Άρης-Asteras AKTOR

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 3η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:38
Καλησπέρα σας! Ο Άρης υποδέχεται στις 20:00 τον Asteras AKTOR, για την 3η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση, ενώ θα υπάρχει κάλυψη ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
Να θυμίσουμε πως το παιχνίδι είναι κεκλεισμένων των θυρών, μετά από τιμωρία του Άρη για το ματς της πρώτης αγωνιστικής με τον Ατρόμητο, όπου οπαδός των κίτρινων πέταξε κάθισμα στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
Ο Άρης έχει κάνει εντυπωσιακή εκκίνηση. Έχει συγκεντρώσει 4 βαθμούς σε δύο ματς, μένοντας στην πρεμιέρα όρθιος στο Περιστέρι ενώ στη 2η αγωνιστική επικράτησε 1-0 του Πανσερραϊκού. Ειδικά στις Σέρρες, η εικόνα της ομάδας του Μάντζιου ήταν κάτι παραπάνω από εξαιρετική αφήνοντας υποσχέσεις για το μέλλον. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
Στόχος σήμερα να πάρουν άλλη μία νίκη, να φτάσουν τους 7 βαθμούς και να πάνε με την ψυχολογία στα ύψη στη διακοπή. Απομένουν κάποιες κινήσεις ακόμα, με τους «κίτρινους» να δείχνουν ικανοί για να διεκδικήσουν θέση ακόμα και στην τετράδα. Ο Ντιαντί τραβάει τα βλέμματα, αποτελώντας μια φοβερή ανακάλυψη από πλευράς Άρη, ενώ ανεβάζει σημαντικά την ποιότητα ο Σιφουέντες στον άξονα αλλά και ο Μόντσου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
«Είναι ένα παιχνίδι που θέλει προσοχή. Παίζουμε απέναντι σε μια καλή ομάδα. Ο Αστέρας έδειξε δύο διαφορετικά πρόσωπα στα δύο πρώτα παιχνίδια πρωταθλήματος. Έκανε μια δυνατή νίκη στην πρεμιέρα κόντρα στον Παναθηναϊκό εκτός έδρας, αλλά στο εντός έδρας που έπαιξε στη συνέχεια, με αντίπαλο τον Βόλο, τα πράγματα ήταν διαφορετικά. Γενικώς, όμως, είναι μια ομάδα σοβαρή, που χρειάζεται να την προσέξουμε ιδιαίτερα», δήλωσε ο Άκης Μάντζιος για το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
Ο Asteras AKTOR από τη μεριά του παρουσίασε δύο διαφορετικά πρόσωπα. Εξαιρετικό στην πρεμιέρα με τον Παναθηναϊκό όπου νίκησε με 1-0 και κακό απέναντι στον Βόλο, χάνοντας με το ίδιο σκορ στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης». Δέχτηκε γκολ νωρίς, εγκλωβίστηκε στην αμυντική προσήλωση των αντιπάλων και αναλώθηκε σε διαρκή γεμίσματα που δεν έφεραν λύσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
Ένα βήμα μπροστά και… δύο πίσω για τους Αρκάδες που έχασαν μεγάλη ευκαιρία να κάνουν το 2/2 και πλέον σήμερα καλούνται να πάρουν αποτέλεσμα στη Θεσσαλονίκη. Διότι θα τους φέρει ηρεμία και θα τους ανεβάσει ξανά ψυχολογικά. Ο Μίλαν Ράσταβατς δεν υπολογίζει ξανά τον Άλχο για την αναμέτρηση, ενώ εκτός άφησε επίσης για λόγους τακτικής τους Τριανταφυλλόπουλο, Φαράζ και Γκος. Αντιθέτως, στην αποστολή μπήκε για πρώτη φορά φέτος ο Τζίμας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Επτά διαδοχικές νίκες έχει σημειώσει ο Άρης στις αναμετρήσεις του με τον Asteras AKTOR εντός έδρας. Το τελευταίο ματς που κατάφεραν να πάρουν βαθμό οι Αρκάδες ήταν στις 19 Δεκεμβρίου 2013, όπου αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1. Από τότε έχουν διεξαχθεί επτά αναμετρήσεις, σε όλες επικράτησε ο Άρης, ενώ η ομάδα της Τρίπολης σκόραρε μόνο στις τρεις από αυτές. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Ο Asteras AKTOR έχει δύο ισοπαλίες και δύο νίκες ως φιλοξενούμενος σε 14 συνολικά αναμετρήσεις. Καμία από τις 14 αναμετρήσεις δεν έχει τελειώσει χωρίς γκολ, αφού οι δύο μεταξύ τους ισοπαλίες είναι με 1-1. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Σε 14 συναντήσεις ο Άρης μετράει 10 νίκες, ο Αστέρας 2, ενώ έχουν κι από δυο ισοπαλίες. Τα γκολ είναι 24-10. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα - Μάγιο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Φρίντεκ - Μόντσου, Σιφουέντες - Ντιαντί, Γκαρθία, Σίστο - Μορόν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
Στον πάγκοι οι: Σίντκλεφ, Μοντόγια, Ροζ, Σαμόρα, Φετφατζίδης, Σαβέριο, Νταρίντα, Πάρδο, Ζουλ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
Asteras AKTOR (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος - Γκαρθία, Καστάνιο, Ντελί, Χουχούμης - Γιαμπλόνσκι, Μούμο - Καλτσάς, Μπαρτόλο, Κρέσπι - Άνταμ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
Στον πάγκο οι: Τσιντώτας, Αλάγκμπε, Άλβαρες, Τζανδάρης, Ρέτζιτς, Τζίμας, Ζουγλής, Παλάσιος, Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
Ο Γιάννης Παπαδόπουλος θα είναι ο διαιτητής του αγώνα, με βοηθούς τους Νικολακάκη Βασίλειο, Δέλλιο Αθανάσιο, ενώ τέταρτος ο Φώτης Πολυχρόνης και στο VAR ο Άγγελος Ευαγγέλου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
Όλα είναι έτοιμα... by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
3' Ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τους παίκτες του Αστέρα, προσπαθούν να φανούν απειλητικοί σε αυτά τα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
4' Ωραίο διαγώνιο σουτ του Ντιαντί, πρόλαβε και μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
5' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
Εκτέλεσε ο Μπαρτόλο, έδιωξε η άμυνα του Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
6' Νέο κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
7' Πέναλτι για τον Asteras AKTOR! Μετά από κόρνερ του Μπαρτόλο, ο Ντελί παίρνει την κεφαλιά, με την μπάλα να βρίσκει στο σώμα του Φρίντεκ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
Πάει να το δει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
Δεν υπάρχει πέναλτι. Σωστή η απόφαση, δεν υπήρχε χέρι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
11' Φάουλ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
16' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα! Εκπληκτική αντεπίθεση των Αρκάδων, με τον Ρεγκίς να παίζει για τον Μπαρτόλο, αυτός γυρνά στον Μούμο που σπάει στον Καλτσά, αλλά το πλασέ του τελευταίου μέσα από την περιοχή περνά δίπλα από το δεξί δοκάρι! by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
20:22
21' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:23
20:23
20:24
23' Δυνατό σουτ του Σιφουέντες, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
24' Ωραίο γυριστό σουτ του Μάνου Γκαρθία, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
30' Ευκαιρία για τον Άρη! Πολύ ωραίο δυνατό γυριστό σουτ του Γκαρθία, έδιωξε ο Παπαδόπουλος! by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
31' Κίτρινη ο Φρίντεκ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
Το 0-0 παραμένει ανάμεσα στις δυο ομάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
32' Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
Εκτελεί ο Σίστο, μπλοκάρει εύκολα ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
Πολλές διακοπές στον αγώνα από τα φάουλ. Χαλάει ο ρυθμός. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
37' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Σέντρα-σουτ του Καλτσά, ο Μπαρτόλο από πλεονεκτική θέση δεν μπορεί να βάλει την προβολή και να σκοράρει! by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
20:45
44' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
Εκτελεί ο Σίστο, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
45+2' Κίτρινη δέχεται ο Ράσταβατς για διαμαρτυρία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
Ημίχρονο στο Κλεάνθης Βικελίδης. Άρης-Asteras AKTOR 0-0. Ερχόμαστε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
46' Μοντόγια αντί Μάγιο για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
49' Κίτρινη στον γενικό αρχηγό του Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
51' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Ρεγκίς κάνει κεφαλιά-πάσα στον αμαρκάριστο Καστάνιο ο οποίος από πολύ καλή θέση κάνει άψυχο πλασέ, στην αγκαλιά του Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
52' Απειλεί ξανά ο Αστέρας! Ταχύτατη κόντρα με Μπαρτόλο για τους Αρκάδες, κάνει το γύρισμα που απομακρύνεται προσωρινά και ο Χουχούμης παίρνει το ριμπάουντ, σουτάρει αλλά ο Κουέστα μπλοκάρει. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
21:20
57' Ο Παπαδόπουλος βγαίνει εκτός εστίας, διώχνει πάνω στον Ντιαντί αλλά ο Μορόν που πάει να επωφεληθεί είναι οφσάιντ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
59' Κόρνερ για τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
Δεν το εκμεταλλεύτηκαν. by Αναστασία Βοσνάκη
21:24
62' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:24
21:25
63' Τζανδάρης αντί Γιαμπλόνσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
63' ΓΚΟΛ ο Άρης! Μετά από πλάγιο, ο Άρης κυκλοφορεί γρήγορα την μπάλα με τον Μοντόγια να κάνει το γύρισμα και ο Μορόν από κοντά προλαβαίνει την άμυνα του Αστέρα και σκοράρει. by Αναστασία Βοσνάκη
21:28
66' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Υπέροχη κάθετη του Μπαρτόλο, βγάζει τετ-α-τετ τον Καλτσά ο οποίος τελειώνει πολύ άσχημα τη φάση και δεν βρίσκει εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:30
68' Γύρισμα του Μοντόγια προς τον Μορόν, ο Γκαρθία προσπαθεί να διώξει και ο Ισπανός στράικερ πέφτει στο έδαφος ζητώντας πέναλτι. Παίζετε από τον ρέφερι.Έγινε και έλεγχος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:32
21:35
73' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:36
74' Νταρίντα αντί Γκαρθία, Σαμόρα αντί Σίστο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:37
76' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Αντεπίθεση δύο με ένας, ο Μπαρτόλο δίνει την μπάλα πίσω στον Άνταμ και όχι μπροστά του και ο τελευταίος δεν μπορεί να φτάσει σε τελική. by Αναστασία Βοσνάκη
21:38
77' Καλτσάς, Μπαρτόλο και Άνταμ εκτός, μέσα οι Ζουγλής, Παλάσιος και Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:40
78' Ακόμα ένα κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
Απομάκρυνε ο Καστάνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
80' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:42
Πήρε την κεφαλιά ο Φαμπιανό, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
81' ΓΚΟΛ ο Asteras AKTOR! Τρομερή ατομική ενέργεια του Παλάσιος, γυρίζει στον Μούμο ο οποίος κάνει το πλασέ στην κίνηση, η μπάλα βρίσκει στο δεξί δοκάρι, ο Κουέστα τη βγάζει αλλά ο Ρεγκίς παίρνει το ριμπάουντ για το 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
84' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Αντεπίθεση δύο με ένας, ο Μάντζης δίνει στον Παλάσιος, αυτός του γυρίζει και τον βγάζει τετ-α-τετ αλλά ο Έλληνας φορ χάνει το κοντρόλ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
86' Ο Μόντσου κάνει το σουτ, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Ζαμόρα και καταλήγει στα δίχτυα του Παπαδόπουλου. Παραμένει το 1-1, σωστά δόθηκε το φάουλ από τον ρέφερι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:49
87' Ρέτζιτς αντί Μούμο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:49
87' Σαμόρα, Μάντζης κίτρινες. by Αναστασία Βοσνάκη
21:52
90' Ο Παπαδόπουλος αποβάλει τον Μάντζη, αλλά δεν ξέρουμε τον λόγο... Αναμένουμε να δούμε γιατί, με δεύτερη κίτρινη μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:52
6 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:53
Ακόμα περιμένουμε να δούμε γιατί αποβλήθηκε ο Μάντζης... by Αναστασία Βοσνάκη
21:54
90+2' Φετφατζίδης αντί Μόντσου. by Αναστασία Βοσνάκη
21:54
90+3' Τρομερό σουτ του Παλάσιος από τα 25 μέτρα, η μπάλα ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:56
90+5' Φάουλ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:57
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:59
Τέλος! by Αναστασία Βοσνάκη
22:02
Όρθιος στο Κλεάνθης Βικελίδης ο Asteras AKTOR, ο οποίος χάρη στο γκολ του Ρεγκίς πήρε τον βαθμό κόντρα στον Άρη (1-1) που είχε προηγηθεί με το παρθενικό φετινό τέρμα του Μορόν. by Αναστασία Βοσνάκη