Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Asteras AKTOR-Βόλος για τη 2η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:45
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση μεταξύ Asteras AKTOR και Βόλου στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» για τη 2η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:46
Σέντρα στις 19:00, τηλεοπτική μετάδοση από NovaSports 2 και ραδιοφωνική από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:46
Oι δύο ομάδες ξεκίνησαν με αντίθετο τρόπο στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:47
Η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς έκανε εντυπωσιακή εκκίνηση, καθώς στην πρώτη αγωνιστική νίκησε 1-0 τον Παναθηναϊκό στο άδειο ΟΑΚΑ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:47
Οι «κιτρινομπλέ» ήταν εξαιρετικά διαβασμένοι, μπλόκαραν τους γηπεδούχους και πήραν ένα πανάξιο, αλλά και ανέλπιστο, τρίποντο, δείχνοντας πως φέτος δικαιούνται να έχουν υψηλούς στόχους. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:47
Από την άλλη, ο Βόλος δεν ξεκίνησε εξίσου θετικά. Οι Θεσσαλοί ηττήθηκαν εντός έδρας με σκορ 2-0 από τον Ολυμπιακό, χωρίς να καταφέρουν να φανούν ανταγωνιστικοί σε κανένα σημείο του ματς, στο ντεμπούτο του Χοακίν Γκόμες. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:48
Καθοριστικό ρόλο στο αποτέλεσμα αυτό έπαιξε η κόκκινη κάρτα του Λούκας Βιγιαφάνιες, η οποία περιόρισε τους γηπεδούχους σε ρόλο κομπάρσου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:49
Πλέον, οι Αρκάδες θα αναζητήσουν το 2Χ2 κόντρα σε έναν πολύ πιο βατό αντίπαλο από τους «πράσινους», έτσι ώστε να αρχίσουν να χτίζουν ένα καλό σερί, μαζεύοντας βαθμούς που θα είναι καθοριστικοί για το πλασάρισμα τους στη συνέχεια. Από την άλλη, ο Βόλος, που θέλει να δείξει βελτίωση σε σχέση με την περσινή αρνητική του πορεία, καλείται να πάρει τους πρώτους του βαθμούς, κόντρα σε έναν πιο βατό αντίπαλο από τους «ερυθρόλευκους», αλλά σαφώς απαιτητικό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:49
Όσον αφορά στα αγωνιστικά, ο Μίλαν Ράσταβατς υπολογίζει για πρώτη φορά στον Ιβοριανό στόπερ Σιμόν Ντελί, ενώ εκτός έμεινε ο Νικολάι Άλχο, που ακόμη δεν έχει ξεπεράσει το πρόβλημα που αντιμετωπίζει. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:49
Asteras AKTOR (Ράσταβατς, 4-2-3-1): Παπαδόπουλος, Γκαρθία, Αλάγκμπε, Καστάνιο, Άλβαρες - Μουνιόθ, Γιαμπλόνσκι - Καλτσάς, Κρέσπι, Μπαρτόλο - Άνταμ. Στον πάγκο οι: Τσιντώτας, Ντελί, Χουχούμης, Τζανδάρης, Ρέτζιτς, Φαράι, Ζουγλής, Παλάσιος, Μάντζης by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:50
Για τον Βόλο, εκτός έμεινε ο τιμωρημένος Βιγιαφάνιες και ο τραυματίας Τσοκάνης. Οι υπόλοιποι είναι στη διάθεση του Χοακίν Γκόμες. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:50
Βόλος (Γκόμες, 3-5-2): Σιαμπάνης, Καλογερόπουλος, Κορέα, Μίλετιτς - Φεράρι, Μύγας, Γκλάβτσιτς, Κόμπα, Άλτμαν - Ασεχνούν, Κόσζτα. Στον πάγκο οι: Κόβατς, Ασλανίδης, Τάχατος, Τριανταφύλλου, Σμέλερς, Δόσης, Μεντιέτα, Ντε Καμπς, Κόντε. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:51
Αξίζει να σημειωθεί πως η διοίκηση των γηπεδούχων απηύθυνε κάλεσμα στους οπαδούς έτσι ώστε να γεμίσουν το «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης», για να στηρίξουν μετά το θετικότατο ξεκίνημα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:52
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών) Βοηθοί: Απτόσογλου, Κολλιάκος Τέταρτος: Κατσικογιάννης VAR: Ζαμπαλάς, Παπαδάκης by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:53
Είναι το πρώτο από τα τρία ματς της ημέρας για το πρωτάθλημα. Θα ακολουθήσει το εντός έδρας ματς του ΠΑΟΚ με τον Παναιτωλικό και αυτό του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ με τον Λεβαδειακό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:54
Όλα, φυσικά, θα καλυφθούν μέσω του sport-fm.gr και θα μεταδοθούν από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:56
Όσον αφορά στην παράδοση, οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί 7 φορές στο «Κολοκοτρώνης». Ο Αστέρας έχει τρεις νίκες, ο Βόλος μία και τρία ματς έχουν λήξει ισόπαλα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:56
Σε λίγα λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι, με λιγοστό κόσμο στις εξέδρες του γηπέδου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:57
Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:58
Στο γήπεδο βρίσκεται και ο ισχυρός άνδρας του Βόλου, Αχιλλέας Μπέος, που παρακολουθεί από τις εξέδρες. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:00
Σέντρα στο παιχνίδι! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:03
2' Πρώτη καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Μουνιόθ «ξεκλείδωσε» την άμυνα του Βόλου με πάσα στον Γιαμπλόνσκι, στη συνέχεια όμως τα σουτ από Κρέσπι και Γκαρθία βρήκαν στα σώματα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:05
Οι γηπεδούχοι δείχνουν από νωρίς πως επιθυμούν να έχουν την πρωτοβουλία κινήσεων, κρατώντας την μπάλα και ψάχνοντας τον τρόπο να διασπάσουν την πολυπρόσωπη άμυνα του Βόλου, ο οποίος αμύνεται σε 5-3-2. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:09
8' Ο Μπαρτόλο δέχθηκε την μπάλα στο πρόσωπο από κοντά και έπεσε στον αγωνιστικό χώρο. Τώρα δέχεται τις πρώτες βοήθειες από το ιατρικό τιμ των γηπεδούχων. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:10
Τώρα σηκώνεται και συνεχίζει κανονικά. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:11
11' Καλή ανάπτυξη του Αστέρα, ο Γκαρθία κέρδισε κόρνερ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:12
Ο Μπαρτόλο το εκτέλεσε χαμηλά και ο Άλτμαν έδιωξε χωρίς προβλήματα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:12
12' ΓΚΟΛ για τον Βολο με τον Κόζτα! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:13
Κόντρα στη ροή του αγώνα, η άμυνα του Αστέρα... πιάστηκε στον ύπνο. Ο Γκλάβτσιτς βρήκε με πολύ ωραία κάθετη πάσα τον Κόζτα στην πλάτη του Καστάνιο και αυτός με απλό πλασέ έβαλε μπροστά τους Θεσσαλούς. Αυτό είναι το πρώτο επίσημο γκολ του Βόλου στη σεζόν! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:16
Προκαλεί εντύπωση η αδράνεια των γηπεδούχων στην άμυνα, καθώς κόντρα στον Παναθηναϊκό δεν έδειξαν σε κανένα σημείο του αγώνα τέτοιο δείγμα. Να δούμε πως θα αντιδράσει η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς... by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:17
Έχει χτυπήσει ο Άλτμαν μετά από σύγκρουση στον αέρα με τον Αλάγκμπε. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:18
18' Ατομική ενέργεια και σέντρα του Κρέσπι, στην αγκαλιά του Σιαμπάνη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:21
20' Ωραία πάσα του Γκαρθία και τρομερό κατέβασμα του Μπαρτόλο. Ο Κορρέα έδιωξε σε κόρνερ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:21
Δεν βγήκε κάτι για τον Αστέρα από το κόρνερ, έδιωξε ο Καλογερόπουλος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:24
24' Κερδισμένο φάουλ του Άλβαρες από τον Μύγα, αρκετά μακριά από την περιοχή. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:25
Εκτελέστηκε με δύναμη στην περιοχή, ο Αλάγκμπε επιχείρησε ένα τακουνάκι αλλά δεν απείλησε. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:27
26' Ο Κρέσπι άνοιξε στον Καλτσά που είχε προϋποθέσεις, όμως δεν κατάφερε να κάνει κοντρόλ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:29
Εξαιρετικός μέχρι στιγμής από πλευράς Βόλου ο Καλογερόπουλος, που «καθαρίζει» κάθε απειλή στην άμυνα των Θεσσαλών, είτε εναέρια είτε εδάφους. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:30
29' Κερδισμένο φάουλ του Κόζτα από τον Καστάνιο. Πέρα από το γκολ, ο Ούγγρος φορ έχει εξαιρετικές τοποθετήσεις και κερδίζει πολλές μονομαχίες. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:31
31' Τώρα δέχεται κίτρινη ο Κόζτα για σκληρό μαρκάρισμα στον Άλβαρες. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:33
32' Μονοκόμματο σουτ του Κρέσπι, πολύ ψηλά και άουτ η μπάλα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:33
33' Κερδισμένο φάουλ του Άλτμαν σε καλή θέση και κάρτα στον Άλβαρες. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:35
35' Καλή εκτέλεση του Γκλάβτσιτς, πάνω από το δοκάρι του Παπαδόπουλου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:36
19:36
36' Υποψία φάσης για τον Αστέρα, με μία σέντρα προς τον Άνταμ, ο οποίος δεν μπόρεσε να επωφεληθεί. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:40
39' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα, με μακρινή βολίδα του Γιαμπλόνσκι που κατέληξε στο κάθετο δοκάρι του Σιαμπάνη, με τον Έλληνα πορτιέρε να βρίσκει την μπάλα πρώτα! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:42
Μετά το 35' έχει αρχίσει να ανεβαίνει κάποια μέτρα ο Αστέρας, ο οποίος έφτασε πιο κοντά από ποτέ στο γκολ με τον Γιαμπλόνσκι. Δυσκολεύονται πάντως να βάλουν σωστά την μπάλα στην περιοχή οι Αρκάδες, που κυρίως αρκούνται σε γεμίσματα και σέντρες προς τον Άνταμ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:43
Κίτρινη κάρτα στον Γκαρθία για φάουλ στον Ασεχνούν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:46
2 τα λεπτά των καθυστερήσεων του ημιχρόνου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:47
Κερδισμένο κόρνερ για τον Αστέρα, τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:48
Έδιωξε ξανά ο Καλογερόπουλος, τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Τρίπολη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:49
Ο Αστέρας έχει γενικώς πρωτοβουλία κινήσεων, ωστόσο του λείπουν οι εμπνεύσεις όταν φτάνει κοντά στην περιοχή, έχοντας μόλις μία πολύ καλή στιγμή, και αυτή με σουτ εκτός περιοχής του Γιαμπλόνσκι που κατέληξε στο δοκάρι. Όχι ότι ο Βόλος έχει απειλήσει, όμως οι Θεσσαλοί βρήκαν γκολ στη μόνη τους τελική με αξιώσεις και έκτοτε έχουν «κοιμήσει» τους Αρκάδες σε ένα τέμπο που τους βολεύει. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:58
Οι πανηγυρισμοί των παικτών του Βόλου μετά το γκολ του Κόζτα. Εικόνα live 28800868/108395.jpg by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:03
Αρχίζει σιγά σιγά το δεύτερο μέρος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:04
Αλλαγή κάνει ο Μίλαν Ράσταβατς, με τον Σιμόν Ντελί να παίρνει τη θέση του Αλάγκμπε. Ο Ιβοριανός στόπερ κάνει ντεμπόυτο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:08
Κίτρινη κάρτα στον Γιαμπλόνσκι, μετά από φάουλ στον Άλτμαν που δέχεται ιατρική βοήθεια. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:11
53' Δυνατό σουτ του Άνταμ στα όρια της περιοχής, πάνω στον Μύγα. Ο Ούγγρος ζήτησε χέρι αλλά δεν φάνηκε από το ριπλέι να υπάρχει κάτι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:13
55' Ο Άλτμαν εκτελεί με διαγώνιο σουτ από τα δεξιά της περιοχής, εύκολα ο Παπαδόπουλος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:17
59' Σέντρα του Ρεγκίς με στόχο τον Άνταμ, έφυγε άουτ η μπάλα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:18
Μέσα ο Χουλιάν Παλάσιος, έξω ο Μπαρτόλο. Στον αγωνιστικό χώρο και ο Ρέτζιτς, στη θέση του Γιαμπλόνσκι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:21
61' Καλή ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Καλτσάς πήρε κεφαλιά μετά από κόρνερ του Παλάσιος, με τον Μύγα να παρεμβαίνει και να απομακρύνει. Η μπάλα δεν φάνηκε πάντως να έχει κατεύθυνση προς την εστία. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:23
64' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα! Από τη σέντρα ακριβείας του Άλβαρες, ο Καλτσάς πήδηξε ανενόχλητος στη μικρή περιοχή του Βόλου και πήρε την κεφαλιά, όμως η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:24
Πιέζει τώρα ο Αστέρας που έχει ανεβάσει την επιθετική του απόδοση. Ετοιμάζει δύο αλλαγές ο Γκόμεθ που βλέπει ότι η ομάδα του έχει αρχίσει να χάνει πολλά μέτρα και να κουράζεται. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:26
66' Ο Κόντε πήρε τη θέση του σκόρερ Κόζτα και ο Μεντιέτα αυτή του Ασεχνούν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:26
67' Ο Καλτσάς παίρνει κόρνερ, είναι πολύ δραστήριος στο δεύτερο μέρος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:27
68' Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Μετά από συνεχόμενες κεφαλιές στην περιοχή του Βόλου, ο Κρέσπι σούταρε από δύσκολη γωνία και βρήκε πλάγιο δίχτυ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:30
72' Στο έδαφος ο Καλτσάς μετά από σύγκρουση με τον Μύγα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:31
Μπαίνει ο Ντε Καμπς για τον Βόλο, έξω ο Κόμπα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:34
Ο Βόλος μετά το 55' έχει περιοριστεί σε πολύ παθητικό ρόλο και απειλήθηκε αρκετά. Να δούμε αν αυτό μπορεί να αλλάξει με τις μαζεμένες αλλαγές του Γκόμεθ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:34
75' Ο Παλάσιος εκτέλεσε άστοχα από πολύ καλές προϋποθέσεις, αλλά υπήρχε ούτως ή αλλως οφσάιντ νωρίτερα στη φάση. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:35
20:36
Φεύγουν Γκαρθία και Κρέσπι, μπαίνουν Φαράι και Μάντζης για τον Αστέρα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:38
78' Άλλη μία πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, Μάντζης και Άνταμ δεν μπόρεσαν να επωφεληθούν, με την μπάλα από τις κόντρες να πηγαίνει στον Σιαμπάνη, που αιφνιδιάστηκε αλλά έδιωξε. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:39
81' Αδύναμη κεφαλιά του Μάντζη, στην αγκαλιά του Σιαμπάνη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:41
82' Κλείνει τις αλλαγές του και ο Γκόμεθ. Ασλανίδης στη θέση του Άλτμαν, Δόσης στη θέση του Γκλάβτσιτς, που έφτιαξε το γκολ που χωρίζει τις δύο ομάδες. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:43
84' Κερδισμένο φάουλ του Αστέρα με τον Παλάσιος, ευκαιρία για τους γηπεδούχους να γεμίσουν την περιοχή. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:44
11-0 τα κόρνερ υπέρ του Αστέρα, 16-4 οι τελικές, 70-30 η κατοχή. Παρόλα αυτά, ο Βόλος έχει το προβάδισμα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:44
Κίτρινη στον Ασλανίδη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:45
87' Κερδισμένο κόρνερ από τον δραστήριο Παλάσιος, ο Καλτσάς εκτέλεσε πολύ άστοχα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:48
89' Επικίνδυνη σέντρα του Καλτσά, διώχνει ο Μίλετιτς δύσκολα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:49
6 τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:49
90+1' Τελική από τον Μάντζη, εύκολα ο Σιαμπάνης. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:51
90+3' Εντυπωσιακό διώξιμο του Μεντιέτα με ψαλιδάκι, πολύτιμο κερδισμένο φάουλ του Κόντε για τον Βόλο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:52
90+4' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:52
Πήρε κεφαλιά ο Μάντζης, μπλόκαρε ο Σιαμπάνης. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:53
Μπαίνουμε σιγά σιγά στο τελευταίο λεπτό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:56
90+6' Απίθανη φάση στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, με κάποιο τρόπο η μπάλα δεν μπήκε στην εστία του Βόλου! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:56
Λήξη στο ματς, ο Βόλος περνά από την Τρίπολη και παίρνει το πρώτο του τρίποντο στη σεζόν! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:58
Ο Asteras AKTOR ήταν ανώτερος και έχασε αρκετές ευκαιρίες, ωστόσο ο Βόλος ήταν αυτός που στη μοναδική του ουσιώδη τελική κατάφερε να πάρει το προβάδισμα και να το κρατήσει. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης