από 75' παιχνιδιού. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:04
76' Μόλις τη βρήκε, καθώς ο Βόλος έκανε την πρώτη του ευκαιρία στο ματς! Ο Ασεχνούν συνεργάστηκε με τον Φεράρι, αυτός βρήκε τον Άλτμαν στην περιοχή, όμως ο Ισραηλινός δεν έβαλε δύναμη στο σουτ του και ο Χριστογεώργος απέκρουσε εύκολα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:04
77' Νέα ευκαιρία για τον Βόλο σε μερικά δευτερόλεπτα, ο Μεντιέτα άνοιξε στον Φεράρι και αυτός σούταρε με το αριστερό. Λίγο άουτ η μπάλα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:04
Κόντε στη θέση του Κορρέα για τον Βόλο, βγάζει αμυντικό και βάζει σέντερ φορ ο Γκόμεθ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:08
80' Ριέρα, Μαρινάκης, Θεοδοσουλάκης μπαίνουν, Σενγκέλια, Μπόρχα και Νους έξω για τον ΟΦΗ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:09
82' ΓΚΟΛ για τον Βόλο, μειώνει σε 3-1 με τον Μεντιέτα! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:09
Τρομερή ενέργεια του επιθετικού του Βόλου, που πέρασε ανάμεσα από πολλούς παίκτες του ΟΦΗ και εκτέλεσε εντυπωσιακά με το δεξί, ξαναδίνοντας ενδιαφέρον στο ματς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:12
Μετά τις αλλαγές του Γκόμεθ ο Βόλος έγινε πολύ πιο απειλητικός, όμως άργησε λίγο να μειώσει και ο χρόνος δεν είναι πολύς. Να δούμε αν μπορεί να αλλάξει κάτι... by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:15
88' Ο Κόντε είχε προϋποθέσεις όμως κατέβασε την μπάλα με το χέρι, αν και διαμαρτύρεται έντονα στον Τσακαλίδη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:18
90'+1' Πιέζει ο Βόλος αλλά ο Τάχατος έκανε κάκιστη πάσα στον Άλτμαν που είναι εξουθενωμένος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:21
90+4' Ο Σιαμπάνης έκανε μια έξοδο α λα... Νόιερ για να προλάβει τον Γιουνγκ, τα κατάφερε και μάλιστα στη συνέχεια έκανε εντυπωσιακή ντρίμπλα και σωστή πάσα σε συμπαίκτη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:22
90'+5' Κόρνερ για τον Βόλο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:23
Κακή έξοδος του Χριστογεώργου, δεν επωφελήθηκε κανείς και η μπάλα έφυγε έξω. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:24
Τέλος αγώνα, ο ΟΦΗ παίρνει το πρώτο του τρίποντο στη σεζόν με 3-1, έχοντας σε εξαιρετική μέρα τους Φούντα, Σενγκέλια, Μπαΐνοβιτς που έκαναν ντεμπούτο! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:26
Ο Βόλος μένει στους 3 βαθμούς και παραμένει χωρίς νίκη στην έδρα του στη φετινή Σούπερ Λίγκα. Στους 4 βαθμούς ανέβηκε ο ΟΦΗ, που έδειξε ανανεωμένος με τις μεταγραφές! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης